CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: ExAvantz155

HIZBULLAH vs ZIONIS (News) [merged] shaikh

insya-Allah, tiada apa halangan aku akan ke Jordan bulan depan, teringin skali menyeludup masuk ke Palestine... nak tengok sendiri keadaan di sana...

Hizbullah melancarkan 250 roket ke arah Israel

serangan terburuk setakat ini ke atas Israel semenjak perang bermula...

[ Last edited by  ExAvantz155 at 14-8-2006 03:12 AM ]

anakperantau This user has been deleted
Terima kasih kepada posting2 yang menyiarkan kemenangan Hizbullah.. tentang orang yang keluarkan kenyataan macam nak bela Israel tu.. biarkan lah mereka.. Biasalah.. tengoklah PLO tu berjuang konon nak berdamai dgn Israel.. hmm tah apa mereka dapat... Dalam apa2 isu pun berkenaan umat ISlam, mesti ada jer golongan yang camni..

BeanDiesel sebenarnya ada point, dia bukan nak pertahankan Zionist, yg beliau highlightkan ialah bila ada ada orang awam di pihak Israel yang terbunuh, di mana Islam melarang pembunuhan orang awam..

Originally posted by BeanDiesel at 12-8-2006 03:00 PM

if you read my posts here I did not attempt to justify the Zionists' claim for the land. I'm merely saying that it is not ok to kill civilians, even though they are considered as illegal alien. We don't need to check the history of the conflict. What we may want to check is the history of Rasulullah, if he ever said it's ok to do so.

Ok, kita lihat semula history of Rasulullah.. selepas daripada perang Hunain, tentera musyrikin(Bani Thaqif) telah berundur ke tempat mereka, iaitu Taif. Taif ialah sebuah kota yg dikelilingi tembok.. tentera Muslimin yg diketuai oleh Rasulullah sendiri telah mengepung kota tersebut.. pada mulanya berlaku panah-memanah antara kedua belah pihak, disini ada kemungkinan org awam di dalam kota tersebut terkena panah tentera Muslimin.. kemudian Salman al-Farisi mencadangkan supaya guna manjanik(catapult), maknanya kemungkinan korban orang awam dlm kota Taif bertambah besar, tapi tak menjadi sebab orang Arab masa tu tak berapa mahir guna teknologi drpd Parsi tu.. akhirnya kepungan ke atas Taif pon ditamatkan dan beberapa bulan lepas tu, orang Taif peluk Islam..

memang betul BeanDiesel mengingatkan bahawa peraturan perang dalam Islam melarang orang awam di bunuh... tapi berdasarkan keadaan semasa di Taif pada masa Rasulullah dan Lubnan skrg, korban orang awam mmg tak dapat dielakkan berikutan perang bukan dlm situasi face to face.. situasi ini juga terjadi semasa Sallahuddin al-Ayyubi cuba menawan Baitulmaqdis, mereka guna manjanik walaupon tahu ada org awam dalam kota Baitulmaqdis, tetapi setelah berjaya ditawan, orang awam termasuk Yahudi dilayan dengan baik... saya percaya sekiranya Hizbullah berjaya menawan Israel, insyaAllah takkan ada orang awam yg akan dibunuh..

soalan.... kalau kite bunuh mnx2 org yahudi ...sama ada tentera...ker...org awam kat negara mereka ker...pelancong yahudi yg melancong kat malaysia.....  hukum nye mcn mana...dapat pahala tak...?

Originally posted by anakperantau at 14-8-2006 06:46 AM
Terima kasih kepada posting2 yang menyiarkan kemenangan Hizbullah.. tentang orang yang keluarkan kenyataan macam nak bela Israel tu.. biarkan lah mereka.. Biasalah.. tengoklah PLO tu berjuang konon ...

ni gambar kat israel ker...lubnan...?

Follow Us
Originally posted by palong at 14-8-2006 09:45 AM
BeanDiesel sebenarnya ada point, dia bukan nak pertahankan Zionist, yg beliau highlightkan ialah bila ada ada orang awam di pihak Israel yang terbunuh, di mana Islam melarang pembunuhan orang awam. ...

sape org awam di Israel? Dari mana datangnya org Israel?Apa negara mereka?Sape suruh duduk Israel kalau tanak kena bom?Kalau ada bangsa lain yg duk israel pun..sape yg suruh dia menetap kat sana?Tiba2 ada negara Islam nak pertahankan negara mereka ada pulak yg bangang kata tak baik balas serangan.Nanti kena org awam kat sana.Aduhh..apa punyer otak keldai la.Tau tak sape tu org Israel?Ada baca ka tarak baca?
Kalau ada pun org awam..apa tanggungjawab org2 awam kat israel bila Ketua negara sendiri suruh berperang?
Ada baca ke tarak baca?Sejarah dunia pasal israel?Dari budak kecik sampi ke org tua semua benci Islam.Dunia sebenarnya dan compromise sedikit sebanyak dgn kependudukan negara Israel.Berunding tak sudah2.Tapi hasilnya lagi teruk.Apa lagi..perang je la.
Pernah pergi ke Israel??Tau culture dia camna?Tau tak pegangan budak kecik2 israel ni camna?
Zaman nabi dulu pun berperang.Bila diisytiharkan berperang..bila laungkan berperang, bila meletusnya berperang
adalah menjadi tanggungjawab org awam masa tu menyembunyikan diri.Cari bekalan makanan.Melarikan diri.Berlindung.Bukan pegi shopping ka..melepak ka..atau buat kerja harian.

-AronSharon-

gennosukesama This user has been deleted
Originally posted by BeanDiesel at 12-8-2006 03:00 PM

if you read my posts here I did not attempt to justify the Zionists' claim for the land. I'm merely saying that it is not ok to kill civilians, even though they are considered as illegal alien. ...

kau ni kira atas pagar la ya...or slightly sokong jews.

Originally posted by back_hand at 14-8-2006 10:33 AM
sape org awam di Israel? Dari mana datangnya org Israel?Apa negara mereka?Sape suruh duduk Israel kalau tanak kena bom?Kalau ada bangsa lain yg duk israel pun..sape yg suruh dia menetap kat san ...

tak elok kita berbincang dgn mengeluarkan perkataan2 yg tak sepatutnya..

gennosukesama This user has been deleted
Originally posted by palong at 14-8-2006 11:03 AM

tak elok kita berbincang dgn mengeluarkan perkataan2 yg tak sepatutnya..

saya rasa sesuai bagi orang yang tak faham.

Originally posted by gennosukesama at 14-8-2006 11:05 AM

saya rasa sesuai bagi orang yang tak faham.

saya rasa orang tu faham, mungkin org yg tak berapa nak paham maksud sebenar dia.. tak adil rasanya kita menuduh BeanDiesel menyokong Yahudi sedangkan point dia lain...
anyway, saya support Hizbullah bom Israel.. pengebom berani mati sebelum2 ni pon saya support..

Originally posted by ExAvantz155 at 14-8-2006 03:11 AM
Hizbullah melancarkan 250 roket ke arah Israel

?x=380&y=250&s ...

Tak mungkin roket katyusha dan khaybar Hizbollah sekuat ini.Kuasa pemusnahnya rendah tidak spt bom dan missile Israel.Kalau 250 roket dilancarkan,yg mendarat mungkin 1 atau 2 shj atau tidak langsung krn ditangkis oleh SAM atau anti missile Yahudi.

Ini gambar Lubnan yg kena bom Israel ni.

Persoalannya sekarang adakah Yahudi akan mematuhi gencatan senjata yg berkuatkuasa tepat pukul 1.00pm(waktu M'sia) ini krn kita ketahui ttg sikap Yahudi yg suka mencabul penjanjian.:hmm:

Originally posted by gennosukesama at 8/13/06 07:01 PM

kau ni kira atas pagar la ya...or slightly sokong jews.

well, when it comes to condemning the killing of civilians, aku tak atas pagar. sape buat aku condemn.

ok. nampaknya ade antara kita yang nak lebel orang ni sokong mane. let's see the logic.

A lawan B, C tonton.
A buat salah.
C point out that A buat salah.

