CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: printech

..pasal perut

eh satu lagik, kalau dah 7mths and above, korang dah boleh dengo heartbeat baby dgn pakai stetescope biasa dokter2 tue......

nie aku baca kat mana ntah..nanti aku cek up aku nak pinjam kejap steskop dokter....hikhikhikhik

Originally posted by tina^^ at 4-1-2006 02:54 PM
hikhikhik...lawak pulak biler storm sebut mengangkang ajek si aiman....

eii..time really flies.......mcm tak caya jek kan kadang2 that we are gonna be a mother very soon?????

rasa mcm baru j ...

betul ler tina...dari awal confirmed si Aiman nih boy sampai latest check up..asyik mengangkang nunjuk bird dia jek ...sebab tuh doc pun dok cakap nih no doubt he's a boy...memang tak malu langsung ler...mentang2 gynae storm tuh pun lelaki..selamber jer dia nunjuk 'anu' dia..hehe..:cak:
me pun macam tak percaya...dah umo 28 tahun nih...baru nak pegang anak sendiri...bukan sebab rasa diri macam budak2 lagik...
u are like my younger sister lah tina...haku dok rasa macam dia kecik lagik...alih2 dah ader anak sorang...memula tuh macam tak konpiden jek nengok dia nguruskan baby...skang dah xpert dah..ko jangan tak tau tuh...so u'll be like her too..when the time came, pandai ler nak urus semuanya...no worry okie...

Originally posted by paulinevoon at 4-1-2006 10:19 AM
result check-up semalam masih blur la.. tapi doc still suspect it's a boy..

pauline,

takpa next scan mesti clear punya....

Originally posted by HerSheys at 4-1-2006 02:49 PM

pasal senang bersalin ni pernah dengar juga... harap2 shey senang bersalin nanti.. plus2... my mum dr anak 1st sampai yang bongsu.. semuanye senang bersalin...

Sheys.
sesamalah kita berdoa kita semua senang masa melahirkan nanti. mom i dulu pun takdelah susah nak bersalin...semua senang jer dia kata, so far kakak i pun bersalin takder yg c-sect semua normal, harap i pun macam tu jugak:pray:

Originally posted by storm at 4-1-2006 02:51 PM

kalau tak silap storm masa buat praktikal kat klinik kesihatan ibu & anak dulu memang pernah buat ukuran dari ari2 sampai ke pusat..n ader gak dengar heart beat ikut corong yg diletak kat ata ...

storm,

memang i punya line tak lurus...he he dan bila scan pun memang clear tunjuk my baby butterfly...so memang girl lah.

aiman tu terror mengangkang ek....space luas kat dlm tu agaknye he he. seems like he is so relax in ur tummy...:cak:

Originally posted by tina^^ at 4-1-2006 02:58 PM
eh satu lagik, kalau dah 7mths and above, korang dah boleh dengo heartbeat baby dgn pakai stetescope biasa dokter2 tue......

nie aku baca kat mana ntah..nanti aku cek up aku nak pinjam kejap ste ...

tina,
betul ker, kak ipar i ada stetoscope tu, nanti nak try lah..hu hu

Follow Us
Originally posted by shinky_pinky at 4-1-2006 04:07 PM

storm,

memang i punya line tak lurus...he he dan bila scan pun memang clear tunjuk my baby butterfly...so memang girl lah.

aiman tu terror mengangkang ek....space luas kat dlm tu agakn ...

confirm ler tuh agaknyer...sometimes baby girl nih a bit tricky...kalau dok scan asyik tak nampak jek...alih2 kuar girl..nih kalau dah nampak memang confirmed ler ekk...
i think my baby nih small size ler...masa 7 bulan baru lam 1kg...where else like my sister dulu, masa 7 bulan dah start complaint baby dia dok tendang rusuk...space dah takde...like Aiman, masuk 8 bulan masih rancak buat balik kuang...abih2 kuat pun dia main2 kat tut tuh..kasi mama dia geli..
Aiman banyak main kat belah kanan...so seboleh-bolenyer storm elak tido ngiring ke kanan...kasi dia space yg cukup utk dia main..Aiman/Ayman in Arabic means kanan...i think sebab tuh ler dari dia kecik sampai skang dia suka duduk belah kanan jek...

MaMaWahiDAH This user has been deleted
sama ler kita storm...my son tak bagi i mengiring ke kanan...so far i suspect yg son nie lebih besar darik kakak dia...arie tu scan nak tgk jantina dia 2 kali dia mengangkang tercacak birdie dia sampai doc pun ketawa...

Originally posted by tina^^ at 4-1-2006 02:58 PM

nie aku baca kat mana ntah..nanti aku cek up aku nak pinjam kejap ste ...

tina, awal pagi tadi bila i letak telapak tangan i kat perut i leh rasa denyut jantung baby i kot.. it was very rhytmic.. i confuse gak.. ni degup jantung dia ke degup jantung aku.. takkan degup jantung aku kat perut kot wakakakak.. tapi soon after that tukar dgn his soft kickings.. hmm.. kot masa tu dia tido tiarap.. ntah la..

Originally posted by storm at 4-1-2006 04:22 PM

confirm ler tuh agaknyer...sometimes baby girl nih a bit tricky...kalau dok scan asyik tak nampak jek...alih2 kuar girl..nih kalau dah nampak memang confirmed ler ekk...
i think my baby nih smal ...

hmmm 7 bulan 1kg? my baby masa 7 1/2 months scan haritu 1.8 kg...dan my doc kata akan membesar lagi....he he. baby kita ni ikut saiz parents dia lah kan...more to genetic. tak kisahlah besar ker kecik ker...as long bila dia keluar nanti tak siksa...then asalkan baby sihat...

Originally posted by shinky_pinky at 1-1-2006 03:57 PM
bidan apo ko bondo eh....he he...
aku baca kat mana tah...adalah.... tapi sekarang ni dah ada ultrasound scan..sonang yo...yg penting sediakan duit. tapi tulah masa dululu life is very simple ka ...

betul tu shinky, org dulu2 sampai berbelas2 anak dia.  tapi nenek baby citer dulu masa tak de doctor2 pakar ni, kalau baby yg breech or yg tak leh deliver normal, kira mmg mati jela. sbb mmg tak de kemudahan nak c-sect. sian kan.

Originally posted by shinky_pinky at 4-1-2006 04:45 PM

hmmm 7 bulan 1kg? my baby masa 7 1/2 months scan haritu 1.8 kg...dan my doc kata akan membesar lagi....he he. baby kita ni ikut saiz parents dia lah kan...more to genetic. tak kisahlah besar ke ...

waktu checkup semalam i ada tanya doc kira

Originally posted by HerSheys at 3-1-2006 02:45 PM
pasal line dari bawah pusat ke anu tu kan....

shey tanye adik2 shey yg xkawin lg tuh... rupe2nye diorg tu pon ade straight line dari bawah pusat ke anu tuh... maknanye tanda2 yg mengatakan ade l ...

shey,
yup betul, org tak pregnant lagi pun ada yg dah ada line tu, tapi line diroang just dr bawah pusat ke anu tu, tapi kalau org pregnant line dia atas perut lepas breast tu hingga la ke anu.

Originally posted by tina^^ at 4-1-2006 02:54 PM
hikhikhik...lawak pulak biler storm sebut mengangkang ajek si aiman....

eii..time really flies.......mcm tak caya jek kan kadang2 that we are gonna be a mother very soon?????

rasa mcm baru j ...

betul tu tina, time really flies. org kata bulan 4 tu lambat lagi. tapi aku rasa bulan 4 dah nak dekat dah. pastu aku pantang sampai bulan 6, masuk kerja balik bulan 7.  dah tgh tahun dah, pastu dah nak new year balikkan. rasanya baru je new year ni. mmmmm

waaaa...korang dah tau ek berapa kg baby korang....gynae akut ak pernah mention dier besar berapa kilo......

pasal mengiring ke kanan@ krii, there are times yg biler i mengiring ke satu arah, tetiba mcm ada satu siku @ tangan @ tulang dier mcm like menolak nolak my stomach..as if the boy is trying to tell "mummy...mummy...pegila mengiring belah lain...this is my playground! "

heartbeat baby tue kan polin...aku pon salu dengar cam degup jantung dekat perot...but i guess its mine..sbb kalau kiter dengar heartbeat baby....laaaaaaju sgt!!

cth kalau mother's heartbeat : 100/second
baby's beat : cud prolly 150/second....

mmg laju..cuba cek ngn ur doc...dier boleh kasik kiter dengar heartbeat baby....laju sokmo!

Originally posted by storm at 4-1-2006 04:22 PM

i think my baby nih smal ...

hhehehe seronoknya dengar kau citer pasal aiman storm. mmg dia tak kisah mengangkangkan. eh maksud aiman tu bukan kanan kan. aku dah tengok 2 buku. maksud aiman yg bertuah.

Originally posted by tina^^ at 4-1-2006 05:22 PM
waaaa...korang dah tau ek berapa kg baby korang....gynae akut ak pernah mention dier besar berapa kilo......

pasal mengiring ke kanan@ krii, there are times yg biler i mengiring ke satu arah,  ...

aku pun sama tina, doc tak pernah mention lagi pasal baby aku berapa kg. next cek up  nak tanya la.

Originally posted by baby102 at 4-1-2006 05:33 PM

aku pun sama tina, doc tak pernah mention lagi pasal baby aku berapa kg. next cek up  nak tanya la.

aku pulak takot nak tanyer..sbb perot aku kecit.......

Originally posted by baby102 at 4-1-2006 04:51 PM

betul tu shinky, org dulu2 sampai berbelas2 anak dia.  tapi nenek baby citer dulu masa tak de doctor2 pakar ni, kalau baby yg breech or yg tak leh deliver normal, kira mmg mati jela. sbb mmg  ...

tulah baby,

kesian bila kenangkan org dulu-dulu. tapi sekarang ni pun masih ada lagi baby yg nasib malang macam tu misalnya yg tinggal jauh di pendalaman, masih tak sampai kat diaorang teknologi sains yg terkini so diaorang cuma ada khidmat bidan kampung jer. kita ni untunglah kan...tu pun masih risau lagi...hmmm

[quote]Originally posted by paulinevoon at 4-1-2006 04:54 PM

waktu checkup semalam i ada tanya doc kira