CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: tomyam

[MERGED]Tanda-tanda Keguguran & Cara Mengatasi

Originally posted by eddysha9 at 11-9-2006 01:31 PM
Just nak kongsi buat ibu2 mengandung ... kawan sha baru aje miscarrage anak sulung dia semasa kandungan 20 weeks..  apa yang sha tau dia ada high blood yg tinggi dan menyebabkan baby tu lemas ... p ...

Hmm...takziah untuk kaean eddy...dah lepas 1st trisem selalunya dah lepas tahap kritikal selalunya kebarangkalian untuk gugur lebih rendah...tapi ALLAH Maha berkuasa...apapun boleh terjadi...kita hanya boleh berdoa dan jaga diri selebihnya ALLAH yang menentukan

Ehem pun ucap takziah .... utk kawan eddy
kepada bakal2 ibu .... jaga la kesihatan ......mudah-mudahan ..... selamat semuanya
(aduhh risau plak ehem ... heheheheh)

aku pun tgh pregnant. baru nak masuk 8 minggu. tapi last week pegi scan, dr risau. dia ckp janin punya size kecik. 9mm. patutnya dah 11-13mm.
aku lagi la risau
ni tanda2 janin tak sihat ke. or keguguran ?

aku dah penah gugur masa first pregnancy bulan january 2006 baru ni. tu pun gugur masa minggu ke-5 pregnant,
.
camne yek kawan2 ada petua apa2 tak nak kuatkan janin.

tq

Originally posted by cadburylady at 17-9-2006 08:04 PM
aku pun tgh pregnant. baru nak masuk 8 minggu. tapi last week pegi scan, dr risau. dia ckp janin punya size kecik. 9mm. patutnya dah 11-13mm.
aku lagi la risau
ni tanda2 janin tak sihat ke. o ...

nunu dulu doc bagi extra folic acid..

Originally posted by cadburylady at 17-9-2006 06:04 PM
aku lagi la risau
ni tanda2 janin tak sihat ke. o ...

Hai cahbury...selalu Dr akan bagi lebih folic acid 10 mg sehari then akan bagi injection untuk kuatkan rahim n janin...sebaiknya seawal pregnant dah jumpa gynae...koci pun history miscarriage sebab tu Dr bagi extra care n ubat...8 weeks dah ada heartbeat...cube tengok lagi dua minggu ada perkembangan tak...11 weeks patut baby dah gerak guling2 n panjang dalam 3.76 cm...doa banyak2 selagi takde bleeding/spotting insyaALLAH takde pape heh...

Originally posted by koci at 18-9-2006 09:23 AM

Hai cahbury...selalu Dr akan bagi lebih folic acid 10 mg sehari then akan bagi injection untuk kuatkan rahim n janin...sebaiknya seawal pregnant dah jumpa gynae...koci pun history miscarriage s ...

thanx. i rasa lega skit. insyaallahh. harap takde apa2. mudah2n kandungan kali ni sihat. aminn..

Follow Us
ida sepatutnya period 14 hb 10 baru ni.. tp period tak dtg spt yg dijangkakan... jd puasa pun penuh la kiranya thn ni... 26 hb 10 baru ni ida dah mula period.. tp sampai sekrg pun x berenti2 lg... darah yg keluar bkn mcm biasa.. berketul2 besar2.. size lebih kurang bola ping pong... mlm seram sejuk x boleh tido... sakit on off.... mlm td anak lompat atas perut, tersembur keluar lg ketul2 tu... punye la sakit... gugur ke ida ni..? mlm ni nak gi hospital insyallah sbb dah dkt seminggu tak henti2 lg...  saper2 ada pengalaman camni..?

Reply #104 zaida's post

biar benar ida.. baik gi jumpa doc..
takut tu tanda2 keguguran..
biasa mmg takder camnikan masa period?

tanda-tanda miscarriage

cemana nak tau sign miscarriage ? selalunya bleeding aje ke ? ke ada tanda-tanda lain

kalau sakit pinggan macam nak period, itu tanda-tanda dia ke ? tapi takde bleeding atau spotting

Originally posted by julia07 at 1-8-2006 12:20 PM
julia nak tanyalah pd kawan kat sini..
sepupu julia dah tujuh tahun kawin tapi masih takde anak..
masa awal2 kawin dulu pernah keguguran sekali..
dia kata gugur anggur (betul ke julia cakap ni h ...

Masa saya memula kawen pernah preggy dan kekguguran anggur, molar pregnancy..dr cakap tunggu 6 bulan kalau nak try lagi..tapi saya preggy semula selepas dua bulan..so x betul lah kenyataan di atas tu..

btw,
zaida tgh mc kat rumah..mmg sah dia keguguran..kandungan baru nak masuk 2 bulan..dia pon x sangka preggy..

Originally posted by an4zaara at 31-10-2006 03:09 PM
biar benar ida.. baik gi jumpa doc..
takut tu tanda2 keguguran..
biasa mmg takder camnikan masa period?

mcm blue bg tau, mmg yer la sy miscarriage... sedih sgt sbb x tau kata dah pregnant masa tu... tp sy mmg kena buat D&C sbb tak keluar habis... insyaallah harap2 ada la rezeki lps nih...

Originally posted by babymeow at 10-3-2006 06:54 PM
nak tanya korang yg penah gugur ni...ada buat D&C tu tak??? saya aaritu tak buat sbb doctor kata dah keluar semua. org kata kalau buat d&C tu lagi sakittttt.

sy alhamdulillah buat D&C tp tak sakit... masa buat x sedar pun... cuma masa doktor bg ubat sebelum buat D&C tu rasa mcm senggugut kejap... lps buat D&C pun ok... alhamdulillah x de sakit.... cuma nak tanya lps kita misccariage ada waktu subur jugak ker..? ada tak yg lps gugur, pregnant balik dlm waktu yg singkat...?

saya gugr bulan mei'06...dan alhamdulillah..baru 19/10/06 confirmed pregnant 5weeks.....

zaida,
awak pantang la dulu..makan sumer tau...mcm kakak saya lepas gugur tak sampai 2 bulan dah pregnant balik...tengok atas org gak..tapi insyallah rezeki tak ke mana..:pray:

Originally posted by GubRa_80 at 6-11-2006 08:17 AM
saya gugr bulan mei'06...dan alhamdulillah..baru 19/10/06 confirmed pregnant 5weeks.....

zaida,
awak pantang la dulu..makan sumer tau...mcm kakak saya lepas gugur tak sampai 2 bulan dah pregnan ...

sekrg ni mmg tgh pantang la jugak kiranya wpun x tau pantang utk org gugur mcm mana... tp dlm masa yg sama still berharap moga2 cpt la lekat lps nih....:pray:

Saya masa lepas gugur ari tuh..pantang gak la...makanan yg gatal2,tajam mmg tak makan..byk makan sayur...pas tu nenek hubby ader bat air kunyit ke aper ntah..(air jamu) utk baik pulihkan rahim...:ting:

Originally posted by GubRa_80 at 6-11-2006 09:34 AM
Saya masa lepas gugur ari tuh..pantang gak la...makanan yg gatal2,tajam mmg tak makan..byk makan sayur...pas tu nenek hubby ader bat air kunyit ke aper ntah..(air jamu) utk baik pulihkan rahim...:t ...

nape takleh makan yg gatal2 ekk? saya pon baru gugur, ibu x bagi makan seafood, takut gatal..tapi ingtkan kalu cam luka yg operate tu jek takle makan gatal2..but semalam after 2 weeks pantang dah makan udang sket2,hehe..x tahan ar p wedding dapat lauk udang..

Originally posted by GubRa_80 at 6-11-2006 08:17 AM

zaida,
awak pantang la dulu..makan sumer tau...mcm kakak saya lepas gugur tak sampai 2 bulan dah pregnan ...

actually after keguguran bile leh pregnant balik ya? ade yg kata at least 3 bulan?