CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: M5

Aurat Wanita

Originally posted by M5 at 13-7-2006 02:43 PM

Salam Sejahtera ibnur,

Proses menentukan yg mana betul dan yang mana tidak, ditunjukkan kepada manusia melalui penerangan2 didlm Al Qur'an.

Saya masih menunggu jawapan saudara ibnur kepad ...

aurat..emmm..nak tanya sikit pada yg bijak pandai kat sin terutama sekali m5,aurat tu ada berapa jenis? i..kalau sorang bertelanjang bulat dalam sebuah bilik yg bertutup rapat tanpa sorang pun yg dapat melihat tubuh badannya adakah ketika itu dia telah mendedahkan auratnya?

ketepikan dulu soal rambut tu..ini small matter punya kes ni..

Originally posted by back_hand at 13-7-2006 03:20 PM

tak yah jwb la ibnur.org yg tak kenal kalimah syahadah  pas tu nak tegakkan psl hukum alquran wat pe jwb.tgk je.dan mari kita bermain.heh.

fuh!penat tukaq2 nick nih.Layan board kat RSF lagik ...

Originally posted by kuba4 at 13-7-2006 04:52 PM

kenapa tak jumpa ke?kalu tak jumpa saya tanya sdr balik..baca baik2  dengan dengan ilmu..6666 ayat quran tu terkandung dalam apa?sifat 2 puluh itu terbentuk dengan apa?
kaji dulu sebelom jawab.. ...

Ada ke takde?  Senang punya soalan pun nak kena kaitkan dgn no 6666, sifat 20, etc.  Typical mullah style, benda simple tapi saja nak kasi nampak susah.  Lagi abstract lagi bagus, susah org nak pertikaikan.  Kalu simple nanti, susah nak cari makan.

Kalau ada, bawakanlah kemari.  Apa yg susah sangat.  Kalau akal anda lemah untuk berfikir, Cut and paste pun takpe.

Originally posted by M5 at 13-7-2006 05:55 PM

Ada ke takde?  Senang punya soalan pun nak kena kaitkan dgn no 6666, sifat 20, etc.  Typical mullah style, benda simple tapi saja nak kasi nampak susah.  Lagi abstract lagi bagus, susah org nak ...

aku suruh kaji taknak,abis tu bila nak pandai..
baiklah ini dia jawapan aku...ADA..ko dok sebut hari2,ko nak dimana letaknya ?tapi jangan pening kepala..
dua kalimah syahadah letaknya didalam "BISMILLAHHIRRAHMANNIRRAHIM"..
terkejut tak?tak percaya?baiklah cuba ko tafsir kan dengan LAMZI HADITH..pe kebendanya tu?itu pasal aku cakap..mesti ko pening dari mana datangnya lamzi hadith ni..itu perlunya TAHU atau ILMU..aku suruh ko kaji dimana terkandungnya 6666 ayat quran ko taknak,degil..
baiklah aku bagi ko peluang sekali lagi utk mengkaji..baca baik2..
6666 ayatquran terkandung dalam qulhuallah,qulhuallah pula terkandung dalam al fatihah,alfatihah pula terkandung dalam LAILAHAILLAH..Tapi dimana pula letaknya kalimah LAILAHAILLAH?cuba kamu cari dalam tubuh badan kamu tu ada ke idak..
seperkara lagi..jeng.jeng..jeng..6666 ayat tu juga adalah salah satu aurat,tapi jangan risau kulit kita sudah menutupinya..

p/s:ko cari dulu..sari dua ni aku gi outstation..balik nanti kita berbincang lagi..

[ Last edited by  kuba4 at 13-7-2006 07:20 PM ]

Lupa satu perkara lagii...
ko tau tak mengucap utk nabi ALLAH ADAM pon ada tau..hee..hee..hee..sah ada yg terkejut ni..
kena ngucap jugak utk moyang kita tu ooiii walaupon sekali dalam seumur hidup..kang nanti tak bertemu kita dengannya dalam syurga besokkk...tu pon kalau masuk syurga lee...byee..

