CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: emiko

[TV2] [7pm] NET DECEPTION (pg5)

errk..  camne ayah dia jatuh dlm tu...?  mmg sendiri jatuh ke atau org yg wat...??  aku baru dpt tgk sket je citer ni, x baper paham lagi..

ying05 This user has been deleted
Originally posted by isabel at 24-2-2006 11:55 AM
ala smlm x sempat tgk...
ada sesiapa yg baik ati bagi summary biar ringkas cukup ler..

epi 1 tu bel lebih suspek Ah Hoi (Joe Ma) ni mcm dia buat semua tu...
jgn nanti Celine (Joyce) jadik mcm  ...

saya try ceritakan skett le yea...saya mungkin akan konpius dgn episod2 yg lain..

Celine mengekori Ah Hoi dan nampak dia bagi cek yg bernilai $200 ribu kat Ah Kuan...pastu...tak ingat dah apa yg berlaku...saya skip sahajalah yea... Celine pergi jumpa peguam ayahnya. peguam tu beritahu Celine bhw ayahnya sewa sebidang tanah kpd Ah Hoi tp Ah Hoi hanya perlu bayar $1 sahaja setiap bulan. Ayah Celine ingat nak ubah kontrak sewaan tu (pd hari selepas kemalangan tu berlaku) tp tak sempat berbuat demikian. peguam tu juga kata wang dlm akaun ayahnya dah habis.  Celine balik ke rumah dan memeriksa barang2 kepunyaan ayahnya. bila dia periksa bank book ayahnya baru dia perasan $200 ribu dlm akaun ayahnya telah hilang. pastu...tentu bel boleh jangka apa yg berlaku...Celine ingat Ah Hoi yg withdraw $200 ribu dr akaun ayahnya..pastu bagi duit tu kpd Ah Kuan supaya rahsianya tak terbongkar. dia suspect Ah Hoi membunuh ayahnya krn ayahnya mahu ubah kontrak sewaan tu. Celine beritahu Fred ttg suspicionnya tp Fred tak percaya krn takde bukti. Celine naik darah dan cakap Fred langsung tak ambil berat ttg ayahnya.

Ah Hoi pergi ke kedai Ah Kuan utk tolong memunggah barang. tiba2 kawannya yg bernama Ah Yan tu suruh dia keluar dan cakap sesuatu kpdnya (dia jeling sana sini :jeling: utk pastikan tiada org lain berlalu kat situ sebelum bercakap). kebetulannya Celine berlalu kat situ (hahah...:lol) dan nampak kelakuannya yg pelik tu. jadi Celine pun mengekori mereka. Celine nampak mereka punggah sesuatu yg menyerupai mayat (dlm beg plastik) ke hutan dan sangka benda dlm beg tu mayat ayahnya. tanpa berlengah lagi dia menghubungi Fred yg sedang bermesyuarat dgn bosnya....

tu sahaja yg saya ingat..hehe :bgrin:

[ Last edited by ying05 at 28-2-2006 02:08 AM ]

Rate

1

Originally posted by emiko at 25-2-2006 11:24 PM
dah merge thread thx ying n selamat berdiskusi semua :bgrin:

hehe...tak perlu berterima kasih kpd saya ..saya tak buat apa2 pon...anyway, you're welcome

celine ngan ah hoi ke nnt??
eh, yg jadik sedare celine tuh minah tiang letrik citer NJAPF ke??
nmpk cam yer tapi cam bukan lak.:stp:
nyampah btul tgk pompuan tuh :jeler:

Reply #24 adheq's post

mesti si victoria jolly tu yg adheq maksudkan tu kan ekekeke

Originally posted by adheq at 27-2-2006 11:46 PM
celine ngan ah hoi ke nnt??
eh, yg jadik sedare celine tuh minah tiang letrik citer NJAPF ke??
nmpk cam yer tapi cam bukan lak.:stp:
nyampah btul tgk pompuan tuh :jeler:

tulah pasal ... tadi aku terbukak .... masa tu scene minah salleh tiang letrik crite peg n nardo  ni tengah cakap ngan joyce .... cammane lakunan dia ... ada improvement tak....?

Follow Us

Reply #26 kayla's post

kelakar betul korang ni...

tiang letrik ni tak de improvement langsung....tak natural betul lakonannya...hanya part dia peluk joe ma dan kawan2nya jer yg natural....

