CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 3443|Reply: 36

Komen2 anda : Dyg performance top 8

Basically...aku tak puas hati.  Persembhn Dyg mcm biasa aja...mcm bukan dlm pertandngan. Very relax. Lagu ni pun slow amatlah...aku tak berkenan langsung ngan lagu ni. tak kena d telinga aku. Show mlm ni mcm show biasa yg aku liht d TV. Nothing special

Vocal mmg superblah mcm selalu w/pun ada kesilapan teknik sikit...but that boleh d ignorelh kan sbb ni LIVE PERFORMANCE bukan nak buat album pun.

Aku rasa Dyg patut lebih creative dlm performance dia. Dia kena buat lain dr biasa...baru ada umph.

Aku sebenornya tak tau nak salahkan sapa: lagu tu slow amat...uhuk

tp aku teringat lagu ni " I always love u" lagu ni dr dolly parton. dlm bentuk country & mmg tak sedap. Tp bila whitney nyanyikan semula..jd sgt sedap. Dyg pun nyanyikan lagu P Ramlee (Mlm bulan d panggar bintang) jd sgt sedap. Tp kenapa lagu selamanya ni cam kureng plak ek??

Aku kering idea nak ngomel apa.korang ler ngomel.aku dah bukak meja ni...

my personal opinion :-

aku cuma penah dgr TAJUK LAGU ni jer seumur hidup aku...dan kump INNUENDO tu...camner lagu nya tak penah dgr...

aku rasa KONSEP mlm ni ala2 konsep minggu pertama aritu...cuma mlm ni diberi lagu yg bkn pilihan diaorg dan kena buat style sendiri...aku pon kurang 'selesa' dgn persembahan Dyg mlm ni... mungkin kerana lagu tu kot......aku rasa persembahan Dyg biasa2 sahaja...walaupun aku 1st time dgr lagu ni aku tak tertarik langsung dgr...mungkin betul komen ke-3 tiga juri....

vokal Dyg mlm ni pon biasa sajer...

wat ever it is type IN DAYANG dan hantar ke 32728........

nih komen....(sigh)...
well...pada aku nih her worst performance in oiam so far....performance still ok,tp macam munc cakap...its just ordinary...nothing is special about it...macam buat pertunjukan biasa2 jek...so,i'm really disappointed...aku expect so much from dayang...
aku dok perati dayang even before she sang...dia nampak xcomfortable...aku xtau nape...mayb dia xsuka lagu nih,tp thats not an excuse...dia patut leh deliver lagu nih,coz its an r&b song...n i know what she's capable of..
well..aku harap dayang selamat next week...we have to work harder to support her...n i hope she can do really well next week...

i still have faith in u dayang....

1st time ku tgk oitm ni tadi..
penah dengar lagu ni...tapi dayang nyanyi biasa2 jerrrr...
cam nyanyi kat konsert jomheboh...

ya ya...she looks very uncomfortable from the beginning..tak mcm selalu...aku perasan tu.

dan yg penting..pls don't cry..the judges can say anythng..but dont cry...ewwwwwwwww...

Originally posted by Munc at 11-8-2006 11:58 PM
ya ya...she looks very uncomfortable from the beginning..tak mcm selalu...aku perasan tu.

dan yg penting..pls don't cry..the judges can say anythng..but dont cry...ewwwwwwwww...

i dont get it....what do you mean?

Follow Us
I think he meant Suki coz she cried after Paul's direct comment.

As for Dayang's performance, there was no enthusiasm. Probably the main reason was  the song followed by Dayang's lack of imagination to create a little something extra.

Look at it postively. It's just one bad song and another one of those days when things just don't worked out.

It happens to all of us some days.

oooo....ok...aku dah xdengar sgt dh masa tuh...fikiran aku dah melayang pikirkan dayang nye performance...
well...yep...one of those bad days....

Originally posted by apg at 12-8-2006 12:14 AM
I think he meant Suki coz she cried after Paul's direct comment.

