CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Raline

Anak Ozlynn-Johan ke Ireland, bakal doktor

Edited by jelitayu at 21-9-2021 08:15 PM

Tahniah la ibu & ayah berjaya mendidik anak menjadi cemerlang dlm agama & academic.
Tahniah terutamanya kpd tuan punya badan atas kejayaan yg cemerlang. semoga yg baik2 berterusan.
Yg lain2 atas muka bumi ni (mana yg berkenaan) sudah2 lah timbulkan isu2 yg mendatangkan aib kepada mana2 pihak. tak henti2 dprd budak tu kecik sampai la. apa punya jahat lah hati korang ni. simpan sendiri sampai korang mati tak boleh ke kalau ye benda tu betul pun. dapat apa kalau asik nak up cerita2 mcm ni. elok la doa banyak2 supaya korang tak kan di aibkan waima atas cerita apa sekali pun.  bawak2 muhasabah diri sikit oii....esok lusa mati tak sempat mintak maaf kat yg diaibkan...sendiri mau ingat la....

SelakLangsir replied at 21-9-2021 08:10 PM
Terasa okay. Fine. Tgn aku lg laju dr otak today

takpe...  aku terasa jugak bila ko serbu aku camtu padahal kalau ko perasan post aku selama ni, aku banyak je tegur n kadang2 bising orang yang suka cemuh anak tak sah taraf n anak angkat ni...  padahal they deserve a happy life nmacam kita semua...

jgn keje kt msia...nt keje kontrak je

kakasotong2 replied at 21-9-2021 08:07 PM
Sape kata anak lelaki xbanyak cerita kalau status nya xsah taraf? Sama je kesannya. Kalau anak lelak ...

Siyes la u.. 1st time dengar pasal ni.. selalu nye lebih pasal anak pompuan je.. rupanye ade kesan jgak utk anak lelaki

harap keluarga yg ade problem mcm ni, parents telus dgn anak2.. anak2 tu x salah pon.. jgn panjangkan dosa masing2

Tahniah dik..Good luck and jaga diri kat tempat org.
Iols suka org yg rajin belajar & ada keinginan nk sambung belajar..especially yg datang dari keluarga kaya or mampu la setakat nk bayar International student fees tu & living expenses tanpa perlu kerja part time.
Koserlah dgn spesis mencekik harta mak bapak, malas kerja, malas belajar. Mmg lah reta tak abes mkn, tapi apa je personal achievement yg boleh dibanggakan. Baik jadi kucing je.

ezacbee replied at 21-9-2021 07:19 PM
Sebab xpenah la netizen dok siasat status ariq ni. Jagalah family sendiri. Pening2 watpe. Byk masa ...

betul...  anak dia dah half berjaya dah...  anak2 kita? ~ pesanan untuk aku jugak...

Follow Us
Sape kata anak lelaki xbanyak cerita kalau status nya xsah taraf? Sama je kesannya. Kalau anak lelak ...

So jd tgjawab mak bapak untuk terangkan duduk perkara sebenar kat anak tu. Tak leh sambil lewa kalau kemudian hari melibatkan nasab keturunan.

eyansss replied at 21-9-2021 08:21 PM
takpe...  aku terasa jugak bila ko serbu aku camtu padahal kalau ko perasan post aku selama ni, ak ...

Aku geram bila x abis2 tnya status anak ni. Sbb bkn dia yg slh. Kang jd doktor rawat acik2 tu, acik nk kena tau ka dia sah taraf ke x. Sempurna kot cara Allah. Nasib baik ko tgur. Thanks. To ariq n the fmly,sukses selalu!

Ya Allah. Nk nak masuk U budak ni. Masa cerita dia kecoh, kecik lagik kan..... terbayang2 gambar heols Di forum Cari sedekad lebih yg lalu...

Edited by kakasotong2 at 21-9-2021 08:34 PM
tomaz replied at 21-9-2021 08:23 PM
Siyes la u.. 1st time dengar pasal ni.. selalu nye lebih pasal anak pompuan je.. rupanye ade kesan ...

