CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: isif

[MERGED] Macam mana hendak berhentikan susu badan!

inilah masalah aku skrg, anak aku dah nak masuk 4 tahun this year,tp dia still breastfeed.
mcm2 cara aku buat tak jalan, aku letak jadam yg pahit tu kat puting ikut petua org tua tp dia bijak siap ambik tisu lap sampai bersih pastu sambung hisap balik, aku taruk asam jawa pun sama, dia siap suruh aku mandi. abis camana nak buat. :geram:

Originally posted by cik_dee_na at 9-1-2007 04:04 AM
eh, kena stop ke kalo pregnant?
kat mana yg ada cakap pasal tak cukup zat untuk dalam perut tu eh?
ada kena mengena ke susu badan ngan apa yg disalurkan dalam perut tu?
i tot mak kena jaga mak ...

depands la..bleh jer continue bf kalau sihat..
for me..during pregnancy for 2nd child.
i nyer hemoglobin dalam darah jatuh,below 11
kurang zat besi..muka pucat lesi..
makan ler spirulina,supplement etc bagai pun still not working
then dr advice stop bf..

tp ada gak dengar org tua2x dulu..kalau mengandung derang
mmg stopkan bf...

Originally posted by adhana at 9-1-2007 02:04 AM
tq ainarin... b4 ni i x yah nak stop breastfeed susah2 coz biasanya i pregnant
so dia org sendiri yg x nak breastfeed lagi... x sedap kot.. But this time nampak gaya
cam kna stop sendiri.. nn ...

hehe..gut luck ya!

Reply #9 eneel's post

amboi eneel dah 4 thn pun x stop lagi?? Agaknya sampai brp thn tu..

Originally posted by eneel at 9-1-2007 02:22 PM
inilah masalah aku skrg, anak aku dah nak masuk 4 tahun this year,tp dia still breastfeed.
mcm2 cara aku buat tak jalan, aku letak jadam yg pahit tu kat puting ikut petua org tua tp dia bijak si ...

Adam dulu cam ni gak....dia suruh eynda cuci balik...siap kasi tisuekekek...Masa dia masuk 3 tahun eynda bawak jumpa kakak MILeynda...berubat....dia bancuh kapur makan & gula merah, kacau dgnjarum & baca doa...pas tu sapu kat nenen sambil Adamtengok....Malam tu jugak Adam takmo nyusu...Jenuh tunggu dia sampaipukul 2 pagi baru nak tido...mintak nasi....lapar ler coz selalu diagonggong kalau nak tido malam-malam.........

Reply #10 ainarin's post

oh ye tak ye gak kan?
so stop atas doc's advise la...

hmmm... camane eh, cik dee pun nak start plan nak preggy and my daughter baru nak masuk setahun next month
hopefully everything lancar la...

Follow Us
Originally posted by adhana at 9-1-2007 04:52 AM

wah..tk sangka betul..ingatkan org dolu2x jer yg menyusu lama-lama ni
salute laa...

hmmm... camane eh, cik dee pun nak start plan nak preggy and my daughter baru nak masuk setahun next month
hopefully everything lancar la... [/quote]

ooo..yr dotter bf lagik ke skrg cik dee naa?
baru setawun?
kesian dia gak kalau u preggy skrg..
unless macam ainarin,dapat tanpat dirancang:nyorok:

Reply #16 ainarin's post

tu la

tapi cik dee ni dah kurang muda
tu pasal nak kejar umo

org suruh kawen awal2 pehtu cecepat dpt anak tamau
haaa.... kan dah kena "rush"

ekceli plannya so that qistina dapat adik by the time she is 2
so lebih kurang like me and my sis la

pehtu insyaAllah kalao diijinkan Allah, for my 3rd one pun nak try concieve by the time anak no 2 turn one also
kalau ada rejki la kan :pray:
so that biar penat skali arung
plan nak anak 3 org ajer

karang tak larat anak kecik lagi susah gak kan

respek dan suspek la sumer ibu2 muda kat sini

NuRuL^aLySsA This user has been deleted
info dr sususibu.com:

Saya baru mengetahui bahawa saya mengandung 6 minggu, dan anak yang masih menyusu sekarang berumur 1 1/2 tahun, adakah penyusuan kepada anak ini boleh mengganggu tumbesaran anak dalam kandungan saya? Apakah langkah terbaik yang patut dilakukan, bagi anak kecil saya ini dan bayi dalam kandungan?
[ Perihal Penyusuan Susu Ibu ]

Di dalam keadaan biasa, ibu yang sedang mengandung boleh terus menyusukan anaknya yang lebih tua. Namun dalam sesetengah keadaan ibu tidak boleh meneruskan penyusuan. Antara keadaan yang boleh membahayakan keadaan adalah:

1. Ibu mengalami pendarahan semasa mengandung
2. Ibu mengalami kontraksi (simptom seolah telah mahu bersalin)
3. Ibu mengalami kekeringan puting akibat perubahan hormon sehingga ibu berasa amat tidak selesa dan sakit apabila dihisap oleh anaknya.

