CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 12947|Reply: 183

DAYANG BORING!!!! ----> SEDIKIT RINTIHAN UTK DIKONGSI BERSAMA

Close [Copy link]
HI GUYS..

SUME ORG CKP PSL OIAM SBB BUAT MASA INI, INILAH PENCAPAIAN TERBAIK DAYANG

SETELAH TERKELUAR DRP MUZIK-MUZIK (andai ku tahu) AKU ASYIK TERINGATKAN KATA-KATA PAUL MOSS DLM SALAH SATAU AUDITION OIAM....."she has her own class but still boring"

MULA-MULA AKU PIKIR "boring" tu hanya pada audition dayang pada hari tu, ttp PAUL MOSS sebenarnya bermaksudkan keseluruhan career dayang. RASENYE I ALSO THOUGHT SAME AS PAUL AT THIS MOMENT LA.

DAYANG BAGUS!  VOKAL BAGUS!, PERSEMBAHAN BAGUS!, ATTITUDE BAGUS!, BUT dayang makin lama makin MEMBOSANKAN!...I DONT KNOW WHY?.

AKU NI fan dayang sejak dulu lg...TAPI AKU X BLEY NAK TIPU myself la. AKU KLU BLEY NK TENGOK DAYANG NI SETIAP KALI perform BOLEH MEMBUATKAN diri AKU TAK BERGANJAK...bermaksud WOW! Excellent! good performance!.

Yang terbaru....masa pencalonan LAGU ANDAI KU TAHU. DAYANG NYANYI LIVE X SEDAP. aku pikir elok dayang nyanyi MIMING AJE walaupun miming tu bukan class dayang. mungkin dayang masa tu penat.

SEKARANG NI AKU X KAN MELEPASKAN RANCANAGAN OIAM......aku nak tengok dayang ni boleh x melakukan kejutan utk aku exspecially her fans. DLM pada masa yg sama, aku x nak tengok dayang perform x bagus sampai aku bley tutup tv atau balik dari tengok dia perform...but I STILL DAYANG'S FAN......

rintihan ni bukan nak buruk2 kan dayang, tapi cuma nak dayang jadi LEBIH BAGUS!

Boring ke?

Bg aku...dyg tak boring langsung..aku suka sore Dyg....Suke attitude yg dia masukkan dlm setiap lagu yg dia bawa....

Kalau OIAM...bg aku artis yg dia org dok sokong tu si Suki tu lagi boring...ntah apasal ntah dia org sokong dia pun aku masih tercari-cari jwpan nya..bagus sgt ke dia? Hebat ke vocal dier...bg aku vocal dier average ajer. Kalau Dyg tak masuk pun bg aku Suki masih average singer & sore dier tak ader berbeza ngan penyanyi yg ada sekrg...mungkin dier ada ruper sikit...PM dr segi ruper paras dier mmg ader bias sikit..terus terang ckp..kalau tak, takkan ler dier gadoh ngan Jee & Roslan psl sorang minah cina dlm MI2 dulu..walhal ppn tu tak bagus langsung...

Ok kalau ko rasa bosan...boring..ko ader tak cdgan nak improve Dyg supaya tak bosan d pandangan mata ...

Yg lelain tak mo bg cdgan ke? Kita diskuss ler secara ilmiah kat sini...bukan nak gadoh2 ok.

boring tgk dayang?tk la..

aku ni pon minat dayang... bila lagu meletop dia di release, seandainya masih ada cinta.. aku terpegun tengok dia nyanyi kat APM....

pada AIM tahun ni juga, aku hadir kat World Trade Centre untuk tonton acara tersebut. bila dayang buat persebahan KASIH... aku salute permulaan lagu beliau, tapik mmg betul apa Paul Moss kata tentang Dayang... dia tak boleh connect dengan audience. Bila lepas chorus aje, audience dah mula tengok tempat lain, tunggu bila dayang nak habis.

Aku harap untuk OIAM, para juri akan lebih jujur ttg kelemahan Dayang, dah aku harap Dayang akan menang bukan sahaja fan basenya, tetapi potensinya untuk mempersembahkan sesuatu yang lebih mengkagumkan.

Originally posted by itikganas at 8-7-2006 11:52 PM
aku ni pon minat dayang... bila lagu meletop dia di release, seandainya masih ada cinta.. aku terpegun tengok dia nyanyi kat APM....

pada AIM tahun ni juga, aku hadir kat World Trade Centre untu ...

yeah man... dats righttttt....

pada aku, aku belum jumpa lagi dekat mana, tahap keboringan yg ada pada dayang. aku follow setiap show dayang. belum pernah satu pun, aku rasa boring nak dengar dayang nyanyi.

nanti, aku cuba carik dgn mana keboringan tu.

