CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: mrsaafifi

[MERGED] All about 'Anak angkat' (Procedure & Etc)

salam'alykum

lama x msuk ruangan ini... hope everyone sihat dan happy dgn baby masing2.. anak daniaa dah masuk 2 tahun setengah skg. Syukur alhamdhulillah,semuanya ok n smooth. Kpd MUMMY2 baru,tahniah yea.. kpd yg bakal bergelar MUMMY, teruskan berdoa agar ALLAH memudahkan jalan kita,ameen

Satu lagi nak tanya..boleh ke buat surat sumpah tu selepas 2 bulan mengambil baby dari parents dia?

Askum,Saya ingin memohon kepada anda yang mempunyai maklumat mengenai sesiapa yang ingin menyerahkan anak untuk dijadikan anak angkat tolong email saya di misz_cempaka@yahoo.com. Saya ingin mencari di sekitar JOHOR dan saya harap anda yang mempunyai maklumat dapat menolong saya samada bayi yang baru lahir dan keatas, lelaki atau perempuan. saya sudi menjaga dan mendidik seperti anak sendiri.

Sila hubungi saya di 0127908086

Assalamualaikum...sy juga ingin mencari anak angkat...sy baru di tipu oleh orang tengah hari ni....agak serik utk berurusan jika minta deposit dahulu...hubungi sy d niascollection@gmaill.com atau p.m sy...sy telah mengambil pil motilium n pil halba sejak sebulan yg lalu utk persediaan menyusukan bayi..keperluan baby juga dah di beli...

Hari ini tiada rezeki setelah menunggu sdr sebulan yg lalu

Contact no sy 0104035767

Follow Us
Byk ke bg deposit, dh jumpe org tu? Xperla, sy pon dlu kne jgk.rm200.
Moge ade hikmah disebaliknyer..jgn putus ase..tp lps ni jgn bg duit dlu ye

Byk tp slhamdulillah dpt blk lepas buat report....tp  mcm x percaya je bila kena tipu sbbnya tu ayah kwn sy..bkn rezeki sy..skrg da stop mkn motilium

Ada sesiapa tau maklumat...info sy ya..
Sedih dgr cerita buang bayi...awat la x letak depan umah ku

salam...

saya dah 12 tahun kawin...pelbagai cara dah buat untuk mengandung tp hampa...
saya amat berminat untuk dapatkan bayi perempuan terutamanya yang baru lahir...
hubungi saya  nurris159@yahoo.com  012-6372981

Salam.
Tahun 2012, aku dah hampir 3x amik anak angkat. Yang pertama, dah bwk balik baby ye.  Jaga 3 ari. Ibu baby nak balik walaupon ibu berada di sekolah harapan melaka. Aku terpaksa serahkan baby pada nenek baby tu..

Kedua, lepas 4bln, rezeki kedua kami datang. Dpt tau ari Isnin and aritu jugak jumpa ibu baby. Dh jumpa ibu baby dan pakcik baby. Mmg confirm nak amik tp baby pra matang. Baru 7bln dh bsalin. 1.5kg dan byk komplikasi. Husband berat nak amik. Mungkin belom rezeki kami.

Ketiga, aku diberitahu ttg seorg bayi akan dilahirkan. Dan kami ingin amik. Tp bila baby itu dilahirkan,doctor yg ingin menolong kami tuh terlupa no hp kami. Ibu bayi tuh dh nak keluar hospital. Doc tu tpaksa serahkan baby tu kpd org lain. Mmg belum rezeki kami.

Kepada yg ingin membantu kami,  sila hubungi kami. Email saya di misz_cempaka@yahoo.com atau di 0127908086. Saya berada di JOHOR..

saya pun dalam proses mencari anak angkat nie..

terharu sgt baca thread nie......
semoga allah permudahkan urusan kalian....aminnn

husniey posted on 20-9-2012 08:34 PM
Satu lagi nak tanya..boleh ke buat surat sumpah tu selepas 2 bulan mengambil baby dari parents dia?

sepatut surah sumpah mintak ibu dia sign sebelom ambik baby...kalau dah ambik pun boleh...cuma takut ibu kandung tue jee buat perangai kan....dah tgk anak dia comey2 sbb u jaga...hati mula laaa lain macam jee....

KoSe posted on 27-2-2013 04:50 PM
saya pun dalam proses mencari anak angkat nie..

try laa di KEWAJA.....

Salam.... saye sedang mencari bby yg baru lahir utk dijadikan anak angkat.. Mmg blom rezeki rsnye, ade bbrp jgk yg terlepas... tp saye percaye pd rezeki Allah. Mohon kpd ibu2 yg sudi mnyerahkan bayinye pd saye hubungi di talian 017-3367996 atau emel di murni2501@gmail.com...tq

daniaa posted on 20-9-2012 03:50 PM
salam'alykum

lama x msuk ruangan ini... hope everyone sihat dan happy dgn baby masing2.. anak dan ...

Salam daniaa, nak tye.. shanim da amik anak angkat direct biomum, semua surat sumpah da ready & submit borang 12 ke JKM. JKM pggl nak interview utk proses borang 13, dulu Daniaa kena interview x? & ape yer yg JKM tye tu.. nervous la plk..

assalam,

tumpang tanya..apa yg berlaku lepas anak angkat berumur 2 thn?? sy dah dpt surat peliharaan dari JKM...sape tau procedure lanjut??

Assalamialaikum,

Saya teringin nak ambil anak angkat tapi saya dan suami buat masa ni tak duduk malaysia. Baca prosedur ambil anak angkat ni, dlm tu kata adoptive parents kena duduk malaysia untuk 2 tahun. Part ni yang agak payah sikit. Ada tak siapa2 tahu kalau ada pengecualian, or cara2 nak dapat kebenaran nak ambil anak angkat walaupun tak duduk malaysia? Saya dah 9 tahun kahwin takde anak.  

Anak angkat fynn jamal tu baru cecah 2 tahun tapi dah boleh ikut fynn pi oversea before baby tu umur 2 tahun. macam mana  pulak tu yer?

Last edited by eriminuri on 7-4-2014 05:35 PM

Ya Allah...thread yg sungguh bagus..klu la ibu yg buang anak kat longkang tuh bc thread cr neh..sesungguhnya..rmai yg masih sudi nak jaga baby tuh...
aku yg tengok berita psl budak tuh pun..duk pikir..klu aku yg jumpa..aku amik jd anak angkat even aku ade anak sdri..
walaupun anak dr xsah taraf..xsemestinye perangai xelok..ibu bapa yg jaga yg mncorak kan dia..

aku doakan kalian semua akan dapat baby..amin...
Insya Allah...doala selalu..ade rezeki di mana2..