Ye uols, ni apa yg iols belajar masa sekolah dulu. Anak tak sah taraf lelaki & perempuan masing2 ada kesannya. Memang teruk bila melibatkan nasab keturunan. Xlayak terima harta peninggalan (faraid) pun ye jugak. Hibah meols xsure.

fadz84 replied at 21-9-2021 08:25 PM
So jd tgjawab mak bapak untuk terangkan duduk perkara sebenar kat anak tu. Tak leh sambil lewa kal ...

Yup bab nasab keturunan jangan dibuat main. Xboleh sorok-sorok, kena cerita hal sebenar. Xboleh juga sesuka hati nak bin or bintikan nama ayahnya kerana nak sorok aib. Dosa besar ya. Kena cerita terang-terang.  

addamnor replied at 21-9-2021 04:23 PM
Adik2 bbnu stop lah fitnah anak farid kamil.. asal cerita forumer buat speku geli2 sbb ada iras shj  ...

Bebakul2 ler dosa ditanggung oleh forummer itu kalau betul2 apa yg dia cakap tu fitnah. Sampai berdekad netizen membawang

kiah_mai_pulak replied at 21-9-2021 07:45 AM
erkkkk ank ozlynn-johan? bukan ank ozlyn-xxxxx ke tu?

Laa penah kawin dah ke sebelum ni..sumpah xtau

Semoga ariq berjaya dunia akhirat

kikiharris replied at 21-9-2021 08:23 PM
Tahniah dik..Good luck and jaga diri kat tempat org.
Iols suka org yg rajin belajar & ada keinginan ...

Aku rs ok je johan treat anak2 dia..agak balanced la jgk nampak..ada ms dia layan anak main games sbb dia pun men game..tp bdk tu ada ms la study..men dgn adik2...musti adik2 rindu abangnya walau idak le sebapa...tp dah membesar bersama kan...

Edited by addamnor at 21-9-2021 08:46 PM
likilu replied at 21-9-2021 03:16 PM
Challenge untuk dd didik anak anak dia

Apa kaitan dengan diana danielle? Kamu percaya kah cerita budak ini anak farid kamil? Kamu tahu asal cerita bagaimana farid kamil terkait? Atau kamu engage dgn forum cerita ini sudah bergentayangan as urband legend di bod gossip? Walhal si pemula spekuan tu out of no where jah sebut. I was there reading the speculations a decade ago. Nonsense gila dek cerita di benang itu. Tak sangka jadi fitnah yang maha hebat dek mulut forumers di benang itu.

Edited by fff_cat at 21-9-2021 08:49 PM

Betul ke ni? Setau saya tidak layak jadi wali ikut susunan wali ke atas adik-beradik dia dan keturunannya saja. Macam susunan wali kan ada bapa, datuk, abang macam tu.

Tapi kalau anak tak sah taraf lelaki berkahwin dan dapat anak, anak tu berbinti kan diri dia jugak.

Kalau dah berbinti kan dia, mestilah dia boleh jadi wali. Takkan lah semua anak dia kena bin dan binti Abdullah jugak kowt..

addamnor replied at 21-9-2021 08:42 PM
Apa kaitan dengan diana danielle? Kamu percaya kah cerita budak ini anak farid kamil? Kamu tahu  ...

Well said doc. Kerana fitnah, berbelas tahun keluarga ni maruah diungkit orang. Siap question mak budak ni tak pernah disclose BIN sapa. Harap dia tak baca benda begini and tak depress lalu affect kehidupannya

budak ni ada je rupa mak dia.x de rupa langsung farid.pepandai je .tahniah dik semoga  berjaya

Edited by addamnor at 21-9-2021 09:14 PM
kakasotong2 replied at 21-9-2021 08:29 PM
Ye uols, ni apa yg iols belajar masa sekolah dulu. Anak tak sah taraf lelaki & perempuan masing2 ...

Hibah tu kan hadiah, harta yang dipindah nama siap2 sebelum pemilik mati.. so selagi dia hidup dia berhak terima hadiah daripada sesiapa sahaja

Kalau chuols nak hibahkan harta pada weols, pun boleh iya