Follow Us

Reply #6 bintang^hati's post

aku rasa yg membuat aku boring adalah... kegagalan dayang untuk menyentuh hati kebayakkan audience dengan nyanyian beliau.. takde connection...

persembahan Dayang tak semuanya boring

cuma Dayang terlalu play safe

selalu nyanyi lagu yang tak menonjolkan vokal sebenar

pergerakan Dayang pun agak terbatas atas pentas

Dayang tak all out kalau perform lagu rancak

jarang dapat tengok Dayang menari bersama penari

bila lagu balada, walaupun nyanyi best gilerrrr....
tapi Dayang terlalu fokus pada nyanyian dia hingga lupa pada penonton

tapi aku tak pernah kecewa dengan nyanyian live Dayang
cuma Dayang perlu lebih let go.....all out
have fun Dayang..

warlock ni aku mcm kenal..ke dayang tk layan ko ko kata boring?

Originally posted by houdini at 9-7-2006 08:09 PM

Dayang tak ...

ah2... too control herself on stage...

Reply #9 puteri-jelmaan's post

puteri... sebagai peminat, kita harus terima kritikan... mana ada artis yang sempurna.... artis kesayangan aku JAC pon ada byk yang perlu diperbaiki..

Jap aku nak tanya,sape yang ckp boring sebenarnye.Paul moss ke zainal alam kadir??
Tak pernah pun paull moss ckp dayang boring..

Setahu aku Zainal diberi tugas untuk memberi komen tentang personality untuk setiap peserta.Die yg ckp dyg boring sbb baik sngt and takde bende yg nak diperkatakan.And when we talk about dayang punya personality,sure boring sbb tak da gosip murahan..Serious!!!Pernah ko dgr dayang putus tunang ke,couple ngan datuk M ke,pakwe dayang memancing dgn die ke,isap dadah ke..Bukan bab persembahan dia yg boring..Aku rasa Warlock yg dah salah anggap kot..

Persembahan dayang boring??kenapa la tiap tahun dayang dijemput kat Planet Hollywood saban tahun?Ramai plak yang datang...Kenapa plak setiap function besar dayang dijemput membuat persembah?Malahan persembahan lagu  "dayang sayang kamu" dipertontonkan di 2 anugerah besar iaitu anugerah era and anugerah bintang popular.Membanggakan tahun ni APM,Dayang diberi penghormatan utk menyanyikan karya Lolok bagi sagmen khas.Kenapa dayang????Pikir sendiri la..

Time Muzik-Muzik,Dayang memberikan persembahan terbaik.Tak seperti sesetengah artis yg mengambil jalan mudah dgn miming je.Penghayatan,aksi kuda(ada artis plak nak tiru stail ni,sibuk je) sudah cukup membuktikan kesungguhan dayang.

Aku dah bnyk kali sebut perkataan WOW!!! bile tgk dyg perform.Antara persembahan yg still melekat kat dlm otak aku time dyg jadi artist undangan Juara lagu bile ntah.Dia digandigkan dengan Adibah nor dlm segmen memperkenalkan Calon-calon lagu bagi tahun tersebut.Dayang begitu menyerlah menyanyikan setiap lagu yg dipertanggungjawabkan!!!kenapa dayang??

warlox,sure ko ni fan dayang?

[ Last edited by  balay at 10-7-2006 01:36 AM ]

Originally posted by itikganas at 10-7-2006 01:20 AM
puteri... sebagai peminat, kita harus terima kritikan... mana ada artis yang sempurna.... artis kesayangan aku JAC pon ada byk yang perlu diperbaiki..

:setuju:
baik Dayang, baik Jac semua ada kelemahan yang perlu diperbaiki
nobody's perfect

kita pun kalau nak fanatik biar berpada-pada...betul tak ?:bgrin:

Originally posted by itikganas at 9-7-2006 05:01 PM
aku rasa yg membuat aku boring adalah... kegagalan dayang untuk menyentuh hati kebayakkan audience dengan nyanyian beliau.. takde connection...

x de connection??? bagi aku,  ... show dyg yg aku pergi, mesti dia akan bertentang mata dan nyanyi bersama2 aku. org lain, aku x tau ar. jadi, aku x nmpk kat mana takde connection tu. (ini sekadar pendapat aku)

Dayang tak ...

aku pun teringin nak tengok dayang menari ngan penari2 time lagu2 rancak.

Originally posted by houdini at 10-7-2006 08:07 AM

:setuju:
baik Dayang, baik Jac semua ada kelemahan yang perlu diperbaiki
nobody's perfect

kita pun kalau nak fanatik biar berpada-pada...betul tak ?:bgrin:

Semua manusia tak perfect.Even imam kat masjid,lebih-lebih artis.But kalau yg salah kita kene betulkan...manusia ni ada pelbagai pendapat an..

Dayang tak ...

dayang terlupa penonton?huhu..abes,takkan dayang nak turun stage mintak penonton nyanyi sesama kot..

aku nak tgk dayang nyanyi, sebab nyanyi dayang sedap...
tapi still aku tak setuju dayang masuk OIAM....

Originally posted by bintang^hati at 10-7-2006 10:08 AM

aku pun teringin nak tengok dayang menari ngan penari2 time lagu2 rancak.

die mcm malu2 ar... nak shake2...

Originally posted by ColbyRaikkonen at 10-7-2006 01:28 PM
aku nak tgk dayang nyanyi, sebab nyanyi dayang sedap...
tapi still aku tak setuju dayang masuk OIAM....

kau tak setuju... tapi die da top 12 pun... wad 2 do... have 2 take it...