CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Rhyno

[Lain-Lain] FFM18 - Filem Cereka, Pelakon Lelaki & Pelakon Wanita

FFM ni esok kan?:hmm:

MogiMogiMonster This user has been deleted

If my thoughts are correct, today is the seminar and tomorrow is the anugerah day -ngea

bley aku nanyer......saper penyiar rasemi dier...dan kalu kiter nak nengok kat internet mcm maner....ader tak link dier???

osiloskop This user has been deleted
Q&L and PGL tuh tak bape best sgt ..
Sepet pilihanku !!

aku harap sepet menang.eh,prof punya filem paling byk dicalonkan kan??

my choice

aku harap terkena lah ramalan aku malam ni

filem terbaik......PGL...full stop...tu je pilihan aku...memang orang ramai akan kate sepet...tapi aku rase baik lah bagi pada filem ni...hargai sket pengorbanan yang dibuat oleh tiara dalam pembuatan filem ni...bajet mahal..berani...lagi pulak masuk top 50 dalam academy award..terpilih filem venice..bukan mudah nak buat filem yang dapat tembusi pasaran luar...berita terbaru ade roang nak beli filem ni kat eropah...ok .aku akan pilih sepet sebagai pencabar terdekat....

pengarah terbaik.....pilihan aku..si mamat cine buat cite PGL...memang lah ramai orang ramal yasmin..tapi aku ramal si saw ni sebab bukan mudah nak arah cite berbajet besar macam ni...lagi pulak die orang pertama yang mengarahkan filem berbajet besar pertamadi malaysia...everythin is besar.dari segi pelakon...sinematography...dan segala macam..susah tau...pilihan kedua aku..yasmin lah..

pelakon lelaki...........rosyam noor macma tak de tandingan...kedua m.nasir

pelakon wanita.....pilhan aku tetap tiara.....tak tau kenapa...tapi aku nak dier menang....kedua nani

Follow Us
Originally posted by MOONkerBULAN at 16-7-2005 08:39 PM:
bley aku nanyer......saper penyiar rasemi dier...dan kalu kiter nak nengok kat internet mcm maner....ader tak link dier???

astro rasenye... dan siaran langsung ada kat astro ria...

kalau kat internet tak tau plak....

Gerenti PGL menang......

setakat ni sepet dengan gangster yang nampak ada potensi untuk menang... sepet dah ada 3 anugerah setakat ni, pelakon harapan lelaki(ng choo seong) & wanita(sharifah amani) dengan pelakon wanita pembantu terbaik, ida nerina... you all deserve for it...

macam sial je ERRA FAZIRA menang pelakon wanita terbaik untuk HINGGA HUJUNG NYAWA bodoh tuh!..berlakon dlm citer tu macam hampeh pon bleh menang..juri FFM18 yg pilih erra bangang!!!..

Originally posted by idolfan at 17-7-2005 09:55 PM:
macam sial je ERRA FAZIRA menang pelakon wanita terbaik untuk HINGGA HUJUNG NYAWA bodoh tuh!..berlakon dlm citer tu macam hampeh pon bleh menang..juri FFM18 yg pilih erra bangang!!!..

:setuju: walaupun saya suka kat eera... tapi, i don't think that she's deserved for this award... ada lagi yang lebih layak...

Originally posted by idolfan at 17-7-2005 09:55 PM:

:::

biar betul Erra menang utk best actress utk Hingga Hujng Nyawa.? lakonan die hampeh la dalam cite tu.. ntah apa2... dah la suara tua macam alih suara Doraemon... wpun sblm film tu kua die diwar2kan sbg berlakon dgn baik sekali, tapi setelah aku tgk, xde apa2pun..

saw teong hin menang pengarah terbaik...

Originally posted by laislabonita at 17-7-2005 10:01 PM:

:::

biar betul Erra menang utk best actress utk Hingga Hujng Nyawa.? lakonan die hampeh la dalam cite tu.. ntah apa2... dah la suara tua macam alih suara Doraemon... wpun sblm film t ...

tula..suara doraemon lagi sedap ek....jatuh standard doraemon disamakan ngan suara erra dlm film tu..haha

SEPET MENANG FILEM TERBAIK FFM KE-18

kesian tiara...cuba lagi next time ek..kali ni buat hang tuah tu terbang macam superman plak..

tapi ffm kali ni memang boring gila...

Originally posted by imf at 17-7-2005 11:13 PM:
tapi ffm kali ni memang boring gila...

yeah..dah la stage burok..performances macam cipan...pemenang plak aku tak  puas hati pelakon lelaki terbaik ngan pelakon wanita terbaik..bute ke judges tgk lakonan depa??...zamarul tu mungkin okayla sket..tapi si erra aku tak paham btol...ffm18 bosan to the max!!!!

nasib baik la sepet mengcoveri semua yang tak best tu... suka sangat sepet menang... they deserved for that... bak kata yasmin, kalau nak berglobalisasi, kita perlu benarkan james lee, ho yuhang bertanding... kalau tak, tak globalisasi lagi malaysia...

mmg lakonan erra bagus tapi, tak layakuntuk terbaik kalau nak dibandingkan ngan lain2 tu.. tiara mesti bengang giler.. berbulan2 praktis..