CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 19195|Reply: 136

[MERGED] Stress semasa pregnant..

korang kalo nak compare stress semasa tak pregnant dgn semasa pregnant ketara tak?? rasanya sekarang nie i alami stress (agaknya)..tak tau plak hormon mana yg terlebih/terkurang time pregnant nie.. kalo merajuk dgn hubby berpanjangan jadinya sampai sanggup tak makan langsung..sanggup taknak keluar ikut dia ngan baby gi open hse.. sekarang i sorang2 lagilah bertambah stress.. nangis sorang2.. bukan diri i yg biasa..

apatah lagi bila due nak dekat.. tetiba mcm2 perkara bermain di fikiran.. bila sembahyang plak cam kena buat sekali lagi sbb susah nak concerntrate.. masa 1st pregnancy nie plak 2 months sebelum bersalin, paling teruk i rasa masa tu i tak ready nak timang anak.. even masa nak bersalin pun that feeling tak hilang.. Alhamdulillah lepas bersalin, 2 minggu pertama tak ada yg datang lawat i dgn baby, so i rasa peaceful dgn tiada gangguan dari org luar.. lepas tu i ok dgn baby..

yg 2nd time pregnant plak lain sikit.. ready nak timang yg 2nd one.. cuma i rasa mcm lebih emosional plak.. kekadang angin.. kalo ada silap sikit dah menjerit.. help pls..

[ Last edited by  shinky_pinky at 2-12-2006 01:53 AM ]

Saya tak pasti lah stress macam mana yang u maksudkan. Saya masa pregnant macam biasa sahaja. Nak rasa merajuk ke memang tak ada. Masa 2nd child, saya pressure dgn kerja. Kdg2 tak tidur malam sbb nak siapkan kerja. Alhamdulillah, anak2 sihat shj. Stress masa pregnancy ni tengok pada orang rasanya, berkaitan juga dengan ketidakseimbangan hormon ke?

jgn stress2 masa mengandung.
cam saya ari tu, kuat sangat nak mengamuk. Asben tak bg makan meggi saya merajuk masuk bawah kerusi... huhuh.. perut dah boyot, dapat masuk kepala jerk.

astu kalau silap sikit saya mengamuk. Sib baik suami penyabar. Kalau kat opis lak bos kasi kije cam dia tak tau yang kite ni mengandung. Berkerut jerk muka saya kalau wat kije. kalau rumah bersepah asben tak tolong kemaskan, mulalah saya merajuk. ish... kalau dapat suami yang tak penyabar, lama dah saya kene lempang...............

alih2 perangai saya ni turun kat baby. Adam kalau lambat sikit dapat susu, memang mengamuk. sebelum tido mengamuk dulu. Kalau lambat layan, mulalah dia nangis. DAn yang paling nyata, baby saya ni dari lahir lagi asyik berkerut jerk dahi. Masam jerk muka kalau dia tak puas hati. la ni mmg tak moh bg dia nangis lama. Kalau dia start nangis jerk, terus dokong or suarkan susu.

so, nanti next kalau saya mengandung, saya nak senyum jerk...............

aku masa peknen rasa mcm nk stress giler.. xsemene2 rasa nak stress... setelah berbincang ngan hb aku.. alhamdulillah.. lepas2 tu xde stress dah...  minggu aku bersalin tu siap kerja kaw2 sampai xtido malam tanpa stress pon...

Ehem masa preggy nie .. cepat sgt nak marah kat hubby .. smp hubby kata esok2 dapat anak tak nak dengar cakap dier sbb ehem suker marah dier + tak nak dengar cakap dier .. hehehehe

skrg ni ehem tgh control kemarahan + try wat happy2 jerkkk ....apa yang ehem tak suker cakap terus terang jerkk .. tak nak simpan2 .. tak nak suker marah2 + buli hubby ...
Alhamdullilah hubby ehem penyabar orgnya walaupun ehem suker lawan cakap dier ....

kakak ehem cakap .. masa preggy nie ehem cepat sensitif + cepat naik darah ...
Tang stress tue ... entah lerr .. kat maner stress nyer ...

skrg ni tgh kontrol + harap2 baby tak ekut perangai ehem yang suker marah2 kat abah dia .. Aminnnn

mmg kena kontrol sume nih... hehehe...

