CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: rebas

[MERGED] All about Taska, Tadika, Kindergarten, Preschool

bagus info yg bagus

rasanya pemilihan tadika ni depends pd keupayaan anak.. my exp.

anak me yg sulung, now dah darjah 3.. dl2 dia tadika kr**ta.. 2 thnkat situ, 5,6 thn. tp ms 5 th, cikgu x tekan kan sgt akademik, byk nyanyi2, end u, cuti akhir thn tu, i ajar membaca buku bacaah anakku kat rmh.. 2 minggu blh complete.. masa 6 thn, still kat situ, tp mmg x byk sgt improvement.. tp since anak perempuan, rajin skit.. so, i byk beli buku utk ulangkaji kat rmh..

anak me yg 2nd, boy.. ms 5 thn, i htr g Qd**s, sbb mcm exp x best si kakak kat tadika tu wp dekat dgn rmh.. and we made up decision to sent her bro to Qd**s. tp kat sini, too academic for me.. kesiat kat my son. lgpun my son, menulis lambat skit, and homework byk..selalu dia ckp cikgu marah2 sbb tulis lambat.. dia pressure, x suka g kindy. even dl sthn tu, hanya 2 minggu yg pegi cukup 5 hr dalam seminggu. tp reading dia cepat.. cuma kat writing sj.. ini buat dia x suka g kindy. msk 6 thn, i hantar kindy biasa.. kat sini, mmg byk improvement. dia suka g sekolah.. even dah complete set bacalah anakku. ms kat Qd**s dl, derang cuma ajar reading in English je.. kindy skrg ni dah pandai baca Jawi.. BI pun blh skit2..

so, lepas ni, we decide yg penting kena tgk keupayaan anak2 kita... & jgk kindy tu.. sbb bg i, ms 5,6 thn ni.. main reason, nak diorang biasa dgn sekolah.. suka & dpt baca2..itu je.. x de la nak push sampai homework 2,3 buku everyday..

just my opinion

salam,

saya cadang nak hantar anak saya ke little caliph program (tadika damai) @ subang bestari.

sesiapa ada pengalaman hantar anak ke TLC? atau sesiapa boleh suggest tadika yang bagus di subang bestari? (nak hantar ke genius aulad kota damansara macam jauh sangat pulak)

tq in advance!

Nak tanya pada mana2 parents yg hantar anak umur 5-6 tahun utk sekolah pagi n petang? Tak berat sang ...
hani2103 Post at 4-4-2011 16:01

penat dia, baru 5 tahun dah kene pergi 2 sekolah. takde masa nak lalui zaman kanak2
anak sy, sy hantar taska/daycare dari umur 2tahun, dari pagi sampai petang (satu tempat aje) skrg umur 4 tahun kekadang dia merengek tak mau g skool sebab dah bosan. nasib petang daycare tempat baru ni memang free play suka lah dia sikit.

salam epal...

u duk subest ek.. samalah.. i pernah survey dulu TLC damai ni..dan hampir2 nak masukkan. my son 3 years in both in tadika & taska sekali.. i pernah tanya kalo the whole day charge rm320... i mintak trial..ada tapi kena bayarlah  per day kan..

so by the time nak hantar trial..tiba2 cikgu die msg ckp teacher amik emergency leave plak.. so tak cukup staff...nak jaga ???

erm...so i terus tak jadi..& survey kinder lainlah...finally i jumpa Qdess ni... so far nih yang mcm best..principal ada 24/7 kat tadika...tak yah buat app. kalo nak jumpa dia... & enviroment totally like skool... si i mls nak pikri lagi terus masukkan ...

so pg lah survey2....kalo pendapat je tak cukup u kena masuk sendiri & nilai... baru u puas hati..k...take care!!

Reply 586# mayyonnizz

salam mayo...saya pon kat subang bestari gak...Q -Dees yg mana ek? yg on the way pg ke deret kedai DEsa Subang ke??

Follow Us
Reply  mayyonnizz

salam mayo...saya pon kat subang bestari gak...Q -Dees yg mana ek? yg on the w ...
cassriena Post at 26-5-2011 10:15

Qdees dekat dengan padang bola besar....haah otw supermarket subang desa ek?  kalo tak silap..rumah tepi sekali cat kuning pastu ada atap tensile biru..dari jalan besar dah nampak signboard qdees.. satu jalan dengan banglo laman permai.... hihi hope u paham...i kalo nak cerota pasal jalan nih pening..kikiki senang2 u google map je...type qdess subang bestari..

u duk subest kat mana?

salam...

ade x sape2 penah anta anak kat krista tmn nirwana ampang or SRK desa pandan....ok tak?

Reply 25# akubest

Zue,

Rmh kat P9 ke. Anak umur berapa tahun. Kalau boleh Nilam nak suggest suruh Zue hantar kat Tadika/Taska Cendekiawan, dekat P9. Ownernya melayu, bekas ofismate Nilam. Tmpt ni boleh tahan juga. Nilam dah 3 tahun hantar anak2 kat situ. Baru2 ni register utk 2 org RM1500, monthly RM550. Register tu termasuk buku2,beg sekolah,baju sekolah 3 pasang,baju t-shirt utk sukan/aktiviti luar,topi, alas tidur dll. Kira tak mahal sgt nak compare dgn tmpt lain. Nilam hantar anak dari jam 8:00 pg. hingga 6:00 ptg.
Tmpt ni takde carpet, tidur ada alas khas dan yang best anak Nilam kata tiap2 bilik ada aircond. Boleh hantar anak2 dr usia baby hingga 6 tahun. Kat sini ada juga kelas KAFA utk. sek ren dan juga transit.

[ Last edited by Nilamsari at 11-1-2006 10:54 AM ]

~ how about the performance?

Zue,

Rmh kat P9 ke. Anak umur berapa tahun. Kalau boleh Nilam nak suggest suruh Zue hantar kat Tadika/Taska Cendekiawan, dekat P9. Ownernya melayu, bekas ofismate Nilam. Tmpt ni boleh tahan juga. Nilam dah 3 tahun hantar anak2 kat situ. Baru2 ni register utk 2 org RM1500, monthly RM550. Register tu termasuk buku2,beg sekolah,baju sekolah 3 pasang,baju t-shirt utk sukan/aktiviti luar,topi, alas tidur dll. Kira tak mahal sgt nak compare dgn tmpt lain. Nilam hantar anak dari jam 8:00 pg. hingga 6:00 ptg.
Tmpt ni takde carpet, tidur ada alas khas dan yang best anak Nilam kata tiap2 bilik ada aircond. Boleh hantar anak2 dr usia baby hingga 6 tahun. Kat sini ada juga kelas KAFA utk. sek ren dan juga transit.

[ Last edited by Nilamsari at 11-1-2006 10:54 AM ]

~ how about the performance?:re:

Ada sesiapa blh cadangkan taska (baby & transit ) area seksyen 27 & 28 Shah Alam. Tahun depan anak2 nak kena pindah sekolah /  taska sebab beli rumah area sana .

Lin nak minta tlg, sape2 yg duduk area kajang mewah atau Seksyen 7 bangi, ada tak nursery yang lin bleh hantar baby abis pantang. Kriteria nya kalau bleh nak nursery yang biasa handle EBM. Sbb lin mmg support BFeeding. Sapa yang ada pengalaman, bleh share ya..

Tadi baru register di SRK for next year session. Total fees about rm 1200+, monthly fees rm270. Syllabus looks fine, kindy pun ok... Dlm semi d, bukan shoplots mcm selalu.
Yg paling penting, principle dia mmg bagus...can speak proper english and ada passion for teaching.

Dah survey both SRK and qdees. For area dekat my house ni,SRK seems better and organized... Will update after open day this weekend nnt...

next yr my son 4yo, now tgh sibuk survey tadika dekat2 umah pengasuh... attend open day mereka sume...dlm planning skrg ialah SRK @ Qdees @ CIC... fees sume 1k++, yg prob nya, saya takut anak refuse pegi tadika sdgkan kita dah byr mahal..tp sejak g open day tadika, hari2 tnya, bila boleh pergi school...seem excited..saya ada diskus dgn hbby, 4yo masuk tadika murah, 5yo baru hntr tdka mhl sket...ok ke..dilema lah...

