CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: srjebat

ALL ABOUT 2 DIANAs ( FELDA DAN RAFAR)

Reply #32 adik_nazgul's post

sensitif aaa ko nie hikhik.......

Reply #33 dino's post

well, hati pompuan maaa...

kita ni, nak jaga laki yg tak popular pun
sakit gak taww... apatah lg jaga laki
yg begitu world... siapa kene peluk kat
pinggang bagai... gambar berlentok ngan jantan,
gosip cinta ngan pompuan reject... ya rabbi, mmg
betul la... sakit gak apa yg ina kulai rasa kan... :cry: uwaaa.....

suka la baca stetement d_ell 2.. betul aa yg dinyatakan.. org takkan meluat ngan diana kulai kalau dia dendiam je.. peminat mawi pun akan sayang dia.. ini asyik kuarkan kenyataan..

Originally posted by dino at 26-4-2006 10:55 AM
ade cerita misteri disebaliknye........ehhehh

ha ha ha 'MISTERI NUSANTARA'...tak semua org tau

btul tu..Ina patutnya jawab no komen jer..jangan kasi komen yang dier tu kecik ati..
dier kena jaga air muka Mawi jugak..
doakan yang terbaik jer untuk dorang..:pray:

kesabaran dia dah diluar kemampuan untuk dibendung kot..
aku pun sian kat Ina Kulai ni.. isk isk isk..
yang mawi asal sekat rezeki ina nak jadi duta produk kecantikan...
tak suka Ina tumpang glamor sekaki ke?

aku rasa sekarang Mawi mesti dah serik kot nak carik perempuan lain lagi..
kena sekali dengan Diana Rafar- terus beringat sampai bebila lah..  harus setia dengan
Diana Naim je lah..

Follow Us
ermm.. aku dah baca komen korang semua.. aku pun dah baca komen ina kat sensai ... ade statement tu aku tak tau ina saje ckp atau wartawan yg sengaja belit statement dia... sebb setahu aku... mawi dah inform ina terlebih dahulu pasal penangguhan sebelum kuar kenyataan kat paper....lepas ina & family ina kuar kenyataan kat paper yg derang akan nikah bulan Jun thn ni mawi ade call ina inform nak tangguh... .jadi tak timbul soal ina tidak tahu dalam perkara tersebut... memang payah nak jaga buah hati yg world mcm tu...tapi sebagai org yg dipercayai ina kena la jaga air muka mawi.. kalu belum kahwin dah kuar mcm2 cite dan sentiasa melawan apa bakal suami cakap...aku nak tanya la yg lelaki kat sini.. korang suka ke kalu bakal isteri asyik melawan ckp korang...itu aje aku boleh cite.. lelebih tak leh nanti ICUIC...kena gak aku cite sikit sebb statement dlm sensasi tu dah terpesong dari yg benar...

Originally posted by pingganbesi at 26-4-2006 01:45 PM
kesabaran dia dah diluar kemampuan untuk dibendung kot..
aku pun sian kat Ina Kulai ni.. isk isk isk..
yang mawi asal sekat rezeki ina nak jadi duta produk kecantikan...
tak suka Ina tumpang g ...

Reply #39 redsentra's post

mawi ko tau...dorg dah inform kat mawi........
dia bgtau ko ek....hehe
takkan la Ina nak bohong....

Originally posted by dino at 26-4-2006 10:55 AM
ade cerita misteri disebaliknye........ehhehh

citer lah dino apa yg ko tau.....

Reply #32 adik_nazgul's post

Tmpat aku takde scanner.....tp kalo ko tgk wajah dia..cam org tgh susah hati....mata pun sembap jer...

Tp reporter tu lak yg lelebih2..siap duk bersila atas kerusi nak temubual ina...hehehe:

Pola,

memang dah inform tapi aku tak tau wartawan yg putar belit statement dia atau dia ckp yg memang ckp x benar.. jgn tanya sapa aku... cukup hanya itu

Originally posted by redsentra at 26-4-2006 01:53 PM
ermm.. aku dah baca komen korang semua.. aku pun dah baca komen ina kat sensai ... ade statement tu aku tak tau ina saje ckp atau wartawan yg sengaja belit statement dia... sebb setahu aku... mawi  ...

Originally posted by redsentra at 26-4-2006 02:19 PM
Pola,

memang dah inform tapi aku tak tau wartawan yg putar belit statement dia atau dia ckp yg memang ckp x benar.. jgn tanya sapa aku... cukup hanya itu

saper ko :stp: P.A mawi....???? sedara mawi???hehehehe
tp aku tak caye ina bohong! kalo ye pun mungkin reporter yg putar belit.....

d_ell This user has been deleted
Melihat sesuatu dengan mata kepala dan terus membuat kesimpulan mudah menyesatkan penilaian kita. Peranan media adalah untuk provoke berita2 sensasi. Apa yang dilihat/dibaca dalam suratkhabar/majalah itu adakala benar, adakalanya dicipta untuk menjadi sensasi walaupun tidak benar. Tanya mata hati, tapi mata hati sendiri perlu jernih agar tidak rabun jauh/dekat bila menilai.

Sayangnya, mata hati saya juga rabun, jadi saya cuba menilai dengan meletakkan diri saya di tempat seorang perempuan yang merasakan dirinya diabaikan dan mahu menjaga seseorang yang dianggap miliknya kekal sebagai miliknya. Perempuan ini juga semakin hilang sabar dengan permainan dunia baru tunangnya, dia tak dapat membendung kesedihannya dan kebimbangannya lalu mencari jalan keluar. Kemudian, saya tak lupa untuk meletakkan diri saya di tempat seorang lelaki yang menjerumuskan dirinya ke dalam satu dunia baru yang memerlukan dia berkorban masa, tenaga dan perasaan demi untuk memuaskan hati banyak pihak. Saya juga tidak lupa yang lelaki ini sekarang menjadi anak lelaki tunggal dalam keluarganya, dilimpahkan rezeki melimpah ruah dan didampingi manusia2 yang hatinya tak ketahuan. Dengan rezeki itu, niat asal lelaki itu mahu menyenangkan ibu-bapa cuba dilaksanakan dengan sebaik mungkin, jadi dia cuba untuk meletakkan setiap satu tanggungjawabnya mengikut priority. Priority untuk berkahwin ditangguhkan dahulu kerana tidak mahu dituntut kemudian hari bila gagal melaksanakan tanggungjawab sebagai seorang suami yang sentiasa ada untuk isterinya.

Mawi juga manusia seperti kita semua, adakala tersungkur semasa melangkah.. kemudian memikul di bahunya tuduhan sebagai penipu, playboy dan macam2 lagi lah! Tunang di kampung menuntut janjinya sedangkan dia sendiri tersadung2 melangkah ujian dalam dunia barunya. Ina boleh belajar untuk bersabar, kalau tidak bolehpun, ketidakpuasanhati itu tidak wajar diwar2kan seantero Malaysia.. kerana ini melibatkan maruah tunangnya dan juga keluarga tunangnya. Kalaupun betul kenyataan asal diputarbelitkan, memberi ruang dan masa kepada wartawan untuk mencari bahan cerita & mengambil gambarnya berduka juga wajar dielakkan, sebab peranan wartawan adalah amat jelas... Tidak semena2 terpalit lagi satu imej buruk ke atas tunangnya.

Ini penilaian saya. Penilaian orang lain sudah semestinya berbeza kerana kita melihat dari sudut2 yang berbeza.

Nampaknya masih ramai yg tak tau serba-sedikit kisah mawi n tunang ni!

Reply #46 greyrose's post

yang tahu tu share2 la kat sini :cak:

d_ell This user has been deleted
Originally posted by greyrose at 26-4-2006 05:40 PM
Nampaknya masih ramai yg tak tau serba-sedikit kisah mawi n tunang ni!

Kalaulah mereka2 itu tahu....

Reply #1 polaris_girlz's post

Mawi nie pon satu bukan tak boleh spend seminggu ker nak nikah dan sanding GRAND2 punya ...

