CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: jahcomel

[Tempatan] Doktor Norshinah : Pelalian Covid 19 'vaksin ujikaji'

Buritan replied at 23-9-2021 02:56 PM
Adoiii.. ckp ko lg menakutkan aku..

Aku bukan suka menakutkan tau.....tapi benda benar ni dia pahit tau. Kenyataan benar memang pahit dalam kehidupan ni. Kalau dah merasa asam garam kehidupan maybe ko faham apa aku cuba cakap ni.

Tapi kena ingat kita ada Allah dan ajaran Nabi Saw untuk bersedia. Go back to our ajaran Islam. You will never go wrong kalau ikut apa Nabi ajar dan Allah kata.

slavehunter replied at 23-9-2021 02:57 PM
Yea you....kenyataan pedih kita semua kena telan. In UK they already said...the third wave Covid l ...

harap ramai la yg buka mata

slavehunter replied at 23-9-2021 03:02 PM
Aku bukan suka menakutkan tau.....tapi benda benar ni dia pahit tau. Kenyataan benar memang pahit  ...

Betul tu SH..
masih belum terlambat..

Edited by novlin at 23-9-2021 03:34 PM
slavehunter replied at 23-9-2021 02:54 PM
Omg. So kira target termination ker for third? Bukan boost lagi ker supaya dapat hidup lagi? Detox ...

berderau baca ni... booster utk percepatkan mati...-edited- sbb tersalah tekan emoji

slavehunter replied at 23-9-2021 03:02 PM
Aku bukan suka menakutkan tau.....tapi benda benar ni dia pahit tau. Kenyataan benar memang pahit  ...

Susah jugak tau.. aku ni bdk sains.. mmg aku nak ikut islam.. tp adekal interpretasi itu mgkin tersalsh.. aku tersalah phm ke.. cth mcm dos ke 3 ni jahh.. aku pun dah tak tau dah.. terus atau stop.. tak tau adekah jln yg aku pilih tu betul ke

novlin replied at 23-9-2021 03:02 PM
harap ramai la yg buka mata

Aminnn.... Aku risau 5G, dah keluar Iklan merata dah. Kat phone, kat TV.

Follow Us
Buritan replied at 23-9-2021 03:10 PM
Susah jugak tau.. aku ni bdk sains.. mmg aku nak ikut islam.. tp adekal interpretasi itu mgkin ter ...

Betul. Faham. Sekarang kan zaman yang salah nampak benar, yang benar nampak salah. Aku nampak booster tu untuk panjangkan hayat, Pengecat pulak nampak booster tu untuk kasi lagi cepat game over, mungkin betul according to their target dan due date sekarang dah nak masuk year end.

Mungkin betul Pengecat kata kena detox dan jangan ambik booster tu, jadi you all akan jadi sama macam kami balik antivaxx pakai anti body sendiri dan enhance Immune system.

slavehunter replied at 23-9-2021 03:18 PM
Betul. Faham. Sekarang kan zaman yang salah nampak benar, yang benar nampak salah. Aku nampak boos ...

Tu laaa... aku ngaku sangat mmg aku sgt sgt keliru zaman skrg ni.. tak tsu nak ikut yg mana.. mmg tanye pd Allah tp biasalaa aku ni siapa.. dosa byk.. ilmu agana pun tak byk mana

gbam replied at 23-9-2021 02:13 PM
pernah dengar kisah firaun dgn nabi musa, sebelum kelahiran nabi musa, firaun diberitahu oleh bomoh  ...

Hehe boleh ker cucuk penduduk langit?

Edited by Dwdrum at 22-9-2021 11:49 PM
JessePinkman replied at 22-9-2021 10:42 PM
Kahkahkahkah. Cakap jaa laa hang tak mampoo nak explain atau hang sendiri tak faham.

Tak payah  ...

Kasihan ko..... Issue basic.. Paling basic...orang lain boleh saja faham.... Ko pusing keliling l..... Terer konon nya cakap  orang puteh... imformation banyak juga failed mahu faham.... Kah kah kah.. Last last PA aku..... Sebab ko itu born natural benak...

Strong signal......

Dwdrum replied at 23-9-2021 03:45 PM
Kasihan ko..... Issue basic.. Paling basic...orang lain boleh saja faham.... Ko pusing keliling  ...

Bila masa la aku pusing issue basic off label ni. Aku bagi definition dari website jaa. Off label tu sesuatu yg completely legal, dan common di buat juga di US.

Hang nak teruih merapu pusing ni, tak penat pulak ek. Bila suruh explain off label dari perspective hang, kenapa hang rasa benda tu bermasalah, teruih cakap penat.

Pusing strong signal balik. Eh cuba hang cakap fully english pulak la. Aku terhibur sungguh tengok level english hang.

Dwdrum replied at 23-9-2021 03:45 PM
Kasihan ko..... Issue basic.. Paling basic...orang lain boleh saja faham.... Ko pusing keliling  ...

Antuvacc sejati memang gini laa. Depa mampu cakap orang lain tak faham, tak pandai.

Bila suruh antuvacc explain sendiri pulak, antuvacc bagi macam2 alasan.

Sama2 jaa mana2 perangai antuvacc.

Buritan replied at 23-9-2021 03:28 PM
Tu laaa... aku ngaku sangat mmg aku sgt sgt keliru zaman skrg ni.. tak tsu nak ikut yg mana.. mmg  ...

Dosa,haram,keburukkan,kejahatan tu kena tinggalkan.....gantikan dengan kebaikan,amal baik buat sebanyak boleh dengan hati ikhlas di jalan Allah, lepas tu baru pentunjuk hidayah senang masuk. Benda paling senang nak dapat ganjaran dunia ialah sedekah.

Eh apsal dah takde gaduh lagi dorang ni? Taik la, bangkai la, taik ayam ,taik kambing semua keluar?

Adik i pakar kaji penyakit suruh sangat vaksin..terbalik dgn doktor ni. Masa vaksin mula keluar, my mum yg ada 3 penyakit berangkai tu antara yg plg awal vaksin sbb my sis register dia awal. Masa nak pi cucuk tu, aman2 saja sbb tak ramai orang di ppv dek orang takut nak cucuk. Alhamdullillah mak i sihat tak ada effect apa2.

pengecatbintang replied at 23-9-2021 01:17 PM
kalo x booster...

mgkn apa2 kemudahan mcm dine in utk completed 2 dos da x valid..

Tu la...ank nak amik lesen keta pun tk boleh..hmmm

slavehunter replied at 23-9-2021 02:57 PM
Yea you....kenyataan pedih kita semua kena telan. In UK they already said...the third wave Covid l ...

Third wave tu bila?

Ada jugak terbaca..sorg forummer gak share..katanya uk siap sedia kontena dah utk simpan mana yg mati..

Mcm prepare utk kematian beramai2 yg akn meningkat..

raihaneem replied at 23-9-2021 04:05 PM
Third wave tu bila?

Ada jugak terbaca..sorg forummer gak share..katanya uk siap sedia kontena d ...

Kemungkinan winter season. Yea tu pasal Bojo tarik balik mandate kat pubs tu semua.

scorpionkiki replied at 23-9-2021 04:01 PM
Adik i pakar kaji penyakit suruh sangat vaksin..terbalik dgn doktor ni. Masa vaksin mula keluar, my  ...

Doktor tu, bukan la terus larang ambil vaksin covid ni.

Yang doktor tu lebih tekankan adalah seperti terdapat paksaan untuk semua orang mengambil vaksin ni.

Paksa suruh ambil vaksin dalam keadaan penilaian risiko vaksin ni tak begitu jelas lagi, tak ada long term safety data, sebab vaksin ni masih baru dan masih di peringkat trial.

(Maksud paksaan tu, bukan nya kena letak pistol di kepala jaa)

slavehunter replied at 23-9-2021 03:32 PM
Hehe boleh ker cucuk penduduk langit?

penduduk langit mungkin burung, kan byk kes dah burung mati beramai-ramai.

tumpanglalu74 replied at 23-9-2021 01:41 PM
Ko nak start respek diri ko?  Tu la makan lagi bangkai..  Mulot pon cam bangkai.

kau mati esok org korek lubang, tanam kambus pastu choww hahahaha