CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12
Return to list New
Author: dexa

SATU DALAM SERIBU - MAWI

Dah dengar dah...
Mula2 tue enjoy..
Bila masuk dua tiga kali pasang..
Bosan..terus...
Terus tak pernah pasang dah...

album ni sangat bagus..aku ada buat review kat bod mawi..nanti aku tempek kat sini..yg paling aku nak highlight ialah penggunaan orkestra dalam kebanyakan lagu dari album nie..memang best...MAESTRO mmg tak kedekut utk album MAWI nie..
selalunya dalam album studio artis malaysia kalau ada iringan orkestra pun satu dua lagu jer..album macam ni baru la tak malu nak didengarkan kepada luar...sebelum ni aku dengar album SAMSONS aku merasakan betapa jauhnya susunan muzik dalam album malaysia ni ketinggalan...but album MAWI menukarkan sedikit persepsi aku..harap2 artis malaysia yg lain menekankan penggunaan instrumen muzik dalam keseluruhan album bukan satu dua lagu jer...memanglah kosnya mahal..tapi ianya berbaloi dengan wang yg dikeluarkan oleh pembeli album..

1. Mungkin Langitmu Lebih Biru
    Lagu : El Widyan; Lirik : Norman Rashid

5 bintang
best sangat versi album...lagu ni memang strong ballad. lirik pun sangat puitis dan best. lagu ni boleh pergi jauh kalau masuk muzik2...ada harapan utk ke final..susunan muzik lagu ni pun bagus..aku memang suka lagu ni pada pendengaran pertama lagi dan masih tak bosan lagi walaupun dah selalu dengar...Mawi nyanyi lagu ni ada jiwa...mungkin sebab ada kaitan dengan kisah peribadi dia..

2. Angan dan Sedar
    Lagu : M.Nasir ; Lirik : Loloq

5 bintang
lagu ni sangat best dan sempoi...cayalah m.nasir..memang enjoy sangat dengar lagu nie..lirik dia pun best dan msj lagu ni juga jarang ada pada lagu melayu..lagu ni pasti akan pergi jauh..

3. Tercipta Untukku
    Lagu : M.Nasir ; Lirik : Usop Kopratasa

41/2 bintang
kekuatan lagu ni adalah pada susunan muzik dia..iringan orkestra dalam lagu ni memang hidup dan amat menarik...juga sebuah lagu ballad yang best. lirik pun bagus.

4. Demi Dia
    Lagu : Fauzi Marzuki ; Lirik : Bob Lokman

4 bintang
lagu ni aku lambat skit nak suka...dah la dicelah 2 lagu fav aku..lama2 dengar lagu ni memang best..walaupun tak sebest KIAN..lagu ni tetap sebuah lagu yg best...verse dia agak plain tetapi chorus lagu ni sangat best..kelantangan vokal mawi juga amat best dalam lagu nie...lirik lagu ni best n bagus...

5. Cinta Zulaika
     Lagu : M.Nasir ; Lirik : Loloq

5 bintang
lagu ni cukup cepat menangkap ke telinga aku..best best best..melodi lagu ni memang indah...susunan muzik juga mantap.diwarnai dengan vokal mawi.harap2 lagu ni boleh jadi single seterusnya dari MAWI..janganla peram lagu yg bagus camni spt mana lagu DI PINTUMU...

6. Satu Dalam Seribu
    Lagu : Ajai ; Lirik : Usop Kopratasa

21/2 bintang
bila tengok tracklisting aku paling risau ialah lagu AJAI n juga lagu YASIN...sebab ciptaan mereka memang dah terlalu tipikal..pendek kata,dah kekurangan idea utk buat lagu..apsallah mawi dan ada penyanyi2 lain yg mengejar ajai nie...diorg ni tak ikuti perkembangan muzik semasa ke atau hanya mendengar album sendiri..
verse lagu ni amat plain..tak best...dan yg penting korus lagu ni sebijik cam lagu SEPI TANPA CINTA-SPRING(Lagu: LY/Lirik:Juwie)..yang amat popular pada tahun 94. kalau nak tiru pun jgnla tiru lagu yg popular....
susunan muzik pun terlalulah biasa...bagi aku lagu ni memang teramatla spoiler dalam album nie..walaupun lirik lagu ni bagus still tak dapat menyelamatkannya...by, the way aku still boleh dengar lagi lagu ni dan tak skip..

7. Insyaallah
    Lagu : M.Nasir ; Lirik : S.Amin Shahab

5 bintang
very inspiritual song..meremang masa mula2 aku dengar mawi nyanyi part InsyaAllah tu..aku amat puji S amin shahab buat lirik ni..memang kelas...lagu pop dan bukan lagu nasyid yang menjadikan InsyaAllah sebagai nadi lagu...susunan muzik lagu ni pun best...one of fav track aku...iringan orkestra dalam lagu ni pun meletup..

REDHAKAH KITA DENGAN BENCANA?
DAPATKAH KITA MENGATASINYA?
INSYA ALLAH..JAWABNYA..

8. Ya Sallam
    Lagu : Yasin Sulaiman ; Lirik : Yasin Sulaiman

5 bintang
tengok nama Yasin sebagai komposer aku dah risau sebab satu lagu yasin menjadi spoiler dlm album waheeda-melodi ahlan(pendapat peribadi aku)...namun kerisauan aku meleset sama sekali...what a great song...first time dengar aku dah teramat suka..part korus yg amat catchy..esp part SUATU KETIKA...BILA..di mana first mawi nyanyi dan yasin menyahut dan second chorus yasin plak nyanyi dan mawi menyahut...very catchy...kekadang aku tak puas dengar track ni dan aku repeat this song...boleh pun yasin buat lagu yg best camnie...cuma stil ada part di mana lirik simple dan berulang...tapi still ok lagi...

9. Hanya untuk mu
    Lagu : Megat Azvar ; Lirik : Megat Azvar

41/2 bintang
orkestra dalam lagu ni memang meletup..sebelum ni aku tak berapa menghayati lagu ni..sebab kualiti mp3nya tak best..melodi lagu ni memang indah...dikuatkan lagi dengan susunan muzik yg mantap..lirik agak simple tapi still ok...part korus lagu ni dengan iringan orkestra tu memang best...

10. Ujian buatmu (Sehebat yang ada)
      Lagu : Ananth   ; Lirik : Habsah Hassan

4 bintang
sebuah lagi lagu yang diiringi muzik orkestra yang best..aku puas hati dengan lagu ni walaupun melodinya agak simple...lirik tulisan habsah hassan memang best...very the mengenai mawi...mesti berapi jer geng2 GAM kalau dengar lagu nie esp tulisan habsah hassan melalui lirik nie...

KESELURUHAN
aku amat berpuas hati dengan album ni.
PACKAGING YG CANTIK
KUALITI RAKAMAN BAGUS
KUALITI LAGU BAGUS

KUALITI LIRIK LAGU BAGUS
SUSUNAN MUZIK MELETOPPP..

VOKAL PUN BAGUS...

excellent job to MAWI dan juga penggerak album SATU DaLaM SERIBU ni...

Rate

1

Originally posted by <i>KoSe</i> at 15-5-2007 01:12 PM<br />
album ni sangat bagus..aku ada buat review kat bod mawi..nanti aku tempek kat sini..yg paling aku nak highlight ialah penggunaan orkestra dalam kebanyakan lagu dari album nie..memang best...MAEST ...

tapi MAESTRO kedekut buat album artis lain...

ALbum ni dah sold 50 ribu ko!tak sgka plak masih ramai peminat Mawi...

Originally posted by Rivendella at 15-5-2007 02:32 PM

tapi MAESTRO kedekut buat album artis lain...

untuk album baru FARAH maestro siap offer lagi kat Farah dia nak bekerjasama dgn komposer mana...bila dengar jawapan FARAH nama2 komposer tu dahla..jgn nak salahkan maestro kalau album tu just another album melayu yg biasa...

Follow Us
best sesangat...esp. tercipta untukku, cinta zulaikaha dan insyaAllah....harap yg tak suke mawi tu , jangan pandang terlalu rendah pada bakatnye...cube lihat kebolehan yg lain yg tak de kat penyanyi lain.....pada saya album ni lagi sedap didengar dr album dahulu

reply post "nahrudden.Lbum ni dah sold 50 ribu ko!tak sgka plak masih ramai peminat Mawi..."

ramai lagi, itupun telah ramai yg tarik diri lepas kes ina...dan banayk sgt yg merendahkan bakat mawi...dan saya dah nampak kat pasar malam berlambak cd  1 dlm 1000...selepas beberapa hari album ini ada di pasaran. kalau tak termasuk yg cetak rompak, lagi lah banayk angka penjualan album ni....

kalau kita sayangkan bakat mawi,...belilah yg original,......kesian mawi,....siang malam bersengkang mata tak cukup tidor sebab

nak siapkan album nie,......sokonglah ....belilah yg original,....tak main lah yg cetak cetak rompak ni,....tak sama beb

rasanya......

oRang^baRu This user has been deleted
suka angan dan sedar

MALUNYA.......

Reply #28 kekkukus's post

PALA JAMBAN KO ARRRR PBM.

40 K PONG X SAMPAI

HOOOOO LUPA PLAKKKK...

PEMINAT2 MAWI KAN SUKA SANGAT BERPIKIRAN CAM OTAK MAWI AYNG LEMBAPPPP TUHHHH

AKU SEBAGAI PEMBELI ALBUM SATU DALAM SERIBU NIH TERASA AMAT KECEWA DENGAN SEMUA LAGU DALAM CD NIH.

BAGI AKU BELI ALBUM MAWI UMPAMA SATU PENGHINAAN YANG MEMBUAT AKU MASIH X LUPA PERISTIWA PEMBELIAN SAMPAH BERHARGA RM 25

Originally posted by ahmad_dhani91 at 6-1-2008 06:59 PM
AKU SEBAGAI PEMBELI ALBUM SATU DALAM SERIBU NIH TERASA AMAT KECEWA DENGAN SEMUA LAGU DALAM CD NIH.

BAGI AKU BELI ALBUM MAWI UMPAMA SATU PENGHINAAN YANG MEMBUAT AKU MASIH X LUPA PERISTIWA PEMBE ...

kesian mad dhani beli sampah...

Originally posted by ahmad_dhani91 at 6-1-2008 06:57 PM
PALA JAMBAN KO ARRRR PBM.

40 K PONG X SAMPAI

HOOOOO LUPA PLAKKKK...

PEMINAT2 MAWI KAN SUKA SANGAT BERPIKIRAN CAM OTAK MAWI AYNG LEMBAPPPP TUHHHH

betul tu

Reply #35 thedoctor46's post

cantik avatar

Originally posted by ahmad_dhani91 at 10-1-2008 12:17 AM
cantik avatar

ultimate warrior

Originally posted by thedoctor46 at 10-1-2008 11:56 AM
ultimate warrior

encik ultimate warrior nih dah lama pupus dari arena penggustian...
sama laaa macam paejah...

Originally posted by jon_jawa at 10-1-2008 04:26 PM

encik ultimate warrior nih dah lama pupus dari arena penggustian...
sama laaa macam paejah...

wakaka dia legend ooo...ko ape tau,aku tau ko minat umaga

12
Return to list New