CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: mrsaafifi

[MERGED] All about 'Anak angkat' (Procedure & Etc)

Sasha replied at 21-9-2016 08:49 PM
Thanks for sharing..yerla..dr berterusan begitu baik diberi kpd yg benar2 nak membela dan larat ut ...

budak ni tak pernah mencari parentsnya kalo dibiarkan di rumah orang.. Dia enjoy menakal dan ingin bebas..

Dari cerita anak kandung parents ni one of reason budak ni macam ni sebab terlalu dimanjakan dirumah even dipukul jika buat salah.. budak ni dijaga dengan baik..

Tapi macam u cakap tadi perlu kesabaran tinggi jaga budak macam ni cuma anak kandung rasa parents dia bertambah stress lagi bila ada anak angkat ni.. ibu dan ayah angkat pun kadang2 bergaduh sebab masing2 akan pertahankan anak angkat ni bila kena mrh atau buat salah

Ibu angkat ni sepatutnya masuk hospital untuk treatment sakitnya malangya dia pilih untuk tak masuk hospital sebab bimbang anak angkat ni tiada siapa yang sanggup jaga.. Ini pun salah satu sebab anak kandung makin tekad nak buat aduan kepada JKM

Sasha replied at 21-9-2016 08:53 PM
Budak2 mcm ni x bole dipukul. Dia x akan faham....kena byk bersabar dan perlahan2. Bole dibentuk ...

Apa u cakap tu sangat betul i setuju..

Anak kandung parents ni kawan baik i.. Reason parents amik anak angkat sebab sebelum ni parents ni jaga anak kawan i ni masa pantang lepas tu melarat jaga sampai cucu tu umur 2tahun.. Dari awal nak amik tak dibagi atas alasan cucu ni pengikat kasih sayang ibu dan ayah kawan i ni.. Jadi bila diaorg tekad amik, parents dia hilang arah dan ala2 revenge tak amik tahu pasal cucunya lagi dan amik anak angkat..

Dengan keadaan umur dah 60tahun, i tengok pun tahu diaorg tak layak jaga budak tu..kalo sekadar sejam dua bole la.. Fizikal diaorg memang tak bole even diaorg ni orang berada sebenarnya

I pun hairan macamana JKM bole lepaskan orang berumur macamni bela anak angkat..

Edited by Sasha at 21-9-2016 10:05 PM
bolamata replied at 21-9-2016 09:29 PM
budak ni tak pernah mencari parentsnya kalo dibiarkan di rumah orang.. Dia enjoy menakal dan ingin ...

Anak2  adhd bkn sbb dimanjakan ..kawan u patut tahu ...i'm sure doc ada explain psl adhd..tp xpelah...cakap apa pun dorg dah decide utk pulangkan.

Oh ya anak tuh x terkesan sbb anak2 adhd mmg lasak dan tantrum..dia cuma tahu nak main shj.. tp dia dah kenal sapa mak ayah dia...  i curious parents ni xde rasa sedih ker berpisah nanti..kita yg bela kucing dr kecik pun x sampai hati nak berpisah... since byk duit tak bole ker kawan u take over jaga dan dptkan anak tuh didikan yg sepatutnya.

Maaflah i kata..tujuan amik tuh pun x murni..utk revenge dan nak elak sunyi.....tak fikir akan dtg....mcm mana umur hujung 50+ bole dpt kelulusan (i assume masa dorg  amik anak ni mereka dlm 58 kot sbb dah bela 3 tahun kan)  tak terpikir ker pihak pengurusan kat nasib anak ni kalau dah parents ni x larat nanti...hmm

I hrp ada la jalan yg terbaik utk kedua pihak... nanti u update ya....maaf...i xde jawapan utk soalan u yg pertama.....mungkin kawan u bole terus  tnya tempat di mana anak ini diambil dulu..tentu mereka ada rekod dan dpt info lebih lanjut.

Sasha replied at 21-9-2016 09:59 PM
Anak2  adhd bkn sbb dimanjakan ..kawan u patut tahu ...i'm sure doc ada explain psl adhd..tp xpe ...

Sure parents ni akan sedih jika tahu anak sendiri yang akan buat aduan tentang ni pada JKM.. Kawan i bagitau dia nak buat senyap2 sebab nak bagi orang JKM nampak sendiri yang parents nya memang tak mampu jaga dari segi fizikal..

I bole ketegorikan family ni kedekut even kawan i selalu bagitau parents nya hantar budak ni ke playschool untuk belajar..

Budak ni diambil dari sorang remaja yang tak nak anak yang dikandungnya hasil hubungan haram.

Tadi i tanya kawan i dia betul2 nekad ke? Dia kata yup dia nekad nak buat aduan dan sanggup tanggung risiko kena marah dengan parentsnya..

Thanks shasha for your opinion.. Apa-apa nanti i update ye

Edited by Sasha at 21-9-2016 10:18 PM
bolamata replied at 21-9-2016 10:07 PM
Sure parents ni akan sedih jika tahu anak sendiri yang akan buat aduan tentang ni pada JKM.. Kawan ...

