CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: club64

Tolong : Kanser Rahim

my dear bleomycin...,

putting myself in yr place.. memang menakutkan.. esp bila berdebar2 tunggu keputusan 15 hb ni....
teringat ustaz kata masa sekolah dulu...dalam hidup ni.. manusia akan tempuh lima jenis alam..alam dunia ni alam ketiga selepas alam ruh dan alam rahim... alam kubur selepas tu, dan alam barzah selepas kiamat...

tak kira berapa usia kita .. semua orang akan metamorfosis ke alam2 ini.. cuma.. kita takut sebab.. tak tahu what to expect.. amalan mungkin belum cukup untuk buat bekal..dan sedih juga sebab tak boleh communicate dgn yang tersayang once dah tinggalkan alam dunia.. kita cuma boleh usaha dan berdoa agar Allah kasihani kita , ampuni kita, redhai kita..

teringat juga ustaz kata...kalau kita redha dgn segala sakit, perit kena op 5X, derita jiwa raga... setiap perit, sakit tu adalah pengampunan segala dosa.. agar next alam nanti tak ada sakit lagi... insyaAllah..

bleo..jgnla susah hati...kuatkan semangat...berdoa bnyk2 kat Tuhan...minta Tuhan panjangkan umur dan sembuhkan penyakit...
masa mama pregnant thn 2005,doc ckp baby mama tak hidup lama lps lahir...puncanya cuma usus kat luar dan buah pinggang bengkak je...tp mama kuatkan semangat....hari2 mama bdoa...dlm hati tak payah ckpla...Tuhan je yg tahu...masa nak bsalin...mama kena caeser...baby mama lahir 1.75kg je...darah tak cukup so doc ambik darah mama masukkan dlm badan baby....masa tu still dlm ot lg...lps caeser dlm 20 minit doc terus bw baby mama ke ICU...mama tak jumpa baby mama 3 hari...lps mama keluar wad mama pg melawat baby mama...masa kat ICU...mama tgk walaupun baby mama yg berat hanya 1.75kg je kuat semangat...dia lawan kesakitan dia wlaupun baru lps operation...wayar merata2...kat peha,tapak kaki,lengan dan kepala...cuba bleo bayangkan baby yg sekecil tu kuat semangat...baby mama tinggal kat ICU sebulan...mama bpantang sorang diri...hari2 menangis...tp mama tak putus2 bdoa semoga baby mama panjang umur...so bleo pun mesti kuat...jgn mengalah...doc bkn Tuhan...doc cuma meramalkan saja....masa doc ckp baby mama tak lama hidup mama tak pcaya...mama serahkan segala2nya pd Tuhan...skrg alhamdulillah...baby mama sihat dan cerdik...skrg makin aktif...masa baby mama umur 5 bln...doc ckp buah pinggang dia still bengkak...kalau tak dirawat (doc kasi ubat mkn hari2) buah pinggang dia akan rosak dan kena buang...masa tu mama mmg sedih giler...tp mama bdoa dan terus bdoa...Tuhan Maha Pengasih....skrg baby mama sihat...buah pinggang dia dah normal....kuatkan semangat ye...jgn mudah mengalah...

Dear Bleomycin87....

lama tak dengar khabar... ? kalau singgah kat sini dan tak keberatan .. khabarkanlah berita anda ye dik!....

...histo result was negative for cancer...

Keluarga aku tak de lak yang kena kanser.Tapi aku dapat rasakan keperitannya semasa aku kerja bawa ambulan.
Ada sekali tu aku bawa patient perempuan dalam umur 26 gitu dan mak dia kata " anak makcik tak de harapan"
Aku cuma nangis dalam hati je...
Sampai sekarang terbayang, dalam ketenangan dia tu ada penderitaan yang tak tertanggung...
Kekadang rasanya kalau sakit tu boleh kongsi bersama dah lama aku setuju...
Cuna apa yang aku beri pada satu lagi patient barah supaya mereka makan serbuk kurma dan berselawat sebelum mengambilnya dan dia telah pun sembuh, alhamdulillah....
(kalau kena kanser payudara-ambil biji jambu botol, jadikan serbuk (selalunya di gosok pada lesung batu)dan sapukan kat titik kanser tersebut, insya'allah mujarab...

Reply #33 rdzaccess's post

Assalamualaikum... lama tak lepak kat sini...
jambi botol ?macamana rupanya....

ada sesapa tak kat sini tahu yang vaksin cegah sakit kanser servik....boleh cerita tak....

Follow Us
Jangan risau sangat sebab you tahu memang you sakit daripada kitaorg yg perasan sihat nie kalau Tuhan nak ambik nyawa tengah tak bersedia .....sakit tak semestinya akan pergi sebelum org yg sihat, sakit tak bermakna kita tak bole menikmati kehidupan. Selalunya org yg sakit lebih menikmati makna kehidupan drpd yg sihat.

sedih bila bc citer
btw..kuatkan semangat n ada hikmah disebalik kejadian yg allah bagi

mcm mana resultnya...???

kuat kan semangat,,,
bykkan kan berdoa, solat hajat,

Ajal maut di tangan tuhan, berat mata memadang berat lagi bahu memikul, sabarlah hadapi segala dugaan.Teman bila sakit sikit pun dah tak tertahan rasanya aper lagi yg sakit mcm ni. Masa teman duduk kat hopital anak teman sakit bermacam2 penyakit di tempat pesakit puan teman  mereka hadapi. Bila tengok muka diaorg berkerut2 menahan sakit terasa takut di hati teman, bila balik je dari hopital teman cari pkroduk kesihatan yang dapat membantu mencegah penyakit. Apa yang teman lihat sekarang ni bergitu ramai pempuan yg bergitu mudah dapat sakit kenser ni. Harap awak tabahkan hati cubalah berubat dengan cara kg juga mana tahu ada perubahan.

Reply #32 blackmore's post

alhamdulillah.. good to know this.. wishes granted!

orens penah menjaga MIL orens yang kena kanser paru2 kat spital dan teman die wat kimo.....tengok muka die orens dapat rasekan kesakitan yang die tanggung...MIL orens sempat habis wat kimo, tapi wat rawatan lazer 2x jer....pastu dia tak nak dah...terlalu sakit kate dia....keadaan dia memang menyedihkan .....last2 doktor suruh bawak balik rumah dan bekalkan ubat tahan sakit jer.....macam menanti ajal kan....maybe kesan daripada ubat2 yang Mil amik @ tekanan perasaan kut.....MIL jadi cam ilang ingatan jap....smp tak kenal suami dan anak2 sendiri...kekadang bercakap sendiri.....tapi 2 hari sebelum MIL meninggal die kenal balik ngan orang2 kat sekeliling die..
MIL meninggal bulan 11 tahun lepas...selepas hampir 2 tahun menderita sakit kanser paru2....
hari ke sebelas umat islam menyambut hari raya puasa....

emak akak - cancer hempedu
bapa mentua - cancer darah
kedua duanya dah di jemput yg ESA
walaupun sedih tapi redha krn itu pengakhiran cerita kehidupan.
Semuga tabah melnghadapi ujian yg mendatang.

sedih nye bile baca posting kat sini...tp nak tanye...ape sebab2 kanser yek? sebab saya ni rumah 100 meter je dari pencawang elektrik....itu boleh jadi penyebab cancer ke?

Kuat kan semangat ya dek...  jangan mudah menyerah kalah....

sayu hati membaca kisah adik....

Berat Mata memandang, Berat lgi bahu yang memikul...

Semoga adik & keluarga tabah mengharunginya....

Originally posted by hannan6d at 1-6-2007 09:36 PM
Assalamualaikum... lama tak lepak kat sini...
jambi botol ?macamana rupanya....

ada sesapa tak kat sini tahu yang vaksin cegah sakit kanser servik....boleh cerita tak....

The only two Human papillomavirus Virus (HPV) vaccines currently on the market are Gardasil (by Merck) and Cervarix (GlaxcoSmithKline). Nak tahu lebih lanjut, check this website: http://en.wikipedia.org/wiki/HPV_vaccine

Vaccine nie for girls ages 9 to 26 yrs old yang belum pernah dijangkiti HPV. Sebaik-baiknya, wanita berumur 25 yrs old and above (or sexually active) need to seek pap smear screening every year to   reduced the incidence of invasive cervical cancer.

sabar & kuatkan semangat....

Sabar akan dugaannya dan tawakal byk2 kpd Allah s.w.t..

Arwah sis saya meninggal dunia di sbbkan cancer.  
Mak saya cancer rahim & Thyroid Cancer.
Alhamdullillah masih hidup selepas membuat kemo & Ops thn lepas.

Lagi satu...
Cuba carik ubat Vitamin B17
http://en.wikipedia.org/wiki/Apricot_kernel

Mak saya, saya supplykan dr sini.
Skrg dia beransur lebih pulih dan bertenaga.

last nite ma parent cal me n said ma sister dapat penyakit nie jgak.......mmmmmmmmm.... . 2 nite nak balek kg. anak buah kata doc suggest buat operation n kene remove rahim... rasa cam tak sanggup plak.

Saya doakan kesihatan adik Bleo bertambah baik..

Yg penting semangat kita untuk terus hidup..Dalam keluarga saya sendiri ada yg berpenyakit..

Tapi apa yg saya bole bantu hari ini ialah memberi kata2 semangat..Semua org mempunyai kesusahan..cuma kesusahan yg Tuhan sampaikan pada kita mungkin berbeza2 darjat-nya..

Anggap la kesusahan ini sebagai ujian buat diri kita..

Walaupun org lain masih sihat hari ini..belom tentu lg masa dgn depan kita..