CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 5456|Reply: 30

Susah nak senang...

Org kata bukan senang nak senang...
tapi ader gak anak org kaya yg aku tgk
bukan main senang jer idup diorang...

Kekadang rasa cam tak puas hati jer...
especially bila musibah datang terjah menerjah...
but  C'EST LA VIE .... Allah takkan menguji umatnya
dengan ujian yg tak tertanggung oleh mereka... kan?  

Rate

1

SNS This user has been deleted
ada kala Tuhan tak kasi kita senang kerana Tuhan sayang kita.
ada kala Tuhan tak kasi kita senang kerana tau kita akan jadi rosak.
ada kala Tuhan tak kasi kita senang kerana kita tak deserve kesenangan itu

Pe4rl awak tanya diri awak, awak deserve ke jadi senang?
Awak mungkin banyak buat silap. Tanya ada tak kemungkaran-kemungkaran yang awak pernah lakukan atau yang masih awak lakukan.

Macam saya dulu Tuhan duga saya macam-macam mungkin  kerana saya rampas makwe orang.
Tapi lepas saya rampas, saya tetap tak jadi kawin dengan dia.
Bila saya dah sedar dan saya menyesal barulah mudah sikit kehidupan saya.
Tapi saya masih malu nak mintak maaf dengan lelaki yang saya rampas makwenya tu.

Mungkin orang lain TUhan duga kerana benda-benda lain. So, sama-samalah kita fikirkan.

Betul tu...

Actually hidup aku tidak lah tak pernah senang...
ada senang... ada suka... ada gembira... ada bahagia...

tapi bila dah sentiasa senang tetiba macam susah plak sikit...
terasa yg amat susah... sedangkan iys not tht bad kot...
kalau nak compare dgn org lain yg lebih susah...

yerlakan... macamana susah pong kita, musti ada org lain yg lebih susah kan?

bagi aku, tiap kesusahan yg DIA kasik, musti ada silap aku dimana

Papalanjiut This user has been deleted
wa lebih suke hidup sederhana cam skang. wa ingat lagi zaman wa kecik mak ayah wa susah, tapi wa happy gile time tu.

anggap camni la Pe4RL. Bersyukur je ngan kesusahan dunia skang, lagi elok daripada kesusahan kat akhirat nanti. Kalau kene kat akhirat nanti lagi teruk so, lagi susah, lagi bersyukur, lagi tuhan suka . tapi jangan lak saja saja nak carik susah, tu sengal namaye ..hehe

Meminta hanya padanya...

mintalah sepenuh hati..walaupun perlu menangis ...insyallah....terkabul segalanya....

memang susah nak senang.. kakak aku yang dah jadik senang pun selalu cakap camtu kat aku.. sebelum dia jadi senang, dia harus susah dulu..  aku pun rasa yer, benda yang bagus memang susah nak dapat.. cam rumah besar, pekerjaan menjaminkan.. apa yang boleh kita buat adalah berusaha dan berusaha lagi..

Follow Us
Papalanjiut This user has been deleted
Originally posted by Natalie at 5-3-2006 12:53 AM
memang susah nak senang.. kakak aku yang dah jadik senang pun selalu cakap camtu kat aku.. sebelum dia jadi senang, dia harus susah dulu..  aku pun rasa yer, benda yang bagus memang susah nak dapat ...

ataupun lu g kawin ngan org kaya ..

sweetie^ This user has been deleted
Originally posted by Papalanjiut at 5-3-2006 01:18 AM

ataupun lu g kawin ngan org kaya ..

susah nak dapat laki muda yang kaya..laki tua kaya byklah..

Reply #1 Pe4RL's post

tah arr. ... aku pena gak pk cam ko .. nape aku x lahir sbg anak orang kaye ... tapi looking back in anger ... aku rasa
aku duduk dalam satu family yg aku happy to be with ... aku x kaya .. tapi my parent still managed nak bawak gi jalan2 tepi pantai .. masuk ke dalam estet cari sungai untuk mandi manda .... bapa aku walau keja kekadang bawak aku ... nengok bebudak skool dier masuk competition sana sini .... aku ade gak rasa dapat basikal bmx ... ringan la plak basikal tu ... berpeluang bawak motorbot kat pantai ... tu pun pakcik aku nyer ... berpeluang la plak gi jalan2 time cuti skola ... pendekata aku happy walaupun idup dalam keluarga yg sederhana .. the best part .. berbukak posa ngan parent ... dan yg yummy masakan mak aku walau ade gak beli kat pasar ramadhan ....

pada aku .. kekayaan bukan segala2nya ... yg penting happiness dalam ape jua kita buat .... tetapi doesntmean that ... kita kene x berusaha untuk jadi berduit ... tetapi janganla jadi hamba duit ... my room mate .. yg jugak coursemate aku pena cakap

kalau kita kejar duit ... kita jadi hamba duit .. sbb duit sentiasa habis dan kita sanggup lakukan apa saja untuk duit
whereas ... kita minat ngan keja kita .. kita keja keja ngan kejaaaaaa workaholic la cam tu ...
insya Allah duit akan datang kepada kita ....

kaya pada aku ... kaya ngan kegembiraan lebih bermakna .. berbanding kaya dengan duit ngan material

Bintangku This user has been deleted
Bintang bersyukur dengan kehidupan bintang sekarang..walaupun tidak sesenang mana..Alhamdulillah..

