CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: saayang79

AIR KELAPA

Minumlah air kelapa muda masa akhir2x peknen tu.....ni yang zu amalkan...kebetulan zu bersalin di kg,,,belakang umah pulak ada pokok kelapa muda..apa lagi...hapir everyday minum air kelapa.....mungkin betul kulit baby cantik sebab ramai org puji....lagi satu senang bersalin...........Insya-Allah...

air kelapa..mmmm...sedap ooo minum..nak2nya kalau musim panas..wah! sejuk tekak... ibu mengandungkan agak panas badan nya..tu pasal sedap je bila minum air kelapa nih..

my aunty kuat amalkan minum air kelapa semasa dia mengandungkan anak yang ke tujuh..sudah nya baby dia dilahirkan montel sesangat..kulit lawa pulak tu..and baby yang dilahirkan tu bersih..:ah:

Originally posted by mamaHazim at 23-7-2005 00:34:
mama ada 1 petua ni, bukan le petua sgt.mak mertua mama tak bagi makan durian masa time ngandung,baby panas dan berkemungkinan kulit gelap.hehehe...tak tau le, mak pun dgr dr org2 kampung gak.so sape nak anak cerah, minum soya jgn mkn durian,kicap & coke.

alamak...mamahazim

nashra suka sesangat makan and minum apa yang mamahazim tulis tu..sekarang baby nashra baru 8 hari...kulit dia merah...tatau la kot2 sikit lagi nak jadi gelap..

tapi mak dok check bahagian badan dia tak de langsung tanda2 gelap kat punggung dia..hehehe...orang tua2 kata kalau ada tompok2 gelap tu baby gelap..entah la..

sapa le tanak anak putih..tapi redha je la kalau anak kita gelap..anyway, thank you sebab kasitau info ni..:tq:

masyallah...mama..bella ni pun suka jgk mkn salah satu yg mama tulis tu...raja buah..hmm...durian.....ala...mintak2 la..ank nanti tak ler gelap sgt hihi...:lol..
tp nak tak nak...sure ikut mak bapak dia gak..kan..

Teringat masa peknen dulu, suka sangat makan nasi ngn telur+kicap.....hubby selalu perli nanti anak gelap..dia kata......walauapaun zu percaya genetik ibu bapa, pengaruh utama...................sekarang kulit anak zu,,mcm merah ja...kadang kuning langsat kdg cam kelabu ja......berubah-ubah lak.

ya ker tak leh makan air kelapa... kelmarin aku lik kg... pak mentua aku dengan susah payahnya kaitkan buah kelapa muda untuk haku.... aku dah 19+ week. Mak dan pak mentua x larang pun...mak haku pun tak kata apa2... mak aku bilang.. seminggu 1-2 kali je minum buat masa nie... so  kiranya aku boleh minum la kan?? kan?? kan??? ngeh ngeh ngeh.. slurrrrpppp sedapnya minum air nyior muda...

Follow Us
sabtu ahad ari tubalik kg.. iangt nak soh ayah tulun amikkanbuah kelapa muda.. tp hujan jer sepjg hari tak dpt nak gaitkn buah kelapa muda.. so.. aku telan air lir ajer.. aku nak sesgt air kelapa muda.. antara sebb nak minum coz nak bersalin normal dagn mudha.. dan nakkan kulit baby cantik insyaAllah.. kulit si sulungnya alhamdulilah.. cerah jugakler.. harap2 yg ke 2 ni bersih dan licin... sekrg ni teringin nak mkn taufu fa pulakss.. semlm soh sepupu beli taufu fa kat pasar mlm... emmm terliur lagikk.. dia buleh kata takder... ish.. geram sgt... tp setahu aku,. setiap kali aku nakkan sesuatu sgt2..mesti keciwa akhirnya... wallahua'lam... cian baby aku.. la ni dok mengeras dlm perutni.. merajuk kot tak dpt mkn taufu fa... ish.. mesti carik jugak ni.. sebekas tuppurware tu pun jadikla.....

Originally posted by zurin_79 at 24-7-2005 06:59 PM:
Teringat masa peknen dulu, suka sangat makan nasi ngn telur+kicap.....hubby selalu perli nanti anak gelap..dia kata......walauapaun zu percaya genetik ibu bapa, pengaruh utama...................sek ...

ala..jgn risau la..zu..x kemana tumpahnya kuah kalau x ke nasi....:hug:

kekekeke

dah 2 hari org yg jual air kelapa tu tak menjual teringin sgt rasenya

aturcara This user has been deleted
hmm ..kita pregnant anak yang 2nd  ni kurang minum air kelapa...bukan susah nak dapat tapi malas nak pi beli hehe

mama_vouge This user has been deleted
ermm.betulka kalau suka makan durian masa pregnant anak akan jadi gelap.....biar betul ni...?? risaula bulan-2 lepas kan banyak durian di jual...suka gak makan durian..sukaaaaaaaaaaa sangat.

Tapi harap-2 baby dlm perut ni ikut genetik kami...hubby berkulit putih merah....minta-2 ikut warna kulit daddy dia cantik....amin.......

kintan_too This user has been deleted
emm.... masa 1st time pregnant dulu, memang suka sangat minum air kelapa, balik kg pun keja nya menyuruh abah kait buah kelapa... tapi sekarang ni baru lagi pregnant..tak berani lagi nak minum tunggulah 8 bulan nanti ke...insyaallah

pengalaman saya minum air kelapa ni saya mudah sangkat bersalin... saya minum 2 minggu nak bersalin, ambik air kelapa dari pokok dan tak campur air batu pun.. kira original nya air lerr..  
dah masa nak bersalin sakit sikit2 jerr.. mula laa malas nak g hospital..maklum laa pengalaman anak pertama 4jam dok sakit ...lepas tu abah suruh g gak kut bersalin kat rumah.. dah tu g laa rupa2 nya dah bukak 5 cm masatu sakit sikit gakkk .. apa lagi lepas  doktor seluk tu.. pecah air ketuban terus bersalin.....
senang betui bersalin nya.. rasa macam nak beranak jer lagi.. tapi aduhhh ..sekarang ni anak ke2 saya dah umur 5thn..

twinsiss02 This user has been deleted
Originally posted by mama_vouge at 25-8-2005 10:08 AM
ermm.betulka kalau suka makan durian masa pregnant anak akan jadi gelap.....biar betul ni...?? risaula bulan-2 lepas kan banyak durian di jual...suka gak makan durian..sukaaaaaaaaaaa sangat.

Tap ...

ada ker org ckp camtuh ... hai yaaaaa... arituh masa musim durian kat kg ..mmg pulun abis ..hb kat sblh dok perati tgk byk mana twin makan ... ada skali tuh siap makan curi2 lagik ... ayah twin plak siap galakkan lagik ... hb yg takut ... tp tgk vogue punya statement, takut ler plak

Originally posted by cats75 at 27-8-2005 12:02 PM
pengalaman saya minum air kelapa ni saya mudah sangkat bersalin... saya minum 2 minggu nak bersalin, ambik air kelapa dari pokok dan tak campur air batu pun.. kira original nya air lerr..  
dah ma ...

wahhh iyer ker cats75??? :cak::cak::cak:

kalu gitu nak teruskn minum air kelapa la.. zaliza ni mmg pantang balik kg.. mesti nak amik kelapa muda utkminum2... sabtu ahad ari tu balikkg dan amik 4 biji buah kelapa dan 2 biji bawak balikke KL... mmm hubby amik dan kita sambut... tak jatuh ke tanah kan.. elok mcm tu an.. mmm harap2 dipermudahkan bersalin normal spt yg cats75 bg tau ini...  :pray::pray: in i1st time nak bersalin normal krn yg 1st dulu c-sect pasai poor pregress...tp l ani DR bg tau 70% buleh normal.. so..harap2 buleh normal dan dpt kumpul tenaga sebaikmungkin..!!;)

aturcara This user has been deleted
Originally posted by mama_vouge at 25-8-2005 10:08 AM

Tap ...

Rasanye pemakanan tak mempengaruhi kulit baby...sebab ia bergantung pada genetik kita..tak leh la nak kata makan durian banyak anak jadi gelap..makan soya banyak2 anak jadi putih..tak jugak hehehe...yang penting org kata kalau minum air kelapa ni..kulit anak jadi bersih..ni memang kita tak nafikan kita memang minum air kelapa masa pregnant anak pertama..alhamdulillah anak keluar kulit dia bersih pastu susah nak jumpa kerak atas kepala..dia..kalau ade pun sikit sangat..tak delah yang tebal tu...

Originally posted by aturcara at 1-9-2005 08:18 AM

Rasanye pemakanan tak mempengaruhi kulit baby...sebab ia bergantung pada genetik kita..tak leh la nak kata makan durian banyak anak jadi gelap..makan soya banyak2 anak jadi putih..tak jugak heh ...

yup.. pendpt aturcara tu mmg dipersetujui 100%

tak elok ker minom air kelapa masa early pregnancy??

skang kiter feveret minom air kelapa....baru 3 bulan++ preggy.

badan dahlah asek rasa membahang ajek...dpt minom air kelapa ngn isi dier tue....aduuuhh..nikmat dier tuhan ajek yg tau...

Cemp br 12 weeks pregnant. Semalam punyalah teringin nak minum air kelapa, siap beli satu gelas, take away plak sebijik. Tgh minum dgn jayanya, tetiba hubby tanya, u pregnant ni elok ke minum air kelapa? tarusssss mati segala keinginan, mmg Cemp tau last2 pregnancy mmg elok tp X tau plak censequences kalau minum awal pregnancy. Tp so far ok je..... Tak tau laaa.... hopefully sumenya ok.:pray::pray::pray: