CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: gam_gajah

ALL ABOUT : to spank or not to spank by gam_hajah & sha_n

I pernah naik antu pukul my son ngan hanger sampai lekat belakang dia..sekarang marah i tunjuk jari peringatan kat dia sometimes ada gak kena penangan kat belakang dia. Memang kesian tetapi kita ni dah xtra penat :geram:..kalau tunjuk hanger@penangan mensti dia geleng kepala..so he aware

Originally posted by iqyniqaa at 13-4-2006 10:26 PM
ermm.. sya ni jenis bising mulut dulu.. kalo tak jln gak, baru cubit/pukul.. masa time marah mmg tak ingatt.. sbb setan2 sama betandukk duk cucuk2 kite.. lepas dgr anak2 meraung..." sakitt.. s ...

Hmmm... my girl pulak takde la takutkan abah dia, abah dia cakap apa pun dia buat derkkk je... But if me (yg sikit garang ni) start say something, baru la dia dengar cakap. Pastu if I marah dia, mesti I jugak yg kena pujuk, org lain pujuk memang tak jalan. Hai.... macam2 kerenah anak kan? Ni baru sorang, kalau 2,3 entah macam mana la pulak nanti...

Originally posted by nashra at 13-4-2006 08:33 PM

kak fie..

nash rasa most atok and nenek memang protective habis over their grandchildren nih..

tapi derang dulu masa muda2 lagi worst marah anak2..dgn cucu kalah!

apa2 pun nash buat pe ...

Parents Sha pun cenggitu juga. Dgn kitorang adik beradik dulu, mak aiii...kemain lagi garangnyer. Shah pernah kena pukul, kena lempang etc. padahal bukannya jahat sangat pun (cuma suka menjawab balik je coz tak puas hati..hehe). But bila anak kita nakal and kita tegur keras sikit bunyinyer, kemain lagi diorang marahkan kita depan budak tu. Shah siap sound kat mak abah Shah, jangan tegur Shah macam tu especially in front of anak Shah coz nanti budak tu takkan hormatkan Shah. Now mak abah dah kurang buat cenggitu, tapi itu la... sometimes Shah saja usik mak abah pasal zaman dulu2 diorang lagi garang giler.. Menyengih jer mak abah Shah.... tau pun....

AKu pulak jenis mulut bising tapi tgn jarang naik, tapi kalau aku marah tu, memang cam halilintar lah. Bayangkanlah, anak aku ada 3 org, dua lelaki, sorang pompuan.  Maid takde dan aku pulak kerja. Yg lelaki tu bila dah team-up, macam2 benda2 yg luar jangkaan kitalah diog buat, terutama bila aku tgh masak atau mandi. Mandi pun kejap2 intai luar. Kalau senyap je mulalah risau. Takut diog suka main karan. Cucuk plug. Hari tu masa tgh tido ptg, yg sulung tu pecahkan dlm 8 biji telur, habis bersepah kat lantai dapur. Pas tu buah limau dipotong2, konon2 nak masak lah tu. DVD pun dah tau pasang sendiri. Tu sebab aku sampai tak boleh tido ptg walau mengantuk camnepun, mesti aku risau nak tido sebab diorg tak tido. Kalau mlm pulak, yg sulung tu borak2 sampai dekat pukul 1, 2 pagi baru tido. MAsuk bilik awal, pukul 10 dah masuk dah tapi tido lambat. Esok pagi bangun, badan lesu semacam.

Kalau keluar mana2 dlm kereta kalau diorg degil taknak pakai seat belt, kitorg sanggup berhenti, samapi bergaduh dgn budak2 tu, selagi diorg tak buckle-up, selagi tu kitorg takkan bergerak. Sebab diorg kat dlm kereta, taknak duduk diam dan aku takut macam2 boleh terjadi.

Fikiran aku semenjak ada anak2 ni, asyik terbayang yg buruk2 aje. Aku taknak apa2 jadi kat diorg disebabkan aku terleka 1 2 minit. Itu sebab mulut aku sentiasa bising.

aku pun jenis mulut bising...tangan kureng la... takat lepok sikit2 adalah...

tapi kalau aku hangin, mmg abis jiran dengar aku jerit anak aku kot! ekeke...

lagi satu, kalau hubby marah anak, aku kesiannnnnn sgt... sure aku jadi pemujuk & marah hubby balik! tapi kalau aku sendiri yg marah, x hengat donia!

memang betul... bila dah mengamuk sakan..... lepas dah reda... sure jadi kesian je tgk muke comel anak... sedih... nyesal marah/pukul.... time tu sure peluk cium dia balik!

ff:cikedee..lama tak nampak.....rindu arr....