Untuk memastikan keadaan kandungan bayi adalah dalam keadaan selamat, rujuklah kepada pakar sakit puan untuk mendapatkan pengesahan dan beritahu doktor tersebut tentang hasrat untuk meneruskan penyusuan.

Originally posted by adhana at 9-1-2007 02:52 PM

bulan 12 hujung tahun ni baru masuk 4 tahun, tp kalau ikut tahun, dah 4 tahun, itulah tak tahu nak buat mcmmana, agaknya kalau dia ada adik baru bolih stop kot. kalau ikutkan memang tak laratla, lgpun dah besar, kalau menyusu tu dah macam anak kucing , yg tak tahannya bila dia nak menyusu sebelah lagi dia dok golek atas badan, sesak napas aku di buatnya. tp kalau tak dapat menyusu selagi tu tak boleh tido, kalau dia dah penat sangat baru boleh tido sendiri.

aritu ada terbaca dlm magazine pengacara dang suria zainuddin pun ada masalah sama,anak pompuan dia umur dah 4 tahun takmo stop breastfeed. (magazine tahun lepas kot)sd

Originally posted by eynda at 9-1-2007 03:03 PM

Adam dulu cam ni gak....dia suruh eynda cuci balik...siap kasi tisuekekek...Masa dia masuk 3 tahun eynda bawak jumpa kakak MILeynda...berubat....dia bancuh kapur makan & gula merah, kacau ...

sama la kita eynda, eynda pegi berubat kat mana?

Originally posted by eneel at 9-1-2007 05:12 PM

sama la kita eynda, eynda pegi berubat kat mana?

Kakak MIL kat Kedah........tapi sekarang tak tau dia masih terima kalau nak buat lagi coz dia pun dah uzur........

kalau kat kedah sungguhla aku tak bolih pegi, jauh sangat.:geram:

tp nak cuba cari kat sini gak la org yg pandai mengubat, dulu ada gak dengar org pergi berubat sebab nak stopkan breastfeed , rupanya betul berkesan yer.

assalamualaikum
kite pon tgh nk stop BF, dhani br je masuk 2y... + nak dptkn adik die plak ni... mintak2 ade rezeki... mlm ni bleh la cuba petua2 yg bg di ats tu... mintak2 berjaya la...

Assalammualaikum.. semua,

My doter stop breast feed when she was 2 yrs 4 mths.. n alhamdullilah... Iman tak perlu letak apa2 pun... kebetulan masa tu.. Iman dah a bit bz... dah start kelas... so kekadang sehari sekali je dia breast feed... tapi i keep on cakap dkt dia.. yg she is big gal.. tak boleh susu... lama2 stop sendiri n tak nak pun..

bila susu dah almost kering.. rasa pun dah tak sedap.. so dia pun dgn sendiri tak nak...

Originally posted by <i>owencute</i> at 16-8-2006 12:18<br />
owen upkan balik thread ni.. minta sumer yg ader pengalaman tolong...<br />
<br />
Anak owen dah setahun 7 bulan...sebulan ni memang dah try nak berhentikan tapi tak jalan..<br />
<br />
Lagipun sekarang breast tu s ...
<br />

Cuba beli jadam, ada jual kat kedai rempah2 especially kedai India.Rasanye pahit lebih kurang macam bakawali.Addina dulu sapu jadam jek terus anak taknak menyusu.Ada gak ikut cara lain tu tapi alhamdulillah sapu jadam menjadi.Selamat mencuba

Darwisy stop bf masa 20-21 bulan. Owen letak asam jawa kat t*t*k .. terus dia tak nak sebab dia geli.. tak sangka plak dalam masa 3 hari dah terus stop tapi cuma tangan tu yang kadang2 masih nak menggentel  Cuma hari pertama tu kesian jugak tengok dia tapi kena kuatkan semangatlah

anj pun baru mulakan this week nak stop bf my doter...
my doter dah 1 thn 5 bln....
plan nak conceive balik by middle of this yr....
sbg permulaan anj letaklah nescafe....
dia hisap pastu kata x sedap...
pastu dia lap2 ckit hisap kata x sedap lagi...
lastly dia g amik patung pooh dia tengeh kat t8t8k aku...
bersih terus.. dia hisap semula n kata sedap...

masa baby nyer son umur 6 bln baby dah kompom preggy..  masa tuh dia masih susu badan...tp sbb preggy susu pun tak kuar dah... masa second baby my girl breast feed samapai umur 2 thn lbh.. masalahnyer dia fully b/f... so konon2 ikut petua baby sapu la serbuk kunyit.. nak tahu apa jadi.. baby nyer breast sampai luka2 dan kena refer kat pakar kulit kat HKL siap kena amik treatment lagi.. masa tuh rasa nak ngamuk jer.. sakit.. bayangkan tak leh nak pakai bra.. klu pakai jer,.... luka tuh melekat kat bra dan masa nak buka bra tuh.. bisa siot.. :@ balik kg umah mertua mak lak suruh guna daun2 kg,.. apalgi terpaksa gak dengar.. pas tuh.. makin teruk ... g jumpa Dr abis kena marah...   tp yg baiknyer yer lah.. my girl pun dah tak nyusu badan lagi lah.....