CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: qisha79

salah ke buat love bite?

Reply #200 deentaro's post

amboi..deen sampai ke sini ko ye..balik umah..bini dah tunggu

gua pernah nampak satu mamat tu...baeeeeeeeekkkk jer susunan luv bite kat leher...systematic jer positioning....penuh lak tu..... ...satu kebanggaan kot....

love bite

kat sekolah menengah section 2 shah alam banyak budak2 form 1 da berlove bite banyak2 kat leher tengkuk tangan bla bla

agaknya derang ni bangga dapat tunjuk dia pandai wat love bite dan tunjuk "aku main/beromen malam tadi..ko?"

apa pekdahnyer love bite ni?

hanya mereka yg tahu

Sefaham saya, buat love bite memang tak salah kalau dah memang ikatannya sah. Cuma akan menjadi HARAM kalau tempat love bite tu boleh dilihat oleh orang lain. Seperti di leher contohnya. Kerana ini akan mendatangkan sangkaan kepada orang lain, mendatangkan sangkaan ni yang menyebabkan kita berdosa...

Originally posted by cantthinkofany at 3-9-2007 05:43 PM
gua pernah nampak satu mamat tu...baeeeeeeeekkkk jer susunan luv bite kat leher...systematic jer positioning....penuh lak tu..... ...satu kebanggaan kot....

pasai aku takdok love bite kecik2 dulu hah? pijat bite ada lah..

dak mayu ni kalo tenguk atas seme love bite..kalo tenguk bawah tang kaki semaaaaa nyamuk bite....ais batu kacang/kudis

Originally posted by ura at 3-9-2007 06:23 PM
Sefaham saya, buat love bite memang tak salah kalau dah memang ikatannya sah. Cuma akan menjadi HARAM kalau tempat love bite tu boleh dilihat oleh orang lain. Seperti di leher contohnya. Kerana i ...

pesai plak oang yang di sangka sebabkan dosa pada oang lain maka mende tu haram?

sapa leh tahan mende2 ni..kekadang kan depa sedo cam laki bini tu..tau2 masa keje oang lain prasan haaa..duk tanya, tup2 termalu

kalo ikut otak awak tu..mamat rock kene bawak sepandok salu sebut Saya Kaki Solat, kalo tak oang sangka mamat rock pakai caca merba tu bukan jenis solat punye..hu ha gitu , kalo tak mamat rock berdosa sebab dia menyebabkan oang lain sangka dia bukan jenis kaki solat

mai pakai serban jubah , kaki pembohong penipu habis duit oang dia conned, seme pakat tak kisah, takdirrrrrr, pasal semata2 dia pakai macam nabi

patut lah bangsa mayu ni ada slowww siki itu atas dalam tempurung kepala

Follow Us

Reply #206 ajinomotonosuga's post

labu sungguh

Originally posted by ura at 3-9-2007 06:44 PM
labu sungguh

eh awak ni..

kata kita labu

awak yang dok kata ..kita tanya tuuu

seolah tak boleh kasih sayang suami isteri plak

kalo da sikap  manusia suka bersangka buruk, anggap bebukan..macam2 depa kata..sabo je laa

cam awak laa..kata kita labu..elehhhhh..tengkorak hang

kita nie hidup dlm masyarakat, kalo masyarakat kita cam kelompok afrika , kot-kot yg nampak lovebite tu sebagai tanda "genius"....buat ajelah, atas dahi pun takpe...

tapi agak2 kita nie dok dlm kelompok melayu yg jenis beradab, yg rasa melayu nie terlalu busy body dan suka berprasangka...jadi pepandaikanlah sesuaikan diri...

masalahnya dgn kita, nak jadi melayu moden tapi duk dlm kelompok busybody...haruslah org2 mengata, ...jadi apa pilihan yg kita ada?....nak marah org yg berpra-sangka atau kita yg tutup lubang utk mereka berpra-sangka pd kita....

kalo dah rasa kita kebal , tak kisah org keliling...dan buatlah, jgn sedihlah kalo org pra-sangka yg bukan2.....

Rate

1

manusia, fisikal depa, ada very sensitif...ada mudah blushing , bleh nampak kat muka..walo kelabu asap pung

yang duk kecoh budak2 tu apa hal..budak2 tu depa ikut sapa kalo tak oang tua..kalo oang tua perangai macam datok K, nak salahkan budak2 apa nya kan?

sebab kita memberi nilai pada sesuatu langsung tadak bernilai ler banyak masalah oang kita nih, mende tak bawak makna apa pun, kita duk sampai masuk paper, media arus perdana, seminar bijak pandai bincang pasal love bite..apaaaaaaa punye akai?

saya ni jenis tak amik pot..mata oang sepet, idung kembang, tinger kecik..or lebam tu mende? love bite ke?

but i know esp pompuan, ramai perangai depa suke kritik mende2 fisikal cam tu..malah depa sendiri admit suka tenguk oang jelita2..dah depa keindahan dunia agaknya

saya tak penah amik pot, bab fisikal kendian kawan ada tegur , eh idung ko mancung gak ek, eh mata ko sepet gak ek, eh lips ko cantik lah, eh tangan ko senget lah..leh putar..ramaiiiiii manusia cam tu..pantang nampak lain di mata depa..depa sebut

Originally posted by MelahJanda at 3-9-2007 06:20 PM
love bite

kat sekolah menengah section 2 shah alam banyak budak2 form 1 da berlove bite banyak2 kat leher tengkuk tangan bla bla

agaknya derang ni bangga dapat tunjuk dia pandai wat love bi ...

mak pak dorang tak wat apa2 ke? kalu anak haku, skolah2 dah ada tanda2 ni...kira mcm diminta untuk dipunish ke maknanya! haku hambat kang!

[ Last edited by  wifeorg at 3-9-2007 08:05 PM ]

Mana ko tau melah?

Originally posted by MelahJanda at 3-9-2007 06:20 PM
love bite

agaknya derang ni bangga dapat tunjuk dia pandai wat love bi ...

pakai baju baru pun salah kalo niat mahu menunjuk2.. kalo niat mahu riang gumbira , macam hari raya tu bagus lah

kalo buat love bite nak menunjuk2..memang lah salah walo pun dah suami isteri.

kalo terjadi love bite, terperasan dan risau, pandai2 cover lah..kalo oang tu tak perasaan, nak tegur, tegur lah baik2, kalo tak..buat dek je laaa..tak amik pot

budak2 hidup dalam PEERS, peers ni omputih nya, dalam mayu kita maksudkan kawan sebaya, sekumpulan

bila soang ada love bite, ntah pakwe dia cocok kat leher, so besok budak lain grup tu pun mau ada, dari yang segan nak ada pakwe terus paksa diri amik pakwe..carik pakwe tak kisah mat bangla indon as long depa bleh ada love bite macam CLIQUE dia

besok soang ada ipod purple..luse kawan dia pun nak ipod purple, besok soang ada sugardaddy, luse kawan dia lain pun nak ada sugardaddy..

itu ler donia budak2..

mase aku sekolah dulu... kengkawan aku nih ramai yg kepala ting tong sket...
dok tangkap budak.. pegang ramai ramai pastu buat love bite...

heheheh bukan pompuan tangkap laki atau laki tangkap pompuan... tapi bebudak laki tangkap budak laki...
bebudak nih memang nak pedajal memember...
cam siot... sape yg kene buat love bite kat leher tu memang rase suwey... malu dah satu hal...
ade yg sanggup ponteng sebab nampak love bite kat leher...
bukan malu pasal dibuat oleh kaum sejenis... tapi malu sebab bende tu love bite...
yer ler.. lom kawin tapi ade love bite...

sampai kalo leh kene tanya soalan yg membunuh ler kalo ade love bite (bg yg belum kawin)
contoh soalan
' ko nih agama ape?'
'ko takde rase malu ke? kalo tak malu ngan tuhan pon malu ler dengan manusia'
'eh ko nih bukan islam kan? mesti ko kapir kan...?'
'aku tau ko mesti anak terbuang, kurang kasih sayang, takde pendidikan agama.. sebab tu setan banyak dlm perut'
cam gitu ler antara soalan dan statement kalo tengok member yg tak tau nak jadik manusia

pade fikiran kitaorang.. sape yg ade love bite (kalo dibuat oleh pasangan kekasih jantan n betina) memang suwey... kecuali yg dah kawin ler..
tapi time aku sekolah tak pulak aku nampak yg dah kawin love bite bertepek kat leher...

aktiviti buat love bite tu bukan dilakukan oleh bapuk/gay/homoseks tetapi dilakukan oleh bebudak jahat/nakal/menyusahkan cikgu...
hahahahah

dulu i pernah jadi assistance lecturer ni tau... part time lah jaga lab....

so dia lelaki.... kat tengkok dia selalu ada lovebite ni tau... ada lah 1- 2,
and i feel so malu nak pandang dia tau bila ckp... dia selambak je lah kan....
1 day dia perasaan lah i tak pandang muka dia bila ckp kan.... so dia terus je tanya
lovebite saya ni nampak sngt ke....tunang saya suka sgt gigit ni....saya pun suka....
eee.... geli i dgr.... then dia ckp nanti u dah ada bf sok tau lah betapa bangga nya ada
lovebite ni....u nak rasa pun boleh i buat kan.... hampeh kan dah tu siap gelak lagi plak tu...
student lain x nampak sebb masa lab jalan dia pakai overcoat lab so mana nak nampak....

tak sesuai langsung.....

Reply #209 my-alja's post

can't say much ...coz i agree with you

...sebab tu...aku suka buat dan merelakan love bite di tempat2 yang lebih gebus dan strategik...

ntah aku tak de sebab spesifik kalau buat love bite kat hb aku....kalau terover ganaz ader ler satu dua yang sangkut kat dia...aku slalu dapat tang bahu...boley....jarang ler kat leher....maluuuu....

x salah pun kalo nk buat love bite tuh... tapi my hubby mmg malu kalo ayang buat kat leher dia...tapi kalo kat dlm baju...dia x kisah..buat ler baper byk..dia rela..

keje selalu jumpa customer.memang weekdays tak leh ada love bit. hehehkalo cuti lama tu...berbalas balas la bite antara satu sama lain