CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: orangbesi

ORANGBESI BERDAILOG DGN TIM

hehe...tp biarlaa dgn ayat yg mudah di fahami semua org..kdg kdg kita taksedar, tak semua org faham dgn apa yg cuba kita nak sampaikan...terus terang, saya jenis yg tak berminat dgn sastera yg terlalu kesasteraan...im looking forward the facts..

[ Last edited by  helmetkebas at 11-8-2006 08:38 PM ]

salam

kat sini rupanya
jatud dan dibaling thread saya dgn tim
baru jumpa

dan terima kasih semua
kerana memberi sokongan kearah KEBAIKAN
bagi saya masa sikitttttttt
pasal tak boleh tumpu lagi
dok PENING LALAT lagi
maklumlah masih MANUSIA
harap saudara tim memahaminya

SEMOHA TUHAN MENYELAMATKAN KITA SEMUA

tiM This user has been deleted
Ya.... sila tenangkan fikiran dahulu. Saya ingin ucapkan tahniah.

salam

minta ayahpen kemukakan keterangannya
sebab ada yg menunggu

buat saudara helmet kebas
apakata saudara yg bagi topik
mana tau boleh kita berbincang bersama

lagipun kami masih boleh berbincang dlm C&C
tak ada restriction sangat
sedangkan M&M tu KUKU BESI
oooppppppssss bukan , sebenarnya KUKU KAMBING
tapi akan saya cuba
sebab ISLAM itu SATU sahaja
dr permulaan hingga ke akhirnya

Helmet seorg pembaca yg setia OB.... Dia berminat nak menimba ilmu dari kita. Yg jadi masalahnya adalah apa benda yg nak kita hidangkan pada dia.

soal ayahpin, sayapun senang melihat postingnya dia atas. Macam ada sesuatu yg boleh dia kongsikan di sini. Tak salah kita boleh kembangkan perbincangan berlandaskan cerita atau cetusan mindanya rasa saya!

thanks buat orang besi dan tim, ya..saya akan menjenguk setiap hari forum ini utk melihat posting yg baru and pendapat pendapat dr semua org tentang perkara yg di perdebatkan dan tentunya saya berminat utk menimba ilmu dr anda berdua dan sesiapa sahaja di dalam forum nie..memandangkan saya masih terlalu mentah dlm berforum di sini, jd saya mohon maaf kalau terdapat perkara perkara yg menyentuh soal soal yg tidak sepatutnya di tanya...

[ Last edited by  helmetkebas at 11-8-2006 08:31 PM ]

Follow Us
tajuk yg sesuai?..insya allah..kalau ada tajuk yg sesuai saya akan cuba post kan utk dialog kita bersama..tp tak semestinya perbincangan ini menjurus antara tim dan orang besi saja atau semua forumner?

salam

UMAT JESUS telah memuliakan dia
sehinggakan MENGANUGERAHKAN - ANAK TUHAN

dan UMAT MUHAMMAD telah meMULIAKAN DIA
dan menempatkan DIA sebagai KEKASIH TUHAN

jadi adakah persamaan disini?????
atau adakah ada lain KENYATAAN atau sebab KEJADIANNYA??????

OK...
Itu usul yg menarik utk dibincangkan atau dikembangkan OB.
Sebelum kita mengukur dan menilai ke dua senario itu ingin saya membuat pembetulan terhadap keterangan mengenai Jesus terlebih dahulu. Bukan umat kristian yg menganugerahkan Jesus sebagai anak Tuhan tapi pengakuannya dan melalui kronologi cerita kitab taurat. BTW, Dlm kristian semua umat kristian meletakan kedudukan kami sebagai anak Tuhan. oleh itu dlm doa kita sering mengistilahkan Tuhan itu sebagai bapa (father) dan Jesus as Jesus(Juruselamat) dan Roh kudus(roh tuhan yg mendampingi umat kristian sampai ke akhir zaman). Dlm keadaan umat kristian yg terlanjur, hanyut dan terlantar jauh dari ajaran Tuhan maka doa pengampunan, insaf atau taubat.. dia wajar mengistilahkan dirinya sebagai hambah tapi tidak bermakna Tuhan melihat umatnya (seseorg kristian) sebagai hamba.

Maka kita boleh merumuskan frasa ini begini;
KRISTIAN MEMPERCAYAI JESUS ANAK ALLLAH
ISLAM MEMPERCAYAI MUHAMAD KEKASIH ALLAH.

Dengan itu saya memulakan forum ini;-:hmm:
Dimanakah semua para nabi sekaran termasuk Muhamad mengikut kepercayaan islam?
Adakah mereka dah masuk syurga atau masih ada di alam penantian hari penghakiman?
Bagi kristian Jesus dah naik ke Syurga pada hari ketiga selepas dia dikebumikan. Dia akan datang pada hari penghakiman utk menyelamatkan mereka yg percaya.