Adakan C sokong B? Maybe yes, maybe not. Not enough conclusive evidence.

Cam tengok football gak la. Everyone who knows me knows that aku paling benci team ohio state. But kalo opponent dorang foul, aku nengok replay aku rasa pon foul, aku cakap la foul. Tak bermakna aku sokong Ohio State. Ish, tak kuasa den.

ok. satu lagi aku nak sentuh.

aku rasa most of us understand that aku menentang pembunuhan civilians. Ade yang argue that penduduk Israel tak leh dikira sebagai civilians.

ape maksud civilian? civilian adalah orang yang bukan dalam active military or police duty. dalam peperangan, civilians adalah orang yang tak amik bahagian secara langsung dalam armed fight tu. walaupon kite leh argue yang rakyat Israel tu kebanyakannya bukan rakyat tanah tu yang sah, tak bermakna mereka tak leh dikira sebagai civilians. validity of nationality does not determine whether one is a civilian or not.

katakan seorang rakyat France gi bercuti kat Lebanon, pastu perang meletus, pastu dia terbunuh. he's still considered as civilian casualty. katakan Mesia perang ngan Indonesia, pastu ade satu perkampungan pendatang haram dari Uganda kat Indonesia. Leh ke kite bomb kampung tu ngan pendatang Uganda tu skali just because dorang bukan rakyat tanah tu yang sah? tak leh. they're still civilians unless dorang participate angkat senjata perangi kite.

So, citizen ngan civilian adalah dua perkara yang berbeza.

[ Last edited by  BeanDiesel at 14-8-2006 12:31 AM ]

Originally posted by BeanDiesel at 14-8-2006 04:27 PM
ok. satu lagi aku nak sentuh.

aku rasa most of us understand that aku menentang pembunuhan civilians. Ade yang argue that penduduk Israel tak leh dikira sebagai civilians.

ape maksud civilian? civilian adalah orang yang bukan dalam active military or police duty. dalam peperangan, civilians adalah orang yang tak amik bahagian secara langsung dalam armed fight tu. walaupon kite leh argue yang rakyat Israel tu kebanyakannya bukan rakyat tanah tu yang sah, tak bermakna mereka tak leh dikira sebagai civilians. validity of nationality does not determine whether one is a civilian or not.

katakan seorang rakyat France gi bercuti kat Lebanon, pastu perang meletus, pastu dia terbunuh. he's still considered as civilian casualty. katakan Mesia perang ngan Indonesia, pastu ade satu perkampungan pendatang haram dari Uganda kat Indonesia. Leh ke kite bomb kampung tu ngan pendatang Uganda tu skali just because dorang bukan rakyat tanah tu yang sah? tak leh. they're still civilians unless dorang participate angkat senjata perangi kite.

So, citizen ngan civilian adalah dua perkara yang berbeza.

Penduduk israel tak boleh diambil kira sbg civilians.Sama ada dia terlibat or tak terlibat..diaorang penceroboh.Tarak negara.Kalau lah negara tu..tanah tu..asalnya bangsa israel..aku setuju.

Aku jawabkan..kalau rakyat france bercuti ke labenon..tiba2 perang meletus, dia harus cari tempat berlindung..berusaha keluar dari situ.Itu aku stuju..sbg civilians.Tapi kalau mampus gak kena bom..tu sendiri cari nahas.Dah ajal dia.

Kalau mesia perang ngan Indon..ada perkampungan Uganda..Memang tak boleh Bom kampung Uganda tu.Tapi menjadi tggjwb org2 uganda tu cari perlindungan.Kena tahu perang tu ada risiko kematian yg tak disengajakan.Kebarangkalian utk jadik mangsa mati katak sbg org awam adalah tinggi.Kena carik perlindungan.Org2 uganda tu aku aggree sbg civilians.Dia dtg kat situ walaupun secara haram bukan kerna nak merampas Indon.Nak menumpang.Bukan nak halau rakyat Indon.

Yg penting isu skrg ISRAEL.Sape rakyat israel? Mana negara asal Israel?Pegi dulu sana..baru cerita.

Cubit pipi mr.bean...ya aa..aww.