Originally posted by captain_f4 at 27-2-2006 08:30 AM
errk..  camne ayah dia jatuh dlm tu...?  mmg sendiri jatuh ke atau org yg wat...??  aku baru dpt tgk sket je citer ni, x baper paham lagi..

:hmm: jatuh dlm apa ek captain?

Originally posted by ying05 at 28-2-2006 02:15 AM

:hmm: jatuh dlm apa ek captain?

errk.. bukan jatuh laut ke ??  errk.. ke sungai...    Pastu lak, kat eps 1 ada org ckp kat aku le...  kete celine tu tayar tercabut ek..??  tu pun ada org kenakan ke...???  

Smlm lak tgk dia tingat masa kecik2 dulu ada org tolak dia dlm sungai...  ke mmg family nie dari dulu ada org nak bunuh....???

Originally posted by kayla at 27-2-2006 11:56 PM

tulah pasal ... tadi aku terbukak .... masa tu scene minah salleh tiang letrik crite peg n nardo  ni tengah cakap ngan joyce .... cammane lakunan dia ... ada improvement tak....?

eee... :geram:
samer je ngan dulu.
menyemak je :agr::agr:
poyo btul maser dier kekunun bijak nak umpan giler seks tuh.
masa kat laut tuh nmpk cam tak natural pon.
yg pelik dier nih aper2 pon tak psl2 nak senyum. :kant:

erm.... back to the story.
agak2 cam bukan saper tuh... tai yip yer?? [yg disyaki ari nih]
dier cam tak bersalah jek :stp:
ke adheq yg salah?? :stp:

nampak cam awal sangat je nak terbongkar sape penjenayah sebenar :cak: jangan skali ending nnt dier buat sume itu hanya mimpi ataupun hanya muslihat untuk mengenekan celine udahler :kant: tak sanggup i huhu

Originally posted by captain_f4 at 28-2-2006 08:37 AM

errk.. bukan jatuh laut ke ??  errk.. ke sungai...    Pastu lak, kat eps 1 ada org ckp kat aku le...  kete celine tu tayar tercabut ek..??  tu pun ada org kenakan ke...???  

Smlm lak tgk dia ...

aaa'aa:ah:...bukan ayah Celine yg jatuh...Celine sendiri yg jatuh ke dlm sungai (semasa dia berusia 7 atau 8 thn)...pengalaman yg menakutkan ni selalu berulang dlm mimpi Celine..dan selepas dia bermimpi ngeri dia akan dtimpa bermacam2 kemalangan...spt peristiwa tayar tercabut tulah...aku pun rasa ada org yg nak kenakan Celine...tak tau ler siapa yg buat..tunggu dan lihat jelah kita ...

saya terang sikit le apa yg berlaku dlm episod 1...
Celine merupakan seorg perunding kewangan yg kuat bekerja dan berkemampuan tinggi. walaupun dia amat menyayangi ayahnya tp oleh sbb kerjanya yg demanding tu dia jarang dpt menemani ayahnya. setiap kali ayahnya suruh dia balik kampung dia akan menolak. dia tak suka kat kwn2 ayahnya di kampung krn mereka selalu pujuk ayahnya derma duit utk kerja2 pembangunan di kampung. pd suatu hari ayahnya mengulangi permintaannya tu lagi. kebetulannya Celine baru je habiskan projeknya. puas ayahnya memujuk dan merayu baru Celine berjanji utk ikut ayahnya balik ke kampung. dlm perjalanan ke kampung bos Celine tiba2 telefon dia dan suruh dia balik. jadi Celine pun terpaksa balik utk menguruskan projeknya dan ayahnya pula meneruskan perjalanannya ke kampung. ayah Celine tunggu kepulangan Celine di atas cabin cruisernya. ayah Celine menelefon Celine dan kata nak memperkenalkan seseorg (iaitu ibu Ah Hoi) kpd Celine. pd masa tu rakan2 sekerja Celine sedang buat bising dan Celine tak dpt dengar apa yg ayahnya cakap. jadi dia pun suruh ayahnya letak gagang telefon dan berjanji akan telefon ayahnya balik. tp bila Celine telefon ayahnya balik takde org pula yg jawab. Celine rasa bimbang dan memutus utk pergi ke kampung tu. bila dia tiba kat tepi pantai bot ayahnya tiba2 meletup. sebenarnya tak de sesiapa pon yg pasti ayah Celine berada kat bot tu semasa kemalangan tu berlaku. mayat ayah Celine pun belum dijumpai lagi...

