CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: yays

ALL ABOUT: miscarriage, abortion, DnC

fifi g hospital ari tu..punya la berdebar2 tahap jantung nk kluar ni..then scan..doc kata nmpak baby about 9week++..mggu lps scan 7week mggu ni 9week plak..doc kata dia xdpt kesan hearbeat baby..mggu dpn kena g scan lg smpai la dia sahkan jantung baby tu..
         risau la idx..klau g scan next week n baby still 9week..mmg masalah la kan..

Reply 906# fifi84

xpe, InsyaALLAH semua okdoa byk2
mcm saya pun baru 3 mggu keguguran..
2 kali scan xnmpk heartbeat
last2 bleeding..
mmg dh xde rezeki saya.
arap2 yg ke3 ni cepat ckit lekat.huhuhu
kalu x due bln 7 ni.:cry:
sama2 la berdoa agar smunya selamat

ntah la..tiba2 ari ni bleeding plak..xla byk sgt pon tp mmg risau la..tp xsakit perut...xtau la msh ade rezeki sy lg ke x..
awk ari tu bleeding byk ke? buat dnc?? brp mggu dh masa tu?
esk sy ade temujanji ngan doc..klu xnmpak jgk heartbeat..xtau la..xdpt nk bayangkan..dh la esk hubby xdpt nk temankan..
kdg2 rasa pasrah jer..agaknya ni mmg bkn rezeki sy lg..

Reply 908# fifi84

Saya start bleeding ari jumaat(31/12/2010) hingga ari isnin(3/1/2011), tp ckit2 jer. mlm isnin tu bleeding byk mcm tumpah darah beserta rasa sakit pinggang, dh mcm org nak bersalin. Masatu dh 12mggu.tp, time scan baru dlm 8-9mggu. so berserah jelah..mmg dh rasa xde rezeki.Selasa wat d&c..Yg penting kta berserah dan bertawakal kepadaNYA, agar ada rezeki yg lebih baik lg. Setiap yg berlaku ada hikmahNya

Bykkan bersabar yek

Reply 909# idx
        pg td g jmpa doc n scan skali lg..kali ni sy terkejut sgt2..doc kata rahim sy kosong..mcm x pregnant..doc sndiri pn terkejut sbb scan mggu lps 9week..doc tnya klau2 ade kluar ketulan ke..mmg xde la..tp bleeding makin byk pg ni..then doc kata..kemungkinan baby duduk kt bwh sgt n tggu masa je nk kluar, kes gitu mmg xdpt kesan ngan scan..        doc bg cadangan..klau xpuas ati..sy bleh g jmpa ngan doc lain tuk scan lg..sy pn xtau la..mgkin btl baby ni dh nk kluar, bkn rezeki sy lg kan?..Ya Allah terasa sgt berat dugaan ni..rasa sedih, kecewa n air mata mcm murah sgt kluar..cmner awk hadapi dulu?? mesti awk seorg yg sgt tabah kan?

Reply 910# fifi84

Tulah, mmg terasa sedih gak, bla baby dlm kandungan dh xde (gugur). tp, dh think positif, bkn rezeki saya la kali ni.
lg pun anak sulong 4thn, anak 2nd 3 thn, tgh lasak2 lg..jd maybe blom sampai masanya utk saya terima baby lg.walaupun teringin sgt2..
Sayu jer bla tgk org pregnant. kalu ada rezeki aritu bln 7, dpt lg sorg baby.. tu pkir mesti ada hikmahnya saya keguguran aritu..
Xpe yg penting kta sama2 berdoa agar dapat baby cepat2.AMINN..
ALLAH sentiasa mendengar doa hambaNYA..
Semoga awk tabah menghadapinya, sentiasa la berperasaan tenang dan eppy, kalu stress bahay utk kandungan atau nak ngandung nnt..bebawa bersabar yek

Follow Us
Reply 910# fifi84

sedihnya fifi, i feel u dear

ermm..sy pn xtau status sy skrg ni..dh gugur atau blm..tiba2 bleeding pn dh stop..2 ari je bleeding. rasa pelik jgk..klau baby ni nk kluar..dh tentu bleeding makin byk n terus kluar ketulan..

mmg sayu tgk org lain pregnant ok jer, xde masalah ape pun..dh la 2org kak ipar pn tgh pregnant skrg..yg sorg tu due bln 3 ni, sorg lg plk bln 7..n klau baby sy menjadi..patutnya due 1hb 8 ni..kwn2 masa 1 sekolah dulu pn 2org yg due lbh kurg sy..so bayangkan lah perasaan ni bila org lain bwk ank..kita bwk kesedihan jer..

