CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: morienjai

Brapa Umur Paling sesuai KaWiN.....

Originally posted by tina^^ at 14-7-2006 12:30 PM

actually benda2 tue sumer tak jadik masalah pon kalau pasangan memahami pasangannyer.

tho dah kawen dan ader baby kecit, my husband ttp akan offer diri jaga anak kat rumah dan suruh i hang ...

sama la dgn aku tina..

time aku nak keluar aku keluar, hubby faham kita pun nak peruntukkan masa kita sendiri jugak..

aku masih boleh keluar dgn kawan2 macam biasa..keluar makan2, shopping..

kalau ada gathering pun aku join..ekekeke...tak de pun masalahnya..

angkat sepanduk :setuju: atas posting tina...memang bernas :ah:

hmm....menarik pandangan korang......tak sia2 aku bkak treath ni.....dapat serba ckit pandangan org yg da kawin ni.....sebab jai lum la perfect g dari segi nafkah atau kewangan...batin tu...dah kot,he.......tp,da ada la gak nyimpan2 pulus tu.....g pun baru melangkah ke gerbang umur 20an.....;);)

ehmm aku pun rasa cam nak bg pandangan sket...aku br 24 skang nih...gf aku pun sebaya...tp aku tak abis blaja lagi...insyaAllah tahun depan abis...aku mmg dah target paling awal kawin umur 27 paling lambat plak 28...kalo boleh aku nak lagi awal pasal aku nih jenis yg hometype...kira nanti kalo dah kawin jadi familytype plak ler hehehe...cuma yg aku riso biler dah sampai umur tuh aku still tak cukup duit lg utk kawin...tp selama nih pun aku ada simpan duit sesikit pasal target aku paling lambat nak kawin umur 28...aper pun kiter sumer hanya merancang, Tuhan yg menentukan...

For the girls.. kalau bakal suami poket kembung bila2 boleh kahwin..
Kalau tidak tunggulah ekonomi stabil dulu..

aku plak..merasakan..24++..entah kenapa ntah aku merasakan 24 tuh cam just niceee jerk...tak masuk average tua..tak terlalu muda...huhuhu..tp nampak gaya cam tak dpt jer nk realize kan angan2 24 tuh..hjehehehheheheh..;)

Follow Us
Ada pro ada kon.

Kawin awal..tak matang..tak stabil...tapi dah pencen anak2 semua dah lepas belajar..tak perlu susah2 nak cari belanja mereka makan, pakai sekolah bagai...anak yg sulong kalau berjalan bersaing tak macam anak..macam adik beradik..pasal umur tak jauh.

Kawin lambat...kebiasaannya matang...stabil...tapi bila pencen..anak2 masih sekolah..ada belanja, ada modal..ok..kalau tak...garu kepala la beb..pencen pun kena cari kerja...kudrat masih kuat ok...nak2 anak2 masuk U plak..pening beb.

Tepuk dada,tanya selera...ada selera nak kawin jer,watpe,kalau pulus,belum penuh dalam poket(Bank)........;);)

25 tahun...sebab i pun kawin umur tu...dah target smpi 25taun je...alhamdulilah target tercapai...la ni dah ade anak sorg..

maz tawin umo 27...sebaya umo ngan hubby...sblm tuh kitaorng mmg x penah plan or tepikir nak tawin umo brp or bila...tetiba jer kitaorg rase seru dah smpai  so terus amik keputusan betunang & tahun berikutnyer tawin, ms tu kebetulan economy hubby kira dh ok la walaupun bukanlah dlm kategori poket kembong giler...yg sedang2 saja..heheheh

pas tawin lak baru maz rase dh jd matang skit sbb tanggungjawab dh makin betambah...sblm nih mmg maz x rase maz matang sbb cuma pk diri sndiri & family tp skrg dh kene pk psl hubb, family sndiri, family hubby & rumahtangga yg baru dibina nih..

sapi This user has been deleted
Originally posted by morienjai at 13-7-2006 10:56 AM
Brapa Umur Paling sesuai KaWiN.....???Aper Jwapan korang Sumer Ek???........

Memang lah jodoh dtg dengan tidak disangka2..tapi bagi aku umur yg paling sesuai bagi seorang wanita..kalau dia sekolah pandai tunggu sampai dia start bekerja...mungkin dlm umur 20an..tapi kalau dia sekolah tak pandai..aku rasa...bila dia dah mula bekerja tu...tak kira lah berapa umur dia..mungkin 16,17 atau lebih..dia sesuai berkahwin..tu pun kalau jodoh dia dah sampai..kalau tak sampai lagi..nak buat camne...!!!

Kalau lelaki plak..elok lah selepas sekolah kerja 5 atau 6 tahun dulu baru boleh fikir hal kawin..tolonglah ibu dan ayah dulu...kenanglah jasa2 mereka dulu..tapi kalau jodoh dah dtg awal2 lagi...dan dah cinta sama cinta...terpaksa kawin juga dari terus buat maksiat..dlm masa perkahwinan itu jgn pula lupa membantu ibu ayah dari segi kewangan...!!

