CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: ColbyRaikkonen

♥ ▌Istana Indah Faizal Fabulous ▌♥ [Senyum Sokmo]

Close [Copy link]
Originally posted by ColbyRaikkonen at 14-8-2006 04:19 PM
AKU MULAKAN DENGAN MAJALAH KHAS UNTUK FAIZAL YG TELAH AKU SCAN untuk TATAPAN SEMUA.....

- Jangan ngada ngada nak ambik tanpa permission aku ...heheheh

http://i71.photobucket.com/albums/i1 ...

aduh... hensom dan manisnya wajah faizal dlm gambar tu :love: :love: :love:

Originally posted by ashna at 14-8-2006 05:45 PM
aiyooo...wujud lagi ke org islam kat negara ni yg tak khatam qoran??
kalau mak bapak jenis islam ala2 or islam dlm ic saja aku boleh terima la kalau anak dia tak khatam qoran.
ni org islam yg sol ...

Assalamualaikum...

soal khatam tak khatam tu urusan dia dengan Tuhan.  kita kat sini bukan nak bincangkan dia khatam AL-QURAN atau tak!  isu mcm ni tak sesuai untuk dipersoalkan.  sensitif.  kan mod sendiri dah bagitau.  kita cakap je la pasal bakat atau perangai dia atau perkara2 lain yang lebih sesuai.  tp jangan babitkan hal2 agama atau amalan mcm ni.

Originally posted by adik_nazgul at 14-8-2006 08:12 PM
rasa nak beli lak... ...

berbaloi tak rasanya...
ada poster giant lotter sekali tak ?? ...

takderlah...sumer dkt majalah 2 cerita pasal faizal jer...

Originally posted by narami_chan at 14-8-2006 08:58 PM

Assalamualaikum...

soal khatam tak khatam tu urusan dia dengan Tuhan.  kita kat sini bukan nak bincangkan dia khatam AL-QURAN atau tak!  isu mcm ni tak sesuai untuk dipersoalkan.  sensitif.  ...

:setuju::setuju:

Originally posted by narami_chan at 14-8-2006 08:58 PM

Assalamualaikum...

soal khatam tak khatam tu urusan dia dengan Tuhan.  kita kat sini bukan nak bincangkan dia khatam AL-QURAN atau tak!  isu mcm ni tak sesuai untuk dipersoalkan.  sensitif.  ...

alangkah hipokritnye...
just bcos kau minat faizal terus jadi isu sensitip segalanye.
tapi tidakkah kau lupa masa salima masih dlm akademi semua org kat sini mencerla dan menghina agama islam takde la pulak timbul isu sensitip ke apa.
malah semua bersorak gumbira bila islam di hina dan dicela oleh org2 islam sendiri.
di mana kamu apabila islam di cela tersebut?
kenapa tidak bangkitkan isu sensitif dan sebagai nye?

Reply #65 ashna's post

aku tak kata pun aku minat dia.  masalah skang ko persoalkan soal dia khatam tak khatam.  itu urusan dia dengan Tuhan.  sama je dengan salima.  dia pakai tudung tp terkinja2.  mmg aku sakit hati tengok.  dan dah banyak pun thread lepas2 pasal dia.  

ko tak puas hati thread ko pasal khatam tu ditutup so ko lepaskan kat sini plak kan?  ko khatam banyak kali ke kalo ko rasa ko bagus sgt?  ko hafal ke Al-Quran tu?  biar la dia nak khatam ke, salima nak khatam ke, rich velvet nak bawak bible ke, semua tu mod dah tekankan sbg isu sensitif.  hal2 perkauman dan keagamaan kan tak boleh dibincangkan.