[ Last edited by  tiM at 13-8-2006 03:19 PM ]

Originally posted by tiM at 13-8-2006 04:14 PM
KRISTIAN MEMPERCAYAI JESUS ANAK ALLLAH
ISLAM MEMPERCAYAI MUHAMAD KEKASIH ALLAH.

Salah sama sekali.

ISLAM mempercayai bahawa MUHAMMAD ADALAH RASUL ALLAH.

- MENJ

OK untuk membolehkan MENJ particpate i buat jilid ke dua.
KRISTIAN MEMPERCAYAI JESUS ADALAH ANAK ALLAH
ISLAM MEMPERCAYAI MUHAMAD ADALAH RASUL ALLAH.

Ada juga yg akan minta Allah perlu ditukar dengan Tuhan nanti... Hhihih! tak mengapa kita dengar juga pendapat mereka semua.

Originally posted by tiM at 13-8-2006 08:35 PM
OK untuk membolehkan MENJ particpate i buat jilid ke dua.
KRISTIAN MEMPERCAYAI JESUS ADALAH ANAK ALLAH
ISLAM MEMPERCAYAI MUHAMAD ADALAH RASUL ALLAH.

Ada juga yg akan minta Allah perlu ditukar  ...

OK, jadi apa maksudnya ini?

- MENJ

okey, off topic sikit..kalau kristian menganggap mereka sebagai anak tuhan..kenapa setiap anak tuhan itu lahir dikatakan membawa dosa warisan...bermakna dosa jesus?kalau aku salah betulkan kenyataan nie...

[ Last edited by  helmetkebas at 14-8-2006 01:52 AM ]

Dosa warisan

saya tidak percaya begitu. Saya percaya akan kelahiran manusia ke dunia ini berpunca dari kemurkahan Tuhan pada Adam dan hawa yg tidak patuh pada hukumNya. Nyawa itu jugalah yg diwarisi oleh semua keturunan adam dan hawa di muka bumi ini. Adakah itu bermaksud manusia perlu memikul dosa yg dibuat oleh umat terdahulu??? Atau adakah sewenangnya umat terdahulu melakukan dosa itu ukuran mereka (individu) dengan Tuhan?? Atau kita masih berada di dunia (yg merupakan tempat adam dan hawa dijauhkan dari kemulian tuhan)?

tim, jelaskan pendapat anda berkenaan dosa warisan sepereti yg diistilahkan oleh org kristian..

[ Last edited by  helmetkebas at 15-8-2006 02:22 AM ]

Bukakah di atas itu merupakan pendapat saya?
Aku cuma tidak percaya seperti mana yg anda percaya, iaitu 'org kristian menaggung dosa warisan dari jesus', bukan?

Jesus telah mati di atas kayu salib utk dosa manusia.

Memandangkan ini perbincangan dua hala, maka wajar juga kita melibatkan akan Muhamad dlm hal ini. Apa yg muhamad tahu dan buat utk menyinari akan Hukuman Ke atas Adam yg mana dia juga adalah warian Adam secara bialogi lengkap. Jesus Bukan dilahirkan sebagai warisan adam melalui biologi yg lengkap.... Inipun diakui dlm islam bukan? Adam dan hawa dibuang/diturunkan ke muka bumi kerana melakukan dosa juga yg dipercayai oleh org islam bukan?
:pray:

[ Last edited by  tiM at 15-8-2006 07:15 PM ]

okey...kenyataan saya yg memula tadi berbentuk pertanyaan..jika ia salah saya mohon di betulkan...back to topic saya mahukan penjelasan berhubung dosa warisan seperti yg ditakrifkan oleh org beragama kristian...

okey...kenyataan saya yg memula tadi berbentuk pertanyaan..jika ia salah saya mohon di betulkan...back to topic saya mahukan penjelasan berhubung dosa warisan seperti yg ditakrifkan oleh org beragama kristian...

Penjelasan? saya dah berikan di atas tadi.
Kalau nak mintak dibetukkan. Saya dahpun betulkan bahawa Jesus mati di kayu salib utk dosa manusia. Dia mati sebagai manusia tapi dia masih Hidup sebagai Tuhan. Kerana tiada manusia yg tidak mati, hanya Tuhan yg tidak mati.

sekali lagi saya mengimbangi dengan persoalan:-
Memandangkan ini perbincangan dua hala, maka wajar juga kita melibatkan akan Muhamad dlm hal ini. Apa yg muhamad tahu dan buat utk menyinari akan Hukuman Ke atas Adam yg mana dia juga adalah warian Adam secara bialogi lengkap. Jesus Bukan dilahirkan sebagai warisan adam melalui biologi yg lengkap.... Inipun diakui dlm islam bukan? Adam dan hawa dibuang/diturunkan ke muka bumi kerana melakukan dosa juga yg dipercayai oleh org islam bukan?

berikan dulu penjelasan dan pemahaman anda berkaitan dosa warisan melalui pemahaman anda...