Originally posted by back_hand at 13-7-2006 03:20 PM

tak yah jwb la ibnur.org yg tak kenal kalimah syahadah  pas tu nak tegakkan psl hukum alquran wat pe jwb.tgk je.dan mari kita bermain.heh.

fuh!penat tukaq2 nick nih.Layan board kat RSF lagik ...

kalau nak jawab senang jer...  suruh dia baca bab aurat dalam kitab mazhab shafie.  itu ler yang aku ikut.

sekarang ni soalan mudah yang M5 takut nak jawab, walaupun berjela-jela dia bagi hujah...  

Bolehkah M5 sembahyang pakai spenda sahaja?

Follow Us
Originally posted by ibnur at 13-7-2006 02:10 PM

nampak sangat Golongan Anti Hadith tak ada commitment, cuma berani hujah akai tapi takut nak komit.  ulamak-ulamak semua berani-berani komit.

tapi ini GAH berani lawan ulamak tapi takut mau  ...

Nak kata GAH pun susah jugak.Dia ni macam musang berbulu ayam.Kalau kita tengok dr thread2 dan post2 dia ada jugak yg bercanggah dgn GAH,malah lebih advance lagi.Contohnya dia halalkan babi,silolipop tu pulak kata haram jugak.Dia pertikaikan poligami tp takde pula geng2 GAH yg menyokong.

Pendekata dia bangkang kebanyakan hukum2 yg asas dalam Islam dan juga segala ruang yg ada yg boleh diputarbelitkan spt darihal solat,aurat,khatan dan banyak lagi kalau dibiarkan, termasuklah syahadah yg paling basic.Jadi tak hairanlah kalau semakin ramai yg mengesyaki dia ni bukan Islam yg cuma nak mempermain2kan Islam supaya timbul perasaan ragu2 terhadap hukum hakam dan Islam itu sendiri.

Wallahu a'lam.

Rate

1

Originally posted by rempo at 13-7-2006 10:53 PM

Nak kata GAH pun susah jugak.Dia ni macam musang berbulu ayam.Kalau kita tengok dr thread2 dan post2 dia ada jugak yg bercanggah dgn GAH,malah lebih advance lagi.Contohnya dia halalkan babi,sil ...

:hmm:  ....   ada lojik juga cakap awak tu.  makin ramai yang dah cakap macam ni....   

saya bagi peluang M5 membela dirinya dahulu, sebelum tindakan selanjutnya.

edit utk bagi highlight sikit ....

[ Last edited by  ibnur at 13-7-2006 11:08 PM ]

Originally posted by kuba4 at 13-7-2006 07:17 PM

baiklah ini dia jawapan aku...ADA..ko dok sebut hari2,ko nak dimana letaknya ?tapi jangan pening kepala..
dua kalimah syahadah letaknya didalam & ...

Yang tersurat dlm Quran tu pun dia dah pening kepala dan cuba pula memeningkan orglain,inikan pulak yg tersirat.Akal dia tak sampai lagi ke situ.Dia ingat ilmu dia dah tinggi,akal dia dah hebat,rupanya ilmu Allah itu infiniti,guna akal saja takkan tercapai.Kalau akal sejengkal,lagilah terpinga2.Allah saja yg maha hebat lagi maha mengetahui.
:nerd:

Rate

1

Originally posted by kuba4 at 13-7-2006 07:17 PM

dua kalimah syahadah letaknya didalam & ...

After our hard days at work, bagus juga anda keluarkan lawak2 sebegini.  Kat mana anda jumpa komedi yg sebegini eh?  Baca dalam majalah nyamuk ke ape?  Atau berguru dengan tukang jual ubat di chow kit?

Originally posted by ibnur at 13-7-2006 10:22 PM

kalau nak jawab senang jer...  suruh dia baca bab aurat dalam kitab mazhab shafie.  itu ler yang aku ikut.

sekarang ni soalan mudah yang M5 takut nak jawab, walaupun berjela-jela dia bagi  ...

Saya dah permudahkan apa yg saudara ibnur perlu jawab.  Tak kan nak berdalih2 lagi kot?  Kitab mazhab Shafie?  Tuhan ada turunkan kitab baru ke?

Originally posted by rempo at 13-7-2006 10:53 PM

Nak kata GAH pun susah jugak.Dia ni macam musang berbulu ayam.Kalau kita tengok dr thread2 dan post2 dia ada jugak yg bercanggah dgn GAH,malah lebih advance lagi.Contohnya dia halalkan babi,sil ...

Boleh dak berhenti dari lawak jenaka sekejap.  Ada soalan yg masih anda tak jawab.  Jawab dulu kemudian sambung balik lawak jenaka anda tu.

