CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: cikgu_2020

enfagrow or dutch lady?

Originally posted by honeybee1802 at 25-1-2006 05:08 PM
owen n cikedee dah buat bod neh mcm bodd parenting..hehehe...penah dak anak korang biler tukar susu tuh berak mcm taik hulk hogan?haku penah kena skali..ms anak aku umur 4bln kot.bg dumex(seme sbb  ...

taik hulk hogah kaler hijau ek honey?

bukan taik incredable hulk ke?

aku pun setuju thread ni dipindahkan ke board parenting... ramai sikit mak bapak bleh joint!

emaray This user has been deleted
for me, kalau dah serasi tu teruskan je, tak perlu cari yg mahal2 lainlah kalau ada anak yg tak tahan dgn protein susu, mmglah terpaksa beli soy-based products.

owen... so far yg tin besar mmg 2 perisa tu jer..... tp, mlm td kt giant nampak 1 perisa biasa.. tin colour light blue.... tp, xder tin yg besar la..... rasa rugi la plak if beli tin yg kecik tu... dok tunggu guardian buat promotion $42 sekilo..... ... time tu leh la borong... tp, diorg pandai... limitkan 3 tin jek skali beli.....  lg satu susu ni, yg kiter suka.... budak2 cpt kenyang... so, x yah buat byk kali... esp. time nk tido tu.... dh x yah bangun malam....

Originally posted by nurryn at 27-1-2006 08:43 AM
owen... so far yg tin besar mmg 2 perisa tu jer..... tp, mlm td kt giant nampak 1 perisa biasa.. tin colour light blue.... tp, xder tin yg besar la..... rasa rugi la plak if beli tin yg kecik tu... ...

So aderlah yg biasa ni yek..Guardian promotion RM42 jer..murah tu..kalau limit  pada 3 tin pun bawaklah kenkawan sorang ambik 3 tin dah banyak dah tu boleh dapat..owen guna kat nursery jer kat umah fully bf so tak yah lah sebok2 nak bangun malam..main selak2 jer

Originally posted by owencute at 27-1-2006 10:30 AM

So aderlah yg biasa ni yek..Guardian promotion RM42 jer..murah tu..kalau limit  pada 3 tin pun bawaklah kenkawan sorang ambik 3 tin dah banyak dah tu boleh dapat..owen guna kat nursery jer kat  ...

ala... sonok la kalau leh main selak2 jer... hehe... ni kekadang tu, biler dh bgn, nk tido blk tu yg payah...

Follow Us
Entahlah ~ dulu orang Malaysia yg berada sibuk bagi anak dia orang S26. Kononya susu tu susu paling mahal dan boleh buat anak gemuk. Sekarang ni tak taulah susu apa yg dlm senarai Top 10.

Dkt usa ni orang kaya orang miskin pakai susu sama jer .. S26 dan sewaktu dng nya tak dak! Dutch Lady pong tak dak! Kalau ada nak juga den beli sebab den suka sangat ratah susu tepung Dutch Lady

Nak kata dia orang tu jenis berlagak tak patutlah - dia orang ada duit apa salahnya bagi yg terbaik utk anak anak mereka kan. Jadi den setuju jugak dgn Owencute

rasanyer perbezaan antara satu brand dgn brand yg lain adalah minimal. even my paed said the same. bila bace forum obersee pon, bagi dorang takde beza nyer. its really depend on the child themself. kalo kite perhatikan perbezaan antara susu mahal ngan murah adalah pada tahap kandungan DHA atau acid dia. i nak buat perbandingan, anak baru satu aje. tapi stakat ni saya rase mcm takde kesan jer.

1 - 3 bln (fully breastfeed) - dlm pantang dah bleh dirikan. kepala dah tegak dan meniarap masa 3bln

4 - 5 bln (S26gold) - start nak merangkak mase 5 bln

6 - now (Dumex Mamex) - cekap merangkak mase masuk 6 bln & start tumbuh gigi. skang 9 bln dah ade 7 btg gigi (satu btg mmg dah tumbuh sejak dilahirkan). 2 btg coming soon. dah bertatih 3 -5 tapak. dah bleh sebut 'mamam' & 'mak'. dah pandai salam cium tgn, babai dan tunjuk muka 'busyuk'...

rasenyer kalo anak saya teruskan s26, perkembangan dia same jer kot.... mase guna s26, bila tgk my baby.... org akan kate.... oooo patutla cepat, pakai susu mahal. skang ni bila org tanyer, saya kate dumex.... tak lak dorang kate ape2 :lol sebenarnyer pikiran kite ni dah 'bias'..

gerhana This user has been deleted
Macam2 pendapat kan pasal susu anak ni.. Pada aku, semua betul... Penah dengar, semua susu tak kira mahal ke murah, sbnrnya sama je, yg penting mesti sesuai dgn baby. Kalau baby tu sesuai susu yg murah, beruntunglah parents dia. Vice versa. Aku kasi susu Gain Plus Advance IQ. Itu pun dgn nasihat pakar sbb kulit anak makin sensitif. Dah dia minum ok, go on je la. Lagipun, hubby tak nak buat eksperimen tukar2 susu kat anak.
Apa2 pun, susu ibu yg terbaik. Mmg aku nak menyusu anak sampai 2 tahun tapi takde rezeki sbb susu kering.

Ala cikedee..
Kadang2 bukan mak pak nak jaga standard ke ape..
Tapi bila pegi jumpa doc..rupa2 nya ada lactoce intolerance cam my baby pic kat sebelah tu..so, nak buat camne, takde choice melainkan isomil jer..kalau takde mende tu..sure haku sumbat jerk dumex cam anak2 haku yg lain..:cak:

cikedee...chammy da try essential...bau dia ada wangi sket...dan yg paling penting Haziq suka minum...takder buih tp mungkin rasa essential ni sedap kot...?
4 scoops essential lebih banyak dr 6 scoops snow....180ml juga.

my son dulu minum susu s-26..bila pindah, susu paling murah kat sana harga rm60 setin biasa..dah tu..tak de pilihan..nak tak nak terpaksa gak beli..susu jenis lain ada lard..

bila pindah balik ke malaysia, i switch dgn frisolex..tapi perut tak sesuai..tukar lagi dgn susu snow..tahan ler sampai dia dah 2 tahun ni..pernah sekali tukar dgn enfagrow A+..but tak tahan la..cepat habis setin tu..kehkehkeh..anak kuat minum susu..so i switch back to snow..nak kata murah tu tak gak..boleh dikatakan semua susu kanak2 nih mahal2 belaka..

my daughter plak minum s-26..now dah switch to bebelac..mujur jugak perut dia tak meragam..

entah la yek..nak kata berlagak ke, menunjuk ke tak pulak..dah kebetulan i jumpa susu yang sesuai dgn my children..jadi malas nak tukar2 lagi..

my husband ada usulkan beli fresh milk dlm kotak tu..pernah la cuba..mlm2 my son tu meragam nangis lapar..cam tak puas je minum susu..dgn snow memang serasi betul..tapi tak sedap la..hehehehe..

anak aku yg besar minum susu grow (cokelat + vanilla...bila campor tu kurang sket kecokelatan nyee...)
aida minum essential tp dah start mintak susu abang dia...

ade hari tu aku rase cam nak tukar susu dorang...saje la beli wyeth's progress gold.. haram si abang tak minum... "susu ni tak sedap laa!!!"

mujur la si montel lagi sorang tu jenis apa pon belasah..abis gak la susu tu setin...

anak aku lak...dua-dua dari baby minum Dutch baby pastu umur setahun tukar minum dutch lady 123..

nasib baik tak de problem..kena tukar tukar susu..

nasirah mmg tak breast feeding... sedihkan... air susu taknak kuar, aper nak buat... so, dr umur 1 hari hingga 6 bulan bagi similac... mak oiii... tak tahan den... dahler kuat minum susu.. tp anak punya pasal kan... pastue try lactogen, alhamdullilah... okie... masuk setahun amik enfagrow plak... hemmm... bila dia muntah tue yg tak tahan bau nyer... busukkkk giler.... so, skang nie dia minum ducth lady 123 perisa madu... alhamdullilah, poket pun tak sakit, muntah pun tak busuk... 1 hari dua kali bagi minum pediasure cokelat... sebab nasirah tak makan... minum susu sahaja.... ada sesapa yg ad anak camnie tak....? tokleh terima makanan lain selain susu...