sebenarnya ayah Celine berkenan dgn ibu Ah Hoi dan asyik fikirkan cara utk menawan hatinya. oleh sebab tulah Ah Hoi sgt benci ayah Celine krn dia tak suke org lain kacau ibunya. pd hari kemalangan tu berlaku Ah Hoi nampak ayah Celine meluahkan perasaannya kat ibunya dekat bot yg bakal meletup tu...Ah Hoi berasa sgt marah dan apabila ibunya melangkah jauh dr tempat tu dia terus berjalan menuju ke bot ayah Celine. bila dia meninggalkan bot tu dia terserempak pula dgn Ah Kuan (atau Ah Leng...ntahler:gila. pd keesokan harinya Ah Kuan didapati pengsan kat tepi sungai. doktor kata kepalanya telah kena ketuk :ketuk: ngan benda yg tumpul

[ Last edited by ying05 at 1-3-2006 02:48 AM ]

Rate

1

Originally posted by ying05 at 28-2-2006 01:35 AM
kelakar betul korang ni...

tiang letrik ni tak de improvement langsung....tak natural betul lakonannya...hanya part dia peluk joe ma dan kawan2nya jer yg natural....

Originally posted by adheq at 28-2-2006 10:50 PM

eee... :geram:
samer je ngan dulu.
menyemak je :agr::agr:
poyo btul maser dier kekunun bijak nak umpan giler seks tuh.
masa kat laut tuh nmpk cam tak natural pon.
yg pelik dier ni ...

nampaknye kekayuan atau lebih tepat lagi ke'tiang letrik'an minah salleh ni masih jelas terserlah  ..... sabo je lah yea .....

Originally posted by ying05 at 28-2-2006 11:24 PM

aaa'aa:ah:...bukan ayah Celine yg jatuh...Celine sendiri yg jatuh ke dlm sungai (semasa dia berusia 7 atau 8 thn)...pengalaman yg menakutkan ni selalu berulang dlm mimpi Celine..dan selepas dia ...

tq ying...   baru le dpt bayang jalan citer tu......, kalo tak kabur je aku.

Originally posted by ying05 at 28-2-2006 11:24 PM

aaa'aa:ah:...bukan ayah Celine yg jatuh...Celine sendiri yg jatuh ke dlm sungai (semasa dia berusia 7 atau 8 thn)...pengalaman yg menakutkan ni selalu berulang dlm mimpi Celine..dan selepas dia ...

time kaseh...
episod 1 tak dapek tgk ari tuh.:bgrin:

erm.. ayah celine cam tak mati jek :hmm:
mak cik yg tua [yg last skali tadi] tuh cam ader kene-mengena la. :hmm:
patot ler ari tuh dier tak nak tlg depa carik mayat bapak celine.:hmm::hmm::hmm::hmm:

adoii.. klu skarang cumer mak cik tuh jer.
satu lagi yg time kecik tuh rasaer2 la mmg ader org nak bunuh family celine.
yg tolak tuh cam tangan org dewasa je.....:hmm::hmm::hmm::hmm::hmm::hmm::hmm::hmm:

aku x sempat nak tgk pun citer nie smlm....

rasanya semalam celine cam dah ske penghulu tu.. tangkap ikan bersama-sama..

neo2504 This user has been deleted
patut la masa baru start tu ada tunjuk sket part ah hoi jln blk dr jeti masa hari kemalangan tu...sy x tgk episod pertama so xtau sgt citer memula tu...nnt kalo si pompuan patah tangan tu ingat blk incident aritu sure dia ingat gak dia nmpk ah hoi jln kt jeti tu,x pasal kang ah hoi disyaki lagi...

ari nih dpt tgk dr separuh je. :cry:
sinopsis please :bodek::bodek:

:hmm: maybe bpk eline tuh dah btul2 mati.
makcik tua tuh lak subahat ngan rog maner ntah bunoh bpk celine :hmm::hmm::hmm:
:gila::gila::gila:

you're welcome...captain dan adheq

tak dpt tengok juga semalam....sudah tiga hari saya miss cite ni :cry: