CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Syd

Mendaki Gunung Kinabalu

utk menjawab soalan klipklip..aku dok kat laban rata resthouse.senang lepas makan terus naik atas.kalo dok kat panar laban or gunting lagadan..adoi jauh giler nyah

silmarwene..ko try lak join climbathon.sure puas giler naik turun hihi
masa aku gi tu pun ada gak yg tgh training kalo tak silap pandangan aku bulan 10 ni ada pertanding. berlari tu turun naik..mak aii

lagi satu..haaaa aku memang nak sangat citer pasal mende mistik2 ni..jeng jeng jeng
ada tak sesapa yg penah kena masa kat sana? meh le kite share story mory
honestly, masa aku naik tu tak penah la nak amik tau apa-apa pasal kinabalu ni
kalo aku tau apa kisah disebalik gunung ni sumpah aku taknak naik..ngeri tu
coz memang ada org hilang and bila dah jumpa - mati.kes terbaru dlm tahun ni jugak.
exact tinggi pun aku tak tau yg aku tau 4000++m je, apa asal usul nama suma aku tak buat research pun, as i said main redah kan.sampai kat puncak baru terpikir apasal nama dia kinabalu..hehe

masa naik tade pape jadi ok je. masa aku turun lak..aku dgn kawan aku yg paling last turun dlm pkl 10.30 pagi. yg lain sume dah turun tinggalkan kami yg lambat cam kura-kura ni.
aku tak kisah as long as ada jumpa orang/porter turun naik sudah.

turun punye turun, dalam pkl 3 badan dah rasa lemah coz bekalan timtam dah habis masa kat pondok atas lagi, kaki sakit, suma sakitlah kiranya. lagi 2.5km nak sampai bawah rasa nak buang air tapi teruskan gak berjalan konon nak buang kat pondok kandis (kat km 1). masa ni aku perasan lalat yg ikut aku daripada atas dah hilang, aku memang bengang dgn lalat tu sampai cakap "pergilah jangan kacau aku!". yg buat aku lagi bengang aku tak nampak lalatnye haa..camne tu. sampai kat pondok kandis aku jeling toilet dia rasa cam taknak buang lak then kitorang duduk dlm keadaan yg serba payah.kitorang dok mengadap pondok tu..tetiba aku dengar bunyi flush ko haa..dah tu gedegang!!! aku dengar bunyi pintu dibukak dari dalam tapi takde lak sesapa yg keluar. aku nampak dgn jelasnya keadaan pintu tu walopun ada pokok2 kecik yg melindungi pintu tu. dan-dan ada tupai beso kaler itam lompat atas alang (ala yg menyambungkan pintu dgn badan toilet). sempat lak aku ni dalam penat/letih/sakit berfikir cemana lak pintu tu bole terbukak dari dalam walhal sah-sah aku nampak pintu tu diselak dari luar. guide aku lak jauh lagi kat belakang dia lepak kat pondok atas. tak logik..tak logik..

pastu aku nak mencoverkan keadaan, aku cakap "eh eh pandai pulak tupai tu guna flush" pastu aku cakap kat member (non-muslim), "err..jomlah kite jalan lagi". so dia pun ikut.masa tu aku takde dah nak tengok belakang..apakan daya nak lari tak dapat, masa tu berjalan pun dah mcm org tua pakai tongkat (betapa teruknye keadaan aku).

dengan susah payahnye sampai jugak aku ke bawah pkl 4.30. masa tu dengan perut lapar, penat giler dan aku rasa kepala lutut rasa cam nak tercabut. tak penah dlm sejarah aku rasa seteruk tu sampai nak senyum pun dah tak boleh.itulah namanya..pengalaman!

Rate

1

bottom:
nenek seronok baca cerita kamu dan kekawan lain panjat gunung...
nenek terasa sungguh nak mendakinya...
tapi takde stamina cukup utk ke sana

hehe nenek oh nenek..

kite pun takde stamina gak..
tapi biasalah kan..cari penyakit..gatai nak naik gunung rasakan lah
sebelum gi tu ada tanye2 member yg dah pegi, diorang kata ko bole naik tapi mungkin lambatlah.sibuk gak diorang tanye dulu nak gi ni ada training ke tidak. aku ni pemaleh sikit bab2 exercise ni. tapi memandangkan moral support daripada geng2 kat cari dan mental strength (ada ke?) dapat juga aku naik melihat awan dari atas..

rupanya training itu penting nek..kalo tak training jadi ler cam kami jalan cam orang tua
member aku memang gi gym tapi pun semput gak..hmmph
masa kat epot staf2 imigresen tu dah tau dah kami naik gunung tu pasal jalan cenggitu.
AA plak kena jalan jauh gi kapal..as usual we were the last team to arrive (cam amazing race hehe) stewardess yg kiut miut tu tanya "nanti kat klia nak wheelchair tak?"..hahaha so korang bayangkan le camane teruk org yg tak training dulu..2 hari tak bole jalan betul beb

moral of the story: gi training dulu...!

