CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Syd

Ijam Medicine....bayarlah nafkah anak!

Close [Copy link]
Originally posted by Syd at 21-9-2006 09:47 AM
aku ingat2 lupa

samada dia nih anak dato' atau bekas isteri bagio..
aku rasa dia..

coz aku ada tgk pic2 kawin dorang dulu

nanti ada masa, aku scan pic tuh
kena carik dulu

Dia memang anak anak Dato' tapi pasal bekas isteri bagio tak pasti lah pulak. Kalau tak salah aku isteri Bagio pun anak Dato' juga. Ijam & Shamrin Fotograf sama2 kahwin masa kumpulan depa tengah top akhir 80an & awal 90an.

WHY NOW? WHY NOT BEFORE? WHY TAK KUAT KUASA HAL NAFKAH ANAK? KALAU DI SINI DAH KENA HUMBAN MASUK LOKAP.....WHEN THINGS GONNA CHANGE? 80% ANAK MANGSA PENCERAIAN TIDAK TERBELA....

takada This user has been deleted
macam2 hal la artis ni........

Originally posted by Yang_Jelita at 21-9-2006 11:49 AM
WHY NOW? WHY NOT BEFORE? WHY TAK KUAT KUASA HAL NAFKAH ANAK? KALAU DI SINI DAH KENA HUMBAN MASUK LOKAP.....WHEN THINGS GONNA CHANGE? 80% ANAK MANGSA PENCERAIAN TIDAK TERBELA....

gitulah kalau kat malaysia
bincang punye bincang, tak jalan jugak
masuk laaa mahkamah

anak gan rozie tu pon ramai mcm manalah nak tanggug yg disebelah sana, kalau tak silap akulah dua2 tu pon dah tak meletop lagi..........aper agaknya pekerjaan diaorg la ni?

apalah ijam.............nampak mcm lelaki yg bertanggungjawab...................rupanye HAMPES jugak

Follow Us
Aku paling tak suka orang yang suka abaikan nafkah anak anak. Kalau suami/isteri nak gaduh nak cerai, cerailah kalau dah tau tak sefahaman tapi anak anak jangan lah abai baik nafkah/kehidupan mereka tak ada rasa kesian ke?

Diorang ni dapat yang baru semua nya harum wangi yang lama tu semuanya busuk bacin. Geramlah orang macam ni tak ada hati perut tol.

baby_rose This user has been deleted
tanggungjawab tetap tanggungjawab....

Originally posted by duquesne at 21-9-2006 10:57 AM
hmm.. funny.. logically, kalau dia tak bayar nafkah anak, nak ke ex-wife dia allow anak-anak dia datang rumah Ijam & Rozie almost every weekend and follow diorang pegi diving/swimming semua?

...

aku setuju...
pompuan ni kalau tak silap anak mufti..mmg dato la.kawin ngan ijam sebab waktu tu ijam ni glamour.bila medicine jatuh terus mintak cerai ..katernyer ader org lain yg lebih kaya dr ijam.ijam tu dulu frust bagai nak rak...lastly jumpa rozie,sekarang tengah bahagia terus kuar ceta ni plak.ini pakcik aku sendiri yg ceta tau....

dah 2 tahun baru nak minta...nanti aku tanya pakcik aku sebab dia agak rapat gak ngan ijam ni...aderla ikatan persaudaraan ....kalau dia tipu maknanyer aku pun tipula...

ok la tu minta RM300 utk anak umur 15 thn..
ada tu ex wife minta RM500 sebln utk sorg anak umur 6 thn lastly duit tu bukan utk anak tp utk diri sendiri enjoy dgn laki baru..ff:

aku pelik la..dulu masa kawen ngan rozee,kire grand la gak buat tu..sipa buat kat dalam laut lagik..nie nak bayar nafkah anak pun x leh..sebulan dua x kesah nie dah masuk 2 tahun..kesian anak tu..anak tu kan amanah tuhan

berilah nafkah kat anak tuh... jgn di lupa anak pada bekas isteri kita tuh... mana tau itulah anak yg bakal menolong kita suatu hari nanti.. kita tak taukan pada masa akan datang....:lebai::lebai:

sorry kalau keratan akhbar ini terpesong sikit dari tajuk tapi still ada kena-mengena :tq:

Nasib ibu tunggal tidak popular

MENJELANG Ramadan, seperti biasa kaum wanita menjadi semakin sibuk, serba serbi hendak diuruskan. Namun yang utama adalah melipatgandakan amal ibadah.

Membelek e-mel Isnin lalu, saya terpanggil memetik kisah yang diluahkan oleh seorang wanita yang menamakan dirinya sebagai Fida, berusia awal 40-an dan mempunyai empat orang anak.

Dalam bersahaja Fida meluahkan isi hatinya sebagai ibu tunggal yang hidup sederhana dalam menanti ketibaan Ramadan dan Syawal.

Saya tertanya-tanya apa yang dimaksudkan Fida. Untuk seketika, hati saya menjadi begitu syahdu dan sayu. Mungkin benar kata Fida, bertuah menjadi ibu tunggal yang bercerai mati daripada yang bercerai hidup.