Follow Us
wah thanks for reminding.....kena jaga baik baik kan...........

saye pun same....stresssssss je....lagi2 kalo ade yg xpuas ati ngan sesape je la... ni na tanye...akan kenan ke kalo die selalu kutuk @ xpuas ati kat seseorang..risau gak kalo terkenan n ikut rupe cm die...ishkkk...Ya Allah..minta dijauhkan....

[ Last edited by  adekjeli at 6-11-2006 11:03 AM ]

yup ladies.. lebih kurang camnilah i maksudkan.. stress kot kiranya.. mcm sarah kata tak ada keseimbangan hormon.. emosional terlebih2 gitu.. merajuk.. angin tak tentu pasal.. kalo lepas bersalin lain plak.. post partum depression.. cuma time bersalin nie.. apa ayat dia ek..??

mmg i pun kuat merajuk gak.. tapi sekarang nie i cuba control that emotion takut turun kat anak.. my baby yg 1st tu dah nampak dah temper dia.. sekarang nie pun still sakit hati utk benda yg lepas cam semalam.. mungkin sebb hubby tak mintak maap lagi kot.. dia kalo apa2 pun tak pernah mintak maap.. cuma pujuk kita je.. itu yg terasa masih simpan lagi perkara yg lepas w/pun i cuba lupakannya.. biasanya i tak begitu.. dah lepas.. lepaslah.. tapi sekarang nie mcm nak angin balik je..

Originally posted by icecreamgirl at 6-11-2006 07:52
jgn stress2 masa mengandung.
cam saya ari tu, kuat sangat nak mengamuk. Asben tak bg makan meggi saya merajuk masuk bawah kerusi... huhuh.. perut dah boyot, dapat masuk kepala jerk.

astu kalau  ...

mak ooi.. itu baru meggi.. betullah.. perkara yg remeh pun kita akan angin mcm benda tu besar sangat.. nak control emosi tu boleh, tapi i jenis tak boleh control emosi nanti takut makan diri.. nak amik air sembahyang pun dah lencun satu bilik air.. susah control api marah.. salah satu mungkin sbb hubby tak cepat2 pujuk atau mintak maap.. kuranglah sikit marah tu..

Originally posted by ehem_ehem79 at 6-11-2006 09:57
Ehem masa preggy nie .. cepat sgt nak marah kat hubby .. smp hubby kata esok2 dapat anak tak nak dengar cakap dier sbb ehem suker marah dier + tak nak dengar cakap dier .. hehehehe

skrg ni ehem  ...

yup.. SENSITIF.. stress pun salah satu.. tapi yg i nampak pd preggy mothers nie tang sensitif.. ayat yg paling dekat nak huraikan perkara nie..

Originally posted by adekjeli at 6-11-2006 11:02
saye pun same....stresssssss je....lagi2 kalo ade yg xpuas ati ngan sesape je la... ni na tanye...akan kenan ke kalo die selalu kutuk @ xpuas ati kat seseorang..risau gak kalo terkenan n ikut rup ...

i rasa yg penting kena bagi tau hubby pasal emosi yg sensitif up and down.. kalo tetiba u naik angin je.. at least hubby pun faham... i bagi tau hubby i jgn marah2 kat i sgt..(melainkan i buat silap besarlah..) sbb memang susah sgt nanti nak pujuk bininya.. and i bgtau dia one of the most common situation time pregnant nie adalah stress atau emosi atau naik angin atau apa2lah yg berkaitan... itu yg nak cari info pasal nie biar hubby tau..

teringat masa merajuk ngan hubby.. sebbeik dia kata nak belanja mkn.. habis duit dia melayang sbb i pilih makan yg mahal2 n banyak plak tu.. hikhik... pastu langsung tak sebut nak belanja makan lagi..mmm:pmuka:

ish..teringat lak time mengandung..suka sangat makan tom yam kong kat secret resipe tu...

mmg tak dinafikan, kekadang cepat terasa....cepat merajuk...cepat marah...segala2nyerlah.....

ntahlah ek, mmg org ngandung cam gitu kot....skrg aku prengnant second bb...mmg rasa nak marah jek, cepat nau melenteng!!!fuh!!!!!!!

Originally posted by dianaris at 6-11-2006 11:15 AM

i rasa yg penting kena bagi tau hubby pasal emosi yg sensitif up and down.. kalo tetiba u naik angin je.. at least hubby pun faham... i bagi tau hubby i jgn marah2 kat i sgt..(melainkan i bua ...

tpkan saye lbh byk ade yg xpuas ati ngan org len..huhu tu yg takut kenan...:pmuka:

Originally posted by dianaris at 6-11-2006 11:09 AM

yup.. SENSITIF.. stress pun salah satu.. tapi yg i nampak pd preggy mothers nie tang sensitif.. ayat yg paling dekat nak huraikan perkara nie..

Yup .. kadang2 hubby tegur suh gi semayang punnn .. ehem kadang2 rasa nak marah ... macam kita tak reti bila nak semayang .... skrg nie ehem nak more relax ... ekutkan jerkkkk apa yang dia suruh ...sabar banyak2 ... Insyaallah ...

tapi mulut nie ... asyik nak menjawabb jerkkk .. tak puas hati ... adehhhhhhhh .. nak kena zipp mulut nie ... 'Ya allah .... Ampunkan la dosa ku ini .....'

[ Last edited by  ehem_ehem79 at 6-11-2006 12:00 PM ]

Originally posted by adekjeli at 6-11-2006 11:36 AM

tpkan saye lbh byk ade yg xpuas ati ngan org len..huhu tu yg takut kenan...:pmuka:

Elok2 Deli .. kalo boleh kalo sakit hati kat org tue ... cakap sorang2 bila tak puas hati ...luahkan sendiri ...
jangan cerita kat member2 ... nanti dah kira mengumpat .... nanti terKENAN kat baby kita lakss ...

Ehem kalo tak puas hati kat member opis ... sakit hati pastu terus cakap sorang2 depan pc nie ... biar la org cakap gila ker haper ... janji tak nak simpan dalam hati ... nanti berkudisss susah .. hehehehehe

so far skrg nie rasanya...mengandung lagi sabar dari tak ngandung..ekekeke
izzati buat perangai pun haku tak de ler nak marah sangat...
tak larat....
kecik hati ngan husband pun..buat tak reti jek..
kecuali sabtu malam aritue..sakit kepala sangat migrain..mtk tolong picit dia tak mo
menangis2 haku..

Originally posted by ehem_ehem79 at 6-11-2006 12:03 PM

Elok2 Deli .. kalo boleh kalo sakit hati kat org tue ... cakap sorang2 bila tak puas hati ...luahkan sendiri ...
jangan cerita kat member2 ... nanti dah kira mengumpat .... nanti terKENAN kat  ...

tu la...tp sakit ati la...:pmuka: kireye terus ckp ngan org tu??kalo sesame bangse xpe kot kak......ni ermmm....saye bole bersaba lagi sebab saye masih ade respek kat die...tp saye mmg bebetul ar x suke die ye pragai hipokrit..haaaaaaaaaaaaaaaaaa....

[ Last edited by  adekjeli at 6-11-2006 01:02 PM ]

Originally posted by adekjeli at 6-11-2006 11:36

pastikan muka org yg u tak puas hati tu handsome/cantik2 tau... hihi..:nerd: