CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Syd

Mendaki Gunung Kinabalu

tinggi2 gunung kinabali..
nampak dari jauh..
hati saya rindu...

tahun depan..insyaallah xpdc naik gunung kinabalu..tp xtau la mampu ker idak.. kena stat panjat bukit dari skrang

salam guys...

aku ada membe tgh set trip naik gk ni...ikut laluan mesilau...awal bulan 9 nnt...dia book utk 20 org..tp skrg ni masih ada separuh lagi kosong...nk kena cpt...utk detail leh bg emel add nnt aku emelkan....

Pakej Mendaki Gunung KInabalu (3h2m)
- RM 1,100. Bayaran termasuk penginapan, 7 kali makan, conservation fee, sijil dan tour guide.

dear,
mana u punyer email?
tak ada punnnn.........very interested ni...masih ada kekosongan ke?

Aku ada soalan nak tanya...
1.Kalau kita give up separuh jalan...even tak sampai pun ke laban rata...adakah kita kena turun sorang2 balik ke timpohon?

ahh rindunyer nk clim mount kinabalu ..huhuhuhuhuhu... last climb 2000... millennium  year

Follow Us
salam guys...

aku ada membe tgh set trip naik gk ni...ikut laluan mesilau...awal bulan 9 nnt...di ...
cmf_toaster Post at 24-5-2012 17:50

syok nya...aku dulu pas g trip sabah just jejak je kaki kinabalu tu.trus mcm gunung tu dok melambai2 je suruh daki..gila lah.ko nye mmber org mana?xskali dengan flight ke..hehe

aku ni sebab xde geng je nak ajak daki...tringin sangat..

nk tny pada yg pakar ni..xpakar pun xpe lah
ok ke kalau daki mt kinabalu ni untuk orang yang gayat?

Aku pun agree dgn About-Jane.
Aku bukan pendaki gunung tegar pun....in fact tak daki pun gunung2 kat sini....cuma dari dulu aku berhajat nak daki gunung kinabalu....so bila ada peluang tu....aku rembat jer la.....seriously memang takde experience dan sebagainya....
Tapi aku dulu sib baik ada boss (dah arwah dah) yang bagi banyak tips sebelum panjat..
Antara yang dia cakap.. beg jgn gatal nak bawak....baik upah porter jer....so aku pun buat la mcm dia cakap ... ada gak member2 yang tak nak ikut....last2 half way pass kat tour guide gak....
Pastu since kami semua 1st timer....so taknak la buang masa.....kitaorg menginap lah kat Kinabalu Park....so besok pagi2 nyer dalam kul 8:30 dah start panjat...supaya sampai kat Gunting Lagadan tu tak lewat sangat ....then leh rest cukup2....
Basically aku berterima kasih dengan tip2 yang diberikan oleh orang2 yang dah pergi...kalau tak...tak tau la macam mana...
Dalam group aku tu ramai yang kaki panjat gunung.....gunung nuang la....gunung angsi la....tu yang masing2 ingat boleh bawak beg sendiri.....tapi 1 thing yang diaorg belajar.....mendaki gunung kinabalu bukan la semudah itu.....

Lagi satu

sesiapa yg akan mendaki gunung pada bulan jun & julai..silalah bawa baju panas lebih krn bulan ini adalah bulan yg biasanya hujan pada petang kat gunung ni..

tanya sini lah..plez jawab ye

assalam
kalau silap post merge or pindah je la kan.xpandai nak letak mana thread ni

kawan aku ada ajak join group dia daki gunung kinabalu bulan 8 ni lepas raya. tapi aku ni tak pernah daki gunung apatah lagi bukit.(bukit rendah pernah la itu pun 3 4 kali je) tapi minat la sangat nak join..taun 2010 pernah sampai kaki kinabalu sbb tu macam bercita2 nak daki sana..
nak tnya orang macam aku ni ok ke nak daki gunung kinabalu yang tinggi tu?so ape persediaan yg patut aku buat..kalau joging saje ok x?dan aku seorang yang gayat.

tanya sini lah..plez jawab ye

assalam
kalau silap post merge or pindah je la kan.xpandai nak l ...
nordiah Post at 14-6-2012 10:37

meh aku tlg jawab.

1. jogging tu bagus utk stamina and also breathing. aku jogging 5km at least 2-3 kali seminggu before naek kinabalu...dalam sebulan dua before event. seminggu before nak naik tu...aku dh kurang kan. kasi body rest...but jgn tinggal langsung.
2. trylah naek bukit2 rendah..kalau tak gamak nak naek gunung2. sebab nak kasi feeling...bile elevates nih...it is different compare ko jalan or jogging. kalau mampu -- try gunung datuk  sebab trail dia memang ada feeling2 cam trail kinabalu (bertangga)..or if tanak..at least ko trylah naik broga or FRIM.
3. batu caves - turun naek tangga tuh. or carilah mana2 tangga yg bole exercise.

okeh...yg nombor 2 n 3 tu important sebab nk exercise kan thigh (peha etc.) supaya bole langkah besar2 naek trail kinabalu yg cam bertangga n banyak tangga tu (if via timpohon). in fact penting bukan masa naek je..masa turun pun..so that tak sakit.

satu lagi pesanan penaja...1-2 weeks tu..light exercise lah okeh..sebab if u attempt naek datuk ke, broga ke apa...nanti terpeleot plak ..melepas naek kinabalu..

gud luck...nanti kalau free aku share lagi tip2. (fr point of view non-hikers)

Rate

1

salam...ada sesiapa yang plan nak mendaki gunung kinabalu pada april 2013 tak?

Aku dah start training kat batu cave...fuh...!!! Sampai atas rasa cam nak muntah!!!...esok trus otot sakit...tapi takpa...1st time kan....nak biasakan kaki....kata orang 22 kali naik batu cave menyamai dgn climb kinabalu....mampu???

salam...ada sesiapa yang plan nak mendaki gunung kinabalu pada april 2013 tak?
hani10 Post at 18-6-2012 10:45

Aku ....

cerita dejavu di kinabalu buat aku rinduuuuuuu kinabalu....nak repeat climb 2010 dulu, tp bila.? badan pun tk fit macam dulu......i miss u kinabalu, really really miss u....

cerita dejavu di kinabalu buat aku rinduuuuuuu kinabalu....nak repeat climb 2010 dulu, tp bila.? bad ...
syadail Post at 23-6-2012 12:48

haha..betul2.. aku tgh tengok skrg...scene diaorg daki sampai puncak..diaorg stop kat km5.5 ...

tp agakla mitos naek time tgh hari bute cam tuh..sgtla privilege bole naik n spend time lelama kat situ.
time aku ..guide sket2 kate dh kena turun neh..nanti lambat sampai timpohon..aiyoooooo.

aku hari tu sangat degil,lambat turun. lantakle guide nk kata apa, aku mmg yg last turun. bukan apa, daki punya penat tkkan nk kejap je kt atas tu. mmg puas le kt atas tu. lg best bila org sikit atau tkde kt  atas tu,  rasa sayu je dgn surrounding. tp apa pun mmg risk nya aku mmg lmbt smpai timpohon. tk kisahlah,yg penting puas hati.

klu ada sape plan nk buat trip, sy nk join utk 2 org...

tringin nk panjat gunung kinabalu ... tp baru panjat bukit tabur iolss dh hazabedah sgt...