CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: homeboy

Sarah : Tiada Dikau Tiada Makna

Close [Copy link]
My top three:

1. Cuma Permainanmu (two thumbs up)
2. Malis Cinta
3. Perihal Cinta

Paling tak best: Bersamamu

lagu Cuma Permainanmu tu akan jadi single ke brape?

pls sesapa yg dh beli album ni... buatla review. aku nk bli gak tp ttp tunggu review jugak dr korang.
at least ada 5 lagu best. setakat 3 lagu best baik aku donlod aje.

yup.... kita pun tgh tunggu review kengkawan kat cni.
so far review korang tak pernah mengecewakan..

BERIKAN KU CINTA SEMBUHKANLAH LUKA LAMA
SELAGI KASIH MEMBARA AKU SETIA SELAMANYA..

ARGHHHHH!!nf:nf:nf:nf:nf:

bencinye! tadi aku dah berkobar2 nak dengar album TDTM....tapi bile gi kedai tu, dia cakap dah habis! : rase cam nak bakar je kedai tu...tapi kalo bakar, kat mana aku nak gi beli album ni...so, dia ckp Selasa ni baru ade album ni....mmmmm...terpaksalah aku tunggu lagi........:cry:......bencinye....

kat pancaindera ade review album ni...komennya amat bagus skali....ingatkan nak copy-paste kat sini dari utusan online tapi takde la plak...takpe, nanti aku taip...

Follow Us
ni komen dari Mingguan Malaysia...

Sarah Makin Hebat

Tiada Dikau Tiada Makna?Hai卍alam maknanya album ini tetapi itu juga judul yg diangkat sempena track pertama yg dimuatkan dlm album ini.
   Sarah memang kelas dan ada selera yg tinggi yg terserlah dlm setiap lagu pilihan yg dimuatkan dlm album ini. Pendek kata bukan sebuah album yg lahir sekadar utk melengkapkan kontrak syarikat rakaman kpd artis naungannya, tetapi album ini memang syok habis.
   Asyik bila mendengar kematangan suara Sarah yg makin terserlah, jauh lebih matang jika dibandingkan dgn 2 album sebelum ini. Sudah besar rupa-rupanya Sarah, bukan budak hingusan lagi seperti kemunculan awalnya 3 thn lalu.
   Percaturan meletakkan 2 lagu ciptaan penyanyi dan composer muda, Hazami nampaknya memang membuahkan hasil. Itu yg dikatakan kelainan dlm album ini dibandingkan dgn album terdahulu Sarah.
   Banyak yg meramalkan Menari Denganmu pasti 慴oom

dh baca gak review album tu kat pancaindera smlm... tp tak detail sgtla... ingtkan nak review utk each song. liriknya cmner... ada tak yg sempoi mcm 'jgn kau mimpi', ada tak lagu yg experimental ala2 'rembulan di taj mahal' yg aku suka giler dlu... dll...

i give my brief comment about sarah's new album

album TDTM...ada 12 lagu semua nya termasuk bonus track sandarkan pada kenangan..antara lagu2 lain dalam album ni:

-tiada dikau tiada makna (hazami)-ballad dari hazami...5 star song..sedap dan menarik...aku suka lagu ni berbanding coretan cinta (dayang saynag kamu)

-menari denganku (neves)..catchy..dalam album ni kiranya lagu ni macam lagu JKM dari album mimipi pun sama la..duet ngan zahid..lirik best dan mengancam!!

-cuma permainan (hazami)-paling suka lagu ni..suara sarah lepas...ala2 effect nyanyi dalam gereja gitu pun ada!dgn koir kat belakang..macam alicia keys dalam a woman worth!

-.......lupa.......... (along xcist)-ni pun suka jgk..lagu rancak selamba..macam lagu percayakan siti skit, tapi lagi best!

-kembara kita- lagu r&b..i start to like this song now...very fantastic..music disusun oleh roslan aziz..macam mengembara pun ada bila dgr lagu ni..ada muzik ala2 klasik india skit...

-kan kutunggu (ajai)..lagu yang sedap jgk didengar...

-perihal cinta kita (along exist)-aku suka intro dia..lagu rancak yang menarik jgk..

-cinta usia kita (ajai)-very typical song from ajai..macam lagu elyana (sandiwara skit yg dicipta ajai)...lagu balada jgk

-pesona bicara (adnan abu hassan)-lagu moderate dari adnan...bukan tipikal macam sellau dia buat tu...kalu nak contoh macam lagu rahsia di hati nyanyian arnieza tu...takde bunyi cam lagu balada yg biasa dia buat (BBC dll)..sedap n boleh jgk dijadikan single

-malis cinta (azlan)-ballad dari azlan..sesaper yg biasa dgr lagu azlan mesti dapat rasa the type of song..cuma aku rasa tak sehebat lagu dikaulah ratuku dalam album MPS...malis maksudnya pudar!

-sandarkan pada kenangan-as u all know...duet ngan jamal abdillah..just to complete 12 songs in this album

-bersamamu (affendy)-1st single yg sellau berkumandang...aku rasa lagu ni sedap bagi yang gemar lagu kesetiaan dan saat hilang cintamu.

cover album menarik, cuma pakaian sarah tak berapa menarik...patutnya dia dress ala2 lagu kembara kita..mesti lagi cantik..hehehe.kebanyakan lirik pasal cinta kekasih, tak seperti album sebelum yang ada lagu2 pasal ibu (dikaulah ratuku) dan hey kawan (sarah)..so aku rasa ni kelemahan skit la...

overall aku bagi 3.5 dari 5 bintang....boleh?