Follow Us
aku rasa aku ni garang ler jugak. adik2 aku pernah gelarkan aku singa. apa taknya, kalau diorang sepah2 kan bilik aku time aku balik asrama, sure aku angin giler.
bila dah ada anak dua ni, aku rasa macam cool sikit.
pernah sekali tu, aku sakit kepala. lepas makan panadol, aku tertidur kejap.
korang tau apa yg terjadi?? anak2 aku buat perangai. sorang tumpahkan satu tin susu tepung dan sorang lagi jadi tukang sapu. sapu semua kat lantai bilik. siap berenang lagi kat atas susu tu. aku terbangun, terus ler angin. aku keluar dulu dari bilik. pergi tenangkan fikiran aku. tarik nafas dalam2 lepas tu aku masuk balik. tengok muka diorang rasa nak gelak je. dari rambut ke hujung kaki bertempek susu tepung. aku angkut dua2 budak tu bawak pegi bilik air. siram dgn baju2 diorang sekali sambil membebel. geramnya aku.
lepas tu, aku mulakan operasi bersihkan bilik aku. yg aku pelik, takler pulak aku nak pukul diorang masa tu. maybe masa tu diorang kecik lagi kot.  kalau sekarang ni diorang buat hal lagi, memang aku pukul bontot diorang satu2.

diorang ni memang suka buat hal masa aku tido.. geram betul..:geram:

Originally posted by mariamaria at 15-4-2006 09:21 PM
aku rasa aku ni garang ler jugak. adik2 aku pernah gelarkan aku singa. apa taknya, kalau diorang sepah2 kan bilik aku time aku balik asrama, sure aku angin giler.
bila dah ada anak dua ni, aku ras ...

heh..heh...lebih kurang cam "kucing tidur tikus bermaharajalela".

assalamulaikum

mintak maap semua ye. dah bukak thread, gi cabut lak. apa punya tuan tanah daaa....

masa thread ni tgh hot, Gam tgh bz kt opis ni, smpt la baca reply u all semua tp x smpt nak reply balik. pastu smp la terlupa terus.

tima kasih semua yg bg nasihat pada gam, mmg ramai yg nak tolong Gam. terharu betul la.

Originally posted by moimed at 10-4-2006 03:59 PM
bila baca masalah awk nih mmg ler kesian kat anak tuh, tapi bila pikir balik time naik angin setan tuh mmg lupa segala kat anak tuh. hopefully anak awk faham ler, 3 tahun tuh mmg dah boleh harap da ...

betul ckp moimed, pukul tak selesaikan masalah. skang Gam lebih guna pendekatan saikologi, Alhamdulillah anak pun dah mkn ok.

Actually sblm tu pun mmg Gam byk bersabar ngan anak, tak pnh pukul teruk2, takat jentik je, tp hari tu mmg mcm dirasuk.

Originally posted by zurin_79 at 10-4-2006 04:37 PM
Selalunya org selalu cepat naik angin ni,,,org yang particular...yg inginkan sesuatu itu perfect..and senantiasa organised, walaupun mereka nampak garang, tapi sebenarnya hati mereka ni amat pengas ...

zurin, gam rasa gam ni mmg perfectionist tp tang amat pengasih tu, tak pasti lak. hehe.... tp sayang giler la kat anak tu.... tu la sorang yg ada pun... tu la hujan.... tu la panas...

Originally posted by yum3 at 10-4-2006 05:24 PM
Yum3 selalu gak naik angin camtu.  Tambahan anak2 kecik dan dekat2 gap.  Pastu takde maid. Kes kencing2 dan muntah2 ni mmg selalu jadi penyebab yum3 naik angin.

Tapi yum3 tak berani nak tulis ka ...

yum , w/pun anak gam sorang je, kengkadang gam rasa angin sewel gam ni dtg psl kejer gam kt opis ni yg tensen. pastu balik umah, nak drive lagi, pastu masak lagi, tu psl la kengkadang angin gak.

lps ni kita jgn buat anak kita camtu dah erk. sian la kat budak tu.....

Originally posted by nr0811 at 10-4-2006 06:08 PM
gam.. kita serupa.. tapi apa yang yam cakap tu memang betul.. nr pun kadang2 marah kan asben.. tapi anak buat silap .. dia yg kena lebih.. ye la ..mana mampu nak menyeringai kat asben.. lain lak ja ...

betul tu nr, marah kt asben tp anak yg kena lebih. nak nak pulak asben gam mmg hampeh sket klw bab kejer rumah & jaga anak ni. manjang nak ngelat. anak jatuh pun pretend tak nampak.

akan gam praktikkan ayat tu. gam pun nak jadi sahabat utk anak, tambah lagi anak gam pompuan & tunggal.

Originally posted by MamaIlya at 10-4-2006 06:24 PM
Gam..ko dengan aku serupa je... Banyak benda aku boleh relate dgn ko. Part tanak anak lagi, part takmo ada maid, part nak perfect tentang kekemasan rumah. Aku kalau naik hantu, dulu2 la...memang an ...

mamailya, tak sangka lak ko sekapal ngan aku. sebenarnya dah byk dah aku turunkan piawaian kekemasan aku tu. klw aku boleh pejam mata, aku pejam je.... malas nak pikir banyak, tp kengkadang tu mkn dipejam, mkn melampau lak.

Originally posted by snid at 10-4-2006 06:46 PM
Setuju dengan Yum. Most of the time kita marah kat suami kita sebenarnya. Kadang2 bila pikir, rasa hairan betul dgn perangai orang lelaki, nak kita jaga anak makan minum perfect, tapi dia sendiri t ...

Snid, Gam dah carik dah ps supernanny tu. mmg byk lagi yg gam kena blajar ni

Originally posted by noraidil_06 at 10-4-2006 07:00 PM
i pun baran gak.tapi anak still manja ngan i.kdg2 tu heran jugak, dia ni tak takut kat mummy ke.klu i ngamuk, bak kata hubby, satu taman bergegar.Akak sebelah rumah  mesti jenguk2 takut i dera anak ...

noraidil, anak gam pun manja sgt ngan gam sbnrnya. dia kureng sket ngan papa dia. mmg dr kecik dia camtu. gam jarang marah / pukul dia, sesekali jentik je, tp yg hari tu la plg dasyat & gam menyesal sgt siap solat taubat lagi.  

hasben gam mmg tak reti sket buat kejer rumah, yg dia buat, tukar filter air & lipat baju je. yg lain sume gam buat. mmg family dia termasuk parents dia kureng sket bab2 kejer rumah ni.

Originally posted by norsha at 10-4-2006 09:16 PM
Norsha tak penah pulak pukul anak teruk2..dulu takde maid mmg selalu naik angin sb rumah selalu selerak n mana nak masak lagi, nak layan kerenah anak lagi..tapi tak sampai hati nak pukul anak2..las ...

norsha, awak mmg penyabar la... ni cuba nak jadi cam norsha la ni....

Originally posted by KakFie at 10-4-2006 11:54 PM
Waalaikumussalam gam...(pelik pulak nak panggil nama ni..:nerd

Akak tak pandai  nak  nasihat tentang "anger management" sebab profession keibu-bapaan ni sememangnya menguji kesabaran ...

kak fie, penyabar nyer la kak fie ni. sib baik tak duk sebelah rumah gam, klw tak segan giler la.

kak fie, anak gam start toilet train masa antar dia gi nursery. sblm ni antar rumah babysitter. 1st day kat nurseri tu dah start tak pakai pampers dah. lps ambik dia kat nursery, dlm keta dia ckp, mama Sya dah tak pakai pampers, cikgu tak bagi pakai. terkejut giler sbb sblm ni kitorang dah try train dia 2 kali tp fail, saya dengar dia cakap camtu, terus bawak keta selaju yg mungkin takut dia 'terbuang' lak dlm keta, jenuh nnt nak basuh. lps tu mmg masa tidur & keluar je baru pakai. tp mmg malam tu dia nak test limit saya kot.

saya ikut cakap kak fie, saya belikan panties yg katun2, mmg dia suka sgt, saya ckp jgn kencing dlm seluar, nnt katun basah, tak cantik. mmg berjaya la taktik tu.

pasal toys, saya dah bagi 1 bilik kat dia utk dia main, dia tak nak. dia mmg nak kepit ngan saya je. saya duk dlm bilik dia usung toys dia dlm bilik. klw gam duk kat depan tu pun, dia usung la toys dia ke depan. yg ni tak berjaya lagi

Originally posted by noamee at 11-4-2006 11:50 AM
perbanyakkanlah bersabar dan beristiqfar gam...anakkan ujian kita....baru aje anak sorang kita dah gitu..klu dpt 2 atau 3 mcm mana agaknya kita!!kdng2 nak ajar anak mmg besar dugaannya..apa salahny ...

noamee, insaf baca apa yg noamee tulis. tu la... bukan senang nak dpt pahala kan.

Originally posted by nour2001 at 11-4-2006 06:18 PM
saya kalau dah geram sgt anak tu saya letakkan dia dlm bilik yg memang kita jarang masuk..sambil letak dia kat dlm bilik dia tu saya bagitau reason why she's in the room and she will have to stay t ...

nour, lps marah anak, mmg gam akan slow talk ngan dia tp tak pnh letak dia dlm bilik cam nour buat tu. mungkin gam akn try nnt.