InsyaAllah sy masih kuat utk hadapi semua ni..cuma kdg2 tu mmg xbleh lari la dari rasa sedih ni..lg2 tgk org pregnant n baby comel2 tu..

to anarina..awk pn baru lg kawen..insyaAllah ade rezeki awk nnti..sama2 kita doakan ok..

salam semua

me kagum dgn ketabahan semua ibu & berharap Allah akan permudahkan rezeki pd semua
me skg dah 2 bulan, tapi asyik sakit di bhgn perut & belah kiri pinggang.me risau sgt sbb previos history, me asyik bleeding & ade contraction.kali ni me penah skali nampak ade stain & sekali bleeding sikit.tapi takgi hospital pun masa tu.

skang ni me dok rasa badan tak sihat, macam demam.bila sejuk, rasa cam beku.selera makan pun tade, tetiba rasa loya blk.anak sulung baru 1 setahun 7 bulan dan masih breastfeed. my mom kata bahaya sbb bila bf, rahim jadi mengecut, sebab tu me sakit.

semlm & hari ni rasa semacam je badan ni
adekah saya perlu tunggu ade bleeding baru gi klinik
atau terus ke klinik utk scan baby utk tgk heartbeat bb?

Reply 915# cmf_comei

alhamdulillah..murah rezeki awk..sy rasa awk patut cpt2 g hospital..jgn tggu nk ade bleeding byk2 baru nk pegi..maybe patut rehat kt wad ke..ye la rehat kt umah ngan wad ni lain..klau kt umah kita still buat keje2 umah kan..ank pn tgh lasak..
mcm sy plk..doc scan kata kosong n mintak sy g scan lg mggu dpnnya..scan skali lg tetap kosong jgk..doc kata dh kluar sepenuhnya n xperlu d&c..sy ckp kt doc tu xde pn kluar ape2 melainkan bleeding skit jer..doc kata maybe sy xperasan benda tu kluar..mmg xlogik la klu sy xperasan tp sbb malas nk bertekak ngan doc tu sy pn iyakan sj..

skrg pn sy mcm ragu2..bleeding dh berhenti terus..ketulan ke..sarung ke..semua pn xkluar. btl ke yg doc ckp benda tu dh kluar sepenuhnya? klau msh ade yg tertinggal cmner? xbahaya ke nnti?

Reply 916# fifi84

fifi,apakata gi jumpa doc lain, minta 2nd opinion?
setau saya, bahaya klu tak kuar btol2
boleh jadi toxic dlm bdn

saya dah gi hosp utk check
doc kata kena UTI teruk
syukur nampak heartbeat baby gerak
doakan saya & baby selamat

Reply  cmf_comei

alhamdulillah..murah rezeki awk..sy rasa awk patut cpt2 g hospital..jgn tg ...
fifi84 Post at 6-2-2011 18:37

fifi,jgn sedih ye...insyaallah ade rezeki awak dik...akak ni lg sedih sbb anak yg dah ade dlm tgn,dlm pelukan selama setahun lebih tiba2 je pergi..saat kita tgh rapat sgt dgn dia... what can i do??air mata dah kering menangis..tp akak redha..relakan pemergian dia dgn tenang sbb itu yg terbaik utk dia dan terbaik utk kami sekeluarga.Alhamdulillah Allah cpt bg rezeki kat akak.now akak preggy 7 weeks..