Sian dak Diana tu ...

Originally posted by bungamatahari at 26-4-2006 01:41 PM
btul tu..Ina patutnya jawab no komen jer..jangan kasi komen yang dier tu kecik ati..
dier kena jaga air muka Mawi jugak..
doakan yang terbaik jer untuk dorang..:pray:

air muka mawi je kena jaga, hati dan perasaan diana felda tu tak payah jaga ker ?

aku nak tmbh....

cuba letakkan diri kita tempt tunang mawi tu... perkahwinan tangguh. alasan sibuk. alasan tak ada duit dah tak leh pakai sbb dah kayo. pastu tahu wartwan yg citer. kalau aku pun tertunggu2. jadi ker tak jadi ker jadi ker tak jadi ker jadi ker... laaaa tak jadi rupanya.

alih2 heboh pakai sms diana lain. siap hantar ikan pukul 6 pagi time2 org tido & subuh lak tu. htr petang ker tengah hari ker ok jugak.

manalah si diana kulai tu tak makan hati.... hati sendiri tak terjaga. takan sepanjang masa nak jaga hati tunang kat key el kot. tunang jer belum tentu jadik...

Isle_Soul This user has been deleted
d_ell menyokong Mawi...banyak hujah membela Mawi berbanding Ina

"Bila dia istimewa dan disayangi, sudah pasti kita tak mau menjatuhkan air mukanya di khalayak umum walaupun kesalahannya itu memang wujud." <- adakah demi kasih sayang maka Ina patut berdiam diri sahaja bila Mawi jelas melakukan kesalahan?

"Niatnya menangguh perkahwinan kerana dia sedar tentang tahap kemampuannya." <- apa tahap kemampuan Mawi sekarang ni?

"Dunia artis yang penuh cabaran ni baru saja diteroka Mawi, sudah pasti ada rasa gentar pada dirinya untuk membuat satu2 keputusan." <- adakah timbul rasa gentar ketika Mawi membuat keputusan menangguhkan perkahwinan? gentar = takut? adakah Mawi xtakut mengenai akibatnya?

"Kalau betul banyak yang Mawi buat silap, sebagai kekasih (tunang), Ina seharusnya main peranan menjadi pendorong Mawi, dan berkongsi beban yang berat ditanggung Mawi, jika Mawi membenarkan.. jika tidak, maka cukup sekadarnya menyokong dengan doa." <- Jika Mawi xmembenarkan, adakah Ina patut berdiam diri sahaja? adakah cukup dengan doa?

"Mempamerkan diri kita sebagai insan teraniaya? Untuk apa? Menuntut keadilan? Menceritakan perkara2 seperti itu  supaya diambil perhatian oleh public bukanlah caranya." <- sepasang kekasih dilamun cinta tiba-tiba terpaksa berjauhan, adakah ko pernah mengalami perasaan sebegini? sudah la berjauhan, teman pula xdapat menemani, anda seorang sahaja yang terpaksa memahami kerjayanya yang sibuk, bagaimana pula dengan anda?

"Hati yang ikhlas menyayangi seseorang akan sentiasa tabah bila diuji kerana hati itu berpaksikan keyakinan terhadap kasih sayangnya dan menjaga maruah cintanya." <- menjaga maruah cinta? statement ini seperti menunjukkan ko seperti hidup dalam khalayan, dimana semua orang adalah sempurna

"ada saya, Ina perlu lebih bersedia untuk menjadi isteri seorang artis popular seperti Mawi." <- adakah dengan menangguhkan perkahwinan bermakna Mawi mentally physically sudah bersedia untuk menjadi suami seperti dirancang semasa tunang dahulu? kenapa boleh berubah setelah menjadi artis? Mawi xsepatutnya menanguhkan perkahwinan sebab 'Hati yang ikhlas menyayangi seseorang akan sentiasa tabah bila diuji kerana hati itu berpaksikan keyakinan terhadap kasih sayangnya dan menjaga maruah cintanya'

[ Last edited by  Isle_Soul at 27-4-2006 03:20 AM ]