CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: mrskojek

ALL ABOUT PAMERAN HANTU/MISTIK DI MUZIUM SHAH ALAM

Originally posted by Ucu at 8-9-2006 11:49 AM

So mmg confirmkan dia cancel tuk hidup2kan jenglot2 yg di pamerkan?
Bila dah cancel tu so tak taulah sapa yg bercakap benar, tuan punya
jenglot atau Uncle Seekers. Masa keluar paper kata di ...

Memang confirm nak hidupkan jenglot & hantu2 yang lain kat pameran di Muzium tu di batalkan lepas dapat tentangan dari alim ulamak. Bagi aku Uncle Seekers tu ada agenda tersendiri bila dia buat macam tu kat pameran hantu tu.

Originally posted by pee3 at 8-9-2006 12:05 PM

Memang confirm nak hidupkan jenglot & hantu2 yang lain kat pameran di Muzium tu di batalkan lepas dapat tentangan dari alim ulamak. Bagi aku Uncle Seekers tu ada agenda tersendiri bila di ...

uncle seekers??? hehehehe meymang dia tu giler glamor
kononnya dia teror....
tapi hakikatnya dia tu kaki kincing jugak!!!
kaki klentong!! tak caya tanyer anggota entiti malaysia
bebudak entiti kena kincing ngan uncle!
uncle ni seblom seekers adalah anggota entiti
bila udah klentong ngan bebudak entiti
dia pon buat grop baru!!
bebudak entiti tak dapat saman uncle sebab tadek asas nak saman uncle
dengau kater uncle dah cilok duit entiti lebey kureng RM100 ribu
hasil dari jualan buku entiti ..... maka dari itu siasat la sapa uncle ni!!hantu jelmaan atau jembalang jelmaan!!

Originally posted by BENTARA at 8-9-2006 02:55 PM

uncle seekers??? hehehehe meymang dia tu giler glamor
kononnya dia teror....
tapi hakikatnya dia tu kaki kincing jugak!!!
kaki klentong!! tak caya tanyer anggota entiti malaysia
bebudak e ...

Aku ada baca gak pasal konfrontasi dia & kumpulan entiti. Dia ada kata rantai yang sorang anggota entiti pakai tu sebenarnya di pasang tali utk di tarik dari belakang & bukannya kerja makhluk halus. Dan macam2 lagilah dia kata pada kumpulan entiti. Aku pun tak tahu yang mana satu yang kata benar. Wallahualam. Tapi yang nyata nampak true colour uncle seekers ni pasal kes dia dengan pihak penganjur & owner artifak2 di  pameran hantu kat Muzium Shah Alam.

aku bengang kt uncle tu sjak dia berkurang ajaq ngn dato'fdzilah

baik wat umah hant kalau gitu.. baru la berbaloi aku rase ...

ff: setakjat ni aku masuk umah hantu .. lompernah jerit lagi .. ade x umah hantu yg boleh sampai aku takut.. sikit pon jadi laa..
mcm mana la aku nak takut ... da kalau org pakai topeng lepas tu dia yg jerit lebih2... nak settle kan kakak sedara aku lagi siap tarik2 rambut aku n mencarut.. adehhh lagi seram aku gan kakak sedara aku dari hantu kat umah hantu tu....

seekers atau uncle ni penipu je.....mana ada tunjuk ade nampak hantu ke apa....tak macam kat indon sana real real tunjuk....kalau nak tahu seekers ni lah hantu sebenarnya ..mempergunakan perermpuan cantik utk jual rancangan kat tv lepas tu pandai pulak komen pasal org lain...hampeh

Follow Us
Originally posted by bujang06 at 9-9-2006 06:09 PM
seekers atau uncle ni penipu je.....mana ada tunjuk ade nampak hantu ke apa....tak macam kat indon sana real real tunjuk....kalau nak tahu seekers ni lah hantu sebenarnya ..mempergunakan perermpuan ...

maksud ko entiti terbitan indonesia tu ko kate betul...
aiyoo.. x betul jugak la weyy..
entiti2 yg dibuka oleh aqil.. ko cuba bace nun...

redsano This user has been deleted
kat sekolah aku popular betul ngan Entiti sampai kalau masuk bilik komputer cikgu sendiri ajak tengok entiti

fins This user has been deleted
mintak maaf banyak2, takdek maksud nak menyinggung atau memalukan atau apa sajalah.. kalau nak marah pun marah lah.. tapi fins ader pandangan tersendiri tentang penggunaan kayu kokka..
pls jangan disalah ertikan tentang penggunaannya.. jgn kerana kayu kita percaya hantu, iblis dan sebagainya boleh lari. fins pernah berdepan dgn org yang meracau histeria tapi membetulkan bacaan yasin org2 disekelilingnya apatah lagi dgn kayu tuh..

kayu kokka adalah sejenis kayu yang digunakan nabi musa untuk dijadikan tongkat. dan Allah memberi mukjizatnyer melalui tongkat tersebut. untuk kita manusia biasa nih, kayu tetap kayu. tiada yang kayu melainkan kayu.. pada awalnya, kayu yang dikatakan mempunyai "power" adalah kayu dari tongkat itu sendiri.. bukan dari  bukan kerana kayu tuh kita dilindungi..

maaf ye.. ampun.. saya budak baru blajar..