Di... duga diuji
Tiada sekali kali aku mengalah
Berundur pergi
Biar... apa terjadi ku tetap
Percaya...
Kasih padamu kasih yang satu
Ku tetap aku

anak orang senang, senang bukan senang-senang. die senang hasil susah payah mak pak diorang.

hmm...kekadang kita rasa kita susah..kita diuji...tapi sebenarnya kita ni lebih bernasib baik dari org sekeliling kita....banyak lagi orang yg diuji dengan ujian yg lebih dahsyat...but we fail to see...sebab tuh terasa cam kita jek yg tak habis2 dihujani masalah...y me..y me..y me...heheheh

naz rasa baik tuhan uji kita ngan kesusahan...kalau dah susah ..kita akan dekatkan diri ngan tuhan...selalu berdoa etc etc etc....bila dah selalu susah...indirectly ajar kita makin cekal sebenarnya....

lagi teruk kalau diuji ngan kesenangan....dugaan lagi hebat...bila dah senang...mudah lupa..takut2 makin lupa diri..makin jauh ngan Pencipta.....makin musykil jek kalau orang nak dekati kita....nak befriend us sebab kita berduit ker...ikhlas ke nak kawan ngan kita...macam2 lagi lah...

peace_world This user has been deleted
ujian dan dugaan ... adalah langkah untuk kita maju ke hadapan...

Sedangkan Nabi dan Rasullullah, Allah menguji dgn pelbagai dugaan & musibah, inikan kita...manusia biasa. Kadang kala limpahan kesenangan tu satu ujian. Rezeki yg diberi, apa yg kita manfaatkan?

cuba banding kan dengan orang yg lebih susah dan daif berbanding dengan kita

seharusnya kita insaf ..ini semua dugaan dari yg esa sama ada kaya atau miskin

kalau ada duit lebih hulurkan sedikit pada yg memerlukan

kegembiraan diaorang ..air mata terima kasih yg menitis ..akan membuat kita cukup bersyukur dengan apa yg kita ada

takper sms kat rancangan tv3 tuh belum tentu dapat kat orang yg miskin

aku nak nyampuk.
baru2 ni kawan lama aku contact aku..tanya camner dgn life aku skrg..
aku sikit punyer heepy org tanya...

mcm ada org la nak tahu..dgn ikhlas aku citela hidup aku yg x best time2 ni...

alih2 dia kata jumpala..senang sikit nak cite2

hahaha..rupanya aku terpedaya...die nak ajak join MLM..spy aku bleh hidup SENANG...heheheheh

aku masa tu angin la :agr:

tertipu beb.....ingt org nk amik tau..rupanya nak amik kesempatan...

hahahha...lps tu kwn aku tak contact lagik..

masa lps tu aku jadik sedih sgt..sbbnya...life aku mmg tak berjaya sgt skrg...derang plak asyik ckp...utk mencapai impian hidup joinla MLM..

urgh..camner nak xplain kesedihan ni ...heheheheh...

kasut....... idup ko sama mcm aku jek nih?
jom la join club.... pi jenjalan mkn angin...

hehehe... susah dan senang nih korang gantikan je dgn perkataan cukup...abih cerita

hehehe... bende yg korang rasakan susah itu adalah x cukup
dan bende yg korang rasakan senang tuh adalah cukup...

hehehe.. so cukup itu adalah berdasarkan keperluan kita...

misal kata kereta kita rosak.. then kita pikirkan kereta adalah keperluan kita.. maka secara automatik akan berfikiran susah..

tapi jika berfikiran kereta boleh beli lain.. maka automatik dah pk kereta rosak sudah tidak perlu.. bukan keperluan.. so dah pk senang..

pokok pangkalnya mind setting kita sendiri.. sejauh mana kita meletakkan level susah dan senang tuh.. dan achieved within resources yg kita ada..

dan sentiasa percaya.. tiada orang yg x pernah susah.. dan tiada orang yg hidupnya senang senantiasa.. hatta bil gates yg terkaya di dunia tuh pun nak kluar rumah pun berbodyguard..x ke susah namanya tuh.. tah tah dalam tandas pun ada bodyguard..

so panjatkan kesyukuran byk2.. syukur atas kesenangan.. istigfar atas kesukaran...

setiap manusia akan diuji..itu janji tuhan..senang ke susah ke semua ujian...tak semestinya org kaya tu senang kat dunia dia sennag kat akhirat..mungkin masa hidup senang tu dia lupa sapa yg kasi dia nikmat tu sampai lupa nak bersyukur..bila dah senang makin btambah tamak nak jd senang sampai sanggup guna cara yg salah nak kayakan diri yg dah sedia kaya..maybe ada masalah bila banyak utang..hati always rasa takut duit kena curik org sbb banyak sgt harta..jd lokek la..bakhil la..memacam la..
sumer yg idup ni akan mati..tujuan kita sumer satu je akhirat..bukan bila mati kira abih sampai situ dah..kalau idup dijadikan semata mata utk mati baik kita tak dihidupkan kat dunia ni..so senang atau susah tu sumer jln yg allah beri pd kita...pandai2 la camner nak manage..
yg muslim patutnye bersyukur sbb kita ada guideline yg lengkap dr quran...
semoga urusan kita semua dipermudahkan...amin

terpost banyk kali plak..ahahhaha

[ Last edited by cherrish at 12-3-2006 05:41 PM ]

12Next
Return to list New