Salam Sejahtera.

-Rabbi-

Originally posted by back_hand at 8/14/06 01:09 AM

Penduduk israel tak boleh diambil kira sbg civilians.Sama ada dia terlibat or tak terlibat..diaorang penceroboh.Tarak negara.Kalau lah negara tu..tanah tu..asalnya bangsa israel..aku setuju.

again, nationality tak menentukan seseorang tu civilian.

Aku jawabkan..kalau rakyat france bercuti ke labenon..tiba2 perang meletus, dia harus cari tempat berlindung..berusaha keluar dari situ.Itu aku stuju..sbg civilians.Tapi kalau mampus gak kena bom..tu sendiri cari nahas.Dah ajal dia.

kalo camtu Israel pon leh cakap dorang dah sound rakyat Lebanon jangan dekati askar Hezbollah nanti kena bom skali. But I dont want to accept as a justification to cause any death to Lebanese civilians.

People take cover not because they want their right not to be killed in the battle to be protected. they take cover to aviod being sorry.

Kalau mesia perang ngan Indon..ada perkampungan Uganda..Memang tak boleh Bom kampung Uganda tu.Tapi menjadi tggjwb org2 uganda tu cari perlindungan.Kena tahu perang tu ada risiko kematian yg tak disengajakan.Kebarangkalian utk jadik mangsa mati katak sbg org awam adalah tinggi.Kena carik perlindungan.Org2 uganda tu aku aggree sbg civilians.Dia dtg kat situ walaupun secara haram bukan kerna nak merampas Indon.Nak menumpang.Bukan nak halau rakyat Indon.

That's actually intended for those who say that rakyat yang tak sah tak leh kira sebagai civilian, without specifying whether rakyat tersebut nak rampas negara tu atau tak.

But, kalau dorang nak rampas Indon skali pon, kite perang ngan Indon, rakyat Indon yang sah termasuklah pendatang tu yang unarmed, kite tak leh serang. Yang kite leh serang askar Indon jek. Katakan pendatang Uganda tu pon tak puas hati ngan kite, nak perang same ngan kita. Kite leh serang askar pendatang Uganda tu jek.

Gi check kat dictionary ape maksud Civilian, ape maksud Citizen. Cuba bezakan. A citizen of a country is not necessarily a civilian of the country. A civilian in a country is not necessarily a citizen of the country.

Yg penting isu skrg ISRAEL.Sape rakyat israel? Mana negara asal Israel?Pegi dulu sana..baru cerita.

Do I have to go to Israel to get the right to speak? I don't think so. My passport isn't valid there. The definition of civilian that I accept will not change neither. Let's say the whole Israel is Anti-Islam. Say the whole Israel discriminate Muslims. We still do not have the right to kill its civilians. Their hate for us and our hate for them is not enough of a reason to kill. It is for extremists like KKK etc. We should be better than that.

Cubit pipi mr.bean...ya aa..aww.

:stp:

Salam Sejahtera.

Salam Sejahtera.

Israel adalah negara tentera...mewajibkan semua rakyatnya sebagai tentera baik tetap atau tentera simpanan...So ada orang awam ka kat negara yahud:hmm:i tu????

ALLAHUAKBAR!! HIZBULLAH MENANG...

Salam Selawat keatas nabi Muhammad dan Ahlulbaitnya...

ALLAHUAKBAR.....ALLAHUAKBAR.....ALLAHUAKBAR...!!!!

ANA mendapat satu berita dari kawan baru sebentar tadi bahawa Hizbuallah telah memenangi peperangan dalam melawan Israel dan gencatan senjata telah dilakukan pada pagi tadi....ALHAMDULILAH.....

Minta antum semua membacakan al-fatiha dan segala macam doa untuk menunjukkan kesyukuran kita kepada allah atas kemenangan tentera Islam.....Solawat....

LAKNAT AMERIKA
LAKNAT ISRAEL
LAKNAT BRITISH
LAKNAT ZIONIS...10x

MAMPUS IAREL
MAMPUS AMERIKA

ALLAHUAKBAR

Wassalam

www.huseniahzahrah.tk