Follow Us
Originally posted by narami_chan at 14-8-2006 09:45 PM
aku tak kata pun aku minat dia.  masalah skang ko persoalkan soal dia khatam tak khatam.  itu urusan dia dengan Tuhan.  sama je dengan salima.  dia pakai tudung tp terkinja2.  mmg aku sakit hati te ...

aiyoo..kalau hal agama tak boleh di bincangkan kenapa perlu wujudnye forum religian, islam, christianity dan sebagainye.
malah kat current issue..isu agama islam di perlekehkan oleh org islam sendiri tumbuh bak cendawan baru lepas hujan.
kenapa tiba2 sini tak boleh sentuf pasal agama tiba2 nye bila ada kaitan sedikit dgn faizal.
sedangkan ketika zaman salima tiada pun jadi ianye sensitif.
kenapa boleh jadi double standard ini?
islam kah dgn wujudnye peraturan yg selective mengikut jantina dan pelajar tertentu.
kalau peraturan ini standardize semua then i will understand.
masalah nye peraturan ini hanya wujud bila ada kaitan dgn faizal.
kenapakah jadi begini??:hmm:

yessss i likeee....thanks colby......lap u :love:

Aku suker thread nih.. nanti senang2 aku join...

Originally posted by ashna at 14-8-2006 09:50 PM

aiyoo..kalau hal agama tak boleh di bincangkan kenapa perlu wujudnye forum religian, islam, christianity dan sebagainye.
malah kat current issue..isu agama islam di perlekehkan oleh org islam se ...

ff:ff:
Biarlah dia..sebab hal khatam nie hal kecil jer berbanding dgn apa yg berlaku sekarang...ko faham2lah isu yg tengah hangat sekarang......mengucap panjang aku....

[ Last edited by  farah_fanz at 14-8-2006 10:14 PM ]

congratulations colby !! :hatdown:
ada thread pro & ada thread kon -
baru balance nak baca dua dua -

tahniah,,Colby..good effort..

Pokcik tumpang berbangga budak ganu yg underdog membawa kecermerlangan untuk diri sendiri dan negeri. Walaupon pokcik bersetuju, Faizal terlalu awal utk  dilantik Duta belia,  tp atleast dia telah menyumbang nama baik peringkat negeri.

For those yang cop faizal blurr dan bodo,..dll..
Pokcik nasihatkan ..
Ambil tempurung, kencing didalam tempurung tu dan melalui air kencing anda, cermin diri sendiri tahap manakah  level anda sekarang?

Pokcik yang berumur hampir 10 tahun tua dr faizal, kelulusan  MBA, terpaksa mengambil masa 13 bulan untuk mendapat  400k. Faizal yang berumur 22 tahun, berkelulusan SPM, tak pernah mendapat pendidikan dalam nyanyian.. ..mampu mendapatkan 400k  dalam masa 3 bulan.

Dan utk anti si Faizal yg  tak pernah melihat duit 400k, pokcik nasihatkan bekerja kuatlah dalam apa pon bidang yang anda ceburi. Jangan cemburui kejayaan  orang lain, dan membiarkan  diri anda dalam keadaan  papa kedana..

[ Last edited by  pokcikgumber at 15-8-2006 08:53 AM ]

Reply #72 pokcikgumber's post

Bravo Pokcik... Wa jadi pemerhati di sini... ingat wa nak supply gambo pezal kat sini... heheheh

Originally posted by PengKid at 14-8-2006 11:36 PM
Bravo Pokcik... Wa jadi pemerhati di sini... ingat wa nak supply gambo pezal kat sini... heheheh

boleh Kid..nanti pokcik tolong belasah panatik Farhan yang jiwa tak tenteram dgn kemenangan faizal..

[align=justify]Huhuhu, Colby ni peminak Faizal rupanya..

Faizal ngan Siti pung OK gak..

Dengan Dato' K tu pleaselah! :kant:

Reply #75 freekey's post

faizal ngan siti??
please la jugak..

Originally posted by freekey at 15-8-2006 12:27 AM
Huhuhu, Colby ni peminak Faizal rupanya..

Faizal ngan Siti pung OK gak..

Dengan Dato' K tu pleaselah! :kant:

http://planet.tim ...

hhahahahahahlol

joke of the day!:lol

sape tgk Faizal kt AC Di Sini hari tu?aku suker tgk baju kemeja yg dia pakai hari tu..sesuai sgt ngan dier..:love:

[ Last edited by  mimilake555 at 16-8-2006 01:33 AM ]

