CariDotMy

Forgot password?
 Register

View: 37751|Reply: 140

Dang suria..(Dlm rancangan Ziarah)

adaer saper 2 tenguk tak rancangan ni?saluran astro ria,rancangan ni ptg sebelum waktu berbuka.aku rasa pakaian dia tak sesuai dgn tmpt yg dia ziarah.masuk masjid pun tak tutup aurat dgn lengkap.

Reply #1 dewi64's post

yg mandi kat sungai (tak ingat dlm episod berapa)...seksi siot..melekat baju kat badan....kikiki

Dang Suria ni masuk dalam kategori cun jugak.

Tapi saya suka menonton Ziarah.

Dia ni dah jadi janda dua kali...elok2 ada laki, mintak cerai, laki dia siap nangis lagik masa nak cerai tuh, la ni dang suria menggeletis la nak cari laki baru...tu yg kena seksi seksi takut nanti tak laku org tak pandang dia...yang jadi target dia sah sah le wan kamaruddin...

aku mls nak kutuk apa2 pasal pakaian dia tu, tp rancangan ZIARAH tu memang sgt menarik...

Follow Us
Originally posted by Dicota8 at 3-10-2006 20:37
Dia ni dah jadi janda dua kali...elok2 ada laki, mintak cerai, laki dia siap nangis lagik masa nak cerai tuh, la ni dang suria menggeletis la nak cari laki baru...tu yg kena seksi seksi takut nanti ...

Well.. kita just nampak yang surface aje.. what's underneath kita tak tau.. yang aku dengar dulu marriage dia ada problem.. and the problem is not from her.. tak tau ler betul ke tak.

haku tgk rancangan ni lepas berbuka.........sbb aku berbuka awal kul 6.11........wakaka

rancangan ziarah tu...memang best..!!

ZIARAH @astro

Rate

1

cun laa dang suria ni ek

dulu masa kat ntv7 selalu baca berita dgn wan ni rancangan ziarah pun dgn wan ada ap2 kot

macam tak cun jek

komen aku lagi..

pada pendapat aku kan, tak patut a kita judge dangsuria or sesapa pn just sbb tgk cara dia berpakaian. aku tak pernah pun minat dia. tp aku kagum dgn keberanian dangsuria dan others ziarah's crew. tak ramai yang berani pergi ke negara2 yg sedang bergolak cmtu semata2 utk mengetahui keadaan sebenar disana dari pandangan kita as muslim. kerana sblm ni kita hanya disogokkan dgn laporan dr media barat yg menggambarkan keburukkan semata2 tentang kehidupan rakyat di sana.

nih aku paste skit dr apa yg aku baca dr blog ziarah:

...Saya dan krew Ziarah bukan alim mahupun ulamak namun kami tidak sanggup menanggung dosa sekiranya tidak memberitahu bahawa saudara kita di sana merayu agar ada pakar-pakar agama dari Malaysia untuk tampil membantu dan membimbing masyarakat Islam di sana yang jauh tersasar dari landasan sebenar. Dari tinjauan kami masih ada harapan untuk melihat cahaya Islam kembali bersinar gemilang di sana dengan bantuan dan bimbingan kita semua...

4 Ogos lalu, kami memilih untuk berada di Timur Tengah untuk menyiapkan 5 episod program Ziarah yang akan disiarkan di Astro Ria sempena Ramadan tahun ini.
Ketika perancangan di buat, Lebanon masih stabil - hanya sesekali digegarkan berita letupan bom kereta.

Kami diseret ke Balai Polis Zarqa - disoal-siasat oleh tiga unit polis yang berbeza - satu gambaran meningkatnya tahap berjaga jaga serta tekanan keselamatan yang dihadapi pihak berkuasa Jordan berikutan kekacauan di Lebanon.

Seminggu sebelum kami berangkat ke Afghansitan, Kabul dan Kandahar masih digeluti siri pengeboman kereta dan serangan pengebom berani mati.

Dua jam berkereta melalui Khyber Pass sendiri, satu cabaran hebat. Wilayah ini terkenal dengan amalan undang-undang puak, dan kini masih dikusai oleh lapan puak yang menolak sebarang campur tangan kerajaan Pakistan dalam kehidupan harian mereka.
Diiringi dua anggota polis yang lengkap bersenjata AK47, kami merentas Khyber Pass.

Perjalanan ke Afghanistan nyata memberi banyak pengajaran; malah merealisasikan cita cita kami untuk membuka langkah wartawan tempatan memasuki garisan krisis untuk menyediakan laporan bagi mengimbangi agenda media asing yang ajrang berlaku adil dalam penyebaran maklumat mereka.

Secara amnya halangan utama di Asia Selatan adalah faktor cuaca dan infrastruktur yang amat daif. Bayangkan perjalanan sejauh 220km memakan masa selama 14 jam menaiki van melalui banjaran tinggi berbatu kerikil dan gaung sedalam 50m di kiri dan kanan laluan yang hanya boleh dilalui satu kenderaan pada satu masa. Itu belum masuk faktor keselamatan...penembak curi, perompak dan saki baki puak Taliban yang boleh muncul secara tiba-tiba di sepanjang perjalanan kami.

Banyak pelajaran dan pengesahan baru yang saya perolehi sepanjang ziarah ke sana. Contohnya ziarah di Timur Tengah kerana sebelum ini menerusi media barat saya punyai persepsi bahawa golongan Sunni dan Syiah seakan-akan langsung tidak boleh bertembung. Gambaran sebenar tidaklah seburuk yang dilaporkan...mereka masih boleh hidup bermasyarakat,sembahyang dalam masjid yang sama malah Imam Sunni menyokong Hezbollah dalam khutbah Jumaat.

so kesimpulan aku buat ialah, jgn a nilai sesiapa dgn just lihat pakaian dia. cuba ambil dr sudut positif. Berani & sanggup ambil risiko. hmm, satu jari menunding ke arah org lain, empat jari lg menunding arah kita. So pk2 lar.. nih just pendapat aku lar.peace!.

kira cun la jugak tu... wlpn tak makeup...

tue lah tengok  si dang nie seksi tol...........

Originally posted by nhafizaj at 3-10-2006 09:58 PM
pada pendapat aku kan, tak patut a kita judge dangsuria or sesapa pn just sbb tgk cara dia berpakaian. aku tak pernah pun minat dia. tp aku kagum dgn keberanian dangsuria dan others ziarah's crew.  ...

tuhan suruh tutup aurat beb.. kalau kita tak judge, tunggu le Allah yang judge.. Pssst tapi best gak cuci2 mata.. kalau kat depan aku, dah lama aku tenung jek, bior dia sgan skit,.

dia tak segan kot, lagi dia perasan ada kot.

BTW, aku setuju dgn nhafizaj kat atas tu. memang berani and niat dia ke sana patut dipuji. and aku setuju pasal tersasar tu. how did islam-agama kebaikan dan kebenaran now becomes agama pengganas?

so sad...

Originally posted by petit-saconnex at 3-10-2006 10:43 PM
dia tak segan kot, lagi dia perasan ada kot.

BTW, aku setuju dgn nhafizaj kat atas tu. memang berani and niat dia ke sana patut dipuji. and aku setuju pasal tersasar tu. how did islam-agama keb ...

ganas sebab nak tegakkan kebenaran. kalau lembik nak lawan israel lahnat tu, jawabnya buang karan jek laa.. btol tak??

OH ALLAH BAGI LAH DAKU KEKUATAN UNTUK MENYAMPAIKAN SEBAGAIMANA DISAMPAIKAN OLEH RASULULLAH S.A.W