HMM......KALAU DA ADA JODOH...BERBAHGIALAH DGN PASANGAN TU,NESCAYA SELAMAT RUMAHTANGGA HINGGA KE ANAK CUCU..........;);)

spidernfly This user has been deleted
hmmm i got married masa umur i 25. lepas kahwin, terus jadi housewife. at 26, i delivered my twin boys.

anakperantau This user has been deleted
nak tumpang jawab soalan.. bila umur sesuai nak kahwin... ok ni pandangan teman

- terpulang kat individu tu sendiri.. tapi perkara berikut boleh dijadikan panduan:-

1) adakah kita nak menanggung ahli keluarga? dan bagaimana tanggungan kita tu lepas berkahwin..?
2) adakah mak ayah kita restu kalau kita kahwin awal sangat misalnya belum habis belajar?
3) adakah kita nak menyusahkan mak ayah (bagi mak ayah yang tak mampu) .. ada kawan teman ni nak kahwin sangat mak ayah tak ada duit hidup susah pun nak susahkan mak ayah juga sebab dia masih belajar..
4) adakah pasangan kita tu sesuai untuk kita dari segi umur, status kewangan dsb.
5) adakah kita rasa perlu menyelesaikan satu-satu tugas sebelum berkahwin...

itu antara yang boleh ditanya pada diri sendiri.. setiap orang lain2 jawapannya.. jadi setiap orang pun sudah tentu berkahwin pada umur yang berbeza... teman kahwin lambat.. bukan sebab apa, antaranya jodoh yang teman tunggu memang lambat.. pernah berkawan dgn lelaki tapi semua separuh jalan.. antara sebab - lelaki tu suami orang, lelaki tu kaki kelab.. so bila dah tahu teman tinggal.. jadi teman tak kisah kahwin lambat sikit asal dapat yang sesuai dengan ciri yang kita nak..  

so kawan2 tepuk dada tanya selera...

HMM,BGUS GAK PANDANGAN KORANG,THANKS......::::::

Originally posted by mazzam1711 at 15-7-2006 04:05 PM
maz tawin umo 27...sebaya umo ngan hubby...sblm tuh kitaorng mmg x penah plan or tepikir nak tawin umo brp or bila...tetiba jer kitaorg rase seru dah smpai  so terus amik keputusan betunang & t ...

Helang pun sama gaks kawen umor 27 and sebaya ngan hubby...
Masa kat Uni dulu selalu berangan nak kawen umor 27 years sebab pikir
dah 3 tahun keje lepas grad mesti dah agak stable sket... Tapi bila dah keje rasa
masih tak puas nak kumpul duit and tengah gila keje ( auditor lah katakan... bz memanjang jek )
So, rasa cam nak delay jek kawen.. Nasib baik time tu hubby ( masa still tunang ) brainwash Helang
kata kalo kawen lambat nanti dia kata kita dah tua anak-anak still kecik lagi?? Nak tunggu kita
betul2 ready memang sampai bila-bila pun tak ready... Lagipun life is a learning process,
tak semestinya dah rasa ready baru nak kawen and then dah takde apa nak dipelajari dari perkahwinan tu..
It's better kalo walaupun tak ready lagi, bila dah kawen tu keep on learning and improve youself lah..

APE RISIKO YG PLG SUSAH NAK TEMPUH BILA KAWIN LEWAT EK???

Originally posted by morienjai at 26-7-2006 12:26 PM
APE RISIKO YG PLG SUSAH NAK TEMPUH BILA KAWIN LEWAT EK???

kena kawen dulu, baru taw
:nerd:

Originally posted by Salehasz at 13-7-2006 06:26 PM
umur plg sesuai kawen...bkn  ptut tgk pd umur jer..umur tuh  skdr angka jer..
rase2 ptut tgk pd tahap pencapaian idup,persedian mental &fizikal...diri kena btui2 matang .. bls lar dulu jase pa ...

aku nk kahwin masa sekarang....below 35.Lepas tu kalau ada rezeki kita nk buat 'perjalanan' mcm Dato' K.....ekekekek....cari yg umur 27 tahun gak!

Originally posted by putri22 at 13-7-2006 03:45 PM

Sememangnya kalau nak kawin kena ada komitmen..seperti yg aku katakan sat tadi, kalau nak tunggu kewangan betul2 kukuh, serba serbi ada mmg la lmbt la kawin nmpk gayanya...aku tak kisah kalau b ...

huyyooo...'masih kosong'?Boleh kita isi borang nk apply???:nerd:
pssttt....gua tak kaya mcm Dato' K...tapi ada harta lebih sikit dari driver Dato' K!Boleh ke:nerd: