CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 81770|Reply: 443

Sekolah Rendah Anda di Pahang

Marilah kita bercerita mengenai sekolah rendah anda yg pertama, kerana sekolah rendahlah membuka lembaran baru dalam hidup kite untuk bergelar manusia yg berpelajaran...rakan sebaya, rakan karib juga guru yang dikasihi.

Leila bermula di Sekolah Kebangsaan Bandar Mentakab, merupakan antarapelajar terawal disekolah ini. DIbuka pada tahun 1979..hampir 26 tahun sudah sekolah ini. Bermula dgn 1 bangunan sahaja..kini dah ada 4 bangunan sekolah.

Nama leila masih tercatat di antara pelajar cemerlang sekolah ini...di dalam Pejabat Sekolah.:cak:

Darjah 1 : Guru Ramlah( guru kelas) hingga sekarang masih jumpa & tetap kenal leila.
Darjah 2-5 : Guru kelas ( Cikgu Razak Khalid) berminat sgt dgn seni skarang dah jadi pelakon pun..
Darjah 6 : Cikgu Wahab...hilang sudah khabar berita sbb dia org Kelantan, maybe dah balik sana kot.

Jom share  citer korang plak....

sekolah kebangsaan paya taram, kerdau (SKPT). cikgu yg aku ingat Cikgu Kamariah, Cikgu Hasnah, Ustaz Ahmad Tuah, Cikgu Samjis, Cikgu Razali, Cikgu Mansor dan dah lupa dah... aku tak tahu sejarah sekolah ni, tapi sekolah ni masa dulu ceruk sgt, sekolah kampung.... aku kira cemerlang jugak kat sekolah tu. aku tinggalkan SKPT pada tahun 1982.

Originally posted by gorgon at  19:46:
sekolah kebangsaan paya taram, kerdau (SKPT). cikgu yg aku ingat Cikgu Kamariah, Cikgu Hasnah, Ustaz Ahmad Tuah, Cikgu Samjis, Cikgu Razali, Cikgu Mansor dan dah lupa dah... aku tak tahu sejarah se ...

awok sekoloh situ mestikenal makcik koi...org paya taram...

koi sekoloh kat Sekoloh Kebangsaan Paya Pulei, Jalan Maran, Temerloh
sekoloh ni memang dekat je ngan kedai orang tua koi

dan koi ni dikenali oleh seme cikgu2 sekoloh tu sebab derang hari2 ngeteh kat kedai orang tua koi tu

dan segala perangai/ peel koi boleh sampei ngan cepat ke orang tua koi...balik mesti kene nyer...bahaye oooo

paling koi ingat..koi kene penampo ngan sorang cikgu..cikgu GSTT je
masa tu baru dajoh 2....ingat sampai skang..
sebab saloh cume lambat masuk baris je
rase nok repeat je ngan cikgu tu

tp lain2 cikgu ok je
ramai yg sampai skang kenal lagi ngan koi

kelakar lah citer ko pembangkang...

aku nyer citer lak... masa darjah satu ngan dua aku sekolah kat sekolah kebangsaan (LKTP) Sg. Tekam, Jerantut.. aku bukanlah anak peneroka.. aku duk nun kat Pusat Perkhidmatan Pertanian Tun Razak a.ka Tekam Plantation Resort (pernah jadi salah satu destinasi Explorace) hehheh.. punyalah jauh nak gi sekolah... naik bas sekolah PAK MAT.. tapi sekarang dah ada sekolah dah TPR tuh.. ingat lagi masa darjah 1.. ada sorang cikgu nama Laili..(lelaki bukan pompuan).. dia suka buli sorang budak dalam kelas aku... dia nih.. ok tapi cacat sikit satu hari dia panggil budak tu depan kelas.. cikgu tuh sinsing seluar budak sebelah... lepas tuh dia gelak kat budak tuh.. tak nampak kelakar ker seluar sinsing sebelah... sampai sekarang aku benci cikgu tuh...

Pastu aku tukar ke Sek. Keb. Balok, Kuantan ..arwah ayah aku kena tukar kuantan lak..... start darjah 3 sampai lah abis UPSR... masa aku mula2 masuk sekolah nih.. ada sorang cikgu nama dia Cikgu Kamaruzaman.. tak tau napa suka nyakat aku.. sebab aku pendiam sangat kot.. tapi nasib baik kepala otak bijak.. sekarang tak tau kemana dah.. hehheh...

Originally posted by honeysweet at 24-5-2005 10:07 AM:
kelakar lah citer ko pembangkang...

aku nyer citer lak... masa darjah satu ngan dua aku sekolah kat sekolah kebangsaan (LKTP) Sg. Tekam, Jerantut.. aku bukanlah anak peneroka.. aku duk nun kat P ...

hai honey...

aku dulu pun sekolah kt tekam tuh gak... merase la ulang-alik naik bas pak mat dr reses  pegi sg tekam... mula sekolah kt sg tekam start dr darjah 2 sampai darjah 4... darjah 5 dah sekolah kat reses... ermm... ko sekolah kt tekam tuh tahun baper? bleh tau x? :bgrin:

Follow Us
Originally posted by sHaH_ArYaN at 25-5-2005 04:38 PM:

hai honey...

aku dulu pun sekolah kt tekam tuh gak... merase la ulang-alik naik bas pak mat dr reses  pegi sg tekam... mula sekolah kt sg tekam start dr darjah 2 sampai darjah 4... darjah 5  ...

laaa satu kapal rupanya kita.. aku sekolah kat tekam tuh dari tahun 1989-1991 (setakat bulan 2 jer) pastu tukar kuantan... citer pasal bas pak mat.. ada satu ari aku terlepas trip pertama.. rasa nak nangis jer.. maklumlah budak darjah 2.. heeheh... ko duk lagi ker kat reses tuh... aku suka musim buah..terutama musim durian.. berbakul bapak aku bawak buah balik... puas makan... tak yah beli dah.. huhuhuhhu

Originally posted by honeysweet at 25-5-2005 05:43 PM:

laaa satu kapal rupanya kita.. aku sekolah kat tekam tuh dari tahun 1989-1991 (setakat bulan 2 jer) pastu tukar kuantan... citer pasal bas pak mat.. ada satu ari aku terlepas trip pertama.. ras ...

aku dok kat reses dr akhir tahun 89 sampai lah tahun 2000... skrg aku dah pindah raub... tapi keje jauh nun disini... kat bumi perak... :bgrin:
citer bab terlepas trip nie... aku rajin sangat laa... terlepas trip... tapi time nak balik dr sekolah... berebut2 nak naik trip pertama... tunggu depan sekolah tuh... byk tol taik lembu... :bgrin:

Originally posted by sHaH_ArYaN at 26-5-2005 12:23 PM:

aku dok kat reses dr akhir tahun 89 sampai lah tahun 2000... skrg aku dah pindah raub... tapi keje jauh nun disini... kat bumi perak... :bgrin:
citer bab terlepas trip nie... aku rajin sangat ...

hheehh... betul tuh... maknanya ko ni tua setahun dari aku lah yer... wakakakakk err... ko orang raub gak ker... aiseymen... mesti ko tak kenal aku nyer lah... sebab aku darjah 1 ko darjah 2... huhuhuhuhuh

Kome pulok sekolah kat ko lepih, murid pada masa tu satu sekolah cuma 34 orang dengan 2 orang cikgu, pada tahun kome ambik peperiksaan penilaian derjah lima sekolah kome capai 100% sebab kome sorang je yang amik periksa...sekarang sekolah tu dah tutup kerana takne budak nak sekolah..ciann

Originally posted by pepalih2 at 26-5-2005 02:47 PM:
Kome pulok sekolah kat ko lepih, murid pada masa tu satu sekolah cuma 34 orang dengan 2 orang cikgu, pada tahun kome ambik peperiksaan penilaian derjah lima sekolah kome capai 100% sebab kome soran ...

biar betul... takkan takder orang kot...

Originally posted by honeysweet at 26-5-2005 12:44 PM:

hheehh... betul tuh... maknanya ko ni tua setahun dari aku lah yer... wakakakakk err... ko orang raub gak ker... aiseymen... mesti ko tak kenal aku nyer lah... sebab aku darjah 1 ko darjah 2... ...

tua setahun ker? yerlah kot... :bgrin: ermm... ko ingat x cikgu yg garang giler... name dia cikgu hairana dan somi dia cikgu roslan... aku penah belaja ngan isteri dia... tp time tuh xdelah garang sangat... tp bila aku sekolah kt rises, somi dia jadi cikgu kt situ... mak aih... garang giler... sampai berair mate aku dibuat nye...

Originally posted by sHaH_ArYaN at 26-5-2005 04:25 PM:

tua setahun ker? yerlah kot... :bgrin: ermm... ko ingat x cikgu yg garang giler... name dia cikgu hairana dan somi dia cikgu roslan... aku penah belaja ngan isteri dia... tp time tuh xdelah gar ...

entah aku pun tak berapa ingat.. dia ajar apa arrr... tapi aku masih ingat cikgu laili tuh... eee bencinya.. sanggup dia aniaya budak tuh.. baru aku ingat nama budak tuh aliff

Originally posted by pepalih2 at  14:47:
Kome pulok sekolah kat ko lepih, murid pada masa tu satu sekolah cuma 34 orang dengan 2 orang cikgu, pada tahun kome ambik peperiksaan penilaian derjah lima sekolah kome capai 100% sebab kome soran ...

ye le...nok gelok kat awok..sori yek!!..ada gitu plak...

Originally posted by LeiLa at 26-5-2005 10:07 PM:

ye le...nok gelok kat awok..sori yek!!..ada gitu plak...

Yaahs..tak pecaye ke?..memang beto sungguh!

Originally posted by pepalih2 at  23:31:

Yaahs..tak pecaye ke?..memang beto sungguh!

bukan ape tok pernoh dengor gitu gaye nye....cam kelakor pulok...:cak::cak:

aerith This user has been deleted
aku sek kat cameron highlands...sek keb tanah rata...

Originally posted by aerith at  22:23:
aku sek kat cameron highlands...sek keb tanah rata...

ramai gak budak CH masuk sekolah kat Bentong kan? RK...kat SMS Bentong.

allo..allo...aku dulu sekolah rendah kat SKKG 01,Jerantut...saper tau...angkat keyboard....lol:lol

kota gelangi 01 yer... aku selalu ikut arwah ayah aku gi sana... ikut jalan ladang.. heheheheh