Mungkin kisah yang Fida bangkitkan satu dalam seribu, tetapi bagi saya ia baik dijadikan teladan serta diambil iktibar oleh kita semua dalam meniti hari-hari mulia yang bakal menjelma tidak lama lagi.

Di bawah ini saya catatkan luahan rasa Fida buat tatapan pembaca semua.

揝aya bukanlah seorang wanita yang bijak berkata-kata, juga tidak mahir merencana. Tapi sebagai wanita dan ibu tunggal saya kini merasakan betapa orang-orang seperti kami tidak diberi perhatian.

揟idak usahlah diceritakan mengenai suami yang tidak memenuhi tanggungjawab memberi nafkah kepada anak-anak. Itu cerita lama. Sampai kiamat pun tidak akan selesai jika cara yang digunakan sekarang untuk menangani masalah rumah tangga dan perceraian tidak diubah.

揔alau saya wanita daripada golongan kaya, bekas isteri jutawan atau hartawan.. cepatlah kes selesai. Ini tidak, sebab kami wanita biasa yang hanya menjadi mainan lelaki yang tidak bertanggungjawab serta menjadi bahan mainan dan dipersenda pihak yang berwajib, kes berlarutan bertahun-tahun. Sampai dah lenguh kaki memanjat pejabat agama. Tidak juga selesai, sudahnya, biarkan sahaja....

揗ana tidaknya, kerja mesti kena buat, anak-anak nak makan dan sekolah. Kalau tidak mana nak dapatkan duit untuk sekolahkan anak-anak, nak beli makanan buat mereka?

揝aya tidak meminta yang indah-indah daripada Kak Nor, sekadar meminta jasa baik Kak Nor menyiarkan keluh kesah kami yang bergelar ibu tunggal.

揜amadan akan menjelma dua minggu sahaja lagi, insya-Allah. Kemudian Hari Raya. Saya pasti mereka yang mampu sudah membuat perancangan. Baju untuk anak-anak, perhiasan rumah dan sebagainya. Apa yang Kak Nor fikir kami ibu-ibu tunggal tidak berkemampuan ini buat?

揟entunya menahan sebak dan resah di hati. Pada saat insan lain bergembira dengan persiapan serba serbi baru, kami hanya memendam perasaan. Apa hendak dijawab jika anak-anak bertanya bila hendak beli baju raya?

揗erengeklah macam mana pun, jawapannya tetap sama, Tunggu dulu nak! kalau ada rezeki kita beli baju baru. Kalau tidak, pakailah apa yang ada.

揃eginilah nasib anak-anak mangsa perceraian, amat berbeza dengan anak-anak yatim. Bagi anak yatim, bila menjelang Hari Raya berbagai-bagai persatuan dan orang-orang perseorangan akan tampil membantu sedangkan anak-anak mangsa perceraian di pandang sepi bagaikan insan yang tak punya perasaan. Bayangkan anak-anak yatim dibawa makan di tempat-tempat mewah dan dihidangkan makanan lazat-lazat sedang anak-anak mangsa perceraian ini hanya `berlaukkan ikan masin dan berkuahkan kicap

ari tu aku tgk kat tv dia sibuk penyelam kat pulau2.............

Originally posted by potai at 21-9-2006 12:52
dah 2 tahun baru nak minta...nanti aku tanya pakcik aku sebab dia agak rapat gak ngan ijam ni...aderla ikatan persaudaraan ....kalau dia tipu maknanyer aku pun tipula...

Ha Potai... korek la sikit cerita Ijam ni... kasi clear sikit to us.. nanti tak pasal memanjangkan fitnah..

contohilah Aznil Hj Nawawi & Chef Wan yg tak pernah lupa nafkah anak2 walaupun dah bercerai

[ Last edited by  F685 at 21-9-2006 02:54 PM ]

Apa nak heran...artis malaysia bukan ada duit. Masa tengah top tak ingat..dah jatuh menyusahkan orang plak. Ada 1 hari tu masa kat atm Maybank..Joey BPR ada depan aku tengah kuar duit. Kesian aku tengok.. cuma mampu keluarkan RM50 je..sian sian!

Originally posted by melayucyber at 21-9-2006 03:19 PM
Apa nak heran...artis malaysia bukan ada duit. Masa tengah top tak ingat..dah jatuh menyusahkan orang plak. Ada 1 hari tu masa kat atm Maybank..Joey BPR ada depan aku tengah kuar duit. Kesian aku t ...

kot2 mmg dia nak keluar 50 aje kot. ataupun kau dapat tengok baki terakhir dia:hmm:

Walau seburuk mana pun perangai ex-wife dia tu, nafkah untuk anak tetap kena bagi. Kalau x percaya kat ex-wife, takut dia pakai duit untuk kepentingan sendiri bagai, carilah org ketiga yg boleh dipercayai mcm ex pak dan mak mertua ke, datuk budak tu ke atau sesapa saja yg boleh menjamin duit yg diberi tu betul2 digunakan utk si anak.