CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Lady_Hac

[MERGED] All about Toyota Avanza

Originally posted by metalacademic at 29-4-2008 01:38 PM
ko mesti dok usyar myavanza.net ... hehe ..

ala .. releks la bang. yg complaint avanza ni pun bukan pernah milik avanza pun, setakat  dengar cerita orang, lepas tu baca dalam website...

kal ...

tau jerk ko eh? hehehe!! aku study n research dulu.... kat situ byk info yg bagus... ada pro & cons gak... tp setelah aku consider... baru aku beli.... test drive sampai 2 kali... kete test drive tu tak laaa best maner pun... cam dah lama tak servis jerk... tp biler dapat yg brand new... rasa cam tanak lepaskan jerk driving experience tu...

I love my avanza.....

assalamualaikum..
dulu aku pun dalam dilima jugak nak beli avanza ker tidak..
first aku tgk yang 1.3 manual.. ok jugak.. padan dgn harganya.. lebih kurang rm60k..
tapi bila difikirkan dari aspek safety.. yang 1.3 m nie takder airbag.. takder abs.. takder ebd..
jadi aku pun tgk lah pulak avanza 1.5 a.. haa.. yang nie ok.. engine 1.5 dvvt memang power..
pastu ader dual air bags.. ader abs,, sesuai lah dgn ciri ciri keselamatan terkini.. tapi harga lebih kurang Rm75k..
jadi fikir punya fikir tak jd amik avanza..
tp pada aku memang berbaloi kalau amek avanza.. padan dgn harga nya.. dan dgn brand toyota nya..

Reply #133 labu0202's post

bapak mertua aku pakai avanza. ada sekali sekala aku bawak keta ni...penah test drive kat showroom sebab nak amik satu mini mpv utk isteri.

overall avanza memang bagus utk family. cuma aku rasa kurang selesa sebab suspension keras & bumpy. its value for money...

last2 aku amik renault kangoo...complete package bg aku..kakakakaka

Reply #134 volvomania's post

walaupun renault kangoo ni huduh, tadi dari segala segi kangoo lagi bagus dari avanza.

Reply #135 penyo's post

heheheh..

memang huduh. jendol macam Airbus A380...sama2 perancis nak buat camana??

tapi dari segi practicality, drivability, comfort & safety kangoo win hands down...

Originally posted by volvomania at 12-5-2008 12:38 PM
heheheh..

memang huduh. jendol macam Airbus A380...sama2 perancis nak buat camana??

tapi dari segi practicality, drivability, comfort & safety kangoo win hands down...

ko beli yg siap ada screen lcd + ps2 kat seat belakang tu ke?

Follow Us

Reply #137 archilless's post

takkk...PS2 dah ada kat umah...
ngarut je accessories tu..

amik yg basic je..RM60K++

Kangoo TUrbodiesel penah la aku try.....engine pikap dan minyak pun save giler tp company registration je.... kan bagus kalau Avanza/Innova/Naza Ria dll diorg offer engine turbodiesel nie...

Reply #139 altimi's post

tawon depan kangoo turbodiesel akan ada utk pvt registration. tapi macam biasalah...road tax mahal sket..

Reply #138 volvomania's post

Encik Volvo Man,

Kanggoo ni, TC euro kasi warranty berapa lama? (km?)

Normal service (oil + filter) berapa kos?

Ada servis ngarut2 tak... macam kena tukar sensor ke, punat kecik ke, minyak urut ke, ... maaf... gurau je... tapi Pak Abu rasa encik volvo faham maksud Pak Abu. Ada kerete continental yg memang 'manja'... tapi rasanya kangoo ni tak... cuma nak pastikan saja.

Reply #141 p4k4bu's post

pak abu,

waranty TC bagi cuma 60K@2 tawon jer...memang budusss sangat..
keta aku dah tamat waranty aku lagi suka..sebab TC caj mahal nak mampus & banyak kos mengarut.

masa dalam tempoh waranty pun aku dah hantar servis bawah pokok. murah kalau pakai minyak semi sintetik + oil filter tiara punya. tak sampai RM100.

atf pakai dexron III yg 15 hengget seliter pun ok je...

overall senang bela. penyakitnya mungkin sama dengan savvy. tang Crank Position Sensor a.k.a flywheel sensor yg mungkin cepat rosak. so far aku punya ok lagi...

Originally posted by volvomania at 12-5-2008 02:06 PM
overall senang bela. penyakitnya mungkin sama dengan savvy. tang Crank Position Sensor a.k.a flywheel sensor yg mungkin cepat rosak. so far aku punya ok lagi...

crank position sensor ni sama ke dgn tdc sensor?..
kalo sama.. budak2 savvy kata bukan pasal rosak.. tapi sbb cepat kotor..
kalo bersihkan boleh ok semula..

Reply #143 archilless's post

betul...

kalau benda tu duduk atas flywheel, yalah tu. memang boleh dibersihkan je...cuma kalau nasib tak baik, ia rosak terus & perlu diganti...tapi x mahal mana pun...RM200 lebih kurang...selalunya jarang rosak..

maaflah...jika soalan saya ini dah ditanya dlm thread lepas....sy bminat dgn model avanza 1.5....cuma saya nak tau beberapa perkara, antaranya :

1.harga terkini avanza 1.5 OTR
2. bape kadar interest loan utk 7 tahun (terkini)
3. kalu sy bajet monthly payment around 450-550 utk 7thn, bape downpayment yg harus sy bayar?

hrp, sesiapa yg arif, dpt membantu.....tq

up sikit.........