Originally posted by ibnur at 13-7-2006 11:01 PM

:hmm:  ....   ada lojik juga cakap awak tu.  makin ramai yang dah cakap macam ni....   

saya bagi peluang M5 membela dirinya dahulu, sebelum tindakan selanjutnya.

edit utk bagi hi ...

Tindakan?  Apa tindakan?  :hmm:

Saya bagi peluang ibnur jawab soalan pasal aurat dengan merujuk Kitab Al Qur'an, dia kata mari rujuk kitab mazhab shafie.  Apa ni?  Saya tak kenal pun siapa Shafei tu, harap ma'af.

Masih menunggu penjelasan/tindakan anda :hmm:

Originally posted by M5 at 13-7-2006 11:30 PM

Saya dah permudahkan apa yg saudara ibnur perlu jawab.  Tak kan nak berdalih2 lagi kot?  Kitab mazhab Shafie?  Tuhan ada turunkan kitab baru ke?

huh?

awak yang buka thread ni kan, siap dgn hujah-hujah kata cukup setakat tutup anu dan anu, bila kena tanya poning kepala pulak nak jawab.  pastu cipta soalan supaya orang jawab macam yg awak nak.  kalau macam tu buat apa saya jawab.  jawab saja soalan saya dan jawab macamana yang awak nak.  ada dua pilihan sahaja...  boleh dan tidak boleh.

bolehkah M5 sembahyang pakai seluar boxer atau spenda tutup 2 juzuk M5 itu sahaja?

Originally posted by M5 at 13-7-2006 11:37 PM

Saya bagi peluang ibnur jawab soalan pasal aurat dengan merujuk Kitab Al Qur'an, dia kata mari rujuk kitab mazhab shafie.  Apa ni?  Saya tak kenal pun siapa S ...

saya tak suruh awak ikut shafie.

Originally posted by ibnur at 13-7-2006 11:41 PM

saya tak suruh awak ikut shafie.

Then, jawab le hujah saya yg berlandaskan ayat2 al Qur'an.  Susah sangat ke?

Originally posted by M5 at 13-7-2006 11:37 PM

Saya bagi peluang ibnur jawab soalan pasal aurat dengan merujuk Kitab Al Qur'an, dia kata mari rujuk kitab mazhab shafie.  Apa ni?  Saya tak kenal pun siapa S ...

jangan takut tindakan apa.  kalau awak boleh bidas dakwaan rempo, back_hand dan kuba4 silakan bela diri.

Alah M5 org suruh mengucap tu,mengucap ajelah,jgn nak pusing2 pulak,simple sgt tu,kami org2 Islam lebih selesa berbicara ttg agama kami dgn saudara seagama,klu dgn non muslim lain pula caranya.Maksudnya lain audien lain cara penyampaiannya.

Dgn bahasa yg mudah,kami tak mahu buang masa kami.Itu saja.

Originally posted by M5 at 13-7-2006 11:44 PM

Then, jawab le hujah saya yg berlandaskan ayat2 al Qur'an.  Susah sangat ke?

apa pulak nak jawab hujah-hujah awak tu.  hujah dalam post awak yang ketiga daalm page pertama

Al Qur'an menggariskan minimum standard didlm pemakaian yg menutup kemaluan lelaki/wanita.  Selebihnya anda yg dikurniakan akal sepatutnya dapat menilai jenis pakaian yg bersesuaian yg perlu dipakai.

bolehkah M5 sembahyang pakai spenda (atau bagi kesian pakai seluar boxer) sahaja?

jawab jer ya atau tidak....  tak payah nak hujah-hujah...    bukan ada orang minat pun dengan hujah-hujah tu.

Originally posted by rempo at 13-7-2006 11:46 PM
Alah M5 org suruh mengucap tu,mengucap ajelah,jgn nak pusing2 pulak,simple sgt tu,kami org2 Islam lebih selesa berbicara ttg agama kami dgn saudara seagama,klu dgn non muslim lain pula caranya.Maksudnya lain audien lain cara penyampaiannya.

Dgn bahasa yg mudah,kami tak mahu buang masa kami.Itu saja.

sila reply kepada yang ini tuan M5.  kemudian persoalan hujah-hujah awak kita boleh selesaikan.