CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: ccgirlss

Teh herba orang kampung saper pernah cuba?

tapi soya bandung rose tu sedap.. ada biji selasih lagi... tu pun kenyang...

sekarang aku sedang cuba teh ini.  sebelum tu minum slimming tea dari 21st century.  aku mula minum dari bulan Feb dan sekarang adalah turun 4 kilo.  Kira ok jugak.  Lepas aku berhenti sebentar dan sambung dengan teh orang kampung.  apa yang dapat aku rumuskan selain berat badan berkurangan, perut terasa bersih dan mudah untuk menunaikan sholat degn tidak ada gangguan.  Kalau tidak asyik  terkeluar angin saja.  

Tapi makan pun harus kontrol beb. Jgn belasah nasi aje.  Digantikan dengan roti dan banyak minum air putih.  Itu aje nasihat aku.

dulu ada thread pasal ni kan?
dah kena padam ke?

Originally posted by lolen at 27-7-2006 04:00 PM
nak tanya ckit pd sape2 yg arif...aku ni kalu berat trun muka x nmpk kecik pon..maknanya muka menten jer tu bila berat trun muka aku nmpk lg lebar..ada sape2 yg tau camner nak kecikkan muka sket...

tak tau plak nak kecikkan muka camner....memang bila berat turun muka pon jadi kurus...:ting:

SAYA pun penah minum teh org kpg ni... lama gak laa.. bkn utk kurus sgt pun... cuma saya susah nak
membuang... tapi dia punyer tahap keciritan mmg mabeles... kalu nak jln2 mmg tak minum... TETAPI...
jengjengjeng... sejak kawan saya kata... teh tu ada kandungan inai yg mengecutkan rahim... tak elok utk anak dara.. langsung stop. masa tu bujang lagi... takut la... tapi ianya sesuai gak utk pengidap kencing manis... mengurankan kadar gula dlm bdn...

salina...btol daun inai memang akan mengecutkan rahim utk kesan jangka panjang.....klu amal selalu susah nanti....daun inai memang ikut petua bleh mengekalkan bentuk badan yg langsing....

Follow Us
Juh penah minum gak teh orang kampung ni. Tujuan minum ni untuk mengempiskan perut. Memang berkesan lah. Tapi dah lama stop sebab sekarang dah underweight sangat.

Originally posted by salina4033 at 28-7-2006 11:28 AM
SAYA pun penah minum teh org kpg ni... lama gak laa.. bkn utk kurus sgt pun... cuma saya susah nak
membuang... tapi dia punyer tahap keciritan mmg mabeles... kalu nak jln2 mmg tak minum... TETAPI ...

Betul ke teh ni boleh mengecutkan rahim? abis tu kalau nak pregnant nanti boleh ker?

Originally posted by Juh at 28-7-2006 11:48 AM
Juh penah minum gak teh orang kampung ni. Tujuan minum ni untuk mengempiskan perut. Memang berkesan lah. Tapi dah lama stop sebab sekarang dah underweight sangat.

juh minum teh org kg yg dlm uncang ke yg dlm tin? brpe harga?

Reply #18 lolen's post

cuba guna krim bio essence...

x best rasanya... n sakit perut memulas buat serik nak minum lg... n sekotak tu amik masa tah bila nak abis.. masih ada lg baki....

Reply #28 ccgirlss's post

tu yg saya takut tuu... terus berenti bila tau... tapi mkn taun gak saya minum dulu...
awak dah kawin? dah ada anak ke? kalu suma dah ... tak kisah sgt...

Girls dah cuba minum teh org kg ni dah dua kali. mmg la sakit perut memulas tapi x kerap ke toilet 2 kali je. lepas tu perut rasa lega dan badan ringan sgt, but yg muskilnye nape ye setiap bila buang air tu ade darah? x le byk sikit je tapi risau gak sebab teh org kg ker? sebelom ni x penah lak cam tu. ada sapa2 yg kena cam ni gak ker?

