CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: anaknegerigak

KLINIK GIGI/SAKIT GIGI/GIGI KUNING/PUTIHKAN GIGI/RAWATAN

nak tanya doctor gigi ....... i pernah baca artikel pasal barah gusi ( dah lupa ) adakah barah gusi disebabkan gigi ker?

nak tanya doctor gigi ....... i pernah baca artikel pasal barah gusi ( dah lupa ) adakah barah gusi disebabkan gigi ker?

nak tanya..gigi kuning akibat smoking blh putihkan ker after buat pemutihan gigi?? bape kali kena buat utk putihkan balik gigi as natural..

Reply #59 picme's post

picme, brp RM utk scaling (cuci) kat klinik tu
klinik ni yg atas restoran mamak tu ke ?

ada tak sape2 tau tentang keganjilan gigi @ gigi terlebih yg tumbuh kat bahagian blkg gusi...di punya sakit siksa betul...

Reply #65 plum_candy's post

Samekom sumer....
plum...bkn nk takotkan ko tp kalo dah tumbuh kat ctu harus la g dentist & buat operation. tu dh kire bkn rail dia.
aku penah g klinik pergigian dr roshidah. kalau tak silap skarang klinik tu kat ampang waterfront. dr. tu baek sgt. kalau tak silap aku lg, dr. tu skarang wakil rakyat ampang hehehe..................tp mmg best

Follow Us
operation yg mcm mana tu? tp kalau nak cabut gigi tu masih tak kuar lg sepenuhnya..dah 3 tahun dia tumbuh..tp still tak kuar semua lg sebab ruang dia nak tumbuh tu sempit sgt agaknyer...skrg ni i punya rahang sakit & pipi pun sampai bengkak sebelah...

Reply #67 plum_candy's post

adik gue penah wat operation tu...
doc  tu cabut gigi yg malu2 nak kuar tu...
doc belah sket gusi utk cabot gigi yg malu2 kuceng nak kuar tu...
pastu jahit balek...
sakit woo....:geram:

Sakit gigi

saya nak mintak pandangan semua ttg masalah 'besar' yang saya hadapi sejak dari seminggu yang lalu hingga ke hari ni.
saya sakit gigi. berdengut-dengut je gigi gerahan atas. lebih rela sakit besalin dari sakit gigi ni. ermmm saya dah pi jumpa doktor tp doktor cakap gigi saya ok n maybe dijangkiti kuman. so, saya makan amoxclilin 500mg tp masih sakit lagi gigi saya ni.
sblm sakit gigi ni, saya demam, selesema dan batuk. risau gak kalau selesema batuk n hidung tersumbat ni boleh menyumbangkan kuman kat gigi saya. boleh ke?

berlubang tak?

Reply #2 insyiqisti's post

doktor cakap gigi saya ok. x belubang.

Reply #3 neaqpira's post

saya hari tu pun Dr cakap benda yg sama, gigi OK, tapi saya browse internet, apa sebenarnya yg dah jadi/atau mungkin jadi pd geraham saya....saya syak radang saraf, atau dipanggil "pulpation". Seminggu makan antibiotik, redanya amt minima. Saya pergi dentist lain, di cakap, mmg saraf dah demaged dan gigi pun dah goyang. Nak hilagkan sakit...dentist adviced.......CABUT...so I cabut la.....lega... sehari aja makan bubor (tapi seminggu sebelum cabut saya dah turun berat badan sebab tak lalu makan)...skrg dah OK dan lepas 4 bulan saya akan buat bridging....cabut la

Originally posted by neaqpira at 18-7-2008 11:01 AM
saya nak mintak pandangan semua ttg masalah 'besar' yang saya hadapi sejak dari seminggu yang lalu hingga ke hari ni.
saya sakit gigi. berdengut-dengut je gigi gerahan atas. lebih rela sakit be ...

ni pandangan bim yer..

ada kemungkinan jugak disebabkan batuk selsema tu bleh menyebabkan jangkitan kuman dlm mulut
tapi , mungkin yg sakit tu bukan gigi,tapi gusi ..
nea rasa sakit sbb saraf yg berdekatan tu terkena..sbb tu sakit berdenyut2

biasanya , dr gigi pon takleh nak buat ape
kalau takde lubang , dia bleh bagi ubat tahan sakit atau antibiotik jer..

kalau cara tradisional , kumurkan dengan air garam , atau mouth wash
tapi takde lubang,so mungkin kurang berkesan..

sakit gigi ni mmg sangat menguji kesabaran kan..
aper2 pun sentiasa la beringat , sakit itu datang sebagai peringatan ,Allah sayangkan kita..

Reply #4 SANKURIANG's post

saya kena pi jumpa doktor lagi ke? mest jawapan nye sama.....
kalu saya terus cabutkan gigi saya boleh x

Reply #6 neaqpira's post

kalau nerve tgh bengkak sebab oleh infections, dentist tak kan cabut, sebab nnt darah sukar nak berhenti. Lagipun kalau tgh bengkak, mungkin gusi ada nanah, nnt tambah buruk infections. Ask for 2nd opinion

salam sumer

sy dah 3 hari diserang sakit gigi yg dah ditampal beberapa tahun dulu..
dr bg antibiotik dan ubat tahan sakit..tp malangnya hingga hari ini x reda lagi

bengkak abis muka sblh kanan sy dah tak nampak rupa saya lg...
bibir pun dah herot sikit...azab betul.
sy pg jumpa dr tu lg n dia cakap habiskan antibiotik tu dulu then buat rawatan akar..
sampai bila agaknuya muka saya ni akan bengkak...
korang sume ada apa2 cadangan tak tak tertahan menanggung derita sakit gigi nih..

Reply #1 neaqpira's post

saya ada rasa anda ada masalah resdung...macam saya baru ni...ingatkan sakit gigi...tak boleh tido malam...resdung tak kuat mana pun...tiba2 tergerak hati nak pergi kat pakar ENT kat private clinic....doktor tu kata dlm hidung saya bengkak sikit,...so dia bagi ubat....alhamdullillah....gigi tak sakit dah....rupanya itu masalah dia....cubalah

Reply #1 neaqpira's post

saya ada rasa anda ada masalah resdung...macam saya baru ni...ingatkan sakit gigi...tak boleh tido malam...resdung tak kuat mana pun...tiba2 tergerak hati nak pergi kat pakar ENT kat private clinic....doktor tu kata dlm hidung saya bengkak sikit,...so dia bagi ubat....alhamdullillah....gigi tak sakit dah....rupanya itu masalah dia....cubalah

Reply #1 neaqpira's post

Originally posted by mycos79 at 23-8-2008 02:27 PM
salam sumer

sy dah 3 hari diserang sakit gigi yg dah ditampal beberapa tahun dulu..
dr bg antibiotik dan ubat tahan sakit..tp malangnya hingga hari ini x reda lagi

bengkak abis muka sblh k ...

saya taun 2003 kot...tampalan kat gigi saya tercabut..so pegi klinik kerajaan gi tampal balik...2 minggu saya demam bile balik kl...so trus pegi jumpe pegi dentist private..die ckp giig saya tu dah sampai dasar dah..patut mana bole tampal lagik...die suh cabut..skali cabut mmg legaaaaaaaaaaaaa...die tunjuk la gigi tuh...mmg tgh gigi saya dah digerudi sampai bawah masa second tampalan..so second tampalan tu sampai kene gusi...simen dgn gusi mana bole ngam..tu yg demam 2 minggu..nak gigit pon takbole..mmg seksa..mak saya suh cabut..mmg saya  angin ngan doc kerajaan tuh:@..dah tak pegi jumpe die dah