Reply 918# 800214

alhamdulillah...murah rezeki akak..insyaAllah selamat semua..seronok bercerita kt sini sbb semua org pn pengalaman lebih kurang jd kita lebih memahami masing2..mula2 sy tau baby ade masalah ari tu..sy sgt kecewa..xhenti berdoa harap sgt baby ni safe..tp bila baca pengalaman2 kt sini..sy mula sedar..bila kita bleeding tu bermakna something wrong dengan baby tu..mungkin ade hikmahnya yg tersendiri yg kita xtau..

dulu sblm pregnant..sy cuba jgk mcm2 ubat..lps tu sy stop..ingtkan dh mmg xde rezeki nk dpt ank..kesian kt hubby yg nk ank sgt2..smpaikan pernah terfikir nk ambik ank angkat tp hubby ckp biar dulu..pastu stop ubat n just tenang..masa tu dh xpk lg psl baby ke hapa..mgkin sbb sblm ni stress sgt2 jd bila tiap kali nk buat projek mega pun mesti pk nk buat ank smpai kita terlalu berhati2..tp bila dh tenang n enjoy mmg xsgka la plk blh pregnant..

puas berdoa agar d beri rezeki ank smpai rasa dh putus asa..kita xtau padahal Allah dh tetapkan doa kita yg ke 1000 baru dia nk makbulkan, kita plk baru berdoa 999 dan kita dh berhenti berdoa..jd kita kena teruskan berdoa sbb kita xtau doa kita yg ke berapa baru dimakbulkan..

sy pn berharap sgt lps ni dpt pregnant cpt2..xsbr nk dpt baby..

Reply  cmf_comei

alhamdulillah..murah rezeki awk..sy rasa awk patut cpt2 g hospital..jgn tg ...
fifi84 Post at 6-2-2011 18:37

kes saya lebih kurang awak..kalo lepas dnc period dtg mcm biasa maknanya sisa2 semua dh dikeluarkan dgn darah nifas tu..

Reply 920# Que_9

awk ari tu brp lama darah kluar lps d&c? then brp lama plk nk dtg period balik?

Reply  Que_9

awk ari tu brp lama darah kluar lps d&c? then brp lama plk nk dtg period balik?
fifi84 Post at 10-2-2011 13:10

16/11 : start bleeding --> 1week++ bleeding --> then Dnc --> 2weeks++ bleeding after dnc.

stop bleeding, lepas 3 hari period datang mcm biasa. exactly sebulan selepas first day bleeding.(16/12)

skg dh 3 bulan lepas dnc, period regular balik, 28days cycle. awak mcm mana?

salam semua.. hari ini sy bleeding.. di sahkan gugur..
doc bg ubat suruh mkn je sbbnyer dah byk keluar..
masa scan ada tertinggal seurat je lg benang darah tu,,,
so doc bg ubat dulu.. minggu depan nk g checkup nk tgk semua dah gugur abis ke belum

akhirnya ambik masa 2 hari tuk habiskan bacaan... saya pun alami masalah yang serupa...ikut kiraan doc dah 9w tp bila scan melalui bawah tu baru 7w... n tiada heart beat... sedih sangat.. setelah 3 thun tunggu ingt dah boleh dapat zuriat tp ALLAH lebih sygkan baby saya ni.. doc suruh cuci tp saya suruh tunggu dulu.. 15hb nanti scan lagi... (masih berharap.. heheheh)... wlu apa pun saya akan redha dengan segala keputusan.... ngerinya bila dengar sakit nk gugurkan tu...  harap2 xada la jadi apa2 time tu....

akhirnya ambik masa 2 hari tuk habiskan bacaan... saya pun alami masalah yang serupa...ikut kiraan d ...
noralina Post at 9-3-2011 18:46

kes awk ni mcm sy laa.. xper nor.. sabar.. sy aritu sampai pegi darulsyifa mintak air.. tp ustaz tu siap2 nasihat2 kt sy..elok je suami sy mlm tu pegang perut sy.. ckp dia redha kalo baby ni kuar.. pg tu sy bleeding.. masa sy mandi dgn air ustaz tu pun sy redha kalo anak sy kuar seandainyer xde jodoh diantara kami...
alhamdulillah otw ke hosp baby kuar.. tp sy sikit pun xsakit..
kami xmenangis.. mmg la sedih.. tp hubby suruh sy istigfar n zikir byk2..
sy menangis bila hubby ckp anak kita dah tunggu kita kt syurga.. terus sy meraung!!!!!!!!!!!!!!!! (sekejap je la)

salam semua..
chemical pregnancy tu ape eh?