CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 43044|Reply: 33

kos pembedahan ACL

hello forumers semua.
Saya nak tanya sape2 yang tahu berapakah kos untuk pembedahan lutut yang membabitkan ACL..? Hospital manakah (kerajaan atau swasta) yang dapat memberikan khidmat yang terbaik. terima kasih.

ko ader torn ligament cruciate ker?.....bukan sakit giler ker?....boleh lak dok pikir2...heheh....gi jer buat

memang la nak buat. tapi kena tau la berapa kos dia...nak jugak tahu hospital mana yang dapat sediakan perkhidmatan yang terbaik. Ligament aku complete tear. dah putus terus sebab terjatuh masa main bola...

takde sape2 yang tau ke kos dah buat pembedahan ni???

Originally posted by screwing5blades at 18-10-2006 07:04
hello forumers semua.
Saya nak tanya sape2 yang tahu berapakah kos untuk pembedahan lutut yang membabitkan ACL..? Hospital manakah (kerajaan atau swasta) yang dapat memberikan khidmat yang terba ...

SALAM....Screw

Macamana dengan pembedahan ligament kat lutut? Berapa kos untuk sekali pembedahan? Kalau tak silap aku dulu, Doc ada bgtahu kos untuk pembedahan ACL dalam linkungan RM 15 ribu++..Doc tak bgtahu kat Hospital mana.

Aku pun ada pengalaman Ligament terkoyak masa bersukan..Baik-baik coach suruh rehat lepas training tapi dok degil nak sambung main bola..Masa tengah tendang bola, ada dengar "bunyi" lagi..Ingatkan terseliuh ke apa..malam tu tak rasa apa-apa lagi cuma berdenyut kat bahagian tepi lutut.Esok paginya bila bangun nak pi keja, nak bengkokkan kaki pun tak boleh..tengok kat kaki dah berlebam..Masa pi klinik Doc kata Ligament dah terkoyak..Nasib baik tak terputus terus..Tupun aku masih ragu-ragu sebab masa Doc sahkan Ligament aku terkoyak, dia takdak pun x-ray kaki aku.Doc cuma buat sedikit test pada pergerakan kaki aku.

Doc ada nasihatkan aku supaya berehat selama sekurang-kurangnya 3 bulan daripada bersukan..tapi kalau nak main cepat jugak, Doc suruh buat operation. Risikonya kalau bedah Doc kata, 50-50.Samada semakin baik atau bertambah buruk dan tak boleh nak bersukan langsung..  Disebabkan statement daripada Doc tu aku sampai sekarang dok masih buat pertimbangan samada aku patut buat operation atau tidak.Rasanya kalau aku tak buat operation, boleh baik sendiri tak Ligament yang terkoyak tu??

Aku ada terbaca kat internet tentang simptom kecederaan bahagian ligament nih..Sampai sekarang aku tak tahu nak kategorikan kecederaan aku ni dalam kumpulan yang mana..Yang nyatanya, kalau aku nak bersukan memang ada limit.Tak boleh nak bergasak sangat macam dulu..Takut jadi balik macam dulu...SERIK!!

Kalau tak silap kecederaan Ligament terbahagi kepada 3 jenis,

a)Anterior Cruciate Ligament Rupture
b)Lateral Collateral Ligament Injury
c)Medial Collateral Ligament Injury

dlm medik tv aritu ada tunjuk. kos tak sebut tapi rasanya kat ampang puteri.

Follow Us
HUKM -RM14k

aku buat kt tawakal dlm area 15K....

Reply #4 screwing5blades's post

Dulu aku supply implant ni drp UK..cost hanya lingkungan RM3K saja..yg paling mahal dia punya BIO-Screw tuuu..

aku nak tanya ni...
bapa kos kat private hospital macam pantai/tawakal/pusrawi....
aku malas nak nunggu kt spital gomen...aku dh takleh tahan ni..
3 bulan solat tak betul duduk antara 2 sujud...kaki pun takleh straight and lipat abis..
nk mengeliat tang kaki tu pedih..kekadang mandi waktu sejuk giler ketar kaki pun sakit...
sapa2 keje  spital tanya la berapa kos wat masa ni...insuran kompeni aku ni sket sangat cover takat 40k je skali ward

aku nak tanya ni...
bapa kos kat private hospital macam pantai/tawakal/pusrawi....
aku malas nak n ...
azharfcsit Post at 1-3-2010 16:15

ACL pvt kos = RM15,000 (mahal, daftar trus buat)

ACL govt kos = RM3,000 (murah, daftar trus tunggu dan menunggu)

Just gi Hospital Selayang, amik plan pesakit bayar penuh (kalo nk cepat,bayaran murah ckit dr kt private hospital), jumpa dr pakar, then leh discuss dgn doktor tu.
but my case is different, PCL yg koyak so kos operation mmg lg mahal dr ACL krn memerlukan beli ligamen dr penderma. Dh tanya kt Gleaneagles 40k, kt hospital Slyg just 19k, itu pun  kalo beli ligamen (harga 9.5k),kalo x (guna sendiri punya) operation kos just 10k..

baru lepas wat ACL rabu lepas...kos kt pantai cheras 14k...
kos gomen 6k tp lambat gila...aku g tanye pusrawi pun lmbt gila...kos lebih kurang pantai...
so skrg aku tgh wat pisio je...

aku baru je lepas operate lutut tapi menicus koyak.....dah boleh lari tapi otot masih tak kuat lagi kene byk main gym.....buat kat hospital kerajaan kat seremban...duit ada je  terus operate...kos semua dlm rm5ribu

kalau wat meniscus je mmg cepat baik...member aku beza sehari je operation ngan aku...dia dah leh kayuh beskal dah masa fisio....aku baru je boleh jalan tanpa tongkat..naik tangga pun dah berani sket satu anak tangga satu kaki..

repair meniscus ngn ACL lain beb, wa buat ACL kat sepital pantai, total dlm 20k termasuk fisio dan ubatan. ubat-2 spt arkosia,viatril n condropil mmg mahal.
wa buat thn 2008, cuma skrg ni baru rasa stabil .
masalah skrg ialah meniscus torn plak kat kaki sebelah lagi, doc syorkan buat scope utk repair meniscus. mungkin terjadi akibat dr terlampau menyokong kaki yg sebelah buat ACL tu..

menarik topik ni....
aku wat ACL surgery kat gomen hospital..RM 3k plus....jenuh menunggu sebab aku tkde duit manyak ma nk g private hosp...
lps wat operation ni n abis study aku amik insurans n  jadik agent insurance..hahaha

sakit wooo ms jtuh ACL injury....mcm meletop lutut....

so aku nk kwn2 yg dah wat ACL surgery ni...
korg men aktif sukan lgi tak?...

btw, ader tak doc rekemen korg pakai knee braces utk bersukan....?
klu ader share sama wei.....aku nak beli gak

daripada dr punya research(boleh check kat medical journal)..xde beza pon sebenarnya pakai braces ke tak kalau nak bersukan for those dah injured..just bg kita comfortable je..tp aku sendiri selesa pakai yg open patella punya braces masa main badminton..yg penting selesa la kot..kalau tdk nak bersukan x enjoy plak psl takut sakit

Aku baru je doc sah kan kena ACL ngan meniscus koyak..doc suruh operate gak...boleh cite tak pengalaman berapa lama amik masa operation,boleh jalan berapa lama..mcm mana plak ngan kesakitannya....

12Next
Return to list New