CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: d_mystz3

ALL ABOUT HANTU - Jenis/Tempatan @ Luar Negara ETC

ShookDaGreat This user has been deleted
Originally posted by rhoyo at 4-5-2004 03:37 PM:

hmm... :hmm:

maksud kau shook ... kau nampak orang halus berkeliaran di bilik tidur kau dan kau tak dapat bergerak cuma tengok aje dengan selamba.. begitu ker shook....

lebih kurang laaaa....pas tu aku kene lagi skali maser aku tido kat couch tingkat atas rumah aku...budak 2 ekor tu jugak yg muncul

biler aku dah boleh gerak...depa lari masuk bilik....yg best nya bilik tu berkunci dan maser dier masuk tu..ader macam angin sepoi2 bahasa dari dalam bilik tu.

pas tu aku check bilik tu..kunci rapat. pon time kene tu around 11.00 pagi.

Originally posted by ShookDaGreat at 4-5-2004 05:21 PM:

lebih kurang laaaa....pas tu aku kene lagi skali maser aku tido kat couch tingkat atas rumah aku...budak 2 ekor tu jugak yg muncul

biler aku dah boleh gerak...depa lari masuk bilik....yg bes ...

hmm... ni kira kes hantu lah ni bukan hantu tindih...

aku pun pernah jugak kena macam kau ni... tapi yang aku punya ni pelik sikit... cause aku nampak makhluk halus tu terbang kat jendela .... masa tu mata aku terbuka dan aku macam selamba aje tengok makhluk halus tu berterbangan di jendela bilik tidur aku....  pelik kan..... masa kau tengok hantu tu macam tak rasa takut pulak.... tapi tengok macam tak percaya aje....

ShookDaGreat This user has been deleted
Originally posted by rhoyo at 4-5-2004 05:52 PM:

hmm... ni kira kes hantu lah ni bukan hantu tindih...

aku pun pernah jugak kena macam kau ni... tapi yang aku punya ni pelik sikit... cause aku nampak makhluk halus tu terbang kat jendela .. ...

tk tau laaaa tapi mmg aa rumah aku kat kg tu dashyat skitt...

http://forum.cari.com.my/viewthr ... ge=1&highlight=

Originally posted by qhusyairie at 2004-5-4 01:03 PM:
kalau dari segi medical,
tau kan tdo ader stages dia..
kalau owang yg tetiba terjaga tp still in REM(rapid eye movement) stage, dia takkan leh gerak..

sebab maser tdo, muscle akan relaxed, so, ...

My reply:-

Yup, that's what my sis told me.

Kadang2 masa kena tu cara kita fikir jadi lain...

Huh semalam baru nak tido rasa mcm tak boleh gerak. Aku buat2 rilex tapi lepas tu rasa mcm ada orang betul tidur atas aku. Dpt rasa badan, kaki dia... Rasa benda tu mcm hollow dan ringan. Aku tengok tak nampak apa2 pulak.

Semenjak thread ni dibuka, makin kerap aku kena...
Pasal ha?:hmm:

hmm... agul kau ada cuba fight ker hantu tu... seperti gerak gerakan badan kau secara paksaan ....

Follow Us
Aku tak tau la samaada tu antu ke apa...

Aku tak fight langsung pun masa tu. Takut pun tak.

Lepas aku rilex baru rasa gesel2 dgn benda tu.  Rasa tak selesa, geli pun ada...

hmm.. geli..

dulu aku pernah cuba nak fight balik tapi kebas kaki terus...

hangman97 This user has been deleted
aku dulu pernah kena tindih - hantu tu pijak muka aku,
ada tu dia tindih aje...dan ada sekali tu aku tidor dan tanganku
rasa macam pegang hidung dan tangan perempuan...

itulah kisah seramku

hmm mak lara pernah kena tindih dengan jin berpasang..

waktu tu kat balai polis tempat kami tinggal..

then..mak baru lepas pantang..dia baring kat katil..dia ckp waktu dia baring menelentang tu tiba tiba dari atas syiling jatuh dua ekor jin jantan betina kat sebelah mak..mula mula jin tu macam bergaduh sesama sendiri..then dia terpandang mak terus jin tu himpap mak..mak mengerang..tapi tak kuat sangat..nasib baik abah kebetulan nak masuk bilik...

eee seram

aku baru malam semlam kene tindih lagi.. dalam kul 12 lebih camtu.. memula rasa cam susah nak tido tp gagahkan jugak tido sebab esok keja.. tetiba rase cam hening jap.. pastu takleh nak gerak..nasib room mate ade tp nak panggil die takleh sbb sora tak kuar..cuma telinga dengar bunyi radio.. yang peliknye aku nampak diri  sendiri dok terbaing atas katil..seolah2 macam aku tindih diri sendiri.. aku cuba nak fight tp tak berdaya so aku relaks kan diri je...lama2 aku rasa kelam n baru terjaga..   kawan aku lak sebenonye tak tido lagi n cakap aku mengingau..padahal aku dengar semua yg berlaku kat bilik tu

aku rase aku dah mengalami OBE (out body experience)

Dulu masa belajar dulu, pernah kena tindih. Berpeluh badan aku.
Ingatkan aku je kena, kekawan lain pun ada yg kena.

ninjamerah This user has been deleted
dulu dulu cuba jugak melawan...tapi dah lama lama, biarkan jer....tak lama mana pun dia tindih.
tapi banyakkan mengucap jugak, mana tau kot kot nak sampai ajal.

dah lama gak aku tak mengalami peristiwa ni.

..Ade 3 jenis masalah 'ditindih' semasa tidur,

1. Gangguan syaitan & jin
Badan tak bersih & setan pun bertenggek:devil:, susah nak berjaga. Mimpi ngeri juga mempengaruhi minda manusia.

2. Kejutan 'malaikat'
Tidur dalam masjid atau atas sejadah, malaikat bagi 'bzzt' supaya bangun sembahnyang.

3. OBE- Astral Projection -
Roh keluar dari jasad, nak balik semula kedalam badan tapi tak jumpa pintu masuk. :stp:..(yg ni bukan main2)

--------------------------

semalam. baru aje aku kena tindih lagi pada pukul 4.30 pagi .. kali ni aku cuba buka mata.  dan akhirnya aku dapat buka mata aku semasa kena tindih... macam tiada hantu tapi bunyi kuat terus menyelubungi telinga aku....

Berdasarkan bunyi bising dan tiada "sense of presence" pada pendapat aku, kemungkinan besar OBE di luar kawalan sdg berlaku atau baru nak bermula.

Kalau rasa mcm ada hantu pun tak semestinya ada apa2 kat situ. Mungkin kita mengesan ketakutan kita sendiri saja.

0.02$

semalam aku kena lagi agul...

tapi aku dapat bangun sebelum hantu tindih tu membuat bising di telinga aku dan menindih aku...

saya rasa ada presence hantu tu kerana bilik aku terus jadi sejuk ...

Masa obe, suhu badan aku turun jugak. Dpt rasa kalau fokus aku tertumpu ke tubuh fizikal.

Kalau kau nak aku ada satu cara taknak bagi kena tindih.

syah pun pernah mengalami perkara sedemikian masa tinggal di rumah lama dulu. selalunya terjadi pada waktu siang hari - tido siang waktu asar. banyak kali syah mengalaminya tapi yg paling jelas skali...

masa tu waktu petang, terbangun dari tido tapi tak boleh bergerak. dalam separuh sedar, sempat juga baca ayat-ayat suci sebab slalunya benda ni hilang bila syah baca, tapi kali ni tak berganjak.

yang hairannya, bila syah paling ke sebelah katil, syah boleh nampak adik sedang solat asar. cuba panggil dia dgn sekuat hati tapi suara tidak keluar langsung. dan boleh lihat jam dinding yg menunjukkan pukul empat lebih.

lalu berpaling sebelah lagi, dan syah nampak ada lembaga berpakaian serba hitam sedang duduk di tepi katil dengan kedua tangannya menekan bahu syah. tak ingat apa yg berlaku lepas tu, tapi mulut tak putus-putus baca apa-apa ayat suci yg boleh diingat. sampailah akhirnya dapat bangun dan bergerak.

sejak berhijrah di rumah ni, alhamdullilah, dah tak pernah kena.