CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: peYno

Kenafa penyanyi nasyid lain tak seWOLRD mawi?

Close [Copy link]

Reply #20 peYno's post

OK la Peyno ... Nie karang jangan cakap saya mengadakan citer lak ...

Kat dlm keta nie ha Raihan ada , Saujana ada, Rabbani ada Zikir Munajat ada, Yasin ... Mawi pon ada ... Saya takkan kata MAWI nie punya kelebihan berbanding sapa2 yg saya sebutkan tapi tak tau kenapa rasa tenang dengar album MAWI nie sama mcm saya dengar album lain .... Dan saya bukan pekak nada ...

Kesimpulan MAWI berjaya dlm cubaannya ...

Dulu Raihan pon memula album laku 600 000 unit, org kata x pernah lagi dengar album mcm ni sebelum ni

Fenomena Raihan dulu pon dahsyat jugak, popular tp sebab time tu teknologi belum canggih jd tak ler diperbincangkan tentang fenomena Raihan sampai tertubuhnya banyak kumpulan nasyid seperti Rabbani, Hijjaz, Brothers dan mcm2 lagi termasuk kumpulan nasyid wanita. Dulu pon masa tu album2 nasyid banyak yg laku, tapi sekarang mgkn kurang.

Kenapa tak tanya plak kenapa dulu org minat sangat kumpulan nasyid ni, adakah sebab diaorg ni nak berdakwah cara Islam atau nak cari makan seperti artis lain? Masa diaorg buat konsert pon, ade ker diasing2kan lelaki perempuan? Time tu tak ader fanatik2 ker? Makcik2 atau wanita x pakai tudung x ader ker yg minat kumpulan nasyid ni? Takder ker yg sanggup habiskan duit mereka untuk beli album kumpulan nasyid atau album tu dapat free jer? Masa ABP diaorg menang tu, peminat x beli suratkhabar ker atau suratkhabar tu jatuh ataih langit? Kumpulan2 nasyid jugak buat persembahan dan turut serta dlm majlis anugerah yg melalaikan seperti AIM, ABP Anugerah Era. Harga album sama dgn album yg lain. Jadi apakah perbezaan antara mereka dgn artis2 lain?

Kena terima hakikat sekarang bukan rezeki mereka sebab dulu pon kumpulan2 nasyid ni pernah terima nasib yg sama dgn Mawi.

Originally posted by halimijuliana at 27-4-2006 09:10 PM
Saya takkan kata MAWI nie punya kelebihan berbanding sapa2 yg saya sebutkan tapi tak tau kenapa rasa tenang dengar album MAWI nie sama mcm saya dengar album lain .... Dan saya bukan pekak nada ...

ni typical jawpan peminat2 mawi....

kenapa minat mawi?? ntah laa...susah nak explain la..macam aura tu jugak la...susah nak explain la..
aku tak mo....terus terang je la

Originally posted by DTECCONAN at 27-4-2006 09:11 PM
Dulu Raihan pon memula album laku 600 000 unit, org kata x pernah lagi dengar album mcm ni sebelum ni

Fenomena Raihan dulu pon dahsyat jugak, popular tp sebab time tu teknologi belum canggih jd  ...

rezeki kehulu...rezeki kehilir

kumpulan nasyid yg betul2 WORLD ( maksud aku, matlamat mereka benar2 menyampaikan mesej ketuhanan dgn berkesan dan tercapai)
hanya raihan, rabbani, hijjaz , saujana ... dan lain lain...

yg lelain cam in-team, mirwana bagai, UNIC laa... dah lari ckit derangnyaa matlamat... dah cam nak memuja pompuan jer... sebab tu yg TAK WWORLD tu...

Originally posted by peYno at 27-4-2006 08:52 PM

hang ni masih baru kat sini ke???
yang aku bold tu...ramai yg akan gelak guling2 nanti

Hang ni betoi ke tak? Dengan megah nya mengakui orang lama kat sini. Tak sayang mulut ke?