Toyota Avanza dipertingkatkan 2009

JUALAN melebihi 110,000 unit menjadikan Avanza antara MPV kegemaran di negara ini.

KENDERAAN pelbagai guna (MPV) popular Toyota Avanza diberi nafas baru kedua dengan tambahan dua lagi varian menggunakan transmisi automatik 1.5S (RM78,500 sebuah) dan 1.5E (RM70,000 sebuah).

Ini menjadikan kesemuanya kini lima pilihan Avanza selepas 1.5G (RM74,500 sebuah), 1.3E automatic (RM65,800) dan 1.3E manual (RM62,500 sebuah).

Perubahan pada bahagian luaran agak ketara dengan imej sporty. Eka bentuk bumper depan lebih mantap dengan jeriji depan lebih garang, selain skirting sekeliling badan serta spoiler bumbung belakang. Pada tayarnya, ia dipasang dengan rim roda rekaan baru bermata empat.

Dari sudut dalaman pula, papan pemukanya memaparkan warna campuran kelabu dengan putih telur yang diistilahkan oleh Toyota sebagai greige.

Sejak dilancarkan di pasaran Malaysia pada Oktober 2004, Toyota Avanza muncul sebagai MPV paling popular yang sehingga kini, mencatat jualan lebih 110,000 unit di seluruh negara.

Model dipertingkatkan ini memberi gaya dan rupa yang disegarkan semula kepada Avanza. Menurut UMW Toyota Motors, penambahbaikan tersebut adalah hasil daripada maklum balas pelanggan yang dikaji oleh Toyota bagi memastikan bukan sahaja produk itu menepati kehendak pelanggan tetapi juga melangkaui jangkaan mereka.

adik aku pakai avanza nih...  aku selalu gak drive avanza dia...  selesa gak... aku   wokeyy ajer avanza ni...  tapi aku ada nampak gak avanza yg rendah lak..... heran gak.. sbb yg normal aku tgk   tinggi sikit....

asik2 penambahan kosmetik ..... bodykit je, saje trick nak markup rege la tu ...

dulu avanza mmg fofular sbb takde saingan dr segi rege & saiz tp la ni dah ada livina, rondo & coming soon proton mpv ...

UMW Toyota Kurangkan Bayaran Servis Avanza

KUALA LUMPUR, 13 Feb (Bernama) -- UMW Toyota Motor Sdn Bhd hari ini mengumumkan pengurangan harga pakej servis Maxcheck Toyota Avanza antara lima dan 20 peratus berkuat kuasa bulan ini.

"Adalah menjadi falsafah kami untuk mewujudkan dan memberikan produk serta perkhidmatan nilai ditambah," kata pengarah eksekutif perkhidmatan pelanggan kumpulan UMW Toyota, Ismet Suki pada upacara penyampaian hadiah bagi Peraduan Kira dan Menang Perjalanan Lancar Toyota di sini hari ini.

"Ini bagi memberikan lebih banyak penjimatan kepada pelanggan kami yang dihargai dan untuk mengurangkan lagi kos pemilikan mereka," katanya.

Ismet berkata sejak pelancaran penjenamaan semula Minyak Motor Tulen Toyota baru, jualan produk meningkat sebanyak 25 peratus berbanding tahun sebelumnya.

Peraduan Kira dan Menang itu yang terbuka kepada pelanggan yang memilih pakej Maxcheck berjaya menarik 19,400 penyertaan.

Pemenang hadiah utama, Surati Liew Siew Nyuk, membawa pulang sebuah Toyota Vios 1.5(G) baru.

UMW Toyota terbabit terutamanya dalam pemasangan, pemasaran dan pengedaran kenderaan Toyota dan Lexus.

Syarikat itu merupakan usaha sama antara UMW Holdings Berhad dan Toyota Motor Corporation serta Toyota Tsusho Corporation, Jepun.

-- BERNAMA

Aku up thread lama ni.... (takut mod marah buat posting baru... aku dah baca dr 1st page tau...)
petang td sengaja pusing2 sekitar bandar dan gatal2kan kaki tekan break kereta viva 1.0 aku tu singgah used car... niat di hati nak cari alza 2nd hand.. tetapi diracun sales man dgn avanza 1.3 (A)... gatalkan mulut dgn tyakan kalau2 nak trade in je dgn kereta yg aku pakai skg... ntah mimpi apa sales man tu dia offer tinggi plak kereta aku tu... sedangkan dah 3-4 kedai yg aku singgah semuanya offer murah je... isunya skg ni wife plak mcm tak setuju psl kereta tu transmisi auto.. takut minyak mahal ...almaklumla kan.. beza sgt kalau nak dibandingkan dgn viva 1.0 (M).. so apa pendapat korang plak...

Tee jay, moi pon berkira2 nk amik avanza seken je manual 1.3 jek, sbb anak nk masuk 3 xselesa la pkai kete kecik, ikutkan syg mmg syg sbb kete kelisa huby dh nk abis byr bln 4 thn depan, tapi opismate huby ada yg nk beli, tuh tgh dok survey2 baca komen org, ada kata ok ada kata xok ,