CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: cyclops_psycho

AISHAH - KURNIA (new ALBUM)

YYYEEEEEEEEAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
akhirnya dpt gak memiliki album baru esah ni setelah menunggu sekian lama...

aku baru dgr sekali lalu...
lagu kasihnya balqis mmg best n sore esah tetap power!

menambah lg best, aku dpt beli dgn harga diskaun...harga asal 35.90...dpt 28.++ jer.
beli kt jusco baru bukak td.

TRACKLIST-

1)KURNIA
2)MELUKUT DI TEPI GANTANG
3)KASIHNYA BALQIS
4)TIADA LAGI TANGISAN
5)HANYA KERNAMU
6)HARUSKAH KU MENYUARAKAN
7)BERIKAN HARAPAN
8)SONGKOK MERENG
9)DAUN DAUN BERGUGURAN
10)BARISAN KITA

WOW...esah masih bley 'rap' mcm dlu gak-dalam lagu 'haruskah aku menyuarakan'.lagunya moden/upbeat/dance sketla. eventho dh pakai tudung skang.(dlu dia penah gak rap dlm lagu...lupa lak).
klasss sgt. :bgrin:
teringat waheeda rap in arabic dlm lagu binafsha.

aku hari ni barau nak cari album baru esah nie..
so,sayangidaku berilah review sikit ttg track2 baru dlm album esah nie..

emm...bru dgr 2-3 kali.
personally, lagu yg bebetul sedap- melukut di tepi gantang, kasihnya balqis, haruskah aku menyuarakan n hanya kernamu.
lagu kurnia tak baper sedap pd aku. lagu berikan harapan lak agak meleret... mybe perlu lebih masa. lagu kasihnya balqis-adnan yg wat...so lagu etnik kalo adnan wat...msti kuat elemen pop(mcm lagu layar battuta yg dia wat utk noraniza dlu).
lagu cover version lak-tiada lagi tangisan(pd aku biasa je, maybe sbb dh selalu dgr), songkok mereng (aishah punye rendition utk lagu asli mmg takleh dipertikai, aku suka sgt even dgn susunan muzik baru), n daun2 berguguran(belum masuk lagi dgn lagu ni). lagu barisan kita lak rupanya jd lebih slow...memula dlu aku wonder2 gak cmner esah nk bwk lagu ni...
tp yg perlu dipuji dlm album ni adalah vokal aishah yang tetap maintain. dlm lagu hanya kernamu esah tnjuk kehebatan vokal dia yg masih mcm dlu...

Follow Us
jadi apakah single aishah?
kurnia?

Reply #27 dauzz's post

kasihnya balqis kot sbb dah masuk carta KL fm..lagipun lagu ni mmg sedap n best!!

aku baru aje beli album ni....sdg layan lagu2nye skrang..

wow! vokal Aishah masih hebat.....:love::love:

Lagu  barisan kita tu.. sayu betul

aku dah dengar lagu lagu dari album aishah..

personally aku rasa this album is CRAP untuk penyanyi sekuat Aishah... Lagu nya biasa saja tak de lagu yang betul betul boleh di angkat setinggi nama Aishah. Macam album tangkap muat.

Lagu Kurnia biasa saja. Macam album Tiada Duka. Masih tak boleh berdiri seperti lagu Janji Manismu. Lagu Balqish tu macam orang bergaduh. Sadly aku tak tau apa Aishah sebut sebab lagunya laju sangat dan suaranya tinggi jadi irritating bila dengar. Fuh.. sedih !

Lagu barisan kita, rentaknya perlahan. Kalau dengar macam tak sajak sebab liriknya penuh semangat tapi di mellowkan sedemikian rupa.

Songkok mereng menarik. Sebab lagi lama yang sedikit di modernkan dengan insturment asli masih di kekalkan. Lagu Daun Daun Berguguran laksana lagu perempuan baru lepas kena rogol. Tapi aku suka versi Aishah daripada Versi Rafeah Buang.

Lagu lagu lain... tak jauh dari album Tiada Akhirnya. Macam dah nak berakhir je Era Aishah ni.

Tapi one thing to highlight.. Suara Aishah tetap merdu. Tu saja daya penariknya. Yang lain lain macam hampeh. Pemilihan lagu. Kualiti album. Kualiti rakaman.. sekadar melepaskan batuk di tangga.

After 8 years without album... ni je Aishah boleh hasilkan?  

Sadist !

Rate

1

Reply #31 Indera's post

wait...takkan tk tau kronologi peristiwa yg menimpa esah?
aku rasa it's not fair utk ckp album ni CRAP.

mmg album ni agak kureng banding album2 awal aishah.
sbb masa tu... dr segi peroduksi n komposer sume mantap.
kebetulan nama esah masih top kan. tk sesuai nak bndingkan..plus situasi aishah skang bukan mcm dlu. skang dia kene usaha keras utk dptkan peluang...pd masa ramai artis baru yg masih muda.

tp album comeback ni...ekceli hanya warm up aje.
hopefully la. tngok reaksi peminat cmner. kalo laku, mana tau sony bmg akan tingkatkan kualiti album esah lepas ni. tp tk harap sgt since misha yg tgh popular pon album kedua mcm cikai je.
bak kata kose, skang esah kene terima aje sbb nak dptkan peluang bukan mudah. lepas ni maybe esah bley demand sket utk dptkan komposer yg lebih ramai-lebih variasi, n pemilihan lagu baru yg lebih banyak n bagus.

esah takde kuasa nak tentukan sume tu wat masa ni, sbb dia ekceli harapkan bantuan adnan utk terbitkan album ni. pastu nasib baik aje dia dpt tawaran kontrak dpd sony bmg. kalo tak sampai skang dia takkan kuar album baru aku rasa. lgpun dia bukan ada modal nak wat album sendiri mcm album tiada duka dlu.
malah dia rugi lak masa terbitkan album sndiri tu.
tp aku respek sbb dia berani amik risiko.

aku mmg tak letak harapan tinggi pun utk album kurnia ni, since dh tau album ni mcm pre-comeback dr aishah. dari awal dah agak album ni sekadar pengubat rindu peminat pd aishah je n album utk aishah lepaskan geram setelah lama tak keluar album baru. bukan album dia utk jadi artis paling popular semula. mungkin album seterusnya baru boleh nilaikan betul2.
tapi utk standard album comeback dari artis lama, aku rasa album kurnia ni not bad at all.
cuba bandingkan album comeback aishah ni dgn album comeback artis lain sezaman dgn dia.
byk yg lebih teruk n melingkup.
cth-album zaiton sameon 3-4 thn lepas. album khatijah ibrahim, even album comeback fransisca peter aritu pon tak begitu menjadi.
aku tak kisah sgt sbb aku mmg dah lama sgt tunggu.
jd aku tetap puas hati, walaupun kualiti tak sebaik mana.

Originally posted by sayangidaku at 12-12-2006 06:26 PM
wait...takkan tk tau kronologi peristiwa yg menimpa esah?
aku rasa it's not fair utk ckp album ni CRAP.

mmg album ni agak kureng banding album2 awal aishah.
sbb masa tu... dr segi peroduksi n  ...

:setuju:setuju sgt2 dgn pendapat sayangidaku...

Originally posted by Indera at 12-12-2006 04:15 PM
Lagu lagu lain... tak jauh dari album Tiada Akhirnya. Macam dah nak berakhir je Era Aishah ni.

Tapi one thing to highlight.. Suara Aishah tetap merdu. Tu saja daya penariknya. Yang lain lain macam hampeh. Pemilihan lagu. Kualiti album. Kualiti rakaman.. sekadar melepaskan batuk di tangga.

After 8 years without album... ni je Aishah boleh hasilkan?  

Sadist !  

lupa nk komen psl album tiada akhirnya.
album tu dikeluarkan diluar bidang kuasa aishah.
dia tk tahu menahu psl album tu akan kuar...sbb kes kontrak tu kan.
tup2 kuar album tangkap muat.
kire reputasi aishah sedikit tercalar sbb album tu dikeluarkan tanpa persetujuannya.
kire dr segi quality control mmg takde. lagu pon amik yg esah sempat rakam sblm isu kontrak tu timbul.

psl era aishah mcm dah nak berakhir tu...
la...kan era aishah mmg dah lama berakhir. skang ni zaman dia nak bangkit semula.

smlm tgk aishah jadi guest artist dlm muzik@ria utk promote album kurnia dia nie..
kat penghujung rancangan esah sempat nyanyi live lagu melukut di tepi gantang..

Reply #34 sayangidaku's post

ni yg album dia release time dia kat australia tu kan...
yg jadik kes mahkamah jugak tu...
tak silap aku album raya dia pun sama...

Reply #36 iscol_klang's post

aah. album raya tu pun sama(tak siap sepenuhnya). sbb tu kalo tengok cover album masa tu amik gmbo2 lama dia je. tp dpt gak tercalon AIM utk vokal wanita terbaik. ehehe...

Reply #35 cyclops_psycho's post

best tak dia nyanyi ? Rugi ler tak tengok semalam.

Originally posted by awizz at 13-12-2006 04:17 PM
best tak dia nyanyi ? Rugi ler tak tengok semalam.

oklah dia nyanyi live smlm tp mcm semput sikit la dia nyanyi...

thats very true apa yg sayangidaku kata tu..aku sependapat..kalau kita letak harapan tinggi pada album ni mmg kita akan kecewa..sebab album ni takde variasi(pendek kata very adnan)
thats y aku dah set minda masa mula mendengar first track KURNIA..lagu KURNIA sendiri..aku set minda album ni biasa jer..setakat utk aishah warm up dalam comeback dia..dapat 1 atau 2 lagu hits pun jadilah...sebagai fan yg ikuti perkembangan aishah kita kena faham dengan situasi dia sekarang dan yg penting terus support dia..mungkin perjalanan seni dia tak sebaik ct,ziana,dayang..namun begitu kalau kita terus support aishah mungkin dia akan hasilkan album semantap album2 dulu dia..at least adnan nak produce lagu utk dia....dan syukur sony bmg nak edarkan..

by the way SONGKOK MERENG memang best..dan aku amat merindukan aishah merakam album asli spt aishah klasik dengan susunan muzik baru dan fresh..lenggok asli aishah memang best..even mungkin the best...

KASIHNYA BALQIS not bad..harap boleh masuk final HIT 1..platform yg baik utk aishah..