CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: anaknegerigak

KLINIK GIGI/SAKIT GIGI/GIGI KUNING/PUTIHKAN GIGI/RAWATAN

miyoma posted on 30-7-2012 02:19 AM
ye..tepat skali..karang gigi nak kata bahaya tak jugak,nk kat tak bahaya tak jugak..

mcm ni..bi ...

oo...mcm tue.....paham2, thanks.....

kira nya kalu dh start ada plak neh kena g cuci buang la........2 la is macam nak g cuci lagi jah.....

tapi kalu gusi dh rosak boleh baik x....? mcm is ada 1 gusi rosak doktor kata, tapi yg gigi tue elok lagi, xder la lubang ker apa ker...

ismaha posted on 30-7-2012 10:55 AM
a'aaa jom kita g lagi pas raya...., cuci jgn x cuci......hihihihi.

hehe..baju raye..gigi pun gigi raye yer..huhu

nurafriena posted on 30-7-2012 11:26 AM
hehe..baju raye..gigi pun gigi raye yer..huhu

harus la kan........xder la nak pakai gigi pelesu kalu dijaga baiknya bila dh usia2 nnt.........

ismaha posted on 30-7-2012 11:29 AM
harus la kan........xder la nak pakai gigi pelesu kalu dijaga baiknya bila dh usia2 nnt....... ...

iye btull..gigi kan aset yang sgt penting..huhu......

ismaha posted on 30-7-2012 10:58 AM
oo...mcm tue.....paham2, thanks.....

kira nya kalu dh start ada plak neh kena g cuci buang  ...

bukan start ada plak..tpi start ada karang gigi..sesunguhnya plak boleh buang dgn berus gigi dan flossing..plak ni lapisan kuning yg lembut kat permukaan gigi yg kita sebut tahik gigi

gusi yg rosak..biasanya klo lepas scaling dia akan jadi sihat balik

.
Last edited by miyoma on 30-7-2012 09:27 PM \n\n

miyoma posted on 30-7-2012 09:25 PM
bukan start ada plak..tpi start ada karang gigi..sesunguhnya plak boleh buang dgn berus gigi dan f ...

oh...jadinya plak tuh aka tahi gigi laa......salah paham upanaya....huhuhuhu. jadi yg is cuci tuh kuar keping2 hitam tuh karang gigi lah yer....?

is dh scaling pun kan...nak kata xsihat tue xtau la kan sebab bila macam hisap angin rasa ngilu kat gusi gigi tuh.........maknanya xsihat lagikah gusi tuh....? ke kena scaling banyak kali baru sihat...?

Follow Us
ismaha posted on 30-7-2012 09:39 PM
oh...jadinya plak tuh aka tahi gigi laa......salah paham upanaya....huhuhuhu. jadi yg is cuc ...

ya..tepat sekali...

scaling sekali je pon cukup..as long dr.yg scaling tu btol2 buang sumer karang gigi tun..biasa nya slepas sebulan kita tgok result hasil scaling tu..sama ada gusi dah sembuh ataupun perlu scaling balik..tpi as long kita jaga kebersihan mulut dgn elok..pegi 6 bualn sekali pon xpe..

miyoma posted on 31-7-2012 01:27 AM
ya..tepat sekali...

scaling sekali je pon cukup..as long dr.yg scaling tu btol2 buang sumer kar ...

oh macam tue..... nnt is try g scaling lagi nak tgk masih ngilu x gusi gigi neh.....dr. tuh scaling bersih la....xder dh karang2 yg hitam itue...........memg puas hati la pas scaling tuh....................(sejak2 dh scaling neh rajin beno jaga gigi......, baru tau.....)  

KLinik Gigi Bangsar ( Government), pegi buat appointment dulu,ambek date--->pastu on date nanti,dtang bayar RM2, dah boleh buat scaling ke,cabut gigi bongsu ke,tampal ke..

best.

RM2 jew.

Dekat Subang area, any Klinik yg murah & servisnya pun ok ?

ada sesapa yang pernah ada pengalaman buat whitening dekat gigi?kongsikanlah

sape pnah pegi / buat rawatan gigi kat Klinik Pergigian Fauziah,Jalan Raja Laut?? cite sket pengalaman anda...

aina_shaira posted on 11-12-2012 11:37 AM
ada sesapa yang pernah ada pengalaman buat whitening dekat gigi?kongsikanlah

Baru-baru ni saya ada buat whitening treatment.

Gigi saya memang category kuning. Seingat-ingat memang kuning dari kecik, dah tu sambil membesar asyik mimum coke, kopi teh, gamaknya lagi kuning la jadinya.

Doctor kata saya punya kuning taklah teruk, tapi bagi saya cukup teruk. Kadang2 nak senyum pun malas. Silap shade lipstick lagi lah obvious kekuningan tu.

