CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: club64

Tolong : Kanser Rahim

kyroll75 This user has been deleted

Reply #108 KatakPisang's post

cuba ler cellfood ianya boleh membantu

Reply #109 kyroll75's post

cellfood? like what?

Originally posted by KatakPisang at 1-8-2007 09:01 AM
assalamualaikum...

last nite doktor kat Hospital Selayang bgtau aku ngan abg aku yg bapak aku kene kanser pankreas. dah terminal stage. Before ke hospital Selayang, kami pernah buat CT scan n  ...

sekiranya awak sedia awak leh PM saya dan treatment yang digunakan lihat Iris mata ayah awaand akan dapat lihat keadaan organ anggota dalam badan. ubat yang dibagi adalah pil-pil pemakanan dan ubat utk melawan virus kanser. dengan izin Allah perubahan akan berlaku...dimana kanser dia akan mengecut....PM saya ok

Reply #110 KatakPisang's post

cellfood ialah suplemen oksigen tambahan, anti-oksida dan juga mengandungi khasiat yang diperlukan oleh sel kita.cellfood telah banyak boleh membantu pesakit kanser meningkatkan tenaga selepas menjalani kemoterapi, untuk info lain tentang cellfood PM saya ok..   kalau nak baca testimoni cari aje kat google

semangat bapak nak sembuh tu mmg menakjubkan. die nak sehat semula...tu yg buat kam adek beradek nak cuba other alternatif treatment even the chances are very slim. org kata klu kite cuba at least kite ade 2 chances, samada sembuh atau tidak, klu tak cuba sah2 tak sembuh kan?!
cuma yg merisaukan kami adek beradek camne klu bapak tahu yg die takkan sembuh cam dulu, n camne penerimaan mak ngan berita ini?

Reply #113 KatakPisang's post

ikhtiar ler dulu... semoga cepat kembali sihat...

Follow Us
Originally posted by KatakPisang at 1-8-2007 09:01
assalamualaikum...

last nite doktor kat Hospital Selayang bgtau aku ngan abg aku yg bapak aku kene kanser pankreas. dah terminal stage. Before ke hospital Selayang, kami pernah buat CT scan n  ...
...first of all...my sympathies to u and your family...

...breaking bad and sad news camnie is never easy...especially bila orang yang mengidap sakit itu is totally unaware of his diagnosis and prognosis...

...my suggestion...ko bawak bincang perkara nie ngan adik bradik yang lain...mintak pendapat dan kerjasama dari semua...then...then korang hold a family conference...terangkan pada bapak ko yang dia sebenarnya mempunyai penyakit yang serious...dan reason why dr takmo operate is becos of his age factor yang tidak mengizinkan...in my opinion...ko bley skip about the duration yang brapa lama bapak ko bley hidup...unless dia sendiri yang bertanya...

...it is also good kalau during family conference nie ko include the dr yang treating him...cos dr nie bley terangkan ngan lebih lanjut what are the treatment plan or management plan for your father...

...when we talk about cancer...we cannot ignore the pain factor....physical and emotional...for physical pain...reassure your father that they have good medications for symptom control...as for emotional pain tu...nie korang kenalah bagi your undivided support and tender loving care to him...ajak dia dekatkan diri padaNya...

...my best wishes and prayers tuk bapak ko dan family ko...insyaallah...

erm, tu la, memang, kalau dah terminal stage memang doc tak wat operation, sbb tubuh tu sendiri tak mampu nk terima dah, tubuh tak mampu nk lawan balik, sbb operation ni salah satu dr hit juga, maksudnya, cth kalau org tu accident, itu first hit dier, then kalau kena operation pulak itu 2nd hit dier, yg mana tubuh kena lawan keadaan tu...

tapi Katak_Pisang, u hv to tell ur mom bout ur dad's condition, n terangkan perkara sebenar, sbb nnt ur mom x bole terima kenyataan if something bad happen, bukan nk mintak, but ur mom n family hv to get ready klu ade ape2 berlaku

memang payah, tapi terpakse, cuba

if ur dad teruskan operation, takut nnt masa operation ader komplikasi lain n bole sbbkn fatal, dat's y doc x operation,

nw dah terminal stage, so doctor akan bg paliative therapy utk meminimalkan kesakitan

ur dad semangat sgt kuat, very impressive, so berdoa bebanyak...

insyaAllah

byk kan berdoa & sabar hadapi dugaan

[ Last edited by  MsAjai at 4-8-2007 11:40 AM ]

thanx to all yg bg support...thank u very2 much, tuhan aje la yg buleh balas jasa baik korang semo..

As u all tahu, this news mmg menyedihkan kami adek beradek...tapi kami kene kuat utk mak. Sampai hari ni kami tak bagitau mak secara direct, tapi saya dh mula bg hint2 pada mak, n mak mcm paham yg my dad's condition not so good. Semlm lepas kuar hospital, saya bapak balik mak ngan bapak ke umah saya so that they both boleh berehat tanpa gangguan sapa2..almaklumla nanti klu balik terus ke kampung, tak cukup rehat pulak mak nanti...

bapak pulak alhamdulillah die masih selera mkn n gaya die mcm org sehat...semangat die cukup kuat nak sehat...katanya rindu nak solat jemaah kat mesjid...heheh...bile tgk2 bapak tu, sedeh, sbb tingat apa yg doktor kata. tapi takpe, selagi daya, kami ade beradik akan cuba cari penawar utk bapak kembali sehat...

thanks 2 all yg bagi all those information utk perubatan alternatif..bg sesiapa yg ade lain2 informasi, silalah beritahu saya...saya dan abg saya amat2 mengalu-alukan semua bantuan anda ...

bila ica baca kisah sedih adik ni, teringat pada my late father.ayah memang seorang yang tabah dan kuat.dia bekas navy.ayah meninggal kerana liver cancer.semua tak tau yang dia ada liver cancer tu termasuk diri dia sendiri.

dia hanya tau 3 bulan sebelum ajal dia.memang sedih.dia lansung tak beritau pada adik beradik yang dia ada liver cancer.ica tau sendiri bila baca medical report dia plus bertanya pada member ica yang kebetulan bekerja sebagai seorang doktor.

memang sedih sangat.yang takjubnya, dia cuma tak bangun 3 hari sebelum ajal dia tiba.memang dia betul2 tak larat.2 weeks before he was admitted to the hospital, dia masih sempat hantar adik kesekolah.jiran pun macam tak percaya yang dia sakit.

Tapi, alhamdulillah.Allah masih beri kesempatan untuk ica jaga dia kat hospital walaupun hanya seketika.Memang sedih tak tau nak kata kerana my late mother dulu passed away when i was 10.masa tu kami semua terlibat dengan kemalangan yang amat ngeri di simpang renggam, johor hingga menyebabkan 6 dari keluarga kami meninggal.kini, ayah pula meninggalkan kami.Kami cuma tinggal 2 beradik.Alhamdulillah, hubby benarkan adik tingga bersama.Alhamdulillah..setelah Allah Swt ambil semula orang yang ica sayang, dia kurniakan husband yang baik.my perfect soulmate.alhamdulillah...

maafla..macam luahan rasa hati pula.Tapi, yang penting, kita mesti tabah dalam mengharungi semua dugaan.

Rate

1

saya pun nak berkongsi kesedihan kerana abg saya juga seorang pesakit cancer hati stage 4. Penyakit nya dikesan bulan 12thn lepas dan sehingga ke hari ini hidupnya hanya di atas katil. Dah cuba berubat di merata tempat.. sekarang ni tengah rehat 2 bulan dari kemoterapi di hukm kerana tak tahan kesakitan lagipun nak kena ulang alik ke kl setiap minggu.Buat masa ni abg saya perlu berulang alik ke kl kerana penyakitnya yg agak kritikal belom boleh di rawat di hospital berhampiran.

2  hari lepas dia minta di masukkan ke hospital kerana kesakitan di bahangian pinggul dan tulang peha. Penyakit cancernya telah merebak ke tulang belakang dan seterus nya ke bahagian peha. Abg saya dulu berbadan besar.. rasanya lebih kurang 90kg lebih, kini beratnya lebih kurang 60kg lebih. Memang kurus sangat berbanding dulu. Rupanya seperti org tua padahal umurnya baru 43thn.

Abg saya dulu bekerja sendiri bersama kawan kawan lain. Kini tak dapat bekerja lagi. Nasib baik isterinya bekerja tapi dengan perbelanjaan yg agak besar dalam merawati penyakit ni.. memang susah sangat. Nak menangung 3 org anak yg bersekolah lagi. Ayah dan adik beradik kami yg lain membantulah sket sket mengurangkan beban abg saya.

Ayah lah org yg paling sedih setiap hari menangis tengok keadaan abg. Abg saya ni kalau dengar suara tak macam org sakit, ceria je. Ye lah dalam hati siapa yg tau betapa sengsaranya..

Doa saya buat abg agar cepat sembuh dan redha apa yg telah diberikan olehNya.Amin.

.

Rate

1

speechless....semoga mereka semua diberi kekuatan olehNya..

rasa insaf sgt baca cerita2 kat sini...semoga semuanya tabah...

Sesiapa nak mencuba rawatan alternatif dengan Uncle.. anda di alu alukan...

Kami di sini menggunakan kaedah Tenaga Gelombang dalam merawat apa sahaja masalah kesihatan

Cuma anda perlu hantarkan beberapa sample rambut dan kuku utk kami lihat masalah yang berlaku dalam tubuh anda...

Yakinlah dengan kaedah ini...Insya Allah... ia byk membantu...

cuba lah mana yg termampu..kita usaha, tuhan yg menentukan

Reply #124 jenglut's post

alhamdulillah...
seorang mat saleh telah perkenalkan saya sejenis ubat yang diambil dari laut yang boleh mengubati kanser...
tiada drug dan semulajadi.. ia bertindak hampir sama dengan ubat homeopathy..
saya cuba produk ni dalam tiga hari lepas .. wou sungguh hebat... stress sudah hilang, rasa macam muda kembali, sakit-sakit badan masa bangun tidur pun hilang, bila bangun tidur tak ada rasa letih atau mengantuk. perhatian saya lebih tajam dari biasa.
alhamdulillah..

so saya nak bagi try untuk 3 orang kes kenser free..
kalau nak private mssg la ... sapa cepat dia dapat

sedeh gilaa..
bwk2 sabar..slalu doa kat Tuhan..ajal maut sume kat tgn tuhan..
kalau dah ajal tu nak wat cane..tp cam dikatakan td banyak2 mntak kat tuhan hope pjg umor..
aku pon takut dgr perkataan kanser ni..aku skang de mslh ngan breast tp xtau lg kanser or not..
kwn2 pon ade yg bg smgt ckp maybe x..ade gak laa yg ckp pasai mati2 ni..sedih sgt kalo org ckp cam tu..
lps ni kena wat rawatan lg..harap2 bkn kanser..ari2 doa kat tuhan mintak dijauhkan..tp kalo da mmg tu nak wat cane kan..tu sume keja tuhan..

Reply #126 kupu2siang's post

jangan takut saya sudah lihat ramai pesakit kanser sudah sembuh...

Jgn sedih , bawa2 berdoa atau ajak mak pergi umrah

doa banyak2 dan minta panjang umor .

Ramai yang pernah lalui kesedihan yang seumpama tapi akhirnya

sembuh.