Originally posted by ccgirlss at 1-8-2006 09:53 AM
Girls dah cuba minum teh org kg ni dah dua kali. mmg la sakit perut memulas tapi x kerap ke toilet 2 kali je. lepas tu perut rasa lega dan badan ringan sgt, but yg muskilnye nape ye setiap bila bua ...

maybe badan u panas sebab tu ada darah. setau saya kena minum air suam byk sebab bila buang air besar ni biasanya air dlm badan akan berkurangan. jadi kenalah minum air suam lebih sikit.

masa memuda dulu tak ambik kesah pun effectnya mende-mende ni... masa tu ingat nak kurus jer. Tapi alhamdulilah boleh gak beranak..dah 2 gaks. Dulu masa study, lama gak aku belasah teh orang kampung ni.. mmg kurus la.. Tapi mmg tak minum air lain, air ni jer pagi petang malam. Sampai kalau ke toilet, cam dah takder apa-apa boleh kuar dah... air jer.

Tapi sekarang nih,, tobat dah nak ambik mende-mende yang asyik ke toilet cam teh orang kampung, merit dan sebagainya. Sebab perut ni lelama dier depend nak mende-mende tu untuk ke toilet, dah tak berapa boleh proses sendiri. serik pulak..

Originally posted by ammall at 1-8-2006 12:20 PM
masa memuda dulu tak ambik kesah pun effectnya mende-mende ni... masa tu ingat nak kurus jer. Tapi alhamdulilah boleh gak beranak..dah 2 gaks. Dulu masa study, lama gak aku belasah teh orang kampun ...

Tul la. Bila girls x ambik teh tu x mo gi toilet lak. mcm ner tu!

ccgirls...tu la perut tu dah biasa tunggu signal dari teh tu..tapi tak mai-mai..Dier pun dok diam jer. Sekarang ni , ammall ambik jenis -jenis fiber atau organik food jer kalau dah sampai 2 3 hari tak mo ke toilet. Kalau konsisten, rasanya lelama perut tu , okla balik... sebab mende-mende tu tak memaksa cam teh-teh nih.

3 bulan yg lepas coco pun minum gak sebab nak kurus kan badan. tapi dah 2 bulan gaklah tak minum benda tu. bila baca dlm forum ni ada yg kata bole kecutkan rahim lah terus takut nak minum. sekrg ni lepas mkn coco amalkan minum segelas air suam dgn satu hiris buah lemon. ada kawan bagi petua tu. so far oklah. nak buang air besar pun senang.

Originally posted by ccgirlss at 27-7-2006 02:27 PM
Girls ingin menurunkan berat badan dan rase2 nak cuba teh herba org kg, but efektif ker? Ade x sape2 forumer yg dah cuba dan berkesan ker? Nak beli product yg mahal2 x mampu rasenye.

Ice dulu ada ambik, Teh orang Kampung and Teh Mustika Ratu tu..if tak silap, ice tak suka baunya sbb bau macam daun inai..But teh tu sendiri is tasteless.

Yang tak tahannya sebab asyik berlari ke toilet after each meal. Ice prefer ambik pil pelangsing tradisional cam pil ummi..memang lama ice consume pil ni..Cara nya sama gak..membuang 'baekkk' punya..hehe..

Cuma ngan pil ummi ni leh control, hanya buang pagi saja...and dengan control makan + pil ummi..leh lose around 4kg a month..

Reason ice tak ambik ialah sbb dah kerja..Bila nak membuang tu, perut akan sakit sangat-sangat dan mesti nak buang dan-dan tu jugak..bayangkan kalau time tu tengah dalah LRT..cemana nak berlari ke tandas..haru!

ice kalo lam lrt leh singgah kat mana2 stesen ... lepeh settle hajat leh sambung balik naik tren yang lain.. cuba bayang kan kalo tengah drive peh tu sangkut tengah2 jem amik contoh mudah kat federal highway jer.. hehheh bayangkan lah... cemana tu...?? tak ke haru...