Result dia, alhamdulillah, ada improvement. Kalau nak kata dah keluar kategori kuning tu, takla jugak. Tapi kurang-kurang, senyum melebar dah confident, bila pakai favorite lipstick shade, dah tak teruk kuning.

Dekat klinik gigi yang saya buat treatment ni, ada 2 pilihan. Pilihan pertama, nganga bawah some uv light equipment selama 45 minit, one time je. Cost hampir RM2500. Bila boleh buat, bergantung pada klinik. Klinik yang ada equipment, bolehla buat immediate. Yang takdak tu, dia kena sewa, ambik 2 minggu jugakla nak settle logistic dia.

Pilihan ke2, pakai ubat 2 jam tiap-tiap  malam (atau selang kalau ngilu), at least selama 2 minggu. Since saya just bubuh ubat setakat gigi yang nampak bila senyum je, tahan la ubat tu lebig 2 minggu. Dia akan buat mold kat atas gigi kita, lepas tu dlm 3 hari dia akan produce dalam bentuk ala-ala polimer (yang ni boleh simpan utk sebsequent treatment) dan bagi 4 slim-syringe size ubat whitening. Roughly doctor tu kata, mold tu dalam rm200, ubat rm600. Total saya kena rm800.

Nasib baik saya tak opt for uv light treatment. Kalau setakat yang saya dapat result ni, tak berbaloi saya spend sampai beribu. Sebab doctor tu dah caution, jgn expect gigi jadi marble white macam caucasian. KIta ni asian, memang asasnya gigi kuning.

Tapi sekarang ni, saya rasa mungkin kena pi consult doctor tu bab maintenance.

baulu posted on 12-12-2012 10:49 AM
Baru-baru ni saya ada buat whitening treatment.

Gigi saya memang category kuning. Seingat-ingat ...

awk buat dekat klinik mana? sebab saya ada plan nak teeth whitening treatment, cuma nak dapatkan info mana yg perlu.
reason nak buat sebab i obses nak gigi putih dari dulu dan for kecantikan.

aina_shaira posted on 12-12-2012 11:00 AM
awk buat dekat klinik mana? sebab saya ada plan nak teeth whitening treatment, cuma nak dapatkan i ...

Saya duduk area gombak, jadi saya pi satu klinik kat prima sri gombak.

Actually, nak buat whitening ni, boleh kata semua klinik gigi offer. Beza hanya product dan harga.

baulu posted on 12-12-2012 11:03 AM
Saya duduk area gombak, jadi saya pi satu klinik kat prima sri gombak.

Actually, nak buat white ...

ada awk tanya doctor gigi tak, ada tak effect tak elok lepas buat laser whitening?tahan brapa tahun?

aina_shaira posted on 12-12-2012 11:09 AM
ada awk tanya doctor gigi tak, ada tak effect tak elok lepas buat laser whitening?tahan brapa tahu ...

Dia ada mention pasal gigi gusi jadi sensitive. Tapi bargantung pada orang jugak. Macam kes saya, dia ada kata mungkin masa tengah pakai saya akan rasa ngilu, tapi takde pun masa tengah ada ubat atau sekarang ni. Cuma, lepas kumur ubat, kalau minum air sejuk atau makan benda masam memang ngilu la kejap.

As for berapa lama bertahan, dia kata tengok macam mana diet kita. Macam saya, coke, tea n coffee ni minuman wajib pagi petang, dia advise kurangkan. Sekarang ni pun, saya rasa kena start dah buat maintenance, cari cheaper n lower grade version kat pharmacy. Kalau dapat adik2 dentist kat sini offer yang murah but higher concentration bagus jugak.

err.. nak tny..
kalo gigi makin jarang cmne nak wt eh? kna pakai braces ye?
tatau la sbb pe.. makin lama makin jarak antara gigi ni.. gigi depan lak tuh.. segan makkk nak sonyum!!
kot la yg penah alami ya

budakbaik10 posted on 12-12-2012 09:38 AM
sape pnah pegi / buat rawatan gigi kat Klinik Pergigian Fauziah,Jalan Raja Laut?? cite sket pengalam ...

me pnh wt rawatan kt sna..dgn doc fauziah sndri...servis sgt bagos.. me wat veneer, sbb gg x cntik dan xnk pkai braces & root canal treatment.... lpas ni nk wat whitening..tp bajet tadak wt mse skrg neh....

mizzacu posted on 13-12-2012 03:53 PM
err.. nak tny..
kalo gigi makin jarang cmne nak wt eh? kna pakai braces ye?
tatau la sbb pe.. ma ...

me wat veneer je..skjap je...klau braces plg kjap 1thun lbih kn...sakit pulak 2..veneer mmg x sakit lgsung..mase wat pon dlm kjap je depends pda gg kite...ade yg stgh jam je...me wat kt klinik pergigian fauziah.... blh tgk kt web drfauziah.com