Originally posted by ashna at 14-8-2006 09:50 PM

malah kat current issue..isu agama islam di perlekehkan oleh org islam sendiri tumbuh bak cendawan baru lepas hujan.
kenapa tiba2 sini tak boleh sentuf pasal agama tiba2 nye bila ada kaitan sedikit dgn faizal.
sedangkan ketika zaman salima tiada pun jadi ianye sensitif.
kenapa boleh jadi double standard ini?
islam kah dgn wujudnye peraturan yg selective mengikut jantina dan pelajar tertentu.
kalau peraturan ini standardize semua then i will understand.
masalah nye peraturan ini hanya wujud bila ada kaitan dgn faizal.
kenapakah jadi begini??

biar aku jawab soalan ko ni. admin dah tetapkan yg isu² yg melibatkan sensitiviti agama, kaum + politik adalah tidak dibenarkan. sbb tu wujudnya bod² khas utk bincangkan isu² yg berkaitan. so kalau nak berbincang gak pasal isu² ni pegi la bod² yg disediakan @ yg lebih sesuai.  itu pun kena ada tertibnya jugak utk berbincang pasal isu² tersebut.

kalau ko bagi contoh pasal bod current issue, itu beyond aku punya kuasa. bod tu ada mod sendiri + derang yg bertanggungjawab utk pantau post² @ thread² yg tak sepatutnya. semua tu terletak pada budi bicara deranglah. sekarang, ini bod bawah jagaan aku + lmohktar. aku mmg penah bagitau yg tak dibenarkan buat thread pasal isu² yg admin dah tetapkan tak boleh. lagipun ko bukan orang baru + tak tau rules forum ni.. kami pantau setakat mana yg kami mampu. anyway tak cukup ke lagi nak cakap pasal isu² ni ditempat yg disediakan @ kat tempat yg tak disediakan pun masih nak cakap pasal isu² ni jugak. lagipun ini bod entertainment. tak perlulah nak kait² pasal isu² sensitif macam ni. yes, we do judge people here tapi tak perlu la nak judge sampai ilmu agama @ seksualiti derang. tak perlu ok.

aku mengaku yg aku bukan la orang yg arif dalam hal² sebegitu sbb tu aku larang buat thread² yg mmg dilarang. aku tanak silap buat penilaian. kalau nak cakap pasal salima, aku mmg pantau jugak. ada ke thread² yg mengutuk salima yg berkaitan dengan isu yg sensitif aku biarkan? kalau ada thread² @ posting² yg aku terlepas pandang aku minta maaf sbb aku tak mampu nak baca semua posting yg ada kat bod ni. so ko tak leh cakap aku pilih pelajar. dah tu ko pun buat thread  sambil mencarut². apa yg ko harapkan? ko nak cakap pasal isu agama @ apa² jer la tapi dalam masa yg sama ko ada carut. sesuai ke? mungkin ko akan cakap sesuai. itu pada ko tapi tidak pada aku.

pasal faizal ni aku nampak ko suka sangat buat thread pasal his sexuality.. tak habis² ko nak buat thread mengatakan dia tu 'sesuatu'. dalam thread tu ko buat jugak post yg mencarut². pastu ko cuma assume jer bila masa buat thread tu.. betul @ tak dia 'sesuatu' tak jugak kita tau.. kalau pun dia sesuatu perlu ke ko nak hukum dia dgn perkataan² ko yg berbau lucah tu? sbb tu aku ban dari buat thread 'sesuatu'. ko nak berbincang secara betul buat la cara yg betul. mmg la ini bod entertainment tapi tak boleh jugak nak hentam sesuka hati buat apa saja ko suka. dah aku cakap tak boleh tak boleh la. aku cakap tak boleh sbb senang aku nak pantau.

posting ni aku bukan takat tuju pada ashna jer tapi pada semua orang yg tak faham kenapa aku tak benarkan thread² yg ada sentuh isu² yg melibatkan sensitivi agama, kaum + politik. dan jugak kenapa aku tak benarkan lagi thread² 'sesuatu'.

ps: maaf colby aku celah kat sini jawab soalan ashna. harap ko faham. sorry again.

Rate

1

Originally posted by ColbyRaikkonen at 14-8-2006 04:22 PM

setakat ni yang aku tengok, paling takde perubahan masa audition dan last sekali takde perubahan adeah faizal,muka dia sama je, masa audition, prelude, final,lagu tu je muka dia.

bayangkan lotter, felix, haider, isa, mawi, ekin, zila, marsha.. hehehehe.....

[ Last edited by  ctredzuan at 15-8-2006 08:24 AM ]