TQ Reflection for the comment!

Wah2...nampaknya lagu Cuma Permainan ni ramai yg kata best...aku harap lagu ni di push sbg single ke-3 dari album TDTM slps Menari Denganku...

ok2... tengkiu2 refleCtion... sedikit sebanyak membantu utk orglain samada nak dptkan album sarah ni atau tak....
ikut pndpt aku sndiri lepas baca review tu... mmg nak beli! ...tp tak best plak bile dpt tau lagu2 sumer unsur cinta. kalo lebih byk lagu2  bermesej global sket, mesti lg bagus...

ala....standard la lagu cinta je sumer.....selalunya album melayu memang camni...

ermm...album si sarah yg ketiga nie nak kena dengar 2-3 kali baru tangkap melodi dia except lagu Menari Bersamamulah yang dengan si Zahid tue..memang catchy habis...dan Sandarkan Pada Kenangan of course..

Bila saya dengar balik2 baru rasa album nie best...cuma lirik2 dia hancurlah...iyalah dalam album yg sebelum nie si Sarah nyanyi lagu Lagi Lagu Cinta...so tertanya2 jugak kenapa album yg ketiga nie semua lagu2nya tentang cinta?? Itu sajalah yg buat album nie tak best..lirik...

lagi satu sebutan si Sarah..nie semua selepas Aishah tegur si Amylea di Konsert AF3 yang pertama hari tue..kalau nak jadi penyanyi yg baik sebutan kena jaga...T, D tidak boleh ada stress...nyanyi macam orang malaysia....dan dalam album ketiga si Sarah nie, dia nyanyi macam tuelah..cinta disebut CINTHAA...bagi saya memang annoying betullah..

apa2pun album nie enjoylah walaupun ada 1-2 yg kureeeng...
rating :- 3.5 / 5

smalam pegi kedai, dia ckp album TDTM x sampai lagi....nf:

pastu nasib baik mak aku gi KL hari ni so aku pon mintak tolong la kat mak aku belikan album TDTM tu...nasib baik ade!:bodek:

aku dah dengar semua lagu dlm album TDTM ni...tapi baru skali jer...:nerd: ade dlm 6 lagu terus masuk telinga mcm Menari dgnku, Cuma Permainanmu (x caye komposer tempatan leh buat lagu camni...::, Tinggal Serpihan,Kembara Kita, Malis Cinta dan Bersamamu...:love::love::love::love::love:

yg lagi 6 tu aku rase so so je tapi lebih baik compare dgn lagu dari album Sarah sblm ni...lagu yg ajai buat kali ni pon easy listening je..x macam lagu SHC dan lagu yg satu lagi dlm album MPS..:clap:

nanti aku buat review pasal album ni coz esok aku ade ujian bulanan kat sekolah...:jeling: so, kena lupakan menda ni kejap...kejap je...hehehe..:bgrin:

Dari Berita Harian Online.

Tiada Dikau Tiada Makna
Oleh Nurulhisham Abdul Latiff

Penyanyi genit, Siti Sarah Raissuddin, kini muncul bersama album solo ketiganya, Tiada Dikau Tiada Makna yang menjadi buah tangan paling istimewa untuk peminatnya

SARAH mengaku, dia mencurah segala tenaga untuk memastikan album Tiada Dikau Tiada Makna muncul sebuah penghasilan penuh berkualiti dan memuaskan hati peminat.

Penyanyi bersuara merdu ini ingin membuatkan peminat gembira apabila mendapatkan album ketiganya itu. Justeru, dia tidak kisah jika sedikit masa diambil untuk menerbitkannya. Katanya, album itu menjadi buah tangan paling istimewa untuk semua.

Bagi memastikan album itu meninggalkan kesan mendalam di hati peminat juga, dia membiarkan penghasilannya ditangani komposer serta penerbit berkaliber, baru dan lama.

揔erana Sarah mahukan sesuatu yang berkesan buat peminat, Sarah pastikan segala keringat Sarah dicurah untuk album ini. Prinsip Sarah, apabila kita membuat sesuatu, biarlah ia diingati dan memberikan kesan mendalam. Bukan saja untuk album, malah merangkumi persembahan dan segala-galanya,

nape aritu kat jusco MV aku dh pegang2 cd ni pstu tak jd beli la plak... skang baru terhegeh2 nak carik balik lepas baca komen korang... tahapa2 aku nih...
ekcelii tak jd beli sbb belum penah dgr 1 pon lgu dr album ni...

Originally posted by sayangidaku at 12-7-2005 06:04 PM:
nape aritu kat jusco MV aku dh pegang2 cd ni pstu tak jd beli la plak... skang baru terhegeh2 nak carik balik lepas baca komen korang... tahapa2 aku nih...
ekcelii tak jd beli sbb belum penah d ...

tau takpe...:hatdown::lol

aku tengah buat proses men'review'kan album album TDTM ni...:kunyah:tungggu....:bodek:

baca kat kosmo..
ramai yg suka lagu Bersamamu tu..
tp aku xpenah dgr langsung lagu tu..
ada kluar kat mana2 stesen radio x?
yg duet ngan Zahid tu slalu dgr gak

betul ke?:clap::clap::clap:

lagu Bersamamu tu slalu kuar kat KL.fm atau muzik.fm....lagi satu nak tanye sket, summer snow dengar lagu Menari Dengaku tu kat mane?:hmm: Red 104.9 ke?:hmm:

YEr.....lagu tg dier duet ngan ZA-Hid pun ok...