Ic....hmmm susah la kalo parents dia mcm tuh kan...nak bela tp kedekut pula...ok bola...all d best to ur fren...dia buat pun utk kebaikkan kedua2nya...kita doakan yg terbaik semoga dipermudahkan

Follow Us
Salam semua,
lamanya x masuk thread ni
anak angkat saya aqilah dan adam dah berusia 6 tahun. Alhamdulillah..membesar bagai juara.

Saya cuma ingin sampaikan hasrat rakan saya, beliau ingin mencari anak angkat non-muslim, tak kisah lelaki atau perempuan. Kerjaya stabil. Jika ada yang sudi boleh hubungi saya ye 012-2443524. Nanti saya link kan terus dengan rakan saya tu. Semua perbincangan terus dengan rakan saya tu. Saya cuma nak memudahkan urusan sebab saya dah ada pengalaman ambil anak angkat.

Anak anak saya dah besar...rindunya bau baby. Kepada semua bakal mommies, teruskan dengan doa, Insya Allah, jika Allah kata ada rezeki kita, di hujung dunia pun akan jadi rezeki kita. Ya Allah mudahkanlah urusan kami, Amin.

Edited by newana at 7-10-2016 05:52 PM
fairusfz replied at 27-9-2016 09:24 PM
Salam semua,
lamanya x masuk thread ni
anak angkat saya aqilah dan adam dah berusia 6 tahun. Alham ...

betul2x.. anak angkat saya pon dah umar 4 thn.. alhamdulillah mmg dia la pengarang jantung kami suami isteri... bulan lepas lepas amek dia dari kindergarden, dia tepuk2 perot saya smbil cakap, umi... umar nak baby... then terus lari... terkedu sy.. teringin jugak nak ada baby lagi dlm rumah..
tq jugak pd thread ni sbb bg sy byk info yg berguna masa proses pengambilan anak saya tu...

saya nak minta tolong kepada sesiapa yang ada contoh surat perjanjian untuk ambil anak angkat antara ibu kandung dengan keluarga angkat? Lagi 3 bulan dia bersalin so nak buat perjanjian.

Hi korang, lama tanjung tak masuk sini...

anak angkat tanjung dah nak masuk 3 tahun bulan depan...
alhamdulillah sihat dan makin aktif.

A-Z dah pandai, 1-30 dah pandai... senang bentuk...alhamdulillah..

tanjung doakan semua dimurahkan rezeki..

up balik thread ni..bermanfaat

saya n wife dah ada anak dah,cuma nak tambah lagi kemeriahan rumah kami..hu3

macamne ye kalau nak ambik dari pusat jagaan KEWAJA.. ada sesiapa pernah deal ke dgn KEWAJA ?

bolamata replied at 21-9-2016 10:07 PM
Sure parents ni akan sedih jika tahu anak sendiri yang akan buat aduan tentang ni pada JKM.. Kawan ...

apa cite anak angkat ni skrng...dh hntar jkm ke

amatur replied at 4-6-2017 10:39 PM
apa cite anak angkat ni skrng...dh hntar jkm ke

latest news, alhamdulillah anak tu masih kekal di rumah tu dah berumur hampir 4tahun.. masih perangai nakal dan hyperaktifnya... cuma sekarang doktor bagi kind of ubat macam penenang untuk budak ni supaya dia bole behave di rumah..so far kalo tak larat jaga budak tu memang ubat itu yang diberi.

bolamata replied at 5-6-2017 11:22 AM
latest news, alhamdulillah anak tu masih kekal di rumah tu dah berumur hampir 4tahun.. masih peran ...

Kesiannye budak nie kan.

bolamata replied at 5-6-2017 11:22 AM
latest news, alhamdulillah anak tu masih kekal di rumah tu dah berumur hampir 4tahun.. masih peran ...

alhamdulillah....tak dapat bayangkan camne idup dia kalau tiba-tiba dihantar ke tmpt tanpa ibu bapa

rienafaiz replied at 28-12-2016 10:40 AM
saya nak minta tolong kepada sesiapa yang ada contoh surat perjanjian untuk ambil anak angkat antara ...

u boleh ambil surat tu kat jpn

Edited by nur3lin at 22-6-2017 06:59 PM

Edit comment

popiarangup replied at 4-6-2017 02:13 PM
up balik thread ni..bermanfaat

saya n wife dah ada anak dah,cuma nak tambah lagi kemeriahan rumah ...

Anak saya dua2 saya ambil di Raudatus Sakinah. Mudah urusannya...lepas 2 tahun, proses di JPN punsangat mudah.

Assalamualaikum. Nk tumpang tya pada sesiapa yang tau. Anak amgkat ni ada mykad atau tidak? Semasa saya buat pendaftaran anak angkat  thn 2015 mykad
anak saya diambil balik dengan alasan lepas ni mmg tk guna mykad. Saya kena usung surat beranak yang besar tu ke sana ke mari..leceh dan takut hilang pulak.

sy ade amek anak angkat, tapi takde black n white masa penyerahan.

sy ada inform jkm tp jkm suruh mak kandung p angkat sumpah n sain dokumen.

masalahnya saya takut nak bagitau mak kandung takut dia mintak balik anak dia.

sy dah jaga anak ini lebih kurang 3 tahun dan sepanjang sy jaga mak kandung memang langsung tak

tanya khabar anaknya tu..

please help me