As for Dayang's performance, there was no enthusiasm. Probably the main reason was  the song followed by Dayang's lack of imagina ...

well said apg. Bravo

Originally posted by orang_kampong at 12-8-2006 12:17 AM
oooo....ok...aku dah xdengar sgt dh masa tuh...fikiran aku dah melayang pikirkan dayang nye performance...
well...yep...one of those bad days....

bukan niat nak ngutuk dia yg menangis tu...tp u hv to be strong & stay strong  & keep on fighting. Do not show it to ur fans..nanti dpt undi kesian & dpt undi menyampah plak..

dayang tonite mcm not like her own self, agaknye dia not feeling well or under stress.......she look like in daze....hope for the best for dayang........sama2 la kita support ......

hm...aku bersetuju ngan korang punye opinion la...persembahan Dayang just ordinary maybe sebab lagu tu pun ntah ape2...x sedap langsung...Tapi as Dayang fanz, kite mesti sentiasa dibelakang Dayang ok...Hope Dayang akan lebih berusaha...caiyo...caiyo...

diorang (juri) kan even nak bagi lagu pun, tgk lah lagu tu popular ke tak...ni bila kita dgr lagu tu..oh..bosannya sbb tak pernah dgr lagu tu (eventhough lagu tu mmg asalnya sedap).tapi what the judges said is right, even penyanyi tu tak suka lagu tu, they supposedly make the crowds attracted to that song.for me, last nite mgkn dayang sikit gagal la, but form vocal aspect, she was the best. patutnya dayang dpt lagu Time after Time (farah) tu kan..i'm really hope to see more from dayang delivering ballad song.

keseluruhannya show mlm tadi boring sket..apapun teruakan IN DAYANG ok

aku tak tengok show semalam... tapi akan tengok ahad nie.. jangan risau...

aku nak cakap yang lagu ni adalah lagu yang dayang biasa bawak kat Planet kan.. SELAMANYA bukan lah bosan sangat sebenarnya.. lagu ni pernah menang AIM apa dalam kategori Lagu Terbaik... tahun bila lupa lah.. tahun yang Innuendo banyak menang tue..

lagu ni jugak rasanyer Dayang suka.... tak tahu apa masalah dier tak leh bawak dengan best..

tetapi lagu2 slow macam ni aku tak der idea cam ner nak jadikan ia lebih kreatif... cuba dayang korek rahsia dari Sheila Majid.. lagu2 dier semua slow dan teramat boring kalau orang tak minat.. tapi bagi aku dier sangat kretaif dan lagu slow tu jadi sedap didengar.. contoh Malam Ku Bermimpi...

k lah

kadang2 yang simple dan sederhana tu jadi best...
macam akak shiela tu, dia nyanyi mana ada nak tarik high pic ke apa...
tapi masing2 ada keistimewaan..
SELAMANYA tu mmg genre Dayang...x adil kalau ckp tak best, cuma krg impress je...
mgkn sbb OIAM kita lebih nk tgk  dayang bwk lagu2 yg need more energy..

nak kata dayang gagal nyanyi lagu selamnya semalam tu,xde la...cuma 2 minggu berturut2 lepas dia best sgt...tu yg macam 'agak' terkilan dgn show smalam...i wonder what had happpened to her last night

erm..

aku pun rasa persembahan dayang malam tadi biase je. vokal memang x dinafikan bagus. cuma pada pendapat aku, lagu selamanya ni, x sesuai dinyanyikan oleh dayang. aku lebih suka dayang bawak lagu rancak daripada lagu slow.

walau bagaimanapun, kita semua kena terus "VOTE IN DAYANG".

Ape pula tak best? die nyanyi lagu tue lagi best dari inuendo. 1st aku dgr rase nk cari kat mane boleh dpt copy versi dyg nie. Syok tul dgr die bawak...plg best part high notes tue...syg sikit ada lost suare die. it's okay syafinaz dah komen bg pihak aku..Tapi, utk lagu ni aku tak harapkn sgt dyg perform gimmik atau shownmanship krn focus pd vocal aje dh ckup. aku nk dgr vocal dyg aje. kalu dpt copy lagu selamanya versi dyg ni kan best..dpt gak layan dlm kete malam2 nih!:hatdown:

hmm... kesian Dayang eventhough dia dah profesional still kena kritik macam budak baru nyanyi...sengau lah... cara pegang mic lah mcm2 lagi... aku sendiri rasa semalam dayang memang tak best , harap next week dayang pilih lagu lain daripada rutinnya... dan pls...pls.... don't be too sexy....

Dayang nyanyi dah best dah, aku rasa takde masalah dengan nyanyian dia semalam
Part chorus last tu ok, cuma slack yang dia tarik mic jauh sangat tu
Kalau tak sure dah gempak dah

Pada aku musical arrangement yang tak best
Tersangat-sangat tak best
Kalau korang dengar lagu Selamanya versi Innuendo,
best giler wa cakap lu, bunyi lagu tu soothing je
Macam dibuai-buai

So, untuk persembahan semalam, aku salahkan Musical Director (dia yang buat arrangement kan ?)

:lol

12Next
Return to list New