CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: PengKid

Cicak Man

dh tgk  citer nih... hmm... cite ada naik turun... jap best.. jap bosan (esp part fasha, kalu watak dia takde kan lg best)... tp utk filem melayu/malaysia... lain dr yg lain... takleh la nk expect first movie dia terus perfect... kena improve byk lagi ar (esp pelakon2 tuh)... tp fav actors aku dlm tuh, ac ngan adlin... cute je... hehehe...

x best tapi kutipan berjuta-juta..

aduss, byk komen citer ni bosan..
cam x jd je nk beli vcd..

kalau org masuk panggung n nak tgk cerita tu sbb dia nk' test' tgk..
bukan sbb citer tu best @ tak..
citer yg BEST bukan dari kutipan..tapi kualiti filem tu..
kalau nk tentukn best atau tak..dari org yg dah tgk(yg juga menyumbangkn kutipan tiket utk sesebuah filem)
mcm skang ni..ada yg dah tgk dan ada yg kata tak best..
maknanya...best @ tak? terpulang pada selera sendiri...hehehe

Originally posted by rambutan at 27-12-2006 07:52
memang dah lumrah zaman sekarang..... cakap member jer musti betul... member kata best bestler... member kata bosan maka bosanler.... hmmmmm

:setuju::setuju::setuju: Hr tu aku bgtau member2 aku citer nih best, semua pakat g tgk.

Originally posted by hafieza at 29-12-2006 10:15
aduss, byk komen citer ni bosan..
cam x jd je nk beli vcd..

Jgn arr percaya sgt komen2 camnih, kena ikut diri sendiri arr.

Cam citer White Chicks, mmg lwk hbs + best gilos, tp semua review kutuk jer. Sama gak cam Night of the museum, review semua bg teruk tp hakikatnya ramai suka tgk. Tgk lak citer Capote yg semua puji, tp aku x penah hbs tgk ( sbb slalu tdo tgk citer nih).

Cam Rempit lak, aku mmg x suka langsung sbb jalan citer cam xdak arah tuju jer, tp ramai org suka, jd ikut pndgn masing2 arr. Tepuk dada tanya selera, iman dan hati.

P/s: ramai x suka lagu rap, ramai gak yg suka

Follow Us
apa yg best cicakman nie . ..
mungkin suatu yg baru kat negara kita <ala ala cam sakai gak la> ,
kutipan mencanak , tak heran kot , tapi jalan citer ?
ya ampun .. .
tertido you . ...

mmg benar , aznil nampak over ya amat , patut pun aku tak heran
komen forumer sini kata aznil over . .. ala ala tak menjadi , jadi meluat ada la. ..
adoi  ... . mungkin ke"lembut"an aznil still tak leh dibuang . .. tu yg jadi fake ya amat

apa apa pun , filem ni dah catat keuntungan ya amat. ..
pastinya mereka yg terlibat senyum sampai ke telinga. .. bagus la. ..

moga jalan citer akan datang lagi best . ..

Originally posted by adik_nazgul at 29-12-2006 14:10
ya ampun .. .
tertido you . ...
...

Yay, hai lola lama x nmpk:bgrin:

Reply #339 aYuGiLeR's post

obses kat apek tu aku rasa bukan totally depends on dia...banyak filem dia laku, banyak jugak yg tak laku...
macam filem salah bapak, gila bola, biar betul, berlari ke langit, lang buana, ni semua contoh2 yg tak laku..
orang tengok 'team' filem tu, kalo team bagus, orang pun nak tengok
macam team apek + razak mohideen + fasha = filem bujang senang & nana tanjung laku
team apek + senario + aziz m.osman = filem2 senario semua box-office
team apek + kru + fasha + digi :lol = cicakman dapat 5 juta...

filem kat malaysia ni macam terkena badi sikit (even filem barat pun)
macam dah terkena sumpahan filem sekuel tak sebest filem debut...
contoh terbaik filem pontianak tuh, mami jarum junior...
cicakman nih...yusry kena btol2 berusaha la...
langkah pertama, sila buang meor shariman as scriptwriter :lol
since yusry dah mati dalam cicakman, tak perlula nak buang dia, unless kalo yusry naik gile lak nak jadikan watak danny ni ada kembar macam ide nerina dalam filem pontianak :lol

Originally posted by adik_nazgul at 29-12-2006 02:10 PM
ya ampun .. .
tertido you . ...
...

ni filem superhero minah oi...what do you expect?????? nak citer cicakman ni supaya banyak drama? nangis2?? bercinta tepi taman bunga...dating kat restorant...bergaduh bertampar ....citer pasal cerai berai...? begitu??? bangang betul la....kalau nak tgk jalan citer yg berbelit belit, baik kau gi tgk citer Runaway Juror ke Inside Man ke...sure kau pening nyer...

semua forumer sini hipokrit! filem Gubra yg jalan citer lagi simple tu takde lak nak komen..sigh!

[ Last edited by  Dicota8 at 29-12-2006 03:47 PM ]

Originally posted by iscol_klang at 29-12-2006 03:16 PM
obses kat apek tu aku rasa bukan totally depends on dia...banyak filem dia laku, banyak jugak yg tak laku...
macam filem salah bapak, gila bola, biar betul, berlari ke langit, lang buana, ni semua ...

apesal lak nak buang shariman? tak pasal pasal....dia dah berjaya buktikan cicakman dpt 5 juta....so, apa alasan kau suruh yusri buang dia?

Originally posted by Vampire_AJ at 29-12-2006 10:54 AM

Jgn arr percaya sgt komen2 camnih, kena ikut diri sendiri arr.

Cam citer White Chicks, mmg lwk hbs + best gilos, tp semua review kutuk jer. Sama gak cam Night of the museum, review semua bg  ...

Vampire AJ, aku suka la komen ko .. alkisahnyer kalau tak suka jangan kutuk sangat, klu suka jgn puji sangat ye tak? Semua terpulang pada citarasa masing2 la kan? Ada suka,ada tak suka .. ikut selera sendiri ler, so komen ler lagi semua ... tp yg pasti, filem ni gak ler yg korang support sampai dapat 4 juta sekarang nih :pmuka: :lol

AKU PEGI cinema kat mid valley beratur 1 jam baru dapat tiket, ramai family bawak anak-anak tenguk
kat dalam panggung pulak ada yang melalak, menjerit
hampeh tak dapat concerntrate

tunggu kuar kat astro box office jer ler
nak pegi lagi tobat

Reply #351 Dicota8's post

is it "dia" tu btol2 "dia" sorang punye effort?
kalo takde apek, takde aznil, takde cgi semua tuh, agak2 ada orang nak tengok filem nih sebab meor shariman?
filem cicakman, tanpa cgi, tanpa apek tetapi skripnya ditulis oleh meor shariman, nescaya filem ni bole laku sampai 5 juta?

my point is, part skrip tu kena overhaul elok2, lemau, that's the fact..dahla screenplay pun yusry buat, adoi...

lenkali boli tiket online atau book online..den tak penah batur panjang..apo pun rakyat mesia suko pilem yang tak kuek sgt skripnya mcm nana tanjung n cicakman..

p/s:den support pilem melayu sejak zaman p.ramlee..cinta,red kebayan, cicak man sumer dah tgk..hehe

Reply #353 voizze's post

masa aku beli tiket sinking semalam, show utk cicakman full utk 3 show....petang & malam
mane tak full, orang2 depan aku 3,4 orang beli tiket cicakman...ada tu siap beli 6 tiket utk anak2 dia, melompat2la diorang...kawan adik aku form 3 pun ada yg naik 'gile' sampai tengok cicakman 4 kali...

bole cecah 6 juta nih..kayo pakcik!

Originally posted by Dicota8 at 28-12-2006 09:45 PM
Forumer yg kata filem Cicakman ni bosan semuanya hipokrit kononya suke tgk filem2 ala ala mcm Gubra yg dpt 0.52 juta tuh...

:setuju: Semua kata filem ni bagus,tak membodohkan penonton,high standard,tapi tengok kat pawagam nye tidak..:siok: Terang2 yusry dah kata filem ni genre komedi,tapi semua org mcm tak puas hati plak bila cerita nye tak se'heavy batman..:stp: Aku pun kadang2 tengok gak cerita2 heavy kat pawagam,tapi aku takde la menghentam 'cicakman' sebab aku tahu memang ada elemen2 slapstik komedi target musim cuti sekolah..For me,it was an entertaining movie,worth my hard-earned money Kudos to Yusry:hatdown:

kununnya cite gugup pakai bra aka gubra tu la yang bagus..kalau nak tonjolkan sgt realiti kehidupan..buekla pilem lucah..realiti abisss..hehe..yang dtg tgk cicakman tapi siap bwk memori batman dgn spiderman tu rentikanla..membazir duit yo boli tiket..korg gak yang tak enjoy tgk..movie bukan utk dijurikan tapi utk hiburan yang tak menyesakkan nafas yo..takyahla jd hero pengkritik..