CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: dianaris

[MERGED] Stress semasa pregnant..

miasyikin This user has been deleted
6 months dah

Originally posted by shahputeri at 21-11-2006 11:56
at least bersebab la jugak nangis nye... i kalau peluk my hubby je terus rasa nak nangis.. tak payah cari kes pun... ntah ape yg syahdu sgtnye... :malu: hubby pun konpius.. tapi dia layan gak la... ...

hikhik.. manjanya..:ting:

Originally posted by miasyikin at 21-11-2006 13:42
6 months dah

oo.. tgh darah muda lagi nie.. sumer perasaan adalah mendalam.. baik cinta, marah, merajuk apatah lagi time pregnant.. hormon2 tak seimbang nie lagi drastik naik turun emosional stress nie.. jaga diri baik2.. buat something yg u boleh release tension.. mcm jalan2 ke.. gi makan2 ke..

Originally posted by kasih_ctz at 21-11-2006 11:50
kasih masa pregnant pun selalu sangat merajuk dan sedih je.. tak tau kenapa salah sikit mesti rase nak menangis.. sebab tu ler agaknye.. baby sekarang juara menangis.. so, for the second, nak remin ...

yup.. kena remind diri sendiri gak, tapi, kalo tak tahan kena let it go jugak.. rasa lega..

Setuju, time preknen ni kita kena pandai kontrol perasaan dan jangan ikutkan sangat rasa marah, ego dan sedih sebab semua tu akan effect pada baby. Memang ni dah terbukti tengok pengalaman ramai orang. Banyakkan bersabar dan mudah maafkan orang, insyaAllah baby nanti takkan nyusahkan orang dan tak banyak ragam.

time pegnen ni kena baik2 je kan... eheheh.. nnti anak pon ikut sama.. lembut hati... baik, dengar kata.. insyaAllah

Follow Us
Originally posted by acik311 at 21-11-2006 14:12
Setuju, time preknen ni kita kena pandai kontrol perasaan dan jangan ikutkan sangat rasa marah, ego dan sedih sebab semua tu akan effect pada baby. Memang ni dah terbukti tengok pengalaman ramai or ...

Amin..:pray:

Originally posted by acik311 at 21-11-2006 02:12 PM
Setuju, time preknen ni kita kena pandai kontrol perasaan dan jangan ikutkan sangat rasa marah, ego dan sedih sebab semua tu akan effect pada baby. Memang ni dah terbukti tengok pengalaman ramai or ...

Betul...kawan i sll marah, mengamuk ngn student ms dia pegnen (kami ni lecturer)....last2 anak dia lahir...memang menurun perangai dia...hehe...pantang tegur sikit anak dia, budak tu marah kite balik....tu baru 2 tahun

Stress pun xleh...byk mudaratnya....byk2 la bersabar ye....

aku pegnen lagi.. semalam aku rasa stress sbb beban keja... keje dr semalam pagi.. sampai skang x balik2 lg... system siotttt.... tp aku buat layan xlayan je perasaan stress tu... siap tido2 slamber depan bos... sampai bos dtg tanye... dh siap ke? baru laa pura2 gosok2 mate... kehk eh keh...

saje je tanak stress2kan diri... ni seblum balik keje ni... aku letak sirat resign kat meja dia.. heheheh... gud luck bos...

Originally posted by HerSheys at 1-12-2006 08:25 AM
aku pegnen lagi.. semalam aku rasa stress sbb beban keja... keje dr semalam pagi.. sampai skang x balik2 lg... system siotttt.... tp aku buat layan xlayan je perasaan stress tu... siap tido2 slambe ...

Shey..TAHNIAH ek (buat kali ke 2).

:pompom::pompom::pompom:

haahaha.. macih.. aku ikut jejak ko nih...

Emosi

aku tgh peknen ni...2 bulan lebih....

naper aku beremosi sgt ek???

tadik aku sembang ngan member psl anak2, ada jek mender yg buatkan aku terasa....tu yg buatkan aku tawar hati nak sembang ngan dia.....

aku tak suka cara dia yg suka bangga2kan diri dia tuh....nyampahhhhhhhhnyer!!!!macam yg dia buat semuanyer betul...bagos....

adakah nie salah satu daripada simptom pembawakan budak???

waaaaaaaa.....smpi bila ni akan berakhir....

:cry:

Pergolakan hormon tu.... tak stabil. Tu yang agak beremosi.
Tapi jangan dilayan sangat, tak elok. Hihihi

Originally posted by Oshin at 1-12-2006 10:10 AM

:cry:

tu lah......kekadang mmg aku tak layan pun.....

tp.....kalau sembang ngan dia, otomatik emosi...kang tak sembang kang...aku ngantuk lak kat opis nih.......:nerd:

ngan asben aku pun lagik la....nak dok dekat2 mmg aku rimas r...time tu lah rasa na k muntah....loya lah..........waaaaaaaaaaa.............

hehehe samela ngan saye.......mase awal2 dulu lagilaaa BAU perfum die pun saye xsuke..smpai skrg ni saye xsuke..huuhu..harap2 pas baby kuar everything will be back to normal..aminnn..

mmg normal ler tu...masa baru mengandung tu, dane selalu ja menangis..doter dane ikut adik dane jalan pun dane menangis hehehe.  satu lagi dane tak suka tengok tv padahal dulu mmg kaki tv.

Originally posted by adekjeli at 1-12-2006 10:21 AM
hehehe samela ngan saye.......mase awal2 dulu lagilaaa BAU perfum die pun saye xsuke..smpai skrg ni saye xsuke..huuhu..harap2 pas baby kuar everything will be back to normal..aminnn..

Samalah kita.
Ada sekali tu, Shin geram sangat dengan bau perfum dia masa kami pergi window shopping, Shin tarik dia beli perfum baru dan shirt baru. Puas hati.

Sabar la lyly.

adryn This user has been deleted
Originally posted by Oshin at 1-12-2006 10:10

takut nnt keturun pada yang dekat 'dalam" tuh

nak cakap orang kenkadang aku pun samer huhu :pmuka:

[ Last edited by  adryn at 1-12-2006 12:27 PM ]

Originally posted by adryn at 1-12-2006 12:26 PM

takut nnt keturun pada yang dekat 'dalam" tuh

Iye, ramai kata macam tu. betul ke? Cuak juga ni.
Sekarang tak berani nak marah-marah sangat. Takut nanti baby pun marah-marah selalu

Originally posted by HerSheys at 1-12-2006 08:25 AM
aku pegnen lagi.. semalam aku rasa stress sbb beban keja... keje dr semalam pagi.. sampai skang x balik2 lg... system siotttt.... tp aku buat layan xlayan je perasaan stress tu... siap tido2 slambe ...

shey dah nak berenti keje ek?? xborin ke dok umah cam kkwan nih?? kkekekee...ari2 dok gaduh ngan anak2 pagi petang...:bgrin: