CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: rapid

BIODATA TOK GURU NIK AZIZ

nak buat camne aji...selagi bergelumang dgn politik, selagi tu la kotoq

cuba kalu kita letak biodata samy vellu..sure maideen ngan aji berebut nak puji yg menteri kesygan diaorg tu bijak dan cerdik.tp bila kena tang tok guru semua tak baik.semua tak ok

Originally posted by natashadania123 at 19-1-2006 03:40 PM
cuba kalu kita letak biodata samy vellu..sure maideen ngan aji berebut nak puji yg menteri kesygan diaorg tu bijak dan cerdik.tp bila kena tang tok guru semua tak baik.semua tak ok

hmmm apa lah sgt dgn nik aziz, RasullulLah yg mulia tu pon kena baling najis , ada gak yg kata Rasul tu bersedudukan hingga akhir hayat dgn salah seorang isteri baginda, dan org yg mengata tu pula dijadikan ikutan - pemikir Islam kunun prrrtffttttttkkkhhhhhptuiii ....

mudah jek permintaan saya..bak mai satu jek contoh ketokohan ke rabbanian tok nik nih? kalo sekadar senyum sengih i think salih yakob lai banyak jasa pesal ramai terhibur dengan telatah dia dalam duka lara idup di dunia ..ok? satu jek..tak banyak bak mai lekas.:cak:

Originally posted by ajinomotonosuga at 19-1-2006 03:26 PM

aku tak berminat memberi kabo bohong pada sesapa pun meden..even pada ulat dalam batu tu..tak tergamok.

tenguk lahh..kalo jamban aku sesak ..aku nak berak susah..printout cut paste tu bl ...

Betul tu aji.....kredibiliti kita musti di jaga... jangan cakap bohong, jangan cakap pasal benda yang kita tak tahu lepas tu pung pang pung pang Isle kehulu Isle kehilir, jelas dan nyta kesana jelas dan nyata kemari... :ah::ah::ah:

kamon laaa tak open minded langsung....ader orang yg boleh kita suka walau pun dari parti pembangkang....aku mengaku,aku penyokong PAS...cuma ada juga orang2 UMNO yg menjadi idola aku,aku tak menidakkan kredibiliti orang UMNO dan sifat2 kepimpinan orang2 UNMO....mane yg betul,kita sokong...mana yg salah kita lawan...kamon laa maideen..aji...grow up laa plezz...tuh sebab malaysia nih tak demokrasi,bile wujud golongan jenis nih...dia jek betul..sesama sendiri nak dihancurkan nye

Follow Us
nasib baik takde -----> Iskandar Zulkarnain.

Maideen, I respect ur comments:solute::solute:

I wonder if Tok Guru ever write to author correct for any factual mistakes :hmm:

Originally posted by selipeh at 19-1-2006 04:04 PM
kamon laaa tak open minded langsung....ader orang yg boleh kita suka walau pun dari parti pembangkang....aku mengaku,aku penyokong PAS...cuma ada juga orang2 UMNO yg menjadi idola aku,aku tak menid ...

tang mana saya kata tak btui? mai tolong tunjuk skit. saya ni jenis suka belajo even dari babi mati direbus yang di beri makan pada ikan patin tuh.

bak mai sini apa yang saya tuleh tak btui? please.

kamu ke sesapa nak anggap tok nik ka che det ka sami bellu riki martin tom bruise idola barua karpa marpa tu hal kamu.

dia ni menteri besarrrrrrrr..baca btui2..besarrrrrrrr..bukan menteri biasa. dia ni ulamak. baca lai..ulamakkkk. tak cukup tuh..tambah ulamak rabbbbbani. ok? saya baca sana sini baik subki lupki toki sesapa pun seme tuleh tok nik ni tokoh. so saya tanya tang mana ketokohan tu..please mai tunjuk saya nak tahu.

kalo sekadar lemah lembut..paklah pun lemah lembut..pesal depa dua dah tuaa..energi bukan minum redbull lagik dah.

dia ni menteri besor..dah berbelas taun. dia berpolitik berpoloh poloh taun. oang paling besor dalam PAS. kalo sekadar seme MIMIK GIMMIK begitu untuk mengatakan dia tokoh.. SAYA TAK CAMPUR. But one thing make saya campur is pasal ada word ISLAM dan ada ISLAM berkaitan tu. Tu buat saya tanya. Kalo tok ketot ni tak join BUDAYA POLITIK ni maybe saya tak tanya pun. Bila berkaitan Islam ianya melibatkan saya kerna saya sebagian anggota dunia islam. Bila melibatkan politik ianya melibatkan saya kerna saya anggota sebagian masarakat mesia yang ada budaya politik tu.

Pada saya idup or mati tok ketot tu takdak apa pembaruan pun dalam kancah politik  mesia. Kalo hanya tokoh bentang sejadah di madrasah di angkat jadik ketua tu HOBI meke2 dalam PAS pun. Saya tak segan untuk doa supaya tok nyanyuk ni cepat mati agar OTAK OANG ISLAM MESIA kembali PULIH. Ni pun satu doa kebaikan jugak kan?

Originally posted by Maideen. at 19-1-2006 03:13 PM
Aji tak nak cut & paste pendedahan tentang biography Nik Ajis Ulamak Rebani merangkap pendita dan orang tasauf tu ka aji? Cut & paste lah bagi kat kawan kawan....hahahahahahalollol

Maideen dah hantar surat pasal tasauf nie kat Nk aziz tak ?

bagus...ada master rupanya TGNA...patutlah kadang-kadang ucapan-ucapan beliau yang berilmu dan bermanfaat tidak dapat diguna pakai oleh otak-otak sempit dan lemah fikiran(terutama yang jenis dendam kesumat tebal dihati yang dah tak dapat menerima ilmu lagi akibat selalu sangat mengamal kan tembak siling didalam bilik..)....sebab itu muncul kumpulan lemah otak(mungkin dipenuhi t**K) cuba menafikannya...akhirnya...orang cerdik pandai seperti TGNA ini cuba di nafikan....... lalu muncullah penulis picisan dan pengikutnya yang tunggui kayu....

p/s: sape ade biodata astora jamb.....

[ Last edited by mamakcool at 19-1-2006 04:50 PM ]

Originally posted by Maideen. at 19-1-2006 03:59 PM

Betul tu aji.....kredibiliti kita musti di jaga... jangan cakap bohong, jangan cakap pasal benda yang kita tak tahu lepas tu pung pang pung pang Isle kehulu Isle kehilir, jelas dan nyta kesana je ...

depa melayu isle ni tak reti BACK UP sentimen. So sentimen depa HOLLOW macam tin kosong..kuat bising tapi abuk jek dalam tu pasal asik2 react jek meden.

kalo depa rasa astora ka farish noor bedal ulamak depa..bersentimen tapi depa bersentimen back up kuat..hujah kuat..rasionaliti kuat..buleh selidik buleh fikir kembali apa depa tuleh.

macam hang kata laa..bila tok boroi di tekan soalan lelebih dia simply jawap MANUSIA JANGAN TUNJUK PANDAI dengan hukum Allah swt.

esok luse ada la mangkuk hayun kata tok boroi ni bakal PM mesia..berkaliber(ni budak ipt cakap masa tok boroi belum ada apa jawatan dalam PAS dalam satu temuramah, budak berkelubung cam ninja burqa back in 1986) so dah berkurun berlalu macam2 perjalanan dok masih nak kata si boroi tu tokoh ka?

depa ni kalo mai si AN al lebam bak mari seme ceramah isi ucapan usaha tok ketua pAS ni sah sah tercampak dari kosi truih kut.

Originally posted by mamakcool at 19-1-2006 04:29 PM
bagus...ada master rupanya TGNA...patutlah kadang-kadang ucapan-ucapan beliau yang berilmu dan bermanfaat tidak dapat diguna pakai oleh otak-otak sempit dan lemah fikiran(terutama yang jenis dendam ...

ni contoh otak PENUH TAIK.  

hanya kerna sekeping master. hanya kerna sebijik serban. hanya kerna tasbih dia gentel besor bola pingpong. hanya kerna dia pakai burqa macam ninja habisssssssss seme rasionaliti kebolehan dia BERFIKIR.

dia tak sedor ntah buat2 tak tahu IBLIS tu bapak segala masters dalam dunia dan ilmu misteri dia ada, ilmu apa ko nak beli dari IBLIS ko cakap saja..seme dia ada..bekas ketua abid paling taat paling baik paling mulia dalam kerajaan langit tu diaaaaaaaaaaaaaaa..tungggggggg sekali mai takdir tuhan terlungkup segalanya buat Azazil tuh.

ntahkan takdir tuhan tok nik ni iblis yang menyamar tuan guru gamoknya?:cak:

mahadey baguih maju kan mesia....hahkhakhak,,,hangpa semua kena tipu..lepaih takdak backup economy expert..coba-coba jadi penasihat proton...lingkup perabih..masuk kuboq....
kalau la ni mahadey jadi mb kat kedah...sah-sah kedah lebih mundoq dari kelantan....negeri lain duk nak muflis sampai nak pinjam duit kwsp.....gah dengan pembangunan tapi rupa bukan untuk rakyat..tapi..dipunyai oleh bangsa lain...anak melyu merempat kerja sekadar makan gaji...
tang ni aku respek ngan TGNA..beliau membangun negeri dengan baguih sekali..disekeliling musuh politik beliau....cuba ditumbangkan 4 kali pilihanraya...musuh guna jentera kerajaan.....tapi habuk pon tarak...cakap je lebih...haku jamin amnguk berak kapuq hijau pun..tarak ada yang sama macam TGNA...hahaha

pa semua
Originally posted by ajinomotonosuga at 19-1-2006 04:33 PM

ni contoh otak PENUH TAIK.  

hanya kerna sekeping master. hanya kerna sebijik serban. hanya kerna tasbih dia gentel besor bola pingpong. hanya kerna dia pakai burqa macam ninja habisssssss ...

hahaha..jangan hangat brader..ini adalah fakta...brader...
dulu time pilihanraya...hang duk sibuk kata...ulamak takdak certificate la...belajaq pondok la...
ni dah ada bukti hangpa kata lain pulak...tu la hang dah lupa latu..akibat buat senaman tangan banyak sangat..hahaha

psst..hang ada sijil astora jam..ke

[ Last edited by mamakcool at 19-1-2006 04:50 PM ]

will_kit This user has been deleted
Originally posted by rapid at 19-1-2006 01:23 PM

SALASILAH TOK GURU:-

Nik Abd Aziz ---------> Nik Mat (Raja Mohammad) -----------> Raja Banjar ------> Raja Majam X Ra ...

YANG TOK GURU TUA NI SIAPA? TAK PERNAH TGK PUN?

Originally posted by chumpon at 19-1-2006 04:23 PM

Maideen dah hantar surat pasal tasauf nie kat Nk aziz tak ?

Surat pasai tasauf Nik Aziz tu Aku suruh Awang ganu yang hantar....hahahahahahalol:lol

Dan aku rasa peminat peminat Nik Aziz tu semua adalah ahli ahli tasauf lah chumpon, sebab dia orang semua telah menghayati statement Nik Aziz:

TIADA ISLAM TANPA TASAUF!

Hahahahahahaha

banyak betul kemusykilan dalam salahsilah tok guru ni...hal2 mitos pun dia masuk sekali.
mula2 aku baca kagummmm jugak..lepastu bila baca posting maideen jadik tak kaguumm plak..hahaha.
nampak mcm gimmick politik
apapun kepada penyokong tok guru ni kalo tak setuju ngan posting maideen ngan aji cuba patahkanlah dengan hujah yang bernas bersandarkan profile tok guru...jgn selalu off topic.
satu lagi, apsal kalo org kaya selalu disifatkan sebagai jahat dan orang miskin disifatkan baik hati dan lebih bertakwa..mcm cerita hindustan je..

peace baby...

Originally posted by Maideen. at 19-1-2006 04:47 PM

Surat pasai tasauf Nik Aziz tu Aku suruh Awang ganu yang hantar....hahahahahahalol:lol

Dan aku rasa peminat peminat Nik Aziz tu semua adalah ahli ahli tasauf lah chumpon, sebab dia orang  ...

deen .. Kau jgn cakap pasal tasauf ni lebih2 kat aku, bukannya aku paham, mungkin sebab serban aku ketat kot .  :bgrin:

Adm_Cheng_Ho This user has been deleted
Sekolah Kebangsaan Kedai Lalat (3 Bulan)

..... sakit perut...

[ Last edited by Adm_Cheng_Ho at 19-1-2006 04:58 PM ]

Originally posted by Maideen. at 19-1-2006 03:13 PM
Aji tak nak cut & paste pendedahan tentang biography Nik Ajis Ulamak Rebani merangkap pendita dan orang tasauf tu ka aji? Cut & paste lah bagi kat kawan kawan....hahahahahahalollol

Sapa AJI ni maideen? stakat kaki fonseks perempuan perempuan forum ni tak kira bini orang semua nak suruh kasi ceramah ugama ke? Maideen, check latarbelakang orang dulu lah. Aku ni kalau dibanding Haji Hadi Awang tu memang menyampah tahap supermantaro, tapi kalau Nik Ajiz lah orangnya, aku tak nak cakap byk lah, dia lagi bagus dari Ajinomoto, tapi kalau aji dgn Hj Hadi Awang, aku pilih AJinomoto lah !