baru2 dapat baby dulu lily pun tertanya2 soalan yang sama..tanya kat forum..tanya kat rakap pejabat..tanya kat family..tp takde saper boleh kasi penerangan yg memuaskan..
lily rasa kita sbnarnya terpengaruh dgn iklan..maketing pengeluar2 produk ni..cuba check kat ingredian/ nutritional fact kat tin tu..tadak banyak beza pun..
anak lily dah pernah cuba almost all..(jahat mak dia) kalau ikut turutan nya susu ibu..bebelac..S26..snow..ANMUM(yg ni paling serasi dgn dia)..lactogen..dumex..lepas setahun switch ke dugro..essential..last week start fernleaf plak (sampai babysitter dia pun pening) ..essential ngan fernleaf dari produksi yg sama..NZDB..nutrisi pun hampir sama..tp harga 2x ganda? kenapa? maybe sbb dikilang di malaysia..
so lily rasa kekadang dibodohkan oleh tektik marketing diorang. anak sorang dua bolehlah kai anak susu mahal..nanti kalau dah berderet..tak daya den! kalau kasi susu murah..CADANGAN ..duit lebih dari yg nak beli susu mahal tu bleh guna buat beli lagi satu tin susu dan kasi kat org susah yg tak mampu nak belikan susu  anak..

ariz minum apa jenis susu pun alhamdulillah setakat ni pembesaran fizikal dan mental dia amat baik. sebab body dia, selalu org tanya lily bagi minum susu apa?

so..bagi lily kalau tak mampu nak susukan sendiri anak, boleh kasi apa jua jenis susu yg anak kita boleh SERASI dgnnya..dan tak perlulah belanja berlebihan..melainkan kita mampu apa salahnya.

anak2 epal dari lahir sampai sethn guna cap enfa....
lepas setahun dutch lady 123 jer... 2 org nak beli enfa mau kayap jugak....:bgrin:
epal tgk diorg pun serasi, ok jer, tgk takde beza pun masa zaman minum enfa dgn zaman minum dutch lady ni...hehehe
yg si abang dah pekena perasa coklat mmg dia tak pandang yg plain dah.....si adik masih plain lagi..tak mau perkenalkan susu coklat dululah...dah besar sikit baru boleh...tentang khasiat antara yg plain dgn yg berperisa tu epal rasa takder bezanya...kandungan khasiat masih sama cuma ditambah perisa ajer...kalau tgk coklat ni pun harga lebih sikit....drpd campur milo better beli susu coklat....anak epal masa campurkan milo dulu, najis dia ada keras skit, tapi la ni bila tukar susu coklat dah ok.....
ikut pilihan parents la...masing2 nak yg terbaik..kalau mampu bagilah yg mahal...bukan bermakna yg murah ni tak cukup bagus...lagipun dutch lady ni siap ada rancangan kuar tv apa...maknanya pilihan ramai ibu di malaysia jugaklah ni...

Originally posted by nashra at 31-1-2006 08:57 PM
my son dulu minum susu s-26..bila pindah, susu paling murah kat sana harga rm60 setin biasa..dah tu..tak de pilihan..nak tak nak terpaksa gak beli..susu jenis lain ada lard..

bila pindah balik k ...

Eh nashra, my baby kat sebelah tu suka betui dgn snow..semua susu lain tukar taknak dia..merungut2 dia kena tukar susu..tapi sb terpaksa tukar since body dia takleh terima, kena la tukau..tapi tu haaa, tembam jugak..:cak:

masa umur anak aku 4 bulan aku mmg dah bagi susu formula .. banyak kali juga aku tuko susu .. tapi semua tak sesuai .. asyik sembelit jer .. lepas ntah mcm mana hati aku terdetik untuk try ISOMIL .. cube bagi dlm sebulan .. sesuaiiiiiii .. lega hati aku .... tapi bila dia dah semakin membesar terasa jugak mahal susu ISOMIL tuh ... lagi pun susu ISOMIL ni tak semua kedai ada ...

bila umur dia setahun 2 bulan .. aku cube bagi DUMEX 1+ (DUGRO 1+) ... wahhhhh dah ok .... sampai sekarang minum DUGRO 1+ ... bila dah nak masuk 2 thn aku cube pulak kasik DOGRO 1+ coklat .. lagi dia suke .... lagi pun dumex kat mana2 kedai pun ada jual ...

Originally posted by norsha at 2-2-2006 01:39 PM

Eh nashra, my baby kat sebelah tu suka betui dgn snow..semua susu lain tukar taknak dia..merungut2 dia kena tukar susu..tapi sb terpaksa tukar since body dia takleh terima, kena la tukau..tapi  ...

ada kanak2 montel minum susu snow nih..

terbalik dgn my son..cikeding jek..maybe lasak sangat kot..tapi sihat tak pe la..

sekarang susu snow dah naik harga..dulu masa memula beli harga rm26/rm27 gitu..pas tu naik ke rm30..baru2 nih pi giant dah naik dekat rm35! adoi..try check susu lain pun tak kurang mahalnya..