CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 10815|Reply: 100

Dayang Top 10 OIAM

semalam dekat plaza alam sentral berlangsungnya pemilihan untuk top 10 OIAM sesi yg pertama.

memang sengit sangat saingan dayang malam tadi. korang ingat x, chin yg nyanyi dengan gitar tu? dayang berentap dengan chin. salah seorang akan menang, dan salah seorang akan keluar. alhamdulillah.....rezeki berpihak kepada dayang. dayang layak ke pusingan seterusnya. memang berdebar-debar tunggu keputusan daripada juri. aku rasa juri pun susah nak buat pilihan.

ALHAMDULILLAH...& TAHNIAH!!!

bg aku CHING tu memang antara saingan Dyg jika diaorg layak ke Final sebab dia unik dan tersendiri...tak sangka plak diaorg bersaing sesama sendiri lebih awal utk ke final...

Originally posted by burung_pungguk at 15-6-2006 10:27 AM
bg aku CHING tu memang antara saingan Dyg jika diaorg layak ke Final sebab dia unik dan tersendiri...tak sangka plak diaorg bersaing sesama sendiri lebih awal utk ke final...

itulah...aku pun terkejut jugak. dan itu jugak buat aku cuak sgt sgt. masa keputusan nak diumumkan, semua org diam je. aku rasa juri pun pening nak buat pilihan. bile syafinaz ckp :

"saya mintak maaf byk2 dayang.... kerana .....awak layak untuk ke pusingan seterusnya..."

fuh...suspen tul ayat syafinaz mlm tadi.

Originally posted by bintang^hati at 15-6-2006 11:50 AM

itulah...aku pun terkejut jugak. dan itu jugak buat aku cuak sgt sgt. masa keputusan nak diumumkan, semua org diam je. aku rasa juri pun pening nak buat pilihan. bile syafinaz ckp :

" ...

ada amik gamba event tu tak semalam??? kalau ada paste la kat sini...:tq:

Originally posted by burung_pungguk at 15-6-2006 11:54 AM

ada amik gamba event tu tak semalam??? kalau ada paste la kat sini...:tq:

ada. pu3 yg ambikkan pakai camera aku. nanti, aku upload kan...

Follow Us
sakit jantung aku tau
apa2 pun..tahniah dayang
nanti 21 july baru mula utk buang sorang2..

PU3 @ BH,
cite la sikit situasi semalam...mcmana persembahan Dyg, lagu apa dyg nyanyi??? bla bla bla...

dayang nyanyi lagu one last cry
pd aku la kan
memula rasa boring yg amat
sbb tgk org masuk pertandingan kan
bila turn dayang..dia nya feel tu lain
bukan sbb kite minat dia sahaja
tp tgk mcm tgk dia buat show..lain situasi dia..
dan yg penting dia sempat posing bila dia nmpk aku nk ambik gmbr dia..

same gak ngan aku. tengok dyg nyanyi, mcm tgk show dia. tapi...cuak gak nak tunggu dyg habis nyanyi.

Chin tu bagus beno ke? Aku tak ingat sgt ler persembahan dier masa minggu lepas....

Mcm mana dia org pilih Dyg ngan chin ek? pakai vote atau saja pasang2 kan...?

Aku baca Ayat Syafinaz tu pun suspen..nikan plak kalau aku ada tengok masa tu...mau meremang bulu roma..

ada sesape upload dlm utube tak?

NST- 15th June 2006

SHAH ALAM: Popular singer from Sarawak, Dayang Nurfaizah Awang Dowty, 25, was among the 10 short-listed contestants of reality show One in A Million following the knockout round yesterday.

In a recorded telecast held at Sri Pentas, Plaza Sentral, Shah Alam, Dayang Nurfaizah and nine others were picked by judges Paul Moss and Syafinaz Selamat from 20 short-listed contestants.

The others were Norshammene Arzeyana Shamsuddin, 21, Anny Johanna Mohamad Shariff, 26, Farah Asyikin Zulkifli, 27, Noor Hasliah Abu Hasan, 28, Muhammad Alif Mohamad Satar, 16, Shameen Shah Halim Shah, 16, Ahmad Faizal Mohd Tahil, 28, Mohd Lokman Aslam Abdul Mutalib, 19, and Alif Azfar Ishak, 21.

On July 7, Syafinaz and Moss will choose one of the 10 who were not selected yesterday for another shot at a spot in the top 12. The 12th contestant will be voted back in on that day via SMS votes.

In the following weeks, until Sept 22, one or two contestants will be eliminated in every show based on SMS votes until the final contestant wins and walks away with RM1 million.

One in a Million is 8TV抯 home-made reality television show and is seen as filling the shoes of hit show Malaysian Idol, which is taking a break this year due to the World Cup season.

ff:...sapa ada mp3 lagu ONE LAST CRY tu???  bleh anta kat PM aku...???

nak dgr gak lagu tu...

Originally posted by Munc at 15-6-2006 04:17 PM
Chin tu bagus beno ke? Aku tak ingat sgt ler persembahan dier masa minggu lepas....

Mcm mana dia org pilih Dyg ngan chin ek? pakai vote atau saja pasang2 kan...?

Aku baca Ayat Syafinaz tu pu ...

chin ni, yg aku ingat masa first2 audition dulu, dia nyanyi dengan gitar. pastu dekat bahu dia, ada dia lekat patung doraemon. muka dia cute je. bile dia nyanyi dia confident betul. ramai yg ramalkan dia saingan yg paling kuat utk dayang.

macam mana pemilihan tu?? aku pun x pasti. kalau x silap aku dgr smlm, peserta yg pilih sndiri. diorang nak lawan dgn sapa. kalau silap, maaflah yek. nanti aku try risik2 ngan org lain pasal ni.

kalau ko ada kat alam sentral mlm tadi, memang ko pun akan rasa cuak skali. tapi...bile dia umumkan dayang layak ke peringkat seterusnya, menjeritlah aku sekuat hati. dah x kira org sekeliling.

aku x de bawak video cam malam tadi. so...kita tunggu dia kuar kat 8TV dalm bulan 7 ni.

[ Last edited by  bintang^hati at 15-6-2006 05:57 PM ]

Originally posted by burung_pungguk at 15-6-2006 05:05 PM
ff:...sapa ada mp3 lagu ONE LAST CRY tu???  bleh anta kat PM aku...???

nak dgr gak lagu tu...

aku x de ar BP. lagu tu aku dgr, x delah best sgt. tapi...dyg pernah nyanyi kat Planet dulu.

special pose daripada dayang utk pu3. :pompom::clap:

[ Last edited by  bintang^hati at 15-6-2006 05:59 PM ]

mujur tk sempat snap muka dia yg buat mata juling..ahahaha
klu tk sure gempak
ahahahah

Originally posted by puteri-jelmaan at 15-6-2006 10:48 PM
mujur tk sempat snap muka dia yg buat mata juling..ahahaha
klu tk sure gempak
ahahahah

ah2 seh... den die buat juling 2 org lain nampak ke? die buat juling 2 atas stage? ish! cute nye! bleh dpt imagine gue si!

org lain sibuk nk ambik gmbr dgn peserta lain..aku je yg sibuk nk snap gmbr dia..

Originally posted by puteri-jelmaan at 16-6-2006 01:24 PM
org lain sibuk nk ambik gmbr dgn peserta lain..aku je yg sibuk nk snap gmbr dia..

hehehehhe..

itu ar..tetiba je ko dah hilang. tgk2 dah ada kat atas stage duk ambik gmbr dyg. :lol