CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: rebas

[MERGED] All about Taska, Tadika, Kindergarten, Preschool

nak tanya,tadika kat area Damansara Damai kat mana yang bagus yer....
tompok78 Post at 5-12-2011 12:05

ada kawan aku tu hantar kat tadika sukses abadi..katanya bagus

Ada sesiapa yg penah hantar anak ke Montessori Islamic, nak tahu perkembangan anak mcm mana? Cawangan terbaru br buka di TTDI Shah Alam

sapa pnh ada pngalaman hantar anak ke montessori?

LS baru daftarkan anak ke montessori ..dekat ngan skolah LS

LS amik yang kelas sesi petang sbb LS cikgu sesi petang..

monthly utk halfday 300..fullday 350..

tahun depan anak2 LS akan mula belajar kat montessori(anak umur 3 thun dan 5 tahun)

me baru daftarkan anak me 4y ke tadika nuri..
ada tak sesapa yang berpengalaman hantar anak ke tadika nuri..

Reply 600# duana

To Duana, terima kasih and I'm glad to know that you child has improved a lot and happy at CIC. However, I'm so sorry that you feel that way to CIC HQ. At CIC, we always strive to make our customers happy. So please feel free to contact CIC HQ at customercare@cic.net.my and express your dissatisfaction. Hope that we can clear the misunderstanding. Lagipun, jika dah pilih CIC, harap bulatkan hati, ibarat berkahwin dgn seseorg, bulatkan hati and support each other. Baru lah bahagia rumah tangga. Dear all, sharing the views in public forum is good however as writers we need to consider all aspects before we publish so that it will not become a defamation that can abuse others. Wallualam. May we are successful in this life and next life. Thank you. Sincerely, Qutren Nada Ahmad. CEO Founder.

sape prnah ade pengalaman hntar anak ke Tadika Little Caliph Seri Pristana, Sg Buloh?? cadang nk hntar anak yg umur 5thn kt situ...

Follow Us
tadika2 ni semua kalau kita kensel hantar anak kita, mmg takkan refund balik ke registration fee + deposit yg kita bayar tu?

assalamualaikum...
sya ibu kepada 5 org anak,sya nak joinsekali
pengalaman hantar anak kat CICpuchong.. Sya start hantar anak sulung sya kat CIC sejak 2001-2002 .
2 thn dia kat sana. Alhamdulillah... anak syabagus sangat kat sana. membaca lancar, akhlak mulia, solat rajin, lepas tu syahantar adik dia pulak sekarang dah 4 org dah anak sya belajar kat CIC, setakatni alhamdulillah, berkat belajar dan didikan awal dr CIC anak2 sya berjaya danterus berjaya. Pendidikan awal ni penting utk anak2 ,dr kecik ni lah kita nakajar mrk mcm2 dunia dan akhirat, di CIC anak2 sya belajar
tentg dunia akhirat susah nak cari tadika ygajar dunia dan akhirat ni..kebanyakan tadika kalau agama,agama je...kalauenglish,english
je.. susah nak cari ygseimbang... anak sya yg sulung tu berkat belajar di cic , alhamdulillahdia
berani kehadapan, jd anak yg solehahdengar kata , berjaya
dlm pelajaran,masa upsr dapat 5A dan baru habis pmr dapat 8 A... alhamdulillah..itu berkattunjuk ajar dan didikan dari asasnya dia mengenal huruf membaca
dsb di CIC. Terima kasih CIC. sya tetapsokong CIC... Tak cari lain Dah...

Alhamdulillah..ni yg semangat nak anak kt CIC smpai 6thn..tahniah ye..sronok dpt anak yg cemerlang..eh KAFA pn ade kn?

anak aku bulan 9 thn ni kira 4 thn la usia dia..igt nak hantar sekolah gak thn ni nk bg dia bergaul ngn org sbb aku jaga dia kat umh ni dia kuranglah bergaul kan..sian juga nak biar dia rasa ade kwn n dpt belajar..
aku tgk semua org cam kalut je kalo anak masuk darjah 1 tp xleh membaca atau mengenal huruf bukan ke nnt masa darjah 1 pun cikgu akan ajar juga kan..ade sorg member aku ni ckp lambat laun bebudak ni pandai juga membaca n menulis kalo bleh masa kecik2 ni kita tgk apa kemahiran yg dia ada..cth melukis/main alat muzik n sbgnya..

bila melihat kekalutan ibubapa sampai ade yg bg tuisyen supaya pandai membaca walopun  anak masih kecil aku kira baik anto tuisyen je la kalo gitu kalo cekgu kat sek xleh nak ajar anak kita sampai pandai huhuhu

bingung plak aku memikirkan tadika mana yg sesuai tuk hanto anak aku ni nnt.

It is not easy to choose a good school, especially for early childhood stage. As we know this stage is the most important stage in human development. In early childhood stage, there are many things that is vital rather than reading,writing and counting skills. Except mother's tonque, languages are not as crucial as emotional, behavariol,spiritual, cultural and islamic environment. Very sad to see some muslim parents send their little kid to non muslim institution to "master" theirs' children English proficiency. Actually the unislamic culture and "aura" of non believer teachers will have a great effect to the young spiritual well being.
Let our young muslim being nurtured by the hand of muslim.
   However, nowdays there are so many islamic enrichments centre sprouts all over Klang Valley. Some just around the corner for less than 2 years but have so many outlets open without proper preparations. They just too busy to do "aggresive marketing" without even have a proper office and enough officers to support their operations. So a wisdom parent will check their management office, whether they are ready to support their so many outlets. This is not another Air Asia business, this is genaration building industry. We don't want Tony Fernandes in this industry.  Another factor to be considered is the background of the owner, do they the right person to run the educational institution of just a mere businessman who just driven by profit orientation  to ride the exponential growth of islamic education. They can come overnight and missing the next day. This type of businessman also can tarnish the image of islamic education in the eye of muslim parent
The third factor is over claim mentality for example " we are 100% english". This "instant educators" always put a very bombastic name to their enrichment centre sometimes a combination of many great names and method together to attract a parents and  mislead parents to their place. They even use "personalities" to attract the prospects. It is maybe right in term of marketing but not suitable with the education. Our children is not a commodity, there are our asset here and hereafter.
So to all parents please do some research before sending your kids to any early childhood centres. You can starts with the internet by visiting their websites and facebooks, but the most important do a visit or investigate their management office ( if a chain centres). I prefer a chain centres because of their R&D is much more better than single operate centre.
Remember our child is the most precious here and hereafter.

Ada sesiapa yg penah hantar anak ke Montessori Islamic, nak tahu perkembangan anak mcm mana? Cawangan terbaru br buka di TTDI Shah Alam

salam tahun ni saya hantar anak saya yang pertama (4 tahun) ke Brainy Bunch Islamic Montessori. Alhamdulilah.. walaupun baru beberapa minggu tapi saya nampak perubahan pada diri dia. bukan apa.. anak dara saya yang sorang ni sangat HYPERACTIVE. dulu saya hantar dia ke tadika biasa dekat dgn rumah. yuran pun RM 300 je sebulan (pagi sampai petang). dia memang susah nak pegi sekolah. dia PHOBIA bila sebut sekolah. tapi sekarang hari2 nak pegi sekolah. tak payah kejutkan pun. bangun sendiri! bagi saya mungkin teknik pembelajaran montessori ni sgt sesuai untuk anak saya yang hyperactive dan tak suka dikongkong ni. yelah di sini dia lebih bebas untuk expreskan diri dia. di tadika lama cikgu di depan dok jerit2 je pastu labelkan anak saya sebagai NAUGHTY.

walaupun yuran di BBIM ni jauh lebih mahal.. RM 650 sebulan full day. saya rasa puas hati. di sini anak saya belajar semasa bermain so kalau tanya dia belajar apa dia akan cakap.. main je harini.. hehe mungkin ada parents yang tak suka tapi bagi saya.. saya lebih suka macam tu. biar diorang tak tertekan sgt. memang usia ni adalah usia bermain. tapi terpulang pada pendapat masing2.

saya juga hantar anak saya umur 2 tahun di playskool BBIM. disebabkan dia ni baru nak start bercakap. bila masuk situ.. pakai english medium pulak.. so skarang ni dia cakap english jela.. saya kat rumah takde pon cakap english... tapi dia dah start jawab pada saya dalam english. ok la tu.. di BBIM ni pun ada kelas hafazan, jawi, iqra so lega la sikit tak payah ke sana ke mari. so far saya memang puas hati dgn tadika ni.. cikgu2 dia pun kalau cakap dengan parents akan cakap english juga so bila2 budak2 dengar diorang tak confused.. kejap cakap melayu kejap cakap english..huhu

momy mintak maap yer klu soklan nie dah ada org tanye..mlas nak khatam panjang sgt..
momy nak tak nak tanya pasal taska..tapi nak tanya pasal nursery..nak minta pendapat ibu2 sekalian nursery mana yang ok area putrajaya..momy nak antr anak momy umo die nak masuk 5 bulan...kot2 la ibu2 kat sini ada pengalaman pasal antr bby kat nursery..bule la share kat sini..

Young Mummy,
Kalau saya putrajaya cic children islamic centre yang terbaik, tapi saya tak pasti mereka ada tak ambil baby. Boleh tengok website mereka www.cic.net.my

Nk tanya skit la...
Ada sesiapa hantar ank ke CIC Bkt Jelutong or Bangsar?
Boleh share experience? huhu

Reply 615# aryny

CIC tu apa dear?

Reply 616# ayin_ika

Children Islamic Center

pink nak hantar my son 18 bulan nanti ke playschool/nurseri ke mana-mana yang dia boleh bercampur dengan budak lain..
area hartamas, dutamas ke, kota damansara ke... pink tinggal jalan duta. tolong ye info kalau sesapa yang tau.... pening dah nak cari...

susahnya nk carik taska utk baby 2months old kat putrajaya yang ada lesen jkm call byk full

nak tanya mommies..biasa playschool tu..hantar dr baby berapa bulan? aktiviti dekat playschool tu buat apa? just bermain2 je ke or camane? playschool ni weekend je kan?

pada pendapat saya
jika kita hantar tadika mahal-mahal sampai 300 500 sebulan pun
pastu dia bercampur jugak besok kat sekolah kebangsaan/private
dia lupa balik segala doa dan surah yg dah hafal masa tadika dan akhlak mulia yg telah diterapkan
begitu jugak ngan BI
yg penting peranan ibu bapa sepanjang dia di tadika (kemas pun tak apa), sekolah rendah dan menengah
adakah kita sama-sama menghafal surah ngan dia. adakah kita bercakap molek depan dia
adakah kita sama membaca depan dia
adakah kita sama menonton sinetron depan dia

kalo masih sama juga perangai kita. tadika 1000 sebulan pun tidak bisa merubah apapun.