CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: hird

Solat Istikharah (merge threads)

stakat ni xpenah mmpi lg..yg pnting dh berusaha.
jgn plak slepas wat solat ni, kite pk xda ujian. cnthnye hal rumah tgga, mcm2 dugaan. xsemestinya suami xkwin len or xbercerai. klu bleh hindarkn la..

assalamualaikum,
saya nak minta pendapat. kalau ada yang sudi nak bagi alhamdulillah. kalau takda pon alhamdulillah.
saya memang dah banyak kali buat istikharah. sampai satu tahap pernah dalam satu bulan tuh hampir hari-hari. dan tak semua saya dapat mimpi. mungkin juga kerana kebanyakannya tak khusyuk dan ikhlas.
sebelum saya bertemu seseorang, saya buat istikharah kerana saya asyik dilanda rasa rindu pada seseorang. ditakdirkan Allah saya dapat petunjuk. tapi saya tak tahu siapa orangnya. sebabnya tak nampak wajah.
satu hari saya berkenalan dengan seseorang, dihati saya terdetik, inikah orangnya? saya buat lagi istikharah. saya mimpi lagi, tapi tetap tak nampak wajahnya. cumanya ciri2nya ada.
peliknya Allah telah membuka satu rahsia yakni, saya akhirnya dapat tahu saya sakit kerana gangguan. saya teruskan rawatan dan amalan2 tertentu. Alhamdulillah. fokus saya sekarang lebih kepada 'membersihkan' diri. tapi masalahnya, saya masih ingatkan orang itu, tapi kami sudah tidak berhubung. saya berusaha nak lupakan tapi tak dapat. saya bimbang hal ini terjadi kerana 'gangguan'. saya buat istikharah lagi. ada beberapa mimpi menunjukkan dia. ada yang tiada langsung mimpi. tapi saya tetap selalu ingatkan dia. masalahnya, jalan kearah bersama dengannya itu sepertinya sangat sukar. sampai satu tahap, saya jadi bencikan dia tapi saya rindukan dia. saya benci kerana saya rasa hubungan saya dengan Allah jadi jauh dan rindu kerana hati saya tak pernah lupakan dia.
YA Allah sangat mengelirukan. rakan sekerja menasihatkan saya untuk berhenti buat istikharah sehingga fikiran dan emosi saya benar2 stabil supaya saya tidak keliru dalam menilai petunjuk yang diberi. ya saya bersetuju dengannya.
Apa pendapat forumer lain?

semalam sy buat solat istikharah, sy mohon Allah berikan petunjuk adakah seorang lelaki ni jodoh saya n sejak sy kenal dia sy asyk tringat kat dia... sy pon tak tau kenapa sedangkan sy jumpa dia sekali tu jer... n lepas sy buat solat istikharah sy bangun tidur pagi ni perasaan sy untuk lelaki tu mcam hilang... sy rasa mcm kosong jer... petunjuk ke tu????

WawaRaRa posted on 12-3-2014 08:02 AM
semalam sy buat solat istikharah, sy mohon Allah berikan petunjuk adakah seorang lelaki ni jodoh say ...

Wallahua'lam samada itu petunjuk atau tak. Tapi aku cadangkan buatlah lagi solat sunat istikharah sampai hati dah betul2 yakin.

Bila solat istikharah, selalu org cakap petunjuknya melalui mimpi. Ya itu benar. Tapi gerak hati kita pun merupakan petunjuk drpd Allah.

WawaRaRa posted on 12-3-2014 08:02 AM
semalam sy buat solat istikharah, sy mohon Allah berikan petunjuk adakah seorang lelaki ni jodoh say ...

Mungkin juga petunjuk.  Boleh jadi petunjuk itu adalah jodoh atau itu bukan jodoh......

Sebab solat istikharah tu bukan minta petunjuk sahaja.  dalam doa istikharah kita sebut "jika urusan itu baik untuk ku, agamaku, duniaku, dan urusanku untuk masa kini dan masa akan datang, kau tentukanlah ia untukku dan permudahkan ia untukku............."

sekiranya kita berasa benda tu baik untuk kita lepas istikharah, tapi pada Allah ia tidak baik, tentunya perkara tu akan Allah elakkan dari kta.

degrandlite posted on 12-3-2014 06:37 PM
Wallahua'lam samada itu petunjuk atau tak. Tapi aku cadangkan buatlah lagi solat sunat istikharah  ...

tq yer... nnti aku buat lg solat istikharah....

Follow Us
ibnur posted on 12-3-2014 10:17 PM
Mungkin juga petunjuk.  Boleh jadi petunjuk itu adalah jodoh atau itu bukan jodoh......

...

hehe... tq eh... tp mslhanyer skrg penyakit angau tu dtg balik... nmpknyer kena buat solat istikharah lg...

Assalam.. saya dah buat istikharah dan pada aku dah dpt pun petunjuk bertubi - tubi. Petunjuk tu bukan mimpi ye. Kalau aku pergi mana - mana or buat sesuatu memang bnyk kebetulan yg buatkan aku ingat kat dia.
So patutkah aku approach dia? ATAU patutkah aku tunggu dulu n sabar .. buat hal sendiri dulu.. enjoy my life dan biarkan jalan cerita aku dan dia ni diuruskan olehNya?

magpie5672 posted on 10-8-2012 08:21 PM
assalamualaikum,
saya nak minta pendapat. kalau ada yang sudi nak bagi alhamdulillah. kalau takda p ...

saya pun dalam usaha mencari jodoh n sejujurnya saya xde calon sekarang....so ada seorang akak opis ni pesan buat solat istikharah adalah yg terbaik walaupun saya belum jumpa calon sebab solat itu akan membuatkan saya lebih yakin di masa hadapan kalau jodoh saya muncul...tp nasihat dia yg terbaik ialah sebelum lakukan apa2 solat istikharah, kenalah kita bersolat taubat dulu, minta diampunkan dosa n sentiasa berprasangka baik terhadap Allah.....sebab kadang2 solat sunat istikharah tu jadi tak khusyuk atau x diterima mungkin sebab dosa2 kita pada Allah...pada saya yg penting awak perbanyakkan solat sunat taubat n berprasangka baik pada Allah...InsyaAllah, walaupun awak x didekatkatkan pada petunjuk jodoh awak tp sedar tak sedar awak dah dekat dgn cinta agung awak yakni Allah......semoga kesihatan awak bertambah baik..