Rate

1

Originally posted by cik_audi at 29-8-2006 11:32 AM

masa aku g tu, kitorg stay kt gunting lagadan. atas sket drpd laban rata. advantage for us sbb lbh dekat utk g ke puncak. heater ada (whether functioning or rosak je), kitchen pun ada, utensil  ...

haah..untung ko sebab dah dekat. kitorang daripada resthouse nak ke gunting tu pun dah rasa jauhnye la hai..

masa sampai pkl 5.30ptg tu cuaca 13 darjah, masa nak pegi naik summit tu pkl 2.30pagi - 9 darjah so bayangkanlah bape lak darjahnye masa kat puncak

sib baik korang bagitau beli glove yg tebal..so aku beli glove kebun:tq::tq:

Reply #63 bottombikini's post

bottom:
citer kamu ni buat nenek dah lemah semangat sket.
ada kawan nenek ckp, trek nak panjat tu mcm senang sket berbanding gunung lain.
yang penting stamina...
dan kalo tak banyak latihan pon kira ok...

tapi bila baca citer kamu ni... buat nenek gerun je..
nampaknya nenek nak kena gak pi treneng panjat gunung mana-mana...
sebelom ni dok panjat bukit dan gunung rendah2 ok la...
ni nak panjat kinabalu, mahu jadi mcm kamu...
tak larat nak jalan...

Reply #65 nenektua's post

alah..rilek la nenek
trail dia memang best..cantik lagipun dah senang tak macam dulu
cuma stamina bottom tak seberapa so problem sikitlah..hehe biasalah tu
lagipun mana biasa aktiviti lasak2 ni..daki bukit melawati pun tak penah tetiba je naik gunung..yg tertinggi lak tu di SEA.
anyhow berbangga la jugak walopun lemah dan lembik dapat jugak naik
itu tandanya nenek pun bole naik tapi kalo naik without training azabnya tanggung sendiri la..hehe
hajat hati tu memang nak gi water rafting & poring..tapi dah tak berdaya nak buat camane
next day tu sempat gi pi shoping kat pasar filipin sebelum balik amik flight malam
memember cakap masa turun tu.."this is the first and last we come here" biasalah tgh sakit
hehe..tetiba last week dengar nak gi climb gunung kat bandung lak (coz we all nak bandung lepas raya)..aduiii

Rate

1

Follow Us

Reply #66 bottombikini's post

ekekeke bottom...
lawak la citer kamu ni...
mmg buat nenek semangat nak pi ke sana je...
tapi paling lawak pramugari yang ckp nak wheel chair tu la... ahaahah

apa ni nenek..jap bersemangat..jap tak bersemangat..hehehe
takpe..malaysia boleh! sok-sok kang bole gi nepal lak..haha

selamat berbuka!

Reply #52 bottombikini's post

congrats bott !!! seronoknya dapat naik gunung kinabalu.

aku pun teringin jugak tapi macam tak larat je, takut semput separuh jalan.

gambar takde ke bott ???

Reply #51 dexa's post

wow dexa, thats amazing! bila nak panjat lagi?

Originally posted by itchme at 29-9-2006 05:54 AM

congrats bott !!! seronoknya dapat naik gunung kinabalu.

aku pun teringin jugak tapi macam tak larat je, takut semput separuh jalan.

gambar takde ke bott ???

:tq: hehe..ko lepas sahur je terus on pc ye itch?

bole tu bole..tapi stamina kena ada.cam aku ni lembik..exercise pun tidak so mendapat le kan. eh ko dapat tak msg aku? aku tak reply lama pasal aku cuti la itch..sowi yek

gambo ada tapi aku tak reti nak paste

Originally posted by itchme at 29-9-2006 05:57 AM

wow dexa, thats amazing! bila nak panjat lagi?

plan this year  - tak jadi cuz travel usa november --
so  insyaallah nak pergi  june next year 2007 --

itchme  dah naik gunung ka?

Originally posted by bottombikini at 29-9-2006 09:34 AM

:tq: hehe..ko lepas sahur je terus on pc ye itch?

bole tu bole..tapi stamina kena ada.cam aku ni lembik..exercise pun tidak so mendapat le kan. eh ko dapat tak msg aku? aku tak reply lama  ...

bukan lepas sahur bott tapi  tengah tunggu buka puasa  :ting:

aku jelous lah kat semua2 yg dah dapat sampai ke puncak gunung, memang respect abis. aku memang teringin sangat, but i'm not that physically fit :kant:

dah dapat pm, thanks a bunch. tapi kalau ko dapat contact yr friend for the phone number, i'd really appreciate it.

