CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: club64

Tolong : Kanser Rahim

Originally posted by nde at 11-7-2007 09:51 AM
ni pm dari adik bleo pd saya pd tarikh 5/5/2007...

nampaknya dah 2 bln dia tak online........mana dia pegi?
teringinnya nak tau perkembangan adik nih...
akak harap adik bertambah sihat d ...

haah ek..mana ek...dia buat treatment kat kedah ek?

Reply #89 honeybee1802's post

kepada sesapa yg ade kanser x kisah kanser ape pun...1 jer ubat utk mematikan sel2 kanser n mengurangkan...iaitu

VITAMIN B17...doktor pakar dari luar dah tau formula ni. Hanya B17 yg boleh merawat kanser. NI baru ditemui dan negara luar dah buat ...

kyroll75 This user has been deleted

Reply #90 nur_qasih's post

betul ker? takkan guna vitamin jer yang boleh rawat kanser? cukup ker dengan vitamin sahaja?

Originally posted by nur_qasih at 18-7-2007 10:16 AM
kepada sesapa yg ade kanser x kisah kanser ape pun...1 jer ubat utk mematikan sel2 kanser n mengurangkan...iaitu

VITAMIN B17...doktor pakar dari luar dah tau formula ni. Hanya B17 yg boleh mer ...

mahal sangat harganya sampai RM500.00 tuk sbulan je..   tak semua orang mampu.. lagi satu, ubatan herba lagi mengarut harganya.. walaupun herba tu di tanam di malaysia tapi bila dah dijadikan dlm bentuk kapsul & cecair dijual dgn harga yang melampau2 sampai RM700 untuk tempoh sebulan! .  Macam mana org yg miskin/tak berkemampuan nak maintain makan?

Reply #92 sri_siantan's post

itu je cara utk mati kan sel2 kanser..dari membyr ulg2 kali utk check n rawatan.bkn ke byk tuh...cuba u all baca info ttg vitamin b17...hanya itu jer..walaupun buat itu ini ker...ini yg terbaru diorang jumpa..n suggestion dari doktor juga....dan cara nyer dgn mencari vitamin B17 suggestion dari doktor pakar...kat malaysia jer lmbt sikit..kat luar negara dah tau..

Reply #93 nur_qasih's post

boleh tanya... ada kesan sampingan tak?

Follow Us
salamz,adek, kuatkan semangat ye! fight the cancer! hmm..mmgla.berat telinga mendengar , berat lagi bahu memikul..senang nak je nak taip n baca tapi tersangat la susah n payah tul melaksanakan..:@  people say itu ini..kuat..kuat..kuat tp diorg tak rase ape yg adek rasa.tul tak dik..tp itula kehidupan.papa pun kite kene kuatkan semangt. akak nak suggest satu citer nie..citer jepun..tajuk lupa.i'll update the title later..nie ttg kisah benar. tis gurl kene penyakit degeratif tulang blkg yg progresif. hmm dari hari ke hari...makin parah..sampai takleh berdiri..tp die kuat semangat!! die hidup lebey lama dr jangkaan doctor..neway.Tuhan yg tentukan semua tu.. kite hanya mampu berusaha..dan terus berusaha..berdoa dan jgn patah semangat!!!  i'll pray for u too..hmm..nanti akak kacitau title citer tu..akak dh lupe..hee

fuhhh....bleo dah semakin sihat..alhamdulillah syukur ya amat

assalamualaikum...
alhamdulillah saya sihat...
saya dah masuk belajar balik...
cuma sekarang saya tak dapat nak online
selalu...mungkin ambil masa sikit...
badan tak kuat macam dulu...
kerap letih...
nanti saya akan msg akak lagi...
saya selalu jugak melawat forum...
terkejut dapat banyak feedback positif...
banyak pulak tu...hapy sesangat la...
k la akak nnti saya email lg...
thanks 4 ur email...

syukur...tadi Bub cal lik kg, doc da kata yg ma sis dah tak ader kanser rahim agi....hepi sangat2........

Reply #97 bubpallo's post

Syukur..Syukur...

saya tumpang gembira.

adik saya kena paru-paru

semalam doktor bagi tau adik saya suspect kenser paru-paru 90 % selespas scan, dalam minggu depan akan tahu baru ambil simpel dara kat paru2. buat masa ni adik saya lumpuh separuh badan, dari kaki sampai ke perut. buang air guna tiub.......

Originally posted by sahabat32 at 21-7-2007 08:27 AM
semalam doktor bagi tau adik saya suspect kenser paru-paru 90 % selespas scan, dalam minggu depan akan tahu baru ambil simpel dara kat paru2. buat masa ni adik saya lumpuh separuh badan, dari kak ...

mak aih...kesiannya...apa maksud 90% tuh?90% from his lungs ker?neway sentiasa dekatkan adik dgn DIA...

Reply #100 sahabat32's post

berapa umur adik tuh?

just be strong dik..
itu jer yang akak mampu nak kata...

baru 32 and anak ade 2 orang., wife tak bekerja and adik saya tu pun dah lama tak kerja bab sakit kanser tu laaa.

Reply #101 honeybee1802's post

doktor pakar kanser kata 90 % kanser, last ujian darah utk kat paru2 tu baru tahu kanser.. Dua 2 minggu sebelum tu ade bawa jumpa seorang doktor private dan kaki adik saya yang sebelum tu sejuk dan aliran darah cam tak ade jer.....dan lepas makan ubat tu yang di bagi oleh doktor tersebut ..sekarang ni saluran darah tu nampak kembang sikit and kaki pun rasa panas ....selepas ini sekiranya 100 % dktor kata kanser ...maka saya akan beli ubat kanser laaa pula untuk bunuh virus kanser tersebut....selepas 3 bulan .....dengan izin Allah ..byk perubahan akan berlaku....

Originally posted by sahabat32 at 22-7-2007 11:56 AM
doktor pakar kanser kata 90 % kanser, last ujian darah utk kat paru2 tu baru tahu kanser.. Dua 2 minggu sebelum tu ade bawa jumpa seorang doktor private dan kaki adik saya yang sebelum tu sejuk d ...

tumpang sedih, apepun bersabar lah ok, kami semua kat sini akan menyokong.....try lah ambil2 mana2 ubat herba.... cuba pelbagai alternative yang ada... mudah2an nnti sembuh jugak.....

Originally posted by aki_she_win at 20-7-2007 10:09 PM
Syukur..Syukur...

saya tumpang gembira. (abemus)

thanks kpd aki she n abemus....
lega rasa hati.....
xtually doc set nak operate last sunday, then bila g  cek da tak ader.....apepun , syukur lah....

assalamualaikum...

last nite doktor kat Hospital Selayang bgtau aku ngan abg aku yg bapak aku kene kanser pankreas. dah terminal stage. Before ke hospital Selayang, kami pernah buat CT scan n MRI kat Hospital Klang, tapi selepas 4 bulan, still takde apa2 respon dr Hospital Klang. Kami tekad bawak bapak ke Hospital Selayang.

Memula doktor di hospital selayang saspek yg bapak aku mengalami bengkak hati. then, last week hari khamis, bapak aku kene buat satu prosedur utk keluarkan bendalir dlm perut. Alhamdulillah, die makin sehat n makin cergas berbanding seblm ke hospital. Tapi kite hanya merancang, tuhan yang menentukan semuanya...

Doktor mmg pernah bgtau ade ketumbuhan pada hati, then doktor kata nk buat satu lagi scan to confirm, then mlm td kami diberitahu satu berite sedeh pulak. bapak aku sah mengidap kanser pankreas tahap akhir. Doktor kata maybe bapak aku dh ade kanser ni 3/4 tahun, tapi bapak aku mmg nampak sehat n cergas sampaila 2 3 bulan ni, badan die mula nampak kuning n makin kurus...makan, cakap, semo mcm org sehat, cuma badan je cepat letih...

Rase gelap dunia ni bile doktor ckp bapak aku hanya boleh hidup antara 6 bulan ke setahun aje. 2 hari lepas, doktor kata nak buat operation, nak remove the kanser, but then mlm td doktor dh sahkan yg bapak aku tak berdaya nak hadapi big operation yg memakan masa 8-10 jam since bapak aku dh berusia. Kami adek beradik belom bgtau mak pasal hal ini. Ini pon masalah bg kami ade beradek sbb mak nampaknye hepi yg bapak tak yah buat operation.

Bile doktor ckp bapak aku hanya leh hidup at least 6 bulan, aku tak berenti menangis..satu mlm aku nangis. aku nangis sbb aku nampak keazaman bapak aku nak sehat mcm dulu, n aku nampak mak aku hepi sgt bile doktor kata bapak aku tak perlukan operation. mak aku tak tahu yg bapak aku tak perlu operation sbb sel2 kanser dh merebak ke salur darah, n ngan umo bapak aku, badan die tak leh nak tanggung big operation. Aku nak bapak aku sehat  mcm dulu. camne aku nak bgtau bapak aku yg die ade kanser tahap kritikal, n camne aku nak bgtau mak aku yg bapak aku hanya leh hidup at least 6 bulan?

pada sapa2 yang boleh membantu, tolongla hulurkan bantuan, cammana aku boleh megurangkan kesengsaraan bapak aku, n kalau boleh apa2 treatment yg boleh membantu bapak aku kembali sehat...please help me..aku nak bapak aku tgk aku kawen...

[ Last edited by  KatakPisang at 1-8-2007 09:03 AM ]