Follow Us
Originally posted by adik_nazgul at 27-4-2006 09:15 PM
yg lelain cam in-team, mirwana bagai, UNIC laa... dah lari ckit derangnyaa matlamat... dah cam nak memuja pompuan jer... sebab tu yg TAK WWORLD tu...

haaa... tapi mawi puja2 ppuan pon tetap wolrd....tu yg menjadi persoalan utama topic ni...

Originally posted by dolly at 27-4-2006 09:18 PM

Hang ni betoi ke tak? Dengan megah nya mengakui orang lama kat sini. Tak sayang mulut ke?

siapala kita nak tentukan pahala dosa org kan..tu antara dia dgn Tuhan je..kan kan

alahai peminat lebai

Reply #23 peYno's post

Peyno nie, kan saya kata dengar album MAWI sama mcm saya menghayati album lain ...

Kalau dah set kat dlm hati sentiasa cari salah org lain mmg payah ...

Originally posted by peYno at 27-4-2006 08:52 PM

hang ni masih baru kat sini ke???
yang aku bold tu...ramai yg akan gelak guling2 nanti

Reply #30 dolly's post

hehehe..bangge nye nick aku naik...

Originally posted by peYno at 27-4-2006 09:18 PM

haaa... tapi mawi puja2 ppuan pon tetap wolrd....tu yg menjadi persoalan utama topic ni...

mungkin penyanyi2 nasyid tu TAK SEHENSEM mawi ... mawi ni salah
satu kelebihana dia ialah muka dia yg HENSEM yg bisa menggugat iman
seorang yg bernama wanitaa... tak gituu... :ah:

Reply #32 adik_nazgul's post

jawapan yang jujur ni hehehe

Originally posted by adik_nazgul at 27-4-2006 09:21 PM

mungkin penyanyi2 nasyid tu TAK SEHENSEM mawi ... mawi ni salah
satu kelebihana dia ialah muka dia yg HENSEM yg bisa menggugat iman
seorang yg bernama wanitaa... tak gituu... :ah:

yg kata lebai ni encem..hanya jenis ppuan2 taste murahan je...ada faktor lain tu...habaq la kat aku

Reply #33 crayzee's post

veri the jujur... ntah ntah jantan pun ada yg sangkutt kat mawi kann... begitu WOLRd...

Reply #34 peYno's post

Hensem apa ... Tengok tahi lalat dia tu ... :bgrin:

Dan lagi Mak ayah MAWI kata anak dia hensem ... Betul la hensem ... :bgrin:

Originally posted by sayang_mulut at 27-4-2006 09:20 PM
hehehe..bangge nye nick aku naik...

Heheheh sori ye, tak perasan plak...

Reply #35 adik_nazgul's post

jantan set-set sotong ka? ihik....

Originally posted by peYno at 27-4-2006 08:27 PM
apa kelebihan mawi berbanding artis nasyid lain??? .

mawi kan serba boleh, menari boleh, rap boleh,ke pub pun boleh, hantar ikan ke rumah anak dara orang pukul 6 pagi pun boleh, pendek kata keistimewaan mawi yg wolrd tu takda pada artis nasyid yg lain........

Sepertimana pakcik Peyno kata Mawi ni akan jatuh jugak nanti (pernah dikatakan ketika Mawi masih dlm akademi, pernah jugak dikatakan selepas Mawi menang, dan juga sebelum 2006) jadi pakcik tunggu jer la. Masa mawi jatuh akan tiba juga seperti artis2 lain. Hairan jugak kenapa pak cik buka tajuk ini sbb kalau x silap pak cik pernah kata selepas Mawi x menang dekat APM aritu, ramai org dah x minat Mawi.

Takper pakcik, bukan GAM tugasnya menghapuskan Mawi dan org sekitarnya. Bebanyak berdosa, solat hajat  sebab doa org2 beriman seperti pakcik dan ahli2 GAM yg ahli akn dimakbulkan. Amin.

p/s Lama sungguh nak tunggu Mawi jatuh. Dah mula feedup ni tunggu ni, lenguh lutut ni