Nak tanya pada mana2 parents yg hantar anak umur 5-6 tahun utk sekolah pagi n petang? Tak berat sang ...
hani2103 Post at 4-4-2011 16:01

mmg rasa kesian sgt..husna pun 5thn gak..dia ckp penat kalu kene blaja pg n ptg..jadi ku hantar dia skolah yg islamic based + iqra skali..ptg bia dia tido rehat main tgk tv etc etc..mlm baru buat keje skolah..kalu darjah 1 baru ku nak hantar sek agama ptg kut..

Post Last Edit by crysT@|| at 5-11-2011 23:22

Islamic-English-Creative Kindergarten with more than 70 branches nationwide.
We are located at No 22A-1 Jalan Dwitasik 2, Dataran Dwitasik
Bandar Sri Permaisuri 56000 Kuala Lumpur.

Al-Salamu Alaikum wa Rahmatu Allah wa Barakaatuh

Dear Parents,
Open for 2012 Enrollment
Visit us for walk in registration on Monday - Friday ( 9am - 6pm) and
Saturday/Sunday - kindly make an appointment.
Please call 012-288 3444 for more information or any inquiries.            

taska yg mana bagus untuk hantar tadika umu r5 tahun kat area seksyen 7 shah alam??? Any parents boleh share??

salam. ..saya mencarai taska utk anak umur 2 tahun, kat area sepang or bandar baru salak tinggi

Salam semua...

Terpanggil nak share pengalaman saya menghantar anak di CIC. Anak saya berumur 5 tahun, sudah setahun di CIC B**O. Pakej pre-School Mutiara.

Dr segi kemajuan akademik dan self development, Alhamdulillah.... banyakkkk improvement. Perubahan sangat jelas kerana pada awal tahun dulu anak saya langsung tak suka pergi sekolah. Sampai nak naik bas pun kami kena dukung dia (yg sdg meronta2) sbb tanak gi school. About 1 months mcm tuh, termasuk 1 minggu ponteng terus sbb cikgu taska dah tk larat nak paksa dia gi sekolah. Then, selepas saya pujuk-pujuk dia dan bgtau dia kenapa dia perlu pergi sekolah barulah pelan-pelan dia ikut. Sampai skang... dah suka pergi sekolah. Kelas Sabtu pun dia suka pergi...

Sekarang anak saya dah boleh baca Bahasa Melayu dengan lancar. Bagi lah apa sahaja buku atau surat khabar dia sudah boleh baca. Matematik sudah boleh kira, tambah dan tolak hingga nombor puluhan. Bahasa Inggeris masih merangkak tapi bunyi sudah ada (tak boleh salahkan dia juga sbb exposure di rumah tuh kurang). Mengaji sudah iqra' 4. Tapi yg ini bukan CIC semata, cikgu taska (bukan CIC) dia juga ada ajar ngaji.

Mungkin saya bertuah kerana guru-guru di CIC tmpt saya tuh okay setakat ini. Mmg ada pertukaran guru dan guru berhenti (dlm tahun ni aje 2-3 org camtuh). Cuma yg kurang berkenan pengurusan CIC di HQ. Maybe ini masalah sikap org Melayu kot... bila nama dah naik, sudah mula bangga diri. Saya pernah menegur tentang unreasonable price utk acara-acara tertentu tetapi jawapan yg diterima agak mengecewakan. Seolah-olah kami (ibubapa) sgt berkira duit w'pun utk anak-anak. Hmmm... mcmana la they become so judgemental macam tuh ye... baru tegur pasal harga aje, terus kena cop kedekut... huhuhuuuu... itu aje la bab yg saya tk berkenan dgn CIC tuh. Nasib baik anak saya suka sekolah dia... kalau tak dah lama saya pindahkan dia ke GA yg baru bukak kat hujung nun... huhuhuhuuuu....

nak tanya,tadika kat area Damansara Damai kat mana yang bagus yer....