Originally posted by dexa at 29-9-2006 10:25 AM

plan this year  - tak jadi cuz travel usa november --
so  insyaallah nak pergi  june next year 2007 --

itchme  dah naik gunung ka?

hi dexa
how long you gonna be in the usa? and which part of usa?
you must really enjoy mountain climbing ya, dah lima kali still nak daki lagi. aku masih tak ada kesempatan, hopefully satu hari nanti, insyaAllah :pray:

Originally posted by itchme at 29-9-2006 12:47 PM

bukan lepas sahur bott tapi  tengah tunggu buka puasa  :ting:

aku jelous lah kat semua2 yg dah dapat sampai ke puncak gunung, memang respect abis. aku memang teringin sangat, but i'm not ...

oh yeke...hihi timer hang send tu silap kot

aku pun tak fit..tapi pasal semangat kot ntah aku takde la pulak rasa nak patah balik ke apa. bole naik la pelan-pelan kayuh..ajak la nenek sekali ada gak geng. nanti kalo ko nak gi aku kasi list bape kena bayo utk naik gunung.
ekceli..kalo org cakap tak caya aku dapat sampai atas..diri aku sendiri ni lagi la tak caya..

ni aku nak sambung hal misteri yg berlaku kat toilet tu. kami2 ni flashback la balik kenangan yg terindah tu kan..misteri yg berlaku kat tandas tu member aku yg sorang ni kata sebenarnya dia nampak ada bende besar kaler itam dlm tinggi 7 kaki yg keluar dari toilet tu. aku tanye apsal lak aku tak nampak apa2..then dia cakap position yg aku duduk tu mmg tak bole nampak coz ada lindung pokok2..eeeiiii..sib baik ler dia tak muncul kan diri dia..big foot kot? :hmm:

Berita Minggu, Ahad, 01 Oktober 2006

Pichrtova, Sarun ungguli Climbathon Kinabalu

JUARA Eropah, Anna Pichrtova dari Republik Czech serta anak tempatan, Sarun Sadi masing-masing dimahkotakan juara kategori wanita dan veteran Climbathon Antarabangsa Gunung Kinabalu TM edisi ke-20 di Taman Negara Kinabalu, semalam.

Pichrtova, 33, mengekalkan kejuaraan yang dimenanginya tahun lalu itu dengan catatan tiga jam lapan minit dan 48 saat, meninggalkan pesaing terdekat yang juga rakan senegara, Iva Milesva empat minit dan dua saat di belakangnya.

Masa yang dicatatkan oleh juara baru Grand Prix Persatuan Larian Gunung Dunia (WMRA) itu adalah lebih pantas lima minit 20 saat berbanding catatan tahun lalu ketika menjuarainya buat kali keempat sejak 2000.

"Saya gembira memenanginya walaupun ini adalah kejuaraan kali kelima. Saingan memang sukar biarpun tidak banyak masalah tapi motivasi saya untuk mencatat masa lebih baik kali ini banyak didorong oleh Iva,

MENdaKI guNUNG kINabALU adaLAH SaTU IMpian tetaPI TIdak TahU CaraNYA?

PrOMOSI UtK
3 HARI 2 MALAM

HANYA

RM 5xx seorang

HARGA TERMASUK :

? Pengangkutan
? Penginapan
? Makan dan minum
? Insurans perjalanan
? Sijil mendaki gunung

(sepanjang berada di SABAH)

HARGA TIDAK TERMASUK :

Tambang kapal terbang

EMEL PADA : cuticuti_2005@yahoo.com

This post has been edited by cuticuti_2005 on Sep 29 2006, 01:31 PM

http://www.mesra.net/forum/index ... 543dcb1b4a7faee49ab

tapi nk naik GK ni kena wat tempahan dgn org sana siap2..takut ramai plak yg nk naik ke sana...
maybe next year kitorang akn naik sana kot..tgh carik penaja lagi..pastu nk tunggu offer air asia yg terbaik n termurah utk kesana

Originally posted by bottombikini at 28-9-2006 05:23 PM
apa ni nenek..jap bersemangat..jap tak bersemangat..hehehe
takpe..malaysia boleh! sok-sok kang bole gi nepal lak..haha

selamat berbuka!

muaahahha semangat kejap luntur kejap tinggi menggunung...
insya Allah ok punya

Reply #70 itchme's post

itchme